Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 12 Maj 2025, 17:52


Autoru Poruka
Estrella
Post  Tema posta: Re: Informaciona tehnologija  |  Poslato: 13 Avg 2012, 14:15
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Piratski sajtovi niže u pretrazi


Google pravi promene kako bi se sajtovi koji nude legalno preuzimanje sadržaja našli iznad onih koji nude piratski materjal, piše BBC.


Slika


Izdavačke kompanije, koji se se ranije žalile kako Google ne radi dovoljno u borbi protiv piraterije, pozdravile su ovu odluku.

Iz Googlea na zvaničnom blogu kažu da će ova promena pomoći korisnicima da nađu legitimni, kvalitetni izvor sadržaja mnogo jednostavnije.

Sajtovi za koje je Google češće dobijao pritužbe da nude ilegalni sadržaj nalaziće se niže, međutim iz organizacije Electronic Frontier Foundation upozoravaju da može doći do zloupotrebe, jer neki sajtovi mogu biti optuženi da krše autorska prava, ali ne i osuđeni da to zaista čine.

Promene algoritma pretrage kreću od ove nedelje.


B92

_________________
Slika


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Informaciona tehnologija  |  Poslato: 14 Avg 2012, 15:19
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Apple fanovi su stariji korisnici


Slika


Stariji korisnici koji pripadaju grupi iznad 35 godina su postali najveći korisnici proizvoda kompanije Apple, navodi nedavno istraživanje demografske sturkture korisnika proizvoda ove kompanije. Ovo istraživanje se poklapa sa učinkom nedavno emitovane reklame koju je na početku OI Apple počela da emituje, ali je ova reklama doživela veoma loš prijem kod vernih Apple fanova. Razlog za to je možda činjenica što je glavni lik u reklami 24-godišnji komičar Josh Rabinovitz. Nedavno sprovedeno istraživanje ukazuje da za razliku od ranijih godina kada je najveći broj korisnika Apple uređaja bio u opsegu od 18 do 35 godina, su najbrojniji oni stariji od 35 godina.


ITsvet

_________________
Slika


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Informaciona tehnologija  |  Poslato: 14 Avg 2012, 15:21
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Google-ova nova login alatka će obradovati sve koji imaju više mejl naloga


Slika


Google je pre dva dana bez puno buke omogućio opciju Account chooser, pomoću koje možete lako da se prebacujete između više Gmail naloga, ne morajući pritom da ukucavate i ponovo unosite svoj mejl ili lozinku. Account chooser svakako će privući osobe koje koriste Gmail za posao, a imaju i svoj privatni nalog.

A kako sve funkcioniše? Da biste aktivirali ovu funkciju, morate najpre otići na sledeći link: https://accounts.google.com/AccountChooser, koji će vas automatski prijaviti ukoliko ste već ulogovani na jedan od svojih naloga. Taj nalog će postati vaš osnovni nalog sa koga možete da dodate ostale, a zatim morate kliknuti na opciju Stay Signed In kako bi ova funkcija nastavila da radi. Novi Gmail login ekran je mali prozor na kome su prikazani vaše ime, mejl adresa i slika (ukoliko ste je postavili na svoj nalog).

Uz sve to, Google pruža i niz predloga o tome kako da zaštitite svoje naloge ako koristite Account chooser na računaru koji delite sa nekim, ali uvek je najbolje da nemate ulogovan nalog na kompjuteru kome ima pristup još neko sem vas. Takođe, uvek možete da onemogućite ovu funkciju i da joj se ponovo vratite kada ste spremni.


Slika


ITbox

_________________
Slika


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Informaciona tehnologija  |  Poslato: 15 Avg 2012, 20:04
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Čista klasika: Apple iPod classic


Slika


Kao što mu i samo ime kaže, iPod classic je čista klasika. Možete da zaboravite na aplikacije, surfovanje internetom, ekran osetljiv na dodir i minijaturne dimenzije, jer on nije ništa od toga. Međutim, pravi audiofili znaju da za slušanje muzike na svetu ne postoji muzički plejer većeg kapaciteta od iPod classic – a. Namenjen je svakome kome je uživanje u muzici prioritet, svakome ko ima problem da uskladišti čitave kolekcije muzike i svakome ko preferira formate koji daju najkvalitetniji zvuk.


Slika


Sa skladišnim kapacitetom od 160 GB iPod classic vam daje mogućnost da smestite do 40 000 pesama, 200 sati video klipova, 25 000 fotografija, ili naravno kombinaciju svega ovoga. A uz 36 sati koliko traje baterija, ne možete ostati budni koliko iPod classic može da radi. Kada je u pitanju muzika, tu je naravno genijalna opcija – Genius, kako i samo njeno ime kaže, koja pravi plejlistu pesama koje se slažu baš sa onom koja vam se najviše sluša u nekom trenutku. Ako se povežete sa iTunes softverom, Genius će automatski pretražiti čitavu vašu kolekciju kako bi kreirao sjajne mikseve od po 25 pesama, a ukoliko želite te iste plejliste možete i sačuvati.


Slika


Ekran dijagonale 2.5 inča omogućava da gledate video sadržaje, ali i da igrate igre koje su specijalno optimizovane za kružni navigacioni taster koji iPod classic poseduje. Dostupan je u prepoznatljivoj srebrnoj i crnoj boji, a kombinacija aluminijuma i poliranog nerđajućeg čelika čine da iPod classic jednostavno ne može da prođe neopaženo kada je u pitanju kvalitet izrade.

Iako se sve više proizvođača okreće fleš memoriji, drago nam je da Apple nastavlja sa svojim iPod classic modelom koji je baziran na čvrstom disku. iPod classic ne donosi futurističke novitete kao nano i touch, ali je ipak jedan od najboljih MP3 plejera velikog kapaciteta na tržištu.


ITbox

_________________
Slika


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Informaciona tehnologija  |  Poslato: 15 Avg 2012, 20:05
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Adobe Flash rekao zbogom Androidu


Adobe Flash Player nije više dostupan za preuzimanje putem Google Play, što je signal da je došao kraj Flashu za Android. Adobe je taj potez najavio još u novembru, rekavši da više neće davati mobilnu podršku. A od danas, Adobe Flash Player aplikacija nije više dostupna za preuzimanje preko Google Play store, i Flash više neće biti podržan na bilo kojem uređaju koji ima Android 4.1 Jelly Bean platformu. Oni koji su već pokušali da ga preuzmu za Google Nexus 7 dobili su poruku da ne podržava taj uređaj. "Uređaji koji nemaju unapred instaliran Flash Player najverovatnije više neće biti kompatibilni sa Flash Player-om, i neće više biti moguće instalirati ga preko Google Play Store-a" stoji u poruci koju je Adobe napisao na blogu. Adobe-ov plan da ne nastavi izradu Flasha za Android dolazi nakon prebacivanja razvoja za HTML5, nakon shvatanja da će to veoma brzo biti format koji će se koristiti u mobilnoj industriji.


Slika


Goran Aničić [Benchmark]

_________________
Slika


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Informaciona tehnologija  |  Poslato: 16 Avg 2012, 14:57
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Rast profita Lenova, Cisca i China Mobilea


Kineski Lenovo, drugi u svetu proizvođač personalnih kompjutera, zabeležio je u drugom tromesečju ove godine povećanje profita za 30 odsto, ali se rast usporio zbog loše globalne ekonomske situacije, objavila je danas agencija AP.


Slika


Lenovo je objavio da je u drugom tromesečju zaradio 144 miliona dolara.

Američki proizvođač telekomunikacione opreme Cisco je, istovremeno, upeo da u svojoj poslovnoj 2011/12. godini, završenoj krajem jula, poveća neto profit za 24 odsto, na osam milijardi dolara.

Promet je dostigao 46,1 milijardu dolara, što predstavlja rast za sedam odsto.

Kineska telekomunikaciona kompanija China Mobile je zabeležila rast neto profita na 62,2 milijarde juana (9,77 milijardi dolara) tokom prvog polugođa ove godine, završenog 30 juna, dok je u istom periodu lane zabeležen neto profit od 61,28 milijardi juana.


B92

_________________
Slika


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Informaciona tehnologija  |  Poslato: 16 Avg 2012, 14:59
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Samsung Note tablet konačno u prodaji


Novi Samsungov Android tablet, Note 10.1, od je sada u prodaji. Samsung njime targetira obrazovni i poslovni sektor.


Slika


Iako ga optužuju da kopira Apple, postoji nešto po čemu se Samsung vrlo jasno razlikuje. Ne postoji jedan tablet ni smartfon, već veći spektar različitih proizvoda, kako bi se zadovoljile različite potrebe kupaca.

Novi u porodici Samsung tableta je Samsung Note 10.1, S Pen, koji je od juče u prodaji na američkom, britanskom i tržištu Južne Koreje.

Ovo je prvi Samsungov Android tablet opremljen stajlusom, ima mogućnost pokretanja dve različite aplikacije na ekranu (split screen), a što se hardverskih specifikacija tiče, tu je 4-jezgarni procesor i 2GB RAM-a. Note tablet ima 10,1-inčni WXGA LCD ekran, prednju kameru rezolucije 1,9 i glavnu rezolucije 5 megapiksela.

Ovakav uređaj trebalo bi da bude privlačan ljudima u obrazovnom i poslovnom sektoru, nadaju se iz Samsunga, a tome će pomoći i mogućnost prepoznavanja ručno zapisanih formula i geometrijskih oblika.

Za Wi-Fi verziju sa 16GB potrebno je izdvojiti 499 dolara, dok je 549 dolara cena 32GB modela.

Note 10.1 prvi put je predstavljen javnosti na ovogodišnjem MWC kongresu u Barseloni.

Samsung je ovim povodom objavio i da je prodato 10 miliona Galaxy Note smartfona, a naslednika ovog modela očekujemo krajem avgusta.




B92

_________________
Slika


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Informaciona tehnologija  |  Poslato: 16 Avg 2012, 15:00
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Velike maloprodaje rade na mreži mobilnog plaćanja


Slika


Velike svetske maloprodaje kao što su Wal-Mart Stores, Target i japanski 7-Eleven poručili su u sredu da izrađuju mrežu mobilnog plaćanja, dodajući da će proširiti opcije koje će omogućiti korisnicima plaćanje putem smartfona. Sistem poznat kao Merchant Customer Exchange (MCX), je inicijativa vođena od strane velikih maloprodajnih lanaca koji će doneti sličan servis kao Google, koji je počeo sa radom svog sistema krajem prošle godine na Android uređajima. Merchant Customer Exchange radi na tome da ponudi trgovcima kao što su maloprodaje, stanice za gorivo kao i restorani način da integrišu njihove promocije u sistem plaćanja, za koji se kaže da bi bio dostupan virtuelno na svakom smartfonu. Brz uspon alatki za procesuiranje mobilnog plaćanja poslednjih godina doveo je do toga da mnogi predviđaju da će u budućnosti novčanici biti ostavljeni kod kuće. To bi moglo u potpunosti transformisati maloprodaje, ali takođe i kreirati bezbednosne probleme, naročito u slučajevima kada su mobilni uređaji ukradeni ili izgubljeni.


Goran Aničić [Benchmark]

_________________
Slika


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Informaciona tehnologija  |  Poslato: 17 Avg 2012, 12:39
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Facebook konačno briše fotografije


Pre određenog vremena pojavile su se vesti o tome da su fotografije sa Facebooka koje korisnici obrisali i dalje dostupne putem URL-a.


Slika


Ars Technica je prva objavila informaciju da su putem linka dostupne i fotografije koje su korisnici obrisali pre tri godine, tačnije one za koje su mislili da su obrisali.

Sada se situacija konačno promenila, piše The Verge.

Fotografija koju obrišete trebalo bi da zaista bude obrisana za najviše 30 dana, a pojedini eksperimenti su pokazali da se to dešava već posle par dana.


B92

_________________
Slika


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Informaciona tehnologija  |  Poslato: 17 Avg 2012, 12:40
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Utrostručen broj virusa koji napadaju androide


Broj novih zlonamernih programa koji pogađaju "android" operativni sistem za mobilne uređaje skoro je utrostručen u drugom kvartalu ove godine, saopštio je danas proizvođač sigurnosnih softvera Kasperski lab.


Slika


Prema podacima kvartalnog izveštaja kompanije Kasperski lab o evoluciji računarskih pretnji, od aprila do juna otkriveno je više od 14.900 novih zlonamernih programa za Guglov operativni sistem "android".

Ti podaci pokazuju da se kreatori virusa posebno fokusiraju na razvoj zlonamernih programa za prenosne uređaje, ocenili su u kompaniji Kasperski lab.

Skoro polovina zlonamernih datoteka koje napradaju uređaje sa android platformom su multifunkcionalni virusi "trojanci" koji kradu podatke iz telefona - telefonske brojeve, i-mejl adrese, imena, a mogu i da preuzmu i dodatne progreme kojima upravljaju zlonamerni korisnici.

Ukupno jedna četvrtina pronađenih Android virusa napravljeno je od SMS virusa "trojan" koji kradu novac sa računa žrtava slanjem SMS poruke na preskupe brojeve, bez znanja ili pristanka vlasnika.

18 odsto sigurnosnih pretnji "adroid" operativnim sistemima su "bekdor" programi koji daju korisnicima virusa mogućnost da steknu potpunu kontrolu nad
zaraženim telefonom ili tablet računarom.

Najveću pretnju predstavljau trojanci špijuni (Trojan Spy) koji omogućavaju pristup bankovnim računima napadnutih korisnika, ali oni čine dva odsto od ukupnog broja zlonamernih programa za "android" uređaje.

Viši analitičar za viruse u kompaniji Kasperski Jurij Namestnikov ocenio je da treba očekivati da će sajber-kriminalci uskoro započeti ličnije napade na "android" kroz viruse koji love poverljive podatke i kradu novac sa kreditnih kartica".


Vesti online

_________________
Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker