Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 12:14


Autoru Poruka
Nina
Post  Tema posta: Re: Ginisovi rekordi  |  Poslato: 02 Sep 2012, 16:24
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Sirtaki za Ginisa

U gradu Volosu u Grčkoj oboren je Ginisov rekord u broju ljudi koji zajedno igraju tradicionalni ples Sirtaki. Na centralnom trgu čak 6.400 građana igralo je uz taktove popularnog plesa, čime je oboren rekord iz 2004. godine kada ih se okupilo manje od dve hiljade.



RTS


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Ginisovi rekordi  |  Poslato: 04 Sep 2012, 17:43
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Čizburger od jedne tone za Ginisa


Jedan kazino u Minesoti ispekao je čizburger sa slaninom prečnika tri metra i težak oko tonu, ušavši tako u Ginisovu knjigu rekorda.


Slika


Mamutski burger težine 914 kilograma poslužen je u nedelju u kazinu Blak Ber u blizini Karltona, prenosi AP.

Predstavnik Ginisa Filip Robertson potvrdio je da je reč o najvećem burgeru. On je rekao da je čizburger rezultat "izvanrednog timskog rada" i da je "zapravo dobrog ukusa".

Lokalni mediji prenose da je prethodni rekord držao burger težak "tričavih" 400 kilograma.

U burger iz kazina Blak Ber umešano je 27 kilograma slanine, 23 kilograma salate, 23 kilograma luka, 18 klilograma krastavčića i 18 kilograma sira.

Bilo je potrebno četiri sada da se burger ispeče i dizalica da se okrene na drugu stranu.


B92

_________________
Slika


Vrh
Dade
Post  Tema posta: Re: Ginisovi rekordi  |  Poslato: 10 Sep 2012, 13:48
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 29 Avg 2012, 20:36
Postovi: 615

OffLine
Najnoviji muzički rekordi za Ginisa


Novo izdanje Ginisove knjige rekorda biće objavljeno 13. septembra, a u njemu će se naći brojne muzičke zvezde koje predvodi britanska pevačica Adel sa sedam postavljenih svetskih rekorda.


Slika


Adel je svojim uspešnim albumom “21” oborila sedam dosadašnjih svetskih rekorda - prva je pevačica, prva britanska muzička zvezda i prvi izvođač uopšte koji je u rekordnom roku dostigao milion prodatih pesama/albuma digitalnim putem.

Autorka je najprodavanije digitalne numere u SAD i u Velikoj Britaniji u 2011. godini (Rolling in the Deep) a "21" je najprodavaniji digitalni album i u SAD i Britaniji.

Ipak, kada je u pitanju sveukupna prodaja pesama i albuma digitalnim putem, Rijana je postavila svetski rekord – tokom svoje karijere prodala je više od 47 miliona kopija svojih pesama i to samo u SAD.

Album Lejdi Gage “Born This Way” je najbrže prodavani američki album digitalnim putem, jer je tokom prve nedelje prodat u 1,1 milion primeraka.

Grupa "One Direction" postala je prva britanska grupa čiji je debi album "Up All Night" odmah dospeo na prvo mesto albuma u SAD.




Povratnički koncert grupe "Stone Roses" proglašen je za najprodavaniji rok koncert u istoriji Britanije. Svih 220.000 karata za tri koncerta u Hiton Parku prodato je za 68 minuta.

Pop pevačica Madona privukla je najveću TV publiku (114 miliona gledalaca) svojim nastupom na sportskom događaju “Super Bowl” u februaru ove godine.

Ove godine pevačica Vitni Hjuston imala je istovremeno najviše hitova na britanskoj top listi, kada je u pitanju kategorija pevačica. Čak dvanaest njenih numera našlo se među najprodavanijim pesmama, nakon njene smrti sredinom februara ove godine. Dosadašnji rekord držala je Ejmi Vajnhaus, nakon čije je smrti skočila prodaja čak osam nejnih pesama.

Ipak, rekord kada su u pitanju i muški i ženski izvođači za sada drži Majkl Džekson, nakon čiji se smrti čak 28 njegovih hitova našlo na britanskoj listi 100 najprodavanijih pesama.




B92


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Ginisovi rekordi  |  Poslato: 13 Sep 2012, 13:01
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Najviša čirokana na svetu - 1,13m

Modni dizajner iz Tokija, Kazuhiro Vatanabe predstavio je svoju 1,13 metara visoku čirokanu u Njujorku, zahvaljujući kojoj je ušao u Ginisovu knjigu rekorda.

Slika

Vatanabe (40) je rekao da pušta kosu 15 godina.

Kako bi mu kosa stajala uspravno stilistima je potrebno dva sata, jedna kantica gela i tri bočice laka za kosu, prenosi AP.

Vatanabe drži titulu za najvišu čirokanu na svetu od januara 2011. godine.

On se pojavio u Vašington skver parku u Njujorku kako bi promovisao najnoviju verziju Ginisove knjige rekorda, koja prvi put uključuje i njega.



B92


Vrh
Dade
Post  Tema posta: Re: Ginisovi rekordi  |  Poslato: 14 Sep 2012, 18:24
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 29 Avg 2012, 20:36
Postovi: 615

OffLine
Bicepsi od 80 centimetara za Ginisa!


Sa bicepsima od blizu 80 centimetra, Egipćanin Mustafa Ismail je pravi Popaj.


Slika


Ovaj 24-godišnji egipatski bodibilder, kojeg porede sa likom iz popularnog crtaća, nedavno je uvršten u Ginosovu knjigu rekorda.

Prema pisanju londonskog "Dejli mejla", Mustafa već osam godina diže tegove dva puta na dan, tako da njegove nadlaktice sada imaju isti opseg kao struk odraslog čoveka.

Da bi "nahranio" svoje impozantne mišiće, dnevno pojede više od dva kilograma piletine, pola kilograma ribe, četiri čaše badema i popije tri litre proteinskog šejka. Međutim, za razliku od crtanog junaka po kome je dobio nadimak, Musafa "mrzi spanać".

"Ljudi me često porede sa Popajem. To me zasmejava, jer ja uopšte ne volim spanać. A i mislim da su moji mišići veći od Popajevih", kazao je mladi bodibilder koji danas živi sa porodicom u Americi gde postoje bolji uslovi za treniranje nego u rodnom Egiptu.

"Vežbanjem podižem i raspoloženje, a dopada mi se to što se u ovom sportu može videti napredak na vlastitom telu. Znam da moje grudi, ramena i ruke rastu i, jednostavno, volim težinu", kaže Mustafa čiji će se "rekord" naći u Ginisovoj knjizi za 2013.




B92


Vrh
Dade
Post  Tema posta: Re: Ginisovi rekordi  |  Poslato: 20 Sep 2012, 15:50
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 29 Avg 2012, 20:36
Postovi: 615

OffLine
Napravila najveći Jo-Jo na svetu


Jedna žena iz Ohaja napravila je najveći Jo-Jo na svetu, koji ima u prečniku 15 metara i time se upisala u Ginisovu knjigu rekorda.


Slika


Bet Džonson pravila je 3.300 kilograma težak Jo-Jo skoro tri godine i do sada je pokušala nekoliko puta da obori rekord i upiše se u Ginisovu knjigu rekorda.

Ovog puta Bet je uspela što dokazuje i video snimljen u Sinsinatiju.

"Ne mogu da verujem! Mnogo sam uzbuđena! Toliko sam bila nervozna da mi je srce lupalo 100 puta u minuti. Srećna sam da je ovoga puta uspelo", rekla je Džonsonova.

Ona je još dodala da je uspela da napravi još veći Jo-Jo od onoga koji je do sada držao rekord i koji je imao 11 metara u prečniku.

Pogledajte video.




Mondo


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Ginisovi rekordi  |  Poslato: 09 Okt 2012, 15:15
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Javni čas fizičkog vaspitanja za Ginisov rekord

U više od 80 škola u Beogradu, Novom Sadu, Kragujevcu i Nišu u četvrtak, 11. oktobra, istovremeno će biti održan čas fizičkog vaspitanja kako bi se skrenula pažnja javnosti na važnost fizičke aktivnosti, posebno kod dece i mladih u Srbiji, saopštile su danas Građanske inicijative.

Slika

Organizator je Komitet za međunarodnu saradnju studenata medicine Srbija (IFMSA Serbia), a taj događaj predstavlja pokušaj da se obori Ginisov rekord u broju đaka koji će istovremeno učestvovati na času.

Javni čas je najmasovniji simultani događaj u kojem učestvuju đaci i nastavnici, a kako se navodi u saopštenju, oni će u zakazano vreme izaći u školsko dvorište i održati čas fizičkog vaspitanja.

Akcija je deo edukativne kampanje pod nazivom "Pronađi meru", čiji je cilj da informiše i edukuje što veći broj mladih ljudi o pravilnim i izbalansiranim zivotnim navikama.

Zainteresovani akciju mogu pratiti na fejsbuk stranici facebook.com/pronadjimeru.

Državni sekretar za omladinu u Ministarstvu omladine i sporta Nenad Borovčanin vežbaće u četvrtak u 12 sati zajedno sa đacima Osnovne škole "Stevan Sinđelić" iz Beograda.


24.sata.rs


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Ginisovi rekordi  |  Poslato: 11 Okt 2012, 12:35
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Niko od nje bolje ne radi salto unazad


Navijačica iz Teskasa, koja ima samo 16 godina, oborila je sopstveni svetski rekord u broju uzastopnih salto okreta unazad.


Slika



Miranda Ferguson je na igralištu dugom 65 metara napravila čak 35 uzastopnih salta.

"Bila sam veoma nervozna, ali sada je osećaj je neverovatan. Mislim da ću tek sutra biti svesna svega. Još uvek sam veoma uzbuđena i konačno se mogu da se opustim", izjavila je ona.

Predstavnici Ginisove knjige rekorda su potvrdili da je Miranda opet "šampionka", jer je prošle godine uspela da napravi "samo" 32 salta.

Pogledajte neverovatnu Mirandu.




Vrh
Truth and Pain
Post  Tema posta: Re: Ginisovi rekordi  |  Poslato: 15 Okt 2012, 11:27
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 04 Jul 2012, 21:49
Postovi: 946

OffLine
Cena za Ginisa: Najskuplji koktel na svetu

Jedan čovek iz Londona kreirao je najskuplji koktel na svetu.

Slika

Za koktel "Salvatore's Legacy", koji je kreirao Salvatore Calabrese, vlasnik bara u Playboy klubu u Londonu, su potrebni sastojci od kojih neki datiraju iz vremena francuske revolucije.

Cena jednog koktela je 8.800 dolara.

U koktelu se nalaze četiri sastojka: Clos de Griffier Vieux Cognac iz 1778. godine, liker Kummel iz 1770. godine, Dubb Orange Curacao iz 1860. godine i biljni liker Angostura iz 1900. godine, prenosi Sky News.

Zvaničnici Ginisove knjige rekorda su izjavili da trenutno proveravaju ovaj koktel, koji bi sa prvog mesta pomerio koktel koji košta oko šest hiljada dolara i koji se služi u hotelu Burj Al Arab u Dubaiju.


S Media

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=b04ShbtaNnc


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Ginisovi rekordi  |  Poslato: 15 Okt 2012, 15:18
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Bebe, volite brzu vožnju?


Jedan novopečeni tata ugradio motor u kolica i pokušava da se upiše u Ginisovu knjigu rekorda.

Slika

Ilustracija: Guliver/Getty images
Kolin Furz (33) iz Stamforda u Engleskoj ugradio je u dečja kolica motor od 125cc, gas, kočnicu i menjač brzina. Njegova kolica idu brzinom do 80 kilometara na čas.

"Trebalo mi je četiri nedelje da napravim sve izmene na kolicima, ali sada sin i ja zujimo putem, a ljudi nas zabezeknuto gledaju", kaže Kolin, otac malog Džejka.

Da bi Kolin ušao u Ginisa, kolica moraju da idu najmanje 50 kilometara na sat, a kaže da se ne usuđuje da punu brzinu razvija dok vozi Džejka.

"Uspeo sam da razvijem 80 kilometara na sat, ali mislim da bi me Džejkova mama Šarlin ubila da stavim dete u kolica i probam da idem tom brzinom", rekao je on.

Zvaničnici Ginisa odlučiće o tome da li da Furza upišu u knjigu rekorda, pošto do sada niko nije postavio rekord za najbrža motorizovana kolica za bebe.




Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 117 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker