Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 23:57


Autoru Poruka
Komsinica
Post  Tema posta: Ljubav ili strast?  |  Poslato: 14 Jun 2012, 14:23
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Da li je to ljubav ili strast?
Da li se volite ili je samo u pitanju fizicka privlacnost?
Kako odgonetnuti?

_________________
Slika


Vrh
*Twilight*
Post  Tema posta: Re: Ljubav ili strast?  |  Poslato: 14 Jun 2012, 14:29
Korisnikov avatar
Laprdalo i tuturutka

Pridružio se: 17 Apr 2012, 20:07
Postovi: 11750

OffLine
e pa vidi sad
msm da se pojavljuje prvo strast (bar kod mene) a zatim dolazi ljubav,
to ide jedno sa drugim.
Prvo osetis leptirice u stomaku a zatim onda usledi ljubav.


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Ljubav ili strast?  |  Poslato: 14 Jun 2012, 15:56
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
''Ako je strast, proći će. Ako ne prođe, ljubav je. "

Ja cu kao odgovo na temu postaviti moju pricu koja je napisana..imaaaaa veccc...mnogi su je vec i citali, ali evo...da se ponovimo, a i u skladu je sa zadatom temom ;)

1000 razloga

˝˝˝˝ Ah ta ljubav...ah ta strast...
Idu li zajedno ljubav, strast i razum....Kako definirati ljubav, kako strast a kako razum ....
Tu naravno postoji jos i nezaobilazna zaljubljenost....ja je nikada ne bih izostavila.
Hm, po mom skromnom misljenju ovdje se radi o razlicitim pojmovima....ljubav,strast,razum i zaljubljenost.
Evo, zaljubljeni mozemo biti i virtulano sto ne znaci da volimo tu osobu....zaljubiti se mozemo na prvi pogled, ali to nema povezanosti sa ljubavi jer ne mozemo voliti nekoga koga prvi put vidimo...nekog tamo preko puta ceste,nebitno....
Zaljubljenost....ona nije duga i ne traje koliko bi mi nekada htjeli...ona kasnije prerasta u ljubav a kazu moja "sestra" meni da se tada smanjuje strast a stvara navika. ....
Kažu da je isto za uspješnu vezu važno imati i jedno i drugo...i ljubav i strast, ali ja joj kažem da mislim da je isto tako važno znati i razliku izmedju njih....izmedju ljubavi i strasti.
Ja priznajem da sam toliko puta bila zbunjena u zivotu, da nisam sigurna da li je nesto bilo ljubav ili strast ili i jedno i drugo.....

Da li je sebično očekivati da trebamo i nakon dugogodišnje veze i ljubavi , svaki put da protrnemo od njegovog ili njezinog dodira!?,...onako kao na početku veze ,.. kada smo znali protrnuti od pogleda a ne od dodira....
Hm...jeli ista strast nakon 5 godina kao i na na početku veze!?...
Puno mojih poznanica i poznanika da ne kazem samo prijatelja je ostavilo svoje partnere.... srusilo i unistilo brakove.... zajednicke zivote ..,jer je kazu nestalo one strasti koja je bila na samom početku.....
I sada,...sada imam „sestru“ koja se bori sa ovim mojim mislima, na neki svoj način... nestalo je, sada kaze i ona, ...strasti.
Kako joj pružiti pravu riječ...„savjet“...šta god....kako?...,kako ako ni sami ne znamo napraviti razliku....
Kada mi je „sestra“ rekla: „Puno mi ga je srce, ali mi je daleko...toliko daleko da mi je svejedno“..znate onaj osjećaj predanosti....Nisam znala odmah šta joj reći, izgledala je kao neko ko je već odlučio i ko samo traži ispriku za samu sebe.....

Gledam je i pitam se....Ako stvarnO nema strasti kao na početku, jel to stvarnO stvarnI razlog da nekog ostavimo....zato jer nema vise strasti kao nekada, nema vise protrnutih žmaraca koji nam obuzimaju tijelo...

Ne znam....ali iskreno ne znam...teoretski mozda i da, ali mozda i ne....

Ja Želim vjerovati daaaa kada nas svi ovi znakovi koje je moja „sestra“ nabrojala prožmu , da tada iskreno volimo i to skupa sa svojim razumom.... i to je ubitačna kombinacija!!!

Ne moze uvijek postojati ona prvobitna strast i želja sa samih početaka...ali da bi je odrzali na jednom zavidnom nivou potrebno ju je njegovati , o njoj pricati i naci za nju vremena...razum kazem vam.
Moja „sestra“ nije imala vremena...

Što je dublja i čišća ljubav, to je dublja i mirnija strast jel tako!?...znaju oni koji su osjetili da je baš ovako.
Istina je da ona nema onaj dramatični naboj s početka veze, kada je gonjena i pokretana probuđenim hormonima, ali ima novu kvalitetu: postaje svjetlija i intenzivnija.....divljija, neposrednija, ali i stabilnija.
Svi znamo da je rutina najgori neprijatelj i najgora prijetnja svakoj vezi i kvalitetnom seksu... Kako strast ne bi u potpunosti splasnula ili kako cvijet ne bi uvenuo ...potrebno se truditi, potrebno je zaljevati i uzgajati...a ne nepomično čekati da se nešto dogodi....
Moja „sestra“ šuti....sada i to zna......

Kada sam je upitala za neku drugu strast osim one seksualne o kojoj smo pricale, od koje je sve polazilo...strast za necim zajednickim,neku njena strast ili njegovu koja ih ispunjava...zbunjeno me gledala......moja „sestra“ me zbunjeno gledala, ali njena zbunjenost je bila NIŠTA naspram moje zbunjenosti.
Pa zar i ti „sestro“......
Čini mi sa da je stvarno prevelika ta količina ljudi u drustvu koja ostane zbunjena kada je potrebno identificirati strast...uglavnom je strast=seks....
Boli me cinjenica sto ne znaju da je bavljenje onim što volimo jedan od glavnih preduvijeta sreće...a kada smo sretni i strast je tu...
I tada moja „sestra“ reče.....ali ja želim biti opet zaljubljena.

Zaljubljenost je stvarno jedan od najljepših osjećaja koje sam ja doživjela i osjećaji koje još uvijek doživljavam...
Međutim „sestro“... ja ne bih voljela biti uvijek zaljubljena....osjećati je na trenutke-tu zaljubljenost ooo daaaa...skoro pa svakodnevno, ali biti stalno pod tim osjećajem zaljubljenosti ne...ne...jer tada nisam svoja,tada lebdim u oblacima, i sve mi je savršeno iako znam da savršenstvo ne postoji....tada sam doslovno slijepa pored vlastitih očiju......

Ako postoji nešto što vraća osmijeh na lice i čini nas sretnim svaki put kad to nešto sretnemo, nešto što budi onaj dobar osjećaj.... to je naznaka naše strasti...moje strasti...tvoje strasti „sestro“...

Iskreno vjerujem u to da sreća i osobna strast dolaze u paketu. Jedno zahtijeva drugo. Trebaju se naći ... tragati jedno za drugim.

Tako je i kod veza i kod strasti u vezama, jel tako “sestro”…..moramo raditi na njima….ali i to radimo sa nekim ko to zeli da radi.

Ljudi se, to je sasvim jasno, prepoznaju po vrsti energije kojom vibriraju. U pravilu za nekoga kažemo da jest ili nije na našoj „vibri".
“Sestra” je opet osjetila onu vibru…..
Osjetite li i vi!? ˝˝˝˝

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Ljubav ili strast?  |  Poslato: 18 Jun 2012, 13:55
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Kombinacija ljubavi i strasti, jer idu u paketu, nikako odvojeno.

_________________
Slika


Vrh
SJAJNA
Post  Tema posta: Re: Ljubav ili strast?  |  Poslato: 19 Jul 2012, 11:23
Korisnikov avatar
Angel with two faces
Angel with two faces

Pridružio se: 19 Maj 2012, 09:52
Postovi: 6608

OffLine
1.Molena..mrzelo me sve da čitam.... [kasljuc.gif]
2.Zaljubljenost+strast idu zajedno....
ljubav?.... [55555.gif] možda dodje,možda ne...utvrdiš kad prestane strast....


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Ljubav ili strast?  |  Poslato: 08 Avg 2012, 22:54
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Strast - plamen našeg života

Često strast aktiviramo suočavajući se sa teškim životnim situacijama, koje nas teraju da budemo zahtevniji prema sebi. O ovoj temi za Život plus govori Sanja Petković, psiholog

Slika
Često ljubav opisujemo ili doživljavamo kroz samo jedan aspekt – strast

Lako je zamisliti kakav bi naš život bio bez strasti, i to ne samo one koja se događa među partnerima. Umesto da ga živimo punim plućima, sveo bi se na puko preživljavanje, na otaljavanje svega što naš boravak na ovoj planeti može da učini uzbudljivijim i kvalitetnijim. Franc Kafka je primetio da: "Ljudi koje najviše razdiru strasti mogu najviše da uživaju u životnim slastima", a nije slučajnost da se uz neka od najvećih umova u istoriji često povezuje upravo ta reč - strast. Oni su imali hrabrosti i volje da se otiskuju u nepoznato i da svoje maštarije pretvaraju u stvarnost. Njihove strasti su ih vodile ka priznanjima, nagradama i ispunjenosti. Ali, strasti, i to najrazličitije – prema poslu, novcu, određenoj ideji, ideologiji ili religiji, prema životu, strast u ljubavi... – mogu i da nas slome ako su nam želje nerealne. Za šta se opredeliti, za mirno more ili more strasti? U svojevrstan „vodič za upotrebu strasti“ upućuje nas Sanja Petković, psiholog i telesno-duhovni trener u „Spirit & Move“ koja objašnjava da bi se strast mogla izjednačiti sa pojmom pasija, čije je osnovno značenje - patnja, stradanje, a češće se, pak, definiše kao dugotrajna i intenzivna emocija koja usmerava veći deo delovanja jedne ličnosti. Ili se, pak, radi o osobama koje su požrtvovane do iscrpljenja.

* Koje su dobre strane strasti?

- Hegel je rekao da „bez strasti ništa veliko nije stvoreno, niti se bez nje može stvoriti“. Uistinu, gotovo svi veliki umetnici, lideri, naučnici, diplomate su većinu svojih zamisli, ideja i dela kreirali sa strašću, i mnoga od njih ne bi postojala da ovaj aspekt u njima nije bio prisutan. Ako strast ovako posmatramo, kao posvećivanje celoga svog bića u ostvarenju određenog dela, ideje ili zamisli, ili kao posvećivanje nekome, dobra strana je to što se postiže određeni uspeh ili rezultat i uživa se u tome. Stepen posvećivanja je ovde najčešće srazmeran dobrom rezultatu. Međutim, svako bi se zapitao, što posmatrajući živote velikana, što prisećajući se sopstvenog iskustva: Koja je cena ovakvog posvećivanja? Da li i šta, sa druge strane, gubimo? Odgovor leži u pitanjima: Da li u svakom velikom posvećivanju mora iz vida da se gubi realnost? Do koje mere ste zbog neke ideje posvećeni i požrtvovani? Srećom, život u koji je strast umešana ne mora da bude i fanatičan, ali će sigurno biti dinamičan. Za strast mnogi kažu da je izvor života, stalan i neiscrpan izvor univerzalne životne, a time i kreativne energije. Kada povremeno ne bismo imali ideju vodilju ili barem nešto čemu težimo, teško bismo pravili drugačije životne pomake. Strast ka nečemu ili nekome sa sobom nosi ideju, akciju, dinamiku, osećanje sreće, zanosa ili euforije, i kao takva ona je pokretač i mnogima predstavlja smisao života.

* Zašto je uglavnom vezujemo za seks, pritom često praveći grešku, odnosno brkajući strast i ljubav?

- Često ljubav opisujemo ili doživljavamo kroz samo jedan aspekt – strast. Tako i vezivanje pojma strasti za seks možemo objasniti učenjem koje se stiče veoma rano, ali i očekivanjima koja u vezi sa tim formiramo: posmatrajući druge modele (televizijske, roditeljske, bliskih ljudi), slušajući tuđe primere, učeći iz sopstvenog iskustva... Većina romantičnih holivudskih ili komercijalnih filmova ljubav prikazuje kao susret dvoje ljudi kroz eksploziju emocija i strasti kojima se teško odoleva i gde je "spajanje" tih osoba "sudbina sa dosta izazovnih prepreka". Tendencija medija da prikažu "kako nešto treba da izgleda" da bi bilo primamljivo (često se pritom pozivajući na bazične ljudske nagone) utiče na to kako pojedinac kreira svoju realnost i očekivanja. Strast prema nekome ili nečemu može isključivati realnost, a to je ono što očekujemo da nam se desi, bilo da je reč o ljubavi ili o seksu.

Slika

* Koliko je ona važna u poslu odnosno profesiji?

- Važna je ako je posmatramo kroz aspekat posvećenosti – veća posvećenost i autentično verovanje u ono što radimo, daje bolji rezultat. Stepen strastvenosti u poslu zavisi i od vrste profesije i od toga šta želimo da postignemo. Strast, pored posvećenosti, u sebe uključuje i dosta inicijative, ali izvesni poslovi je ne zahtevaju (naprotiv, zahtevaju ujednačenost u radu, često uz minimalan upliv emocija ili ličnih stavova, harmoničnost ili jednostavno – izvršnost). Takođe, ukoliko samo strast dominira u poslu, ili prilikom donošenja profesionalnih i poslovnih odluka, postoji mogućnost da se izgube svi aspekti realnosti. Ali, ako je dobro kanalisana ili usmerena, korisna je i može dati trajnije rezultate.

* Da li i navijanje za omiljeni klub ili sportistu sadrži u sebi element strasti ili je tu reč o nečem drugom?

- Da bismo za nešto rekli da je strast, ono u sebi treba da sadrži dva osnovna elementa – trajnije i autentično posvećivanje i dugotrajnu i intenzivnu emociju. Navijanje za omiljeni klub ili sportistu može biti strastveno jer sadrži emotivno ushićenje i vernost klubu ili sportisti. Navijanje, samo po sebi, ne mora predstavljati strast (oblik strastvenog ponašanja), ali to može postati ako se veći deo angažovanja jedne ličnosti svodi na navijanje, i pristupa mu se posvećeno, pasionirano i na „duže staze", uz osećanje smisla i svrhovitosti.

* Zašto za neke ljude možemo da kažemo da su veoma strastveni? Čime je to određeno? Imaju li svi "potencijal" za strast?

- Ljudi koji razvijaju strast prema nečemu ili nekome, nejčešće ovaj potencijal aktiviraju živeći ili boraveći u određenim okolnostima, ili se suočavajući sa određenim životnim situacijama (koje mogu biti i krajnje afirmativne, ali i prilično otežavajuće). Takve okolnosti ih mogu naterati da na stvari gledaju drugačije – da budu zahtevniji prema sebi, da imaju veću potrebu za predanošću ili potrebu da određena emotivna (ne)iskustva aktiviraju ili nadomeste pasioniranim posvećivanjem. Ovakve ličnosti često su senzibilnije ili snažnije izražavaju emocije. Kao primer može da posluži život čuvene meksičke slikarke Fride Kalo, koja se, posle teške povrede zadobijene u saobraćajnoj nesreći, posvetila slikarstvu kroz koje je šokantno prikazala sopstvena bolna iskustva. Ili, recimo, Nikola Tesla je navodio da je posle bratovljeve pogibije sam sebi nametnuo gvozdenu disciplinu kako bi roditeljima nadoknadio gubitak jednoga sina. Svakako da je potrebno da „ljudi od strasti“ u sebi već nose potencijal za ovakav stil ophođenja prema životu i realnosti, ali to ne znači da „potencijal“ za strast nemaju svi. Jednostavno, neki su ga svesniji (pa ga je lakše aktivirati) ili se za njega, kao način življenja, pre odlučuju.

Slika

* Za koje strasti i kada kažemo da su loše?

- Sigmind Frojd, kao i mnoga drevna i religijska učenja, promovišu ideju da čovekom upravljaju duboki porivi, strasti, a da se ego od njih uspešno brani, ne dozvoljavajući nam da se sa njima suočimo. Ovo nastaje usled jakih socijalnih miljea, pa osobe strast za nečim potiskuju i mogu da uđu u stanje bezvoljnosti. Sa druge strane, potisnuta energija ima tendenciju da se negde ispolji, pa posle nekog vremena može da izbije u vidu agresivnog ili fanatičnog ponašanja, ali i kao socijalno prihvatljivo ponašanje (spolja gledano) koje je zapravo samo maska za pravu potrebu (npr. pretvaranje u suprotno – govorimo osobi kako je divna ili je hvalimo, a zapravo smo ljubumorni, zavidni ili čak nosimo osećanje mržnje prema njoj, koje opet dolazi odatle što želimo da budemo kao ta osoba). Ukratko, lošim strastima možemo da nazovemo one koje nisu „dobro kanalisane“, koje svoje zadovoljenje traže konzumiranjem spoljnih podsticaja koji će samo na površini zadovoljiti pravu potrebu (npr. pasionirano gledanje ljubavnih romantičnih serija umesto suočavanja i realizacije potrebe za svojom ljubavnom pričom) ili u drugim ljudima, čime (diveći im se i obožavajući ih) nadoknađujemo sopstvenu potrebu za uspehom, lepotom... U osnovi ovih strasti leži glad za emocijama koju želimo brzo da zadovoljimo, ne pronalazeći dovoljno načina da u sebi otkrijemo istinsku strast ka nečemu.

* Može li strast ponekad i da nas ometa u postizanju uspeha?

- Može, naravno. Pasionirano verovanje u ostvarenje određenog cilja može da vodi osobu, ali problem nastaje kada ona nije spremna da sagleda sve aspekte realnosti. Usled velike želje ili potrebe ona emotivno odlučuje i planira kako da stigne do uspeha, zbog čega može da donese pogrešnu odluku. Takva strastvena osoba mora da bude i realna, da uzima u obzir mišljenje drugih i njihova znanja, a ne samo da bude zaslepljena sobom i svojim željama. Strast je sama po sebi korisna kada je plamen, ali ne i kada je slepilo.

* U mnogim religijama se pobeđivanje strasti smatra najvećom vrlinom. Kada je dobro „smiriti strasti“?

- Od davnina ljudi pronalaze različite načine da „ukrote“ nekontrolisane strasti. U našem jeziku sintagma „smiriti strasti“ najčešće se odnosi na umirivanje emocija ili potreba koje u datom trenutku postaju jake, nagle ili iracionalne za ostvarenje. Ako strasti posmatramo kao nagonske ili proste telesne potrebe, nije potrebno odricati ih se, niti ih ukidati, naprotiv, nije ni poželjno, a i ovakav akt bi sam po sebi bio strastven. Treba dozvoliti da se energija suptilno kanališe, a blagovremeno i transformiše, čime se više okreće zadovoljenju ne samo svojih, nego i potreba mnogih drugih. „Smiriti strasti“ ne treba da znači da ih treba sputati, već im valja pronaći adekvatan način zadovoljenja. Strast u sebi sadrži veliki energetski potencijal i veoma je važno da ga iskoristimo, a ne sputamo.


Novosti


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Ljubav ili strast?  |  Poslato: 27 Sep 2012, 18:41
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Ovu temu nesto slabo kontam,
sta to... kao da fali jos recenica u uvodu.
Al" nema veze , de da nesto pametno napisem axaxax

Mislim da ustvari nigde ne postoji ljubav,
da je to samo rec iz bajki, romana....umetnika koji su se alkoholisali dok su pisali knjige.
Jbt kakva ljubav, te nema onda ljubavi, te onda, kad se dobiju deca ljubav nestaje,
postaje navika, na pocetku veze je neka fizicka privlacnost, ovo-ono-
Zakljucak: ljubav ne postoji, to su sve neke druge reci ili mozda postoji negde na sredini .

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Julia
Post  Tema posta: Re: Ljubav ili strast?  |  Poslato: 22 Okt 2012, 14:10
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
MeGi je napisao:
Ovu temu nesto slabo kontam,
sta to... kao da fali jos recenica u uvodu.
Al" nema veze , de da nesto pametno napisem axaxax

Mislim da ustvari nigde ne postoji ljubav,
da je to samo rec iz bajki, romana....umetnika koji su se alkoholisali dok su pisali knjige.
Jbt kakva ljubav, te nema onda ljubavi, te onda, kad se dobiju deca ljubav nestaje,
postaje navika, na pocetku veze je neka fizicka privlacnost, ovo-ono-
Zakljucak: ljubav ne postoji, to su sve neke druge reci ili mozda postoji negde na sredini .

[zenskismeh.gif] [zenskismeh.gif] [zenskismeh.gif]

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: Ljubav ili strast?  |  Poslato: 24 Okt 2012, 10:52
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
6 signala da je zaljubljen


Poznato je koliko muškarci teško izgovaraju "Volim te". Ali, iako ne izgovore nijednu reč na "LJ" ne znači da ne gaje duboka osećanja. Kolumnisti magazina Cosmopolotan sastavili su spisak sigurnih znakova da vam je izuzetno privržen.


Slika


"BULJI" U VAS
Muškarci su vizuelni tipovi i ako vas gleda iz daleka dok nešto radite ili se netremice "zakuca" u vaš izraz lica(u bilo kojoj situaciji) to znači da ste vi predmet njegovih želja i obožavanja.

KUPUJE HRANU KOJU VOLITE
Ako otkrijete u kuhinji vaš omiljeni keks, musli, sveže voće ili bilo šta što volite da jedete znajte da on misli na vas i na najmanje romantičnim mestima, u supermarketu ili na pijaci. To sigurno znači da mu je stalo da se osećate lepo i da uživate pored njega.

GOVORI O BUDUĆNOSTI
Ako saopštava bilo kakve namere koje ima u skorije vreem, to znači da želi da ste upućeni, otkriva njegove planove. Ukoliko pomene i vas, želi da sazna šta mislite o tome - voli vas.


Slika


NOSI DŽEMPER KOJI STE MU POKLONILI
Muškarci, mahom, nisu izbirljivi kada je garderoba u pitanju, ali ako nose prilično često džemper, majicu ili pantalone koje ste mu kupili govori da mu je veoma stalo do vašeg mišljenja, a i da mu se dopada izbor.

STOJI PORED VAS U KAFIĆU
Ako stojite zajedno, jedno do drugog dok ispijate piće u kafiću, recimo, to dosta govori o tome kako ste "pozicionirani" u njegovom životu. Ako još nije siguran u svoja osećanja stajaće nekoliko koraka iza ili ispred vas. Poza "rame uz rame" ukazuje da je posvećen, a u tom položaju može nežno da šapuće ili da vas kradom poljubi.

SLAŽE SE DA SE JAVLJATE NA NJEGOVO TELEFON
Ako vam muškarac kaže da se javljate na njegov telefon dok je u kuhinji, kupatilu... to znači da vam je ustupio poslednju liniju odbrane svoje privatnosti. Takav gest ukazuje da on nema apsolutno ništa da krije i da sve želi da podeli sa vama.


Blic zena


Vrh
lOOla
Post  Tema posta: Re: Ljubav ili strast?  |  Poslato: 07 Dec 2012, 01:10
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:05
Postovi: 1388

OffLine
и једно и друго... ко истина и лаж...
ко лево и десно... ко горе и доле...


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 114 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker