Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 13:09


Autoru Poruka
Vladimir
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 28 Maj 2012, 13:41
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 16 Maj 2012, 18:49
Postovi: 1437

OffLine
Vratio se Željko, malo je iznenađen

27. maj 2012. 23:08 > 23:15
Srpski predstavnik na Eurosongu začuđen je što od čak desetak zemalja njegova pesma "Nije ljubav stvar" nije dobila nijedan poen.

Slika
(foto: Slobodan Sarić/Press RTS)
Predstavnici Srbije na 57. Eurosongu, Željko Joksimović i članovi Ad hok orkestra doputovali su iz Bakua u Beograd u nedelju uveče. Iako je Joksimović još pre dva meseca najavljivao pobedu, treće mesto koje je u subotu uveče osvojio na takmičenju u Azerbejdžanu smatra zadovoljavajućim.

"Osećam se fantastično, ostvarili smo visok plasman. Borili smo se svojski, svim snagama, pre svega muzički. Ovo je visok plasman za Srbiju, posle Marijinog prvog mesta 2007. ovo naše treće mesto je odlično postignuće tokom šest godina učešća Srbije kao samostalne države na Pesmi Evrovizije", izjavio je Željko.

Okupljeni novinari na beogradskom aerodromu "Nikola Tesla" pitali su Joksimovića da prokomentariše rezultate glasanja i činjenicu da je bilo čak desetak država koje nisu dale poene za numeru "Nije ljubav stvar".

"Moram iskreno reći da jesam bio malo iznenađen, da iz tih nekoliko zemalja nije stigao baš nijedan bod. Ali sve je to veoma složeno. Evrovizija je veliko evropsko takmičenje, veliki sistem. Švedska je imala dobru i modernu pesmu, mi smo imali drugačiju pesmu, verovali smo do kraja u ono što radimo i verujemo i dalje. Smatram da smo uspeli, da smo oostvarili uspeh. Nijanse su u pitanju, u kampanji koja se vodila. I u stvari u svemu su, čini mi se, presudile tek nijanse. Ipak, želim da ponovim da smo zaista uživali i bili ponosni u ulozi predstavnika Srbije. Imali smo istu ideju u timu, borili se zajedno i do kraja i mislim da smo u tome uspeli".

(MONDO)

_________________
*Zivot se ne meri brojem udisaja,vec trenucima koji ti oduzimaju dah*


Vrh
Vladimir
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 29 Maj 2012, 13:51
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 16 Maj 2012, 18:49
Postovi: 1437

OffLine
EUROSONG: Pobednička pesma plagijat?

29. maj 2012. 09:44 > 09:47
Internet zajednica tvrdi da je pobednička pesma lepe Šveđanke plagijat pesme "Stole my heart" benda One Direction.

Slika
Foto: eurovision.tv
Prošlo je tek nekoliko dana kako su ruske "babuške" i srpski predstavnik uzeli srebro i bronzu na takmičenju Pesma Evrovizije "zahvaljujući" švedskoj pevačici Lorin, a Internet zajednica ju je optužila da je nastupila sa plagijatom.

Pobednička pesma "Euphoria" je, navodno, kopija pesme "Stole my heart" benda One Direction.




Osim sa ovom, "forumaši" pobedničku pesmu porede i sa Rijaninim hitom "We found love" i pesmom "Fireworks" Keti Peri.

Ono što ide u prilog pevačice Lorin je što se sa svojom numerom pojavila na švedskom izboru za Pesmu Evrovizije nekoliko dana pre nego što je album benda One Direction zvanično pušten u prodaju.




(MONDO)

_________________
*Zivot se ne meri brojem udisaja,vec trenucima koji ti oduzimaju dah*


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 29 Maj 2012, 21:57
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
HM // Dunja Ilić na "Eurosongu" 2013. godine?!

Iako je ovogodišnji "Eurosong" tek završen, počela su nagađanja da bi sledeće godine Srbiju trebalo da predstavlja Dunja Ilić!

Slika

Dunja Ilić na "Eurosongu"?!
Britanski dnevni list "The Guardian" objavio tekst sa konstatacijom da bi Srbiju na "Eurosongu" trebalo da predstavlja mlada kantautorka Dunja Ilić, koju su okarakterisali kao zvezdu koja poseduje sve kvalitete kojima bi mogla da osvoji i svet. A odmah nakon pobede Švedske predstavnice Loreen sa pesmom "Euphoria" za koju su evropski mediji pisali da je inspirisana "Euforijom" koju je naša pevačica snimila pre godinu, Dunji su njeni pratioci i prijatelji na društvenim mrežama čestitali "pobedu" aludirajući na već pomenute glasine, ali su i jasno izrazili želju da upravo ona sledeće godine predstavlja našu zemlju.
- Ja se najmanje pitam da li ću ili ne da predstavljam Srbiju. Što se mene tiče: imaću najbolju pesmu, najbolji nastup i sigurnu pobedu - napisala je Dunja na Twitteru.
Tragom ovih informacija kontaktirali smo Dunju koja nam je o aktuelnoj temi rekla sledeće:
- Ja sam neko ko je vrlo skorman i iskren, ali isto tako odlično znam kolike su moje sposobnosti i mogućnosti. Iako me je publika zbog čudnih pesama i nekoliko gafova zbog manjka iskustva dočekala na nož primećujem da me sve ozbiljnije shvataju i da priče kako sam samo tatina ćerka kojoj je pevanje hir polako odlaze u prošlost, te da me ljudi doživljavaju na malo ozbiljniji način. Što se tiče "Eurosonga", to zaista nije nešto što zavisi od mene, ali kada bi mi se pružila prilika da predstavljam našu zemlju na jednoj takvoj manifestaciji sigurno da bih se potrudila da osmislim pesmu, nastup, spot, promotivnu kampanju i kompletan koncept kakav do sada nije viđen u okviru pomenutog takmičenja. Mislim da bih zbog svega navedenog imala šanse za dobar plasman - kaže Dunja za Opera-17.com, a zatim se osvrće i na priče oko toga da je Švedska pobedila tako što je malo "plagirala" njenu pesmu:
- Ne bih da zalazim previše u tu priču. Čitala sam i sama sve komentare i reakcije, i jasno je i meni samoj da tu ima previše sličnosti, od melodije, preko aranžana do samog naziva pesme, a videla sam da ljudi primećuju i neke sličnosti oko samog koncepta predstavljanja pesme "Euforija". Ja sam navijala za našeg predstavnika Željka čija pesma "Nije Ljubav Stvar" je zaista vanserijska, ali je i Loreen svakako bila na visini zadatka i svaka joj čast na pobedi. Pored dve pomenute pesme moram da priznam da mi se izuzetno dopala i predstavnica Albanije, ali i Nina Badrić čija pesma je svakako zaslužila finale i dobar plasman - kaže Dunja.
Šta vi mislite, da li bi Dunja Ilić bila dobar izbor za "Eurosong" 2013?!


Opera

_________________
Slika


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 30 Maj 2012, 23:28
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Joksimović: Ovo je veliki uspeh, neću više učestvovati

Postoji jedna vrsta ogromnog lobija, to se vidi. Ja sam treći i nemojte da mi kažete da 12 zemalja kaže da to vredi nula, kaže predstavnik Srbije na Evroviziji

Slika

BEOGRAD - Predstavnik Srbije na 57. takmičenju za "Pesmu Evrovizije" Željko Joksimović izjavio je večeras da je treće mesto "veliki uspeh s obzirom da od 12 zemalja nije dobio nijedan poen" i ponovio da više neće učestvovati na Evrosongu kao izvođač, već samo u svojstvu kompozitora.

"Postoji jedna vrsta ogromnog lobija, to se vidi. Ja sam treći i nemojte da mi kažete da 12 zemalja kaže da to vredi nula. Ja sam bio i drugi i treći i sve to znam", rekao je Joskimović u izjavi novinarima u prostorijama RTS-a i dodao da su, otkad je žiri uveden, stvari drugačije.

Na komentar novinara da bi možda iz trećeg puta pobedio, Joksimović je naglasio da je vreme da se "ovo takmičenje proširi na sledeću generaciju".
"To je šest meseci mog života, samo rad na tome. Sve svoje aktivnosti sam zaustavio da bih zemlju predstavio na najbolji način, što ne znači da neću komponovati - to je moj posao", kazao je on.

"Ovoga puta sam se ja morao prilagoditi Evroviziji. 2004. sam bio na početku karijere pa mi je sve to bila ogromna odskočna daska, a ovo je potvrda da ja radim kvalitetnu muziku i da Evropa i svet to vole. Mislim da treba da ide neko drugi i da se to takmičenje širi na sledeće generacije", ocenio je Joksimović.
On je rekao da mu se dopao glas španske predstavnice Pastore Soler i pesma pobednice Lorin, dok je za "Buranovske babuške", koje su zauzele drugo mesto, kazao da je to "više iluzija nego dobra muzika".

Na primedbu jednog novinara da su im možda nastup i stajling bili slabi, Joksimović je rekao da su "normalni ljudi videli da su obučeni dobro", s obzirom da su dobili nagradu za stajling.
"Naš nastup je bio u skladu sa onim što smo izveli, kao staro dobro crno vino. Lorin je bila kao koktel. Neki više vole koktel, drugi vino", primetio je Joksimović.

Budućim učesnicima Evrosonga poručio je da moraju da budu posebni i drugačiji od svih izvođača i da imaju mnogo sreće, jer to nije nimalo lak posao.
Iz Bakua, za koji kaže da je prelep grad, bogat kulturom, nosi energiju, divno iskustvo i divno druženje sa odličnom ekipom. "Cela ova naša ekspedicija bila je fantastična", istakao je Joksimović.


Kurir


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 31 Maj 2012, 12:05
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
POTVRĐENO PISANJE KURIRA
Ubijen terorista na Evrosongu!


Tokom takmičenja u Azerbejdžanu uhapšeno 40 pripadnika terorističke grupe, dok je jedan, koji je pružao otpor, usmrćen

Slika

Sprečen napad.
Ministarstvo za nacionalnu bezbednost Azerbejdžana potvrdilo je pisanje Kurira da su teroristi spremali napad u glavnom gradu Bakuu tokom održavanja Evrosonga!

- Uhapšeni su nabavili ulaznice za Kristalnu halu sa ciljem da počine teroristički akt. Azerbejdžan je sprečio pokušaje terorističkih napada tokom trajanja Evrosonga i uhapsio više desetina osumnjičenih, od kojih je jedan ubijen dok je pružao otpor - navodi se u saopštenju azerbejdžanskog ministarstva, a prenosi Tanjug.

Malo je falilo da dvorana u kojoj se odvijalo takmičenje bude dignuta u vazduh. I ne bi bili ugroženi samo učesnici iz 42 zemlje i njihovi timovi već i novinari, ljudi iz organizacije i 20.000 gledalaca koji su se nalazili u hali tokom oba polufinala, kao i tokom finalne večeri!

Na sreću, pravovremenom i efikasnom intervencijom azerbejdžanskih snaga bezbednosti napad je sprečen, a jedan terorista, koji je pružao otpor, ubijen je, dok je njih četrdesetoro uhapšeno. Ove informacije o napadačima, do kojih je Kurir prvi došao i objavio ih još 24. maja, držane su u strogoj tajnosti kako ne bi došlo do panike među takmičarima i posetiocima u Kristalnoj hali.

Učesnici nisu znali koliko je bezbednosna situacija ozbiljna, što je, između ostalih, potvrdio i predstavnik Srbije Željko Joksimović svojim besprekornim nastupom, koji mu je, konačno, i doneo visok plasman.

Slika

Slika

Slika


Kurir

_________________
Slika


Vrh
Nora
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 23 Jun 2012, 11:28
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 05 Jun 2012, 18:35
Postovi: 539

OffLine
LEPE VESTI IZ BAKUA: ŽELJKO JE ZAPRAVO BIO DRUGI NA EUROSONGU!


Pesma koja je predstavljala Srbiju na nedavno završenoj 57. Pesmi Evrovizije u Bakuu osvojila je zvanično treće mesto, ali po broju glasova stručnog žirija, kompozicija Željka Joksmovića je ubedljivo na drugom mestu!

Slika


U zvaničnoj tabeli razdvojenih glasova publike i žirija, prema mišljenju muzičkih stručnjaka iz 42 zemlje, ispred Srbije je samo "Euforija", odnosno Šveđanka Lorin i pobednička numera.

Zvanično drugoplasirane Babuške svoj konačan plasman izborile su isključivo glasovima publike, odnosno televotingom. Prema proceni žirija one su tek na 11 mestu. Albanka Rona Nišliju je treća, potom italijanska, pa španska predstavnica.

Sistem glasanja na takmičenju za Pesmu Evrovizije samo je na prvi pogled jednostavan kada se kaže da konačnu ocenu čini 50 odsto glasova žirija i 50 odsto glasova publike. Zapravo, konačna ocena nije prosek konačnih bodova od televotinga i od žirija.


S media

_________________
"SUDBINA MESA KARTE - MI IGRAMO."

SOPENHAUER


Vrh
Nora
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 10 Jul 2012, 19:18
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 05 Jun 2012, 18:35
Postovi: 539

OffLine
Malme domaćin Eurosonga 2013. godine

Švedski grad Malme će naredne godine biti domaćin izbora za najbolju pesmu Evrope.

Slika


U treći grad po veličini u Švedskoj, od 14. do 18. maja će da se sjate fanovi Eurosonga iz celog sveta. Izbor će da bude održan u areni čiji je kapacitet 15.000 mesta.

"Odluka nije bila laka. Izabrali smo Malme, jer ima dobru infrastrukturu i ranije iskustvo odlične organizacije izbora za najbolju pesmu Švedske", saopštila je nacionalna televizija "SVT".

Televizijska kuća "SVT" je odgovorna za sve aspekte takmičenja, a grad Malme će se pobrinuti za podršku, gostoprimstvo, logistiku i sve događaje namenjene novinarima, kao i za fanove i delegacije zemalja učesnica.

"Ponosni smo i srećni što ćemo biti domaćini i već ove nedelje počinjemo sa pripremama jer želimo da organizujemo neverovatan šou", izjavio je gradonačelnik Malmea Ilmar Riepalu.

Pevačica Lorin je u maju ove godine osvojila Evropu svojom pesmom "Euphoria" i Švedskoj donela petu pobedu na Eurosnogu, a grad Malme će drugi put, posle 1992. godine, da bude domaćin Pesme Evrovizije.


Mondo

_________________
"SUDBINA MESA KARTE - MI IGRAMO."

SOPENHAUER


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 12 Jul 2012, 20:02
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
KONAČNA ODLUKA: EUROSONG 2013. SE NEĆE ODRŽATI U STOKHOLMU

Iako smo pobednika Eurosonga 2012. saznali pre nepuna dva meseca, Šveđani su se već bacili u organizaciju spektakla. Na veliko iznenađenje svih, takmičenje se neće održati u njihovom glavnom gradu...

Slika

Kako prenosi zvanični evrovizijski sajt, Eurosong 2013. biće održan u švedskom gradu Malmeu. Malme je jedan od najvećih gradova u toj zemlji, a ima arenu koja može da primi i preko 15. 000 ljudi.

Organizatori i tamošnji javni servis zaključili su da je upravo taj grad idealan za prestižno takmičenje i uveravaju da će ovo biti najbolje organizovan Eurosong do sada. Polufinalne večeri održaće se 14. i 16. maja, dok će veliko finale biti 18. maja.


Smedia


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Pesma Evrovizije (vremeplov)  |  Poslato: 04 Okt 2012, 14:00
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Најпознатији победници Песме Евровизије, чија је каријера директно катапултирана у небо након евровизијске победе је био шведски четверац АББА, који су победили на Песми Евровизије 1974. са песмом Waterloo и постали један од најуспешнијих музичких састава свог времена. Канадска певачица Селин Дион, која је 1988. победила као представница Швајцарске са песмом Ne partez pas sans moi (са једним поеном разлике), постигла је неколико година касније велику међународну славу и успех.
Џони Логан је једини учесник који је победио више пута, са учешћем у три победе Ирске са снажним баладама (1980. певајући What's another year, 1987. као певач и композитор Hold me now, 1992. као композитор песме Why me? за Линду Мартин), добивши тако надимак „Mr. Eurovision“ („г-дин Евровизија“).
И песме које нису побеђивале на Евровизији су каткад постизале значајне успехе као тржишна издања. Песму Volare, која је постала светски хит у изведби Џипси кингса, први је певао Доменико Модуњо на Песми Евровизије 1958. под називом Nel blu dipinto di blu, и освојио треће место. Међу учесницима Песме Евровизије који нису победили била су и имена као што су Нана Мускури, Хулио Иглесијас, Оливија Њутн-Џон, сер Клиф Ричард, Ала Пугачова, т. А. Т. у и ДЏ БоБо.


Pratite li Evroviziju?
Kakvo je vase misljenje o ovom takmicenju?
Kako vam se svidjaju pesme? Koje pesme su veciti evrovizijski hit po vama?


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 04 Okt 2012, 14:06
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Pratim Evroviziju.
Svidja mi se takmicenje, samo bi bilo bolje kad bi svako pevao na svom jeziku pesmu.
Meni najbolje pesme su od Ruslane-"Wild dance" , Marija Serifovic "Molitva" i naravno pobednicka 2011 godine.



Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 182 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker