Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 13:12


Autoru Poruka
Passion
Post  Tema posta: Re: Ginisovi rekordi  |  Poslato: 22 Okt 2012, 10:42
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Šestogodišnja devojčica najmlađi di-džej na svetu

Ember Džejkobs, šestogodišnja devojčica iz Peršora, na zapadu Engleske, najmlađi je di-džej na svetu

Slika

Njena titula će zvanično biti registrovana u Ginisovoj knjizi rekorda na humanitarnoj svečanosti u korist bolesne dece koja će 28. oktobra biti održana u Ivšamu. Ember ili di-džej Ej-Džej već šest meseci pomaže svom tati Stivu koji vodi onlajn radio TBFM.

"Počela je pre šest meseci kada sam radio na novoj emisiji. Sada je pravi profesionalac. Ima pola sata programa tokom kojeg sama bira CD koje će pustiti, a ponekad aranžira pojedine deonice. Sama odlučuje i o tome šta će pričati između dve numere. Uglavnom govori o muzici, omiljenim bendovima i događajima u školi", kazao je njen otac u izjavi za Dejli Mejl.

Ember najviše voli rok muziku, naročito pesme Ozija Ozborna, ali i hevi metal - njen omiljeni pevač je legendarni Zombi Rob. "Uživam da puštam i slušam omiljene pesme i bendove", kaže Ember koja nedeljom vodi svoju polučasovnu emisiju. Njen program redovno prati nekoliko hiljada slušalaca, među kojima ima puno Skandinavaca, Australijanaca i Amerikanaca. Kada ne radi na radiju, Ember je poput ostale dece, a najviše uživa dok gleda svoj omiljeni crtani film "Suđer Bob".



Izvor:Press


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Ginisovi rekordi  |  Poslato: 16 Dec 2012, 02:45
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Piton Meduza u Ginisovoj knjizi rekorda

Meduza je piton težak 136 kilograma i dugačak osam metara. Nalazi u kući strave u Kanzas Sitiju a nedavno je upisan u Ginisovu knjigu rekorda kao najveća zmija u zatočeništvu.

Slika

Ovaj ogromni piton nedeljno u proseku pojede oko 18 kilograma hrane, a najdraži obroci su zečevi, svinje i jeleni.

Meduzin trener Lari Elgar kaže da se ne boji kontakta s ovom neverovatnom životinjom.

"Ona može pojesti čoveka i svestan sam toga ali ipak strah je samo proizvod nerazumevanja. Meni je jasno da je ona opasna, ali ako se s njom oprezno postupa nema razloga za paniku. Ista je stvar kao i s vašim automobilom. Svako jutro sedate u njega iako znate koliko ljudi umire u saobraćajnim nesrećama. Ipak ujutro okrećete ključ i krećete, bez nekog osećaja straha", objasnio je Elgar.

Ovu zmiju Elgar je kupio pre osam godina, a tvrdi kako ona još uvek raste.


novimagazin

_________________
Slika


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Ginisovi rekordi  |  Poslato: 16 Dec 2012, 14:03
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Najveća pica na svetu


Italijani ponosni - rekord za najveću picu vratio se u zemlju iz koje je potekla.

Slika

Džinovska pica prečnika 39,6 metara napravljena je u Rimu, uz veštinu petorice vrhunskih kuvara i pekara.

Testo je moralo da bude pečeno u čak 5,234 odvojene ture tokom 48 sati, a za izradu je utrošeno devet tona brašna, četiri tone paradajz sosa, osam tona mocarele i još mnogo toga.



Picu je kompanija "Dr Šar", koja ju je napravila, nazvala Otavija, po rimskom caru Avgustinu.

"Želeli smo da joj damo ime po prvom rimskom caru, kako bi simbolizirala nadu i napredak", rekao je kuvar Dovilio Nardi. Prethodni rekord postavljen je u Južnoj Africi, a džinovski specijalitet ispečen te 1990. godine imao je prečnik od "samo" 37 metara.

Pica je nakon zvaničnog proglašenja rekorda isečena i podeljena, a najveći deo otišao je javnim kuhinjama u Rimu.




(MONDO)


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Ginisovi rekordi  |  Poslato: 22 Dec 2012, 12:21
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Srbin nunčakama bije za Ginisa

Desimir Stojković (43) postao je 2009. svetski prvak u nunčaka veštini, kada je, ovim drevnim oružjem, za 60 sekundi izveo 150 udaraca u prazno. Svetska titula nije mu dovoljna, pa će sutra u podne u Dečjem centru „Majdan” pokušati da uđe u Ginisovu knjigu rekorda sa težim zadatkom - udarcima nunčakama u metu.

Slika

REKORD - Kada je imao nešto više od deset godina Desimira je fascinirao Brus Li koji mu je, kao i većini dečaka iz tog vremena, postao idol i velika inspiracija. Zato je još kao mali počeo da trenira borilačke veštine, ali je vrlo brzo shvatio da su nunčake veština njegovog života.

- U to vreme veština baratanja nunčakama nije mogla da se uči na mnogo mesta, pa sam o njima mogao da saznam nešto više samo iz knjiga i filmova. Nekadašnji šampion Evrope Dejan Milošević pomogao mi je da učestvujem na prvom takmičenju u organizaciji Budo saveza Srbije 1997. godine i tada sam osvojio prvo mesto - priča Stojković.


Desetak godina kasnije, Desimir je rešio da pokori ceo svet, pa je 2009. godine premašio tadašnji rekord od 100 udaraca u minuti, postigavši čak 50 udaraca više. Ako želi da uđe u Ginisovu knjigu, trebalo bi da udari u džak najmanje 101 put za 60 sekundi, što znači da će u jednoj sekundi morati da izvede po nekoliko udaraca u metu.



Slika

Desimir Stojković



- Udarci u metu, mnogo su teži od udaraca u prazno, jer postoji veliki otpor, koji kod udaraca kroz vazduh ne postoji. Pokušaj obaranja rekorda pratiće profesori fizičke kulture koji će ga snimati kamerama sa specijalnim mikrofonima, kako bi svaki udarac mogao da se čuje i lako izbroji. Snimak ćemo kasnije poslati Ginisovoj komisiji i onda čekam njihov sud - priča Stojković.

Tokom bavljenja nunčakama shvatio je da postoje ograničenja u ovom sportu, pa je rešio da bude jedinstven i osnovao veštinu “Desko sistem” kao neki vid revolta na tradicionalne borbe nunčakama. U ovaj sistem ubacio je različite segmente samoodbrane iz aikida, džudoa, rvanja i napravio simulaciju borbe više protivnika na više nivoa.



Sportski dan u „Majdanu”

VREDNOST - U “Majdanu“ se sutra održava manifestacija “Sportski dan, vrednosti života”, a deca će se oprobati u košarci, odbojci, atletici, fudbalu, nunčakama... Domaćini su deca iz Zvečanske.


24.sata

_________________
Slika


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Ginisovi rekordi  |  Poslato: 09 Jan 2013, 16:32
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
PUSTOLOV: Bez pare i dinara obišao svet

Proveo sam četiri godine putujući i kroz 201 državu nisam nijednom opljačkan, nisam se potukao, niti mi je išta ukradeno i čak nisam bio ni bolestan, rekao je pustolov

Slika

Ginisov rekorder Grejem Hjuz
Grejem Hjuz (31), iz Engleske, ušao je u Ginisovu knjigu rekorda nakon što je, za četiri godine, uspeo da obiđe 201 državu - sve zemlje članice UN i još osam država i to gotovo bez novca i bez korišćenja aviona.


Ovaj svetski putnik imao je veoma skroman budžet pa je prenoćišta pronalazio preko "kauč surfinga" i putovao koristeći lokalne autobuse i stopiranje.

"99 odsto vremena sam se odlično provodio. Upoznao sam nove ljude, uživao u novim iskustvima. Išao sam da vidim životinje, lemure sa Madagaskara, Komodo zmajeve, ribe sa Pulaua i orangutane sa Bornea. Popeo sam se na veliku piramidu u Gizi, video sam kako jedna od poslednjih svemirskih letelica poleće sa Kejp Kanaverala na Floridi. Uspeo sam da uradim mnoge stvari tokom ovog putovanja i ne bih ni za šta menjao nijednu sekundu", kazao je Hjuz.

Zanimljivo je da ovaj Ginisov rekorder tokom svog putešestvija ni jednom nije bio opljačkan.

"Nije istina da ljudi samo čekaju na kraju puta da se pojavi neki čudak sa ruksakom kako bi ga opljačkali. Imao sam problema jedino sa afričkim policajcima, ali obični Afrikanci su zaista bili ljubazni i velikodušni. Podelili bi hranu sa mnom, pokazali mi kojim autobusom da idem i ugostili me u svojim domovima. Čak i u državama koje se smatraju prilično konzervativnim, kao što je recimo Iran, čija vlada je vrlo autokratska, obični ljudi su bili jako gostoljubivi i prijateljski nastrojeni. Proveo sam četiri godine putujući i nisam ni jednom opljačkan, nisam se potukao, niti mi je išta ukradeno i čak nisam bio ni bolestan.

Ipak, Hjuz je u čak dva navrata završio iza rešetaka.

"Nekoliko puta sam hapšen, ali sam samo dva puta završio u zatvoru. Prvi put su me uhapsili jer su mislili da krijumičarim ljude. Mislili su da krijumičarim senegalske ribare koje sam platio da me prevezu brodom iz Senegala u Kejp Verde. Proveo sam šest dana u maloj zatvorskoj ćeliji, što uopšte nije bilo prijatno. Ali na kraju su nas pustili. I onda par meseci kasnije, munja je opet udarila kad sam bio u Kongu gde su me zaustavili na putu. Vozio sam se kamionom koji prevozi putnike i hteli su da pregledaju moje snimke kako bi se uverili da nisam snimio nešto što nisam trebao. I onda su me strpali u zatvor i ostavili me tamo šest dana, što je za mene bilo mučenje.

Pre polaska na svoju avanturu Hjuz se javio nadležnima iz Ginisove knjige rekorda.

"Pre polaska sam se dobro pripremio i proverio sam s ljudima iz Ginisa prvo to da nešto ovako do sad nije izvedeno, a drugo šta im je potrebno kao dokaz da sam bio na ovim mestima. Želeli su da vide pečate sa pasoša, ali i moj položaj na GPS-u svakih 15 sekundi dok sam putovao kao i video snimke i fotografije koje dokazuju da sam zaista bio na tim mestima i da oni to mogu da provere. Moj rekord će ostati zabeležen jer ja sam prvi koji je ovo uradio. Međutim, lično gledajući, kadgod mesta kao što je Južna Osetija, Nagorno Karabah ili Abhazija budu priznata od strane UN-a, ja ću ih posetiti", kazao je Hjuz.


Kurir


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: Ginisovi rekordi  |  Poslato: 21 Jan 2013, 12:07
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Ohrid u Ginisovoj knjizi rekorda


Popularna makedonska turistička destinacija Ohrid, uvrštena je u "Ginisovu knjigu rekorda" sa 3,3 tone riblje čorbe, pripremljene u okviru manifestacije povodom obeležavanja Bogojavljanja i Sabora Svetog Jovana Krstitelja.


Slika


Profesori i učenici Srednje ugostiteljske škole "Vančo Pitošeski" za pripremu čorbe utrošili su 500 kilograma lososa, 200 kilograma oslića i 150 kilograma kalifornijske pastrmke, kao i 140 kilograma šargarepe, 50 kilograma celera, 20 kilograma paškanata, 110 kilograma ulja, 100 kilograma brašna, 200 veza peršuna i 20 kilograma začina i soli.

Za kuvanje 11.000 porcija riblje čorbe potrošena su 4km³ drva, a da bi sve bilo u skladu sa instrukcijama "Guinnessa" događaj je snimljen, a zatim su svi podaci o ribljoj čorbi stavljeni na papir, koji je overen kod notara. Profesor kuvanja u Srednjoj ugostiteljskoj školi Blaže Jordanovski kaže da su pripreme počele još pre mjesec dana, a da je samo spremanje počelo u petak, čišćenjem ribe i povrća.

On je za narednu godinu najavio novi Ginisov rekord. Dosadašnji rekord iznosio je 3.024 litara riblje čorbe. Bivši ambasador EU u Skoplju Ervan Fuere, koji je po završetku mandata obećao da će uvek dolaziti na Dan ribara i kupati se u Ohridskom jezeru, ispunio je sovje obećanje.

"Ovo je divna tradicija. Treba odati priznanje organizatorima za sve što čine da manifestacija iz godine u godinu bude bolja", naglasio je Fuere. Proslava Bogojavljanja – Vodica i polaganja krsta u Ohridsko jezero ima dugu tradiciju. Poslednjih godina proslava ovog praznika znatno je obogaćena različitim sadržajima, pa na Ohrid dolazi sve više gostiju.


B92


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Ginisovi rekordi  |  Poslato: 23 Feb 2013, 00:03
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
I sarme u Ginisovoj knjizi rekorda

Zoltan Gali, kuvar iz u Vojvodini, zavio je i skuvao 10.374 sarme, teške 1.400 kilograma!

Slika

Zoltan je još pre dve godine oborio rekord kuvara iz Futoga koji je skuvao 6.556 sarmi, teških 925 kilograma, ali je zvanična potvrda o oboranjau rekorda stigla tek sada, javila je Radio-televizija Vojvodine.

Zoltan kaže da je kulinarstvo zavoleo još u detinjstvu, a da je prvi paprikaš skuvao kada je imao osam godina,

Nakon uručenja sertifikata koji zvanično potvrđuje Ginisov rekord, Zoltan je upriličio proslavu u vojvođanskoj opštini Ada.

Da li su se i tom prilikom služile sarme, nije poznato, kao ni ko je pojeo sve one "rekorderke".


Mondo

_________________
Slika


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Ginisovi rekordi  |  Poslato: 28 Apr 2013, 12:44
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
POGLEDAJTE: Ruskinja sa najvećim usnama na svetu

Ruskinja Kristina Rei (24) našla se u Ginisovoj knjizi rekorda kao žena sa najvećim usnama na svetu. Želja Ruskinje da izgleda kao Džesika Rebit


Slika


Ruskinja Kristina Rei (24) našla se u Ginisovoj knjizi rekorda kao žena sa najvećim usnama na svetu.Njoj je želja bila da izgleda kao njen idol iz crtanih filmova Džesika Rebit, prenose američki mediji.

Kristina Rei je do sada dala preko 6.000 dolara na plastične operacije, a u usne joj je ubrizgano oko 100 inekcija silikona kako bi njene usne bile što veće.


phpBB [media]


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Ginisovi rekordi  |  Poslato: 16 Maj 2013, 00:24
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Maturanti i ovog maja plešu za Ginisa

Peti put za redom, 17. maja u Užicu će se održati maturantska parada u kojoj će više od 800 maturanata užičkih srednjih škola plesati uz Štrausov "Kvadril"

Slika
Maturantski ples prošle godine u Novom Sadu, Arhiv VN

UŽICE - Peti put za redom, 17. maja u Užicu će se održati maturantska parada u kojoj će više od 800 maturanata užičkih srednjih škola plesati uz Štrausov "Kvadril" - kao i oko 30.000 njihovih vršnjaka širom Evrope.


Član gradskog veća Radovan Ristović istakao je na današnjoj konferenciji za novinare da se broj maturanata koji učestvuju u ovoj manifestaciji povećava svake godine.

"Trenutno Ginisov rekord iznosi 30.200 učesnika u maturantskoj paradi, a on će prema najavama biti oboren ove godine", kaže Ristović.

On je naveo da će u Srbiji u 35 gradova i opština učestvovati 12.000 maturanata u najvećem sinfronizovanom plesu na svetu koji počinje u petak u podne.


Novosti

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Ginisovi rekordi  |  Poslato: 15 Jun 2013, 19:59
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Najduži brkovi na svetu (FOTO)

Slika

Indijac Ram Sing Čauhan (58) upisao se u Ginisovu knjigu rekorda kao vlasnik najdužih brkova na svetu od čak 4,3 metra.

Kaže da je tajna u tome što je počeo da ih pušta kao mlad, davne 1970. godine. "Kako starite, hormoni slabe, a brkovi sporije rastu", objašnjava Ram.

Ponekad skrati vrhove svojih brkova ali ne previše i redovno ih pere i češlja a za to su mu potrebna cela dva sata.

Mažem ih uljima, a perem ih svakih 10 dana, kaže Ram i dodaje da mu u tome pomaže supruga. Toliko su mu dugi da ih mora obmotati oko vrata kako bi mogao da hoda.

Slika


novimagazin

_________________
Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 106 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker