Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 29 Mar 2024, 10:21


Autoru Poruka
Astra
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 26 Apr 2012, 14:36
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Predstavnica Hrvatske analizira konkurenciju

Nina Badrić: Rambova pesma mi je komična!

Slika

Popularna hrvatska pevačica koja će ove godine predstavljati svoju zemlju na „Evrosongu“ Nina Badrić izjavila je za makedonske medije da joj se sve pesme dopadaju, a posebno je istakla kompoziciju Ramba Amadeusa, za koju je rekla da joj je jako smešna.

Naime, na pitanje voditelja šta misli o predstavnicima zemalja sa prostora bivše Jugoslavije, kroz osmeh je rekla da joj se veoma dopadaju i izvođači, ali i pesme:
- Dopadaju mi se sve numere, konkurencija je jaka. Jedino mi je najkomičnija pesma Ramba Amadeusa. Samo se bojim da ne bude u našem regionu, baš kao u njegovoj pesmi „Euro-neuro“ - izjavila je pevačica i dodala da se našalila kada je rekla da neće imati seks do pomenutog takmičenja.
- To je bila samo šala, a shvatili su me ozbiljno. To sam rekla u aluziji da se za nastup u Bakuu i ja pripremam kao sportisti. Pa ko bi normalan apstinirao od seksa toliko dugo? - rekla je Badrićeva.


Alo

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 06 Maj 2012, 18:00
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Evrosong košta 50.000.000 evra

Manifestacija koja se u Bakuu održava od 22. do 26. maja biće najskuplja u istoriji ovog takmičenja

Slika
Takmičari će pevati u Kristal Bak u areni, na obali Kaspijskog mora

Ne žale pare za glamur!
Iako se pisalo kako je suma od 42 miliona evra, koliko je koštala organizacija Evrosonga u Moskvi 2009. godine, ogromna, Azerbejdžanci su oborili taj rekord i s utrošenih 50 miliona evra organizovaće najskuplju Evroviziju u istoriji ovog takmičenja, piše Dnevni avaz!

Obe polufinalne večeri (22. i 24. maja) i finale (26. maja) biće održani u glamuroznoj Kristal Baku areni, koja se nalazi na samoj obali Kaspijskog mora. Ovo moderno zdanje ima 23.000 mesta, ali će kapacitet zbog bine i ispunjavanja određenih tehničkih uslova biti smanjen na 16.000 mesta. U neposrednoj blizini dvorane nalazi se i pres-centar, koji se prostire na čak 5.000 kvadratnih metara.

Arena je izgrađena za rekordno vreme i montiranje scene već je u toku jer se domaćini trude da sve bude završeno pre roka i da bude savršeno. Oprema koja će krasiti binu teška je skoro 100 tona.

Inače, srpski predstavnik na takmičenju za pesmu Evrovizije Željko Joksimović se, prema kladionicama, s pesmom „Nije ljubav stvar“ trenutno nalazi na šestom mestu.

Slika

16.000 mesta za sedenJe će preostati kada se postavi scena

Slika

Slika

Željko snimio duet sa Špancem

Željko Joksimović je, posle srpske, engleske, ruske, instrumentalne i simfonijske verzije pesme „Nije ljubav stvar“, snimio još jednu, i to na španskom jeziku. Ovog puta reč je o duetu, u kojem s lanetom peva Samuel Kuenda, a pesma se na španskom zove „Su amor me vensio“.

Samuel je rođen 9. jula 1990, a 2009. je učestvovao u španskoj „Operaciji trijumf“. Doduše, Kuenda je muzici privržen odmalena, od svoje desete godine - šest godina je svirao violinu i dve godine je bio u horu, a trenutno je na muzičkim studijama.

Na Željkovom Tviter profilu odmah se pojavilo mnoštvo komentara na ovaj duet i svi do jednog su pozitivni.


Kurir

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 07 Maj 2012, 01:27
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
EKSKLUZIVNO: Spot za pesmu „Nije ljubav stvar”! (VIDEO)

Zvanično objavljen spot srpske evrovizijske pesme Željka Joksimovića u režiji Nebojše Babića

Slika

U režiji Nebojše Babića, snimljen je pre nekoliko dana i zvaničan video spot pesme Željko Joksimovića ”Nije ljubav stvar”.

Ovaj video ima mnogo širu poruku od običnog video klipa, jer je Nenad Mahmutović, pobednik emisije “Ja imam talenat 2011″, preveo tekst pesme svima onima koji to do sada nisu mogli da čuju.



Telegraf

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 11 Maj 2012, 00:27
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Marija Šerifović specijalni gost na Eurosongu u Azerbejdžanu

Pobednica Evrovizije 2007. godine Marija Šerifović biće specijalna gošća ovogodišnjeg izbota u Azerbejdžanu.

Slika

Marija će pored nastupa na Eurosongu 25. maja i nastupiti u lounge baru Mamounia, jednom od omiljenih mesta za izaske ljubitelja noćnog života prestonice Azerbejdžana.

- Veoma sam pocastvovana sto su me zvali da gostujem na Evroviziji u Azerbejdžanu i što ću ponovo biti deo jednog takvog muzičkog spektakla. Drago mi je što se Molitva i nakon pet godina sluša širom sveta, nema većeg priznanja za mene od te činjenice – otkriva Marija.



Story

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 11 Maj 2012, 02:39
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
U susret pesmi Evrovizije 2012.

Radio-televizija Srbije i ove godine predstavlja sve učesnike Pesme Evrovizije 2012. u Baku u Azerbejdžanu u dve jednočasnove emisije koje su na programu u sredu i četvrtak 16. i 17. maja u 17.45

Slika

Video spotovi pesama, odnosno nastupi sa nacionalih takmičenja 42 evrovizijska predstavnika, ljubitelji ovog muzičko- televizijskog šou programa moći će da vide u dve jednočasovne emisije na Drugom programu RTS.

Zagrevanje za Pesmu Evrovizije (od 22. do 26. maja) polako počinje. Na programu RTS danas i sutra su svi spotovi odnosno pesme predstavnika 42 zemlje Evrope za Bakuu. Od nedavno izdatog video spota pesme Nije ljubav stvar predstavnika Srbije Željka Joksimovića koji će se predstaviti prvi u drugom polufinalu 24. maja, preko svih ostalih pesama dobro znanih i manje poznatih izvođača našoj javnosti. Brojni fanovi Pesme Evrovizije imaće priliku sve da vide u emisiji- pregledu svih učesnika koju realizuje RTS-ov tima za Pesmu Evrovizije 2012. godine. Drugi deo je na programu u četrvtak 17. maja u 17: 45


Story

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 11 Maj 2012, 08:50
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
DŽAN BONOMO

Nemam pojma ko je Emina!

Slika

Turski predstavnik na Evrosongu kaže da ne zna ko je Jahovićeva, ali zato zna za Cecu Ražnatović

Rakiju nije stigao da proba.
Džan Bonomo, turski predstavnik koji će s pesmom „Voli me ponovo“ 24. maja nastupiti na Evrosongu u Bakuu, juče je boravio u Beogradu! Jeste da je na druženje s novinarima došao prehlađen, ali je bio sjajno raspoložen.

- Tek sam stigao i nisam uspeo da vidim ništa od znamenitosti Beograda. Ipak, primetio sam da ima mnogo zelenila i da su ljudi nasmejani, izgledaju opušteno. Mislim da je ovo pravo mesto za odmor. O Srbiji znam samo ono što sam na časovima istorije učio u školi.

Baš sam malopre razmišljao o tome kako nikad nisam gledao srpski film i da ću morati to da uradim - kaže 24-godišnji pevač.

Kad smo ga pitali šta misli o Emini Jahović, ostao je zbunjen. Ponovili smo mu ime, ali...

- Ko? Ne znam, ne znam ko je to - rekao je Bonomo odmahujući glavom. Ubacila se u razgovor njegova asistentkinja i pitala da li mislimo na ženu Mustafe Sandala. Tad je Džan izustio: „Aaaaaaaa, ona“. Takođe nije znao ko su Jelena Karleuša i Lepa Brena.

- Znam samo ko je Ceca. Nedavno sam čuo za nju - ko iz topa odgovorio je Džan.

Slika

Emina Jahović

Željko je odličan

Džan će nastupiti u Bakuu iste večeri kad i Joksimović:

- Željko mi je konkurencija. Pesma mu je mnogo dobra i kvalitetna. On se godinama bavi muzikom, ja sam tek na početku.

Ne gledam turske serije

Bonomo ne voli da gleda turske serije, koje su hit u Srbiji.

- Ja to baš ne pratim. Znam da ljude te serije interesuje i ovde i svuda gde se prikazuju, i to je okej. Zabavno je, što da ne. A i naše glumice su talentovane i prelepe. Neću da izdvajam nijednu da se neka ne bi naljutila ili rastužila - kaže Džan uz osmeh.


Kurir

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 13 Maj 2012, 16:04
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Hrvatica ne veruje u trijumf u Bakuu

Nina Badrić: Ako pobedim, "Evrosong" će biti u Vukovaru!

Slika

Spremna da izgubi! Dok se svi takmičari za „Pesmu Evrovizije“, ubeđeni u pobedu, svojski trude da se što bolje pripreme i promovišu svoju pesmu, hrvatska predstavnica Nina Badrić izgleda nije uverena u uspeh svoje pesme „Nebo“.


Ona je, gostujući u emisiji „Veče sa Ivanom Ivanovićem“ na TV „Prva“, rekla da će, ukoliko nekim čudom pobedi, najveća evropska pop manifestacija naredne godine biti održana u Vukovaru!
- Ukoliko pobedim, mada je to malo verovatno, volela bih da se „Evrosong“ održi u Vukovaru. Taj grad za mene ima poseban značaj - otkrila je Badrićeva, koja je dala i komentar na opasku voditelja da pomenuti gradić nema dvoranu u kojoj bi se organizovalo takmičenje.
- Vukovar nema „Arenu“, u kojoj bi se mogao održati „Evrosong“, ali ima otvoren prostor, predviđen da se takva dvorana sagradi - izjavila je Nina, koja ipak nije krila pesimizam u pogledu svog plasmana u Bakuu:
- Pobeda na „Evrosongu“ zavisi i od pesme, pevača, od delegacije i podrške cele države. Budimo iskreni, jer ovo je otvorena emisija, ja nemam baš podršku delegacije. Hrvatskoj u ovom trenutku ne bi odgovaralo da pobedim jer je kod nas velika kriza - požalila se Nina gledaocima u Srbiji.
Našla je u kojoj će se crkvi pomoliti!


Alo

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 13 Maj 2012, 16:14
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Željko sutra putuje na Evrosong

Ispraćaj - Željko će odleteti u 6.30 sati, a njegovi najvatreniji fanovi potrudiće se da ga isprate i požele mu uspeh

Slika

Željko Joksimović, predstavnik Srbije na predstojećem Evrosongu, sutra putuje u Azerbejdžan, gde se održava ovogodišnje takmičenje za najbolju pesmu Evrope. Željko će Srbiju napustiti letom koji je zakazan za 6.30, a nema sumnje da će se njegovi najvatreniji fanovi potruditi da ga isprate i požele mu uspeh.
U finišu priprema za najveće evropsko muzičko takmičenje predstavnici svih zemalja koje se takmiče trebalo bi da doputuju u Baku narednih dana, dok su neki već stigli jer su prve probe takmičara u „Kristalnoj dvorani", u kojoj se održava ovaj spektakl, počele juče. Naš predstavnik prvu probu će imati u utorak.

Ljut na medije?

Joksimović je juče, kao ni prethodnih dana, nije bio raspoložen za izjave. Da li zbog priprema za put i nastup ili ne, na osnovu njegovih poruka na Tviteru stiče se utisak da je pomalo ljut na domaće medije. Naime, Joksimović je ove nedelje „tvitovao" da „pojedinim TV stanicama i pojedinim dnevnim novinama više nikada ni reč ne bih saopštio".
Rambo: Crnogorci sve ispolitizovali
Rambo Amadeus, predstavnik Crne Gore na Evrosongu, gostujući u emisiji „Živa istina" na televiziji Atlas rekao je kako je „očekivao da će od javnog mnjenja Crne Gore imati emocionalnu podršku" za odlazak na ovo takmičenje koje je u Crnoj Gori potpuno ispolitizovano.
- Ne mogu da glumim da sam oduševljen što idem na Evrosong. Ogadili su mi odlazak. Nisam navikao na taj ambijent, ne znam šta se dogodilo. Situacija je potpuno ispolitizovana, čovek ne može ni u klozet da ode a da se to ne protumači da li je za vlast ili opoziciju. Jedan respektabilni opozicioni političar rekao je da se ja bavim moralnom prostitucijom, da sam se prodao režimu za 100.000 evra da idem na Evroviziju, kao da ja sad idem u Baku da predstavljam Mila i Momira - rekao je muzičar.
A u jednoj od poruka čak je napisao kako mu je muka od ovog sistema vrednosti. Razlog je, kako je objasnio, to što je sreo jednog novinara posle dužeg vremena provedenog u studiju i silnih verzija pesme „Nije ljubav stvar", kao i odličnih reakcija Evrope, o čemu su njih dvojica i razgovarali, da bi novinar kao najvažniju informaciju preneo to što mu se pevač požalio da ga boli koleno.
- I znate šta mu je glavna vest susreta. Željko povredio koleno. Bravo, majstore. Muka mi je od ovakvog sistema vrednosti. Evo, i promukao sam. Sutra naslov: 'Željko promukao, kako će pevati na Evrosongu' - napisao je Joksimović.
Na ovogodišnjem, 57. po redu Evrosongu kao specijalna gošća pozvana je i Marija Šerifović, koja je Srbiji donela prvo mesto 2007, kao i pobednici prethodnih četiri godine.

Marija peva 25. maja

Marija, koja je pobedila na Evrosongu sa pesmom „Molitva", za Press nedelje kaže da se sa radošću sprema za put jer je juče bilo tačno pet godina od njene pobede.
- Bez obzira na to što se odnosi samo na izvođače iz Evrope, mogu da kažem da je ovo takmičenje po svim parametrima svetski događaj. Što se tiče izvođača, navijam za našeg Željka. Ne bih puno predviđala i komentarisala pesme. Jedino što u ovom trenutku mogu da kažem jeste da će u finalnoj večeri biti ljuta borba prvih pet takmičara koji se nađu u vrhu što se bodovanja tiče - rekla je Marija.

Polufinalne večeri biće 22. i 24. maja, a finale 26. maja.


Press

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 16 Maj 2012, 21:30
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Nina Badrić na prvoj probi u crnoj haljini

Nina je bez greške odradila svoj nastup i vokalno briljirala.

Slika

BAKU - Nina Badrić koja predstavlja Hrvatsku na Evrosongu u Bakuu održala je rpvu probu i uživo izvela pesmu "Nebo“.

Nina je bez greške odradila svoj nastup i vokalno briljirala.

Nastupiće s tri ženska prateća vokala i dva plesača.

Nina se na probi pojavila u rnoj haljini u kojoj će nastupiti na sam dan takmičenja.



Kurir

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 16 Maj 2012, 21:34
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Željko podigao atmosferu u Bakuu

Atmosfera u srpskom evrovizijskom timu je radna i vesela, pa će pripreme i probe danas po podne nastaviti u hotelu

Slika

BAKU - Željko Joksimović i "Ad hok orkestra" imali su danas prvu probu na sceni Kristalne dvorane u Bakuu, a potom i konferenciju za medije. Srpska delegacija dočekana je sa velikim oduševljenjem među domaćinima, predstavnicima medija i pristiglim ljubiteljima Evrosonga iz čitave Evrope.

Samo nekoliko sati po dolasku u Baku, srpski predstavnik na takmičenju za "Pesmu Evrovizije" Željko Joksimović u pratnji "Ad hok orkestra" imao je zakazanu prvu tonsku i scensku probu na bini velelepne Kristalne dvorane "Baku".
Željko Joksimović je predstavnike sedme sile pozdravio pesmom "Lane moje", koju je potom pretočio u "Nije ljubav stvar".

Dolazak srpske delegacije i Željka Joksimovića očekivan je s nestrpljenjem u Azerbejdžanu, ali i među evrovizijskim fanovima Evrope, koji još od subote stižu u prestonicu 57. Pesme Evrovizije, piše RTS.
Prema rečima Duške Vučinić-Lučić, atmosfera u srpskom evrovizijskom timu je radna i vesela. Zato vremena za predah za sada nema pa će Željko i čitav srpski tim pripreme i probe danas po podne nastaviti u hotelu.
Za sredu uveče planirana je zvanična poseta delegacije Srbije ambasadi naše zemlje u Bakuu.



Kurir

_________________
Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 157 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker