Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 17:09


Autoru Poruka
Truth and Pain
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 10 Okt 2012, 12:10
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 04 Jul 2012, 21:49
Postovi: 946

OffLine
POTPUNO NEOČEKIVANI ZVUK: POSLUŠAJTE GOGINU EVROVIZIJSKU PESMU (VIDEO)


Pre nekoliko meseci pisalo se da će naša folkerka predstavljati Švajcarsku na najvećem evropskom muzičkom takmičenju. A sada nam je stigla i pesma koju će Goga izvesti na evrovizijskoj sceni.

Slika

Ako je verovati švajcarskim portalima, "Disco love" je pesma koju će Goga Sekulić pevati na Eurosongu 2013. godine predstavljajući upravo Švajcarsku. Tekst je napisala Marina Tucaković, a muziku i aranžman uradio Damir Handanović. Zvanični evrovizijski sajt još uvek nije objavio ništa u vezi sa ovom informacijom, a popularna folkerka je video koji vam predstavljamo postavila na svojoj zvaničnoj Fejsbuk stranici. Poslušajte pesmu.

http://www.videoportal.sf.tv/video?id=8 ... ac163bb1e6


S Media

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=b04ShbtaNnc


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 07 Dec 2012, 11:11
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Besparica: Ni Grci ne idu na “Evrosong”!


Nakon Portugala i Poljske, koje su ranije objavile da zbog ekonomske krize neće učestvovati na “Pesmi Evrovizije” koja se u maju održava u Švedskoj, svoje učešće su otkazale i večiti favorit Grčka i Slovačka, javlja telegraf.

Slika

Evrovizija 2013. godine održaće se u Švedskoj

Grci, kojima se svake godine daju velike šanse za pobedu, kažu da su zbog teške finansijske situacije u zemlji odlučili da se ne takmiče u Malmeu.

- Nije samo problem što nemamo 120.000 evra, koliko bismo morali da platimo za učešće i televizijska prava, već smatramo da bi bilo veoma nemoralno da usred najveće krize u istoriji Grčke, učestvujemo na “Evrosongu” – saopštili su čelnici grčke državne televizije.

Odustajanje Slovačke je očekivano, budući da su predstavnici ove zemlje godinama slabo prolazili na takmičenju a i gledanost je bila sve manja.

Takođe, uveliko se priča da će od puta u Malme odustati i Slovenija i Crna Gora, a Kipar, koji je takođe “viđen” kao zemlja koja će sigurno pauzirati zbog besparice, ipak je sinoć potvrdio svoje učešće.

Iako je supervizor “Evrosonga” Jon Ola Sand nedavno za Telegraf izjavio da ne očekuje da će ekonomska kriza ozbiljnije uticati na takmičenje, izgleda da je situacija ipak malo drugačija. Ukoliko se trend otkaza nastavi, “Pesma Evrovizije” će biti ozbiljno okrnjena, a britanski “Gardijan” je već počeo sa analizom da li je ovo početak kraja popularnog takmičenja. Sa druge strane, Englezi ne kriju svoje zadovoljstvo zbog serije odustajanja jer smatraju da se na taj način povećavaju njihove šanse za pobedu!

Što se Srbije tiče, mi ćemo sigurno učestvovati, a naš predstavnik će biti izabran na festivalu “Beosong” u martu.

Vesti


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 08 Dec 2012, 17:41
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Kaliopi će opet predstavljati Makedoniju na „Evroviziji“?


Pop pevačica će i u 2013. predstavljati našeg suseda na evropskoj muzičkoj svečanosti
Kako navode pojedini makedonski mediji, postoji velika verovatnoća da će pop pevačica Kaliopi Bukle i naredne godine predstavljati svoju zemlju na „Evroviziji“.

Slika

Makedonka je ove godine predstavljala svoju zemlju pesmom „Crno i belo“ i pokupila brojne simpatije publike u regionu, ali se ipak nije plasirala u sam vrh po broju bodova.

„Evrovizija“ se naredne godine održava u Švedskoj.

puls


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 14 Dec 2012, 13:26
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Bosna ne ide na Evrosong


Zbog teške finansijske situacije u kojoj se nalazi BiH državna televizija i recesije koja vlada u društvu odustali su od takmičenja

Slika

SARAJEVO - Bosna i Hercegovina (BiH) neće učestvovati na takmičenju za pesmu Evrovizije "Evrosong 2013" u Švedskoj zbog teške finansijske situacije u kojoj se nalazi državna televizija i recesije koja vlada u društvu.

Evropskoj radiodifuznoj uniji BiH je prošlog meseca preliminarno potvrdila učešće na Evroviziji 2013. godine, a danas je krajnji rok do kada zemlje mogu odustati bez finansijskih posledica, što je televizija BiH i učinila.

Kurir


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 15 Dec 2012, 14:52
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
DOBROVOLJCI
Grupa Zoster želi besplatno
da predstavlja BiH na Evroviziji!



Nakon objave da Bosna i Hercegovina neće moći da se takmiči za Pesmu Evrovizije u Švedskoj iduće godine, grupa Zoster se dobrovoljno javila da ih predstavlja bez ikakvih finansijskih sredstava!
- S obzirom na to da BHRT nema novca da pošalje učesnika na Evroviziju, mi se javljamo dobrovoljno da bez ikakvih potraživanja predstavljamo Bosnu i Hercegovinu. Mi imamo pesmu, imamo za avionske karte do Švedske, a spavaćemo kod prijatelja. Od BHRT-a očekujemo samo zastavu", kazali su članovi grupe Zoster.

Slika

Grupa Zoster | Foto: facebook
Problem bi, međutim, mogao biti u tome što valja platiti kotizaciju koja se za svaku zemlju učesnicu utvrđuje po jasno određenim kriterijumima. Na nju utiče broj stanovnika, odnosno veličina i standard zemlje, kao i broj zemalja učesnica te godine.
Frontmen grupe Zoster, Mario Knezović rekao je kako nije sramota biti siromašan, već neuredan i prljav.
- Čim smo pročitali vest o odustajanju od Evrovizije, odlučili smo se ponuditi da idemo tamo bez ikakve naknade, jer možemo organizovati put i smeštaj. Imamo dobru pesmu i sigurno bismo izazvali pažnju na toj manifestaciji i predstavili našu zemlju u dobrom svetlu. Još nam samo treba odobrenje od BHRT-a, da nas prihvate kao predstavnike - rekao je Knezović.
Na pitanje da bi problem mogla biti kotizacija, odgovara da bi dobro bilo da se zna taj iznos.
- Neka nam kažu koliko je to novca i verujem da to ne bi bilo problem naći. Siguran sam da bi i građani bili spremni izdvojiti od sebe novac za tu manifestaciju, kako bismo imali predstavnika tamo. A, ako građani nisu za to, onda ni ne trebamo ići - rekao je Knezović.

ALO


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 17 Dec 2012, 11:39
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Evrosong!

Čelni ljudi produkcije Saše Popovića ubeđeni da će njihova pevačica odneti pobedu na narednom festivalu Beosong

Slika

Milica je plavuša i taman za Švedsku
Veruju u nju!
Saša Popović i „Grand produkcija“ odlučili su da na festival Beosong, koji će iznedriti srpskog predstavnika na narednom Evrosongu u Švedskoj, pošalju Milicu Todorović, kaže za Kurir izvor blizak ovoj produkcijskoj kući.

- Kad je raspisan konkurs, Saša Popović se sastao sa svojim saradnicima i gotovo jednoglasno je odlučeno da podršku treba pružiti jednoj od najuspešnijih „zvezda Granda“, mlađanoj Milici Todorović. Pesmu će joj raditi najbolji autori sa naših prostora, pa je uspeh gotovo zagarantovan - kaže naš sagovornik i dodaje:

- Milica ima sve predispozicije da dobije kartu za Švedsku! Odlične glasovne mogućnosti, uz domaće hitmejkere i dobru produkciju, ključ su za uspeh, a „Grand produkcija“ neće štedeti. U javnosti se mogu čuti glasine da će više pevača „Granda“ uzeti učešće na ovom izboru, ali gotovo je sigurno da će produkcija stati samo iza jednog izvođača, tačnije, Milice.

Slika

Tragom ovih informacija pozvali smo Milicu Todorović, koja nije želela da potvrdi, ali ni da demantuje navode našeg sagovornika.

(R. S.)
Kurir

Rame uz rame s deverom!

Milici će na Beosongu najverovatnije konkurencija biti Saša Kovačević, brat njenog dečka Radeta. Još nije sigurno da li će se on pojaviti na festivalu, ali ima dovoljno vremena da spremi kompoziciju i prijavi se.

redakcija starsa


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 17 Dec 2012, 11:55
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Armija spasa predstavljaće Švajcarsku na Evroviziji


Armiju spasa je osnovao engleski pastor Vilijam But 1878. godine i ima predstavništva u 120 država. Švajcarska je dva puta pobedila na Evroviziji, 1956. i 1988. godine

Slika


Armija spasa špašava Švajarsku na Evrosongu
CIRIH - Humanitarna hrišćanska organizacija Armija spasa predstavljaće Švajcarsku na narednoj Evroviziji, koja će biti održana u Malmeu u Švedskoj. Švajcarska publika se opredelila za humanitarnu organizaciju, u kojoj ima šest muzičara koji će pevati pesmu "You and me" koju je komponovalo švajcarsko udruženje Hitmil.

Kontrabasista Emil Ramsauer, koji je nedavno napunio 94 godine, biće najstariji učesnik na Evroviziji. Grupa, koju čine četiri muškarca i dve žene, izabrana je na internom kastingu organizacije.

"Učešće u Evroviziji je poruka nade koja će učiniti da Armija spasa bude još poznatija u svetu", rekao je neimenovani portparol udruženja. Armiju spasa je osnovao engleski pastor Vilijam But 1878. godine i ima predstavništva u 120 država. Švajcarska je dva puta pobedila na Evroviziji, 1956. i 1988. godine.


Kurir


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 17 Dec 2012, 12:48
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Najstariji učesnik Evrovizije 2013. ima 94 godine VIDEO


Švajcarci su odlučili da ih na Evrosongu 2013. godine predstavlja grupa "Heilsarmee" (Vojska spasa) u kojoj najstariji član, kontrabasista Emil Ramsauer ima 94 godine.

Glasovi publike u takmičenju “Die grosse Entscheidungsshow” odlučili su da u Malme putuje grupa “Heilsarmee” sa pesmom "You and me".

Slika

Grupu čine dve žene i četiri muškarca, među kojima je i kontrabasista 94-godišnji Emil Ramsauer. On će ujedno biti i najstariji učesnik ovog takmičenja.

Evrovizija 2013. biće održana u Malmeu, u Švedskoj 14,16, i 18 maja.


Blic

Pogledajte nastup sastava "Heilsarmee" sa numerom "You and me":


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 22 Dec 2012, 20:35
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
Mi mladji sigurno,e cuj mladji...aj dobro...se i ne secamo ranijih takmičenja. ja znam samo za ovo ja tebi i ti meni,komšija komšiji,dijaspora i glasanja na te fore... nešto mi ni kvalitet pesama u zadnje vreme i nije nesto,pitam se kako je to bilo pre? Kad je ABBA pobedila? Neko i o tome da kaze nesto. Izuzetno mi se dopala numera ALeksandra Ribakova...mislim da je zbog početka i kad počne da se dere u refrenu :)


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Pesma Evrovizije  |  Poslato: 22 Dec 2012, 23:06
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Hip hop sastav "Who See" predstavlja Crnu Goru na Evroviziji 2013. VIDEO


Hip hop sastav "Who See", koji je ove godine osvojio MTV nagradu "Best Adriatic Act", predstavljaće Crnu Goru na Evroviziji 2013. u Malmeu.

Slika

- Mi smo se na prvu loptu malo iznenadili, ali smo shvatili da nije to baš toliko festival lakih nota. Bude tu raznih muzičkih žanrova osim popa, tako da nam je super što ćemo da posetimo taj tzv. najveći muzički događaj na svetu - rekao je muzičar Mario Đorđević za Dnevnik RTCG.


Kotorski dvojac je ove godine objavio svoj prvi album "Krš i drača", prenose podgoričke "Vijesti".




Blic


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 124 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker