Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 10:59


Autoru Poruka
Passion
Post  Tema posta: Re: ♥ Kraljevska porodica  |  Poslato: 17 Dec 2012, 13:36
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Kejt Midlton blistala na dodeli nagrada

Vojvotkinja od Kembridža blistala je u nedelju uveče na dodeli nagrada za „Sportistu godine“. Ovo je prvi put da se pojavila u javnosti posle objave vesti da je u drugom stanju

Slika

Vojvotkinja od Kembridža Kejt Midlton blistala je u nedelju uveče na dodeli nagrada za „Sportistu godine“ u Londonu. Ovo je bio prvi put da se Kejt pojavila u javnosti posle objave da je u drugom stanju.

Vojvotkinja je za ovu priliku odabrala dugu zelenu haljinu modnog dizajnera Aleksandra Mekvina. Za Kejt je ovo bio prvi službeni zadatak nakon što je objavila vest o trudnoći.

Pre samo dve nedelje kraljevski par Kejt Midlton i princ Vilijam objavili su srećnu vest o trudnoći, ali ubrzo nakon toga Kejt je zavšrila u bolnici zbog jakih mučnina. Lekari su joj dijagnostikofali poremećaj zvan Hyperemesis gravidarum, odnosno teške jutarnje mučnine.

Novosti


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: ♥ Kraljevska porodica  |  Poslato: 21 Dec 2012, 16:01
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Božićni govor britanske kraljice u 3D formatu


Bakingamska palata je najavila da je 86-godišnja kraljica spremna na "nešto sasvim novo" za obraćanje naciji povodom Božića u čast svog dijamantskog jubileja
"Debitovala" je na filmu prilikom otvaranja Olimpijskih igara u Londonu, a sada je spremna za novu tehnološku inovaciju: božićni govor britanske kraljice Elizabete Druge biće emitovan u 3D formatu.


Slika

Bakingamska palata je najavila da je 86-godišnja kraljica spremna na "nešto sasvim novo" za obraćanje naciji povodom Božića u čast svog dijamantskog jubileja, 60-godišnjice vladavine.

Kako prenosi AP, prvi božićni govor kraljice emitovan je 1952. na radiju, a od 1957. Elizabeta druga se obraćala naciji putem televizije. Kraljica sama piše tekst poruke, a njeno emitovanje predstavlja retku priliku u kojoj iznosi svoje lične stavove, bez konsultacija sa vladom.

Kraljevska palata je saopštila da je Elizabeta Druga odgledala svoj govor i da ga je ocenila kao "apsolutno divan".

Poruka britanske kraljice biće emitovana na katolički Božić, 25. decembra.

Puls


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: ♥ Kraljevska porodica  |  Poslato: 22 Dec 2012, 16:49
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Kejt Midlton: Aktivna trudnica

Taman kada je pretila da uzdrma engleski tron rušeći tradiciju po kojoj bi morala da zatrudni već u prvoj godini nakon udaje za britanskog princa Vilijama (30), Kejt Midlton (30) ostala je u drugom stanju.

Slika

Mada je u ranoj trudnoći, iz kraljevske palate potovrđeno je da Kejt i Vilijam čekaju dete, čim esu na najbolji način demantovana nagađanja po kojima Kejt iz zdravstvenih razloga ne može da postane mama. Priča se da poput mnogih trudnica i Kejt ima jutarnju mučninu, ali i da joj je navodno lekar saopštio kako postoji mogućnost da nosi blizance.

Mirjana M. Višnjić

Story


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: ♥ Kraljevska porodica  |  Poslato: 23 Dec 2012, 15:24
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Princ provodi Božić kod tašte

Nasuprot običajima, princ Vilijam Božić neće provesti sa bakom, kraljicom Elizabetom Drugom, već kod porodice svoje supruge Ketrin, na imanju Midltonovih u Baklberiju. Ipak, mladi par je obećao kraljici da će je posetiti kasnije tokom praznika.


Slika

Vojvoda i vojvotkinja od Kembridža, princ Vilijam i njegova trudna supruga Ketrin, provešće Božić kod njenih roditelja, umesto sa kraljicom Elizabetom, saopšteno je iz kraljevske palate.

Slika

Odluka da provedu Božić kod roditelja vojvotkinje od Kembridža, suprotna je dosadašnjoj tradiciji britanskog plemstva da božićne praznike provodi na imanju kraljice Elizabete Druge, Sandringhemu, u Norfoku, na istoku Engleske.

Vilijam i Ketrin proslaviće Božić u privatnosti sa Kerol i Majklom Midltonom na njihovom imanju u Baklberiju 80 kilometara zapadno od Londona.
Ova odluka je doneta u dogovoru za kraljicom, a najavljeno je da će mladi par posetiti Sandringhem kasnije tokom praznika.
Kejt Midlton, koja se udala za princa Vilijama u aprilu 2011. godine, provela je početkom decembra četiri dana u bolnici zbog akutnih trudničkih mučnina.
Božićni govor britanske kraljice Elizabete Druge biće emitovan u tri-de formatu 25. decembra.

RTS


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: ♥ Kraljevska porodica  |  Poslato: 01 Jan 2013, 15:17
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Pipl" proglasio Kejti Holms za najbolje obučenu

Magazin "Pipl" sastavio je svoju listu najbolje odevenih poznatih ličnosti u protekloj godini, a na prvo mesto svrstali su Kejti Holms.

Slika

Uredništvo magazina u svom obrazloženju za ovakvu odluku navodi činjenicu da je Holmsova posle razvoda od Toma Kruza poradila na svom ličnom stilu i veoma skladnim i svedenim modnim kombinacijama pronašla pravu ravnotežu elegancije i praktičnosti savremene žene.

Na drugom mestu je voditeljka zabavne televizije "E!" Džulijana rančić, dok je na trećem glumica Džesika Čestejn.

Blic


Vrh
Truth and Pain
Post  Tema posta: Re: ♥ Kraljevska porodica  |  Poslato: 03 Jan 2013, 13:39
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 04 Jul 2012, 21:49
Postovi: 946

OffLine
Nikada do sada objavljena fotografija
princeze Dajane na aukciji u SAD


Nikada do sada objavljena fotografija pokojne princeze Dajane iz mlađih dana za koju je jedan britanski tabloid smatrao da je previše intimna da bi se našla u štampi naćiće se na aukciji u SAD kasnije ovog meseca.

Slika

Na crno-beloj fotografiji iz 1980-tih prikazana je Dajana, koja se najverovatnije nalazi u planinskoj kolibi, kako se smeši objektivu dok udobno leži oslonjena na krilo nepoznatog muškarca koji čita knjigu. Pored prozora nalazi se flaša viskija Džoni Voker, ali ono što je najinteresantnije su reči ''ne objavljivati'' koje su ispisane preko fotografije masnom olovkom koju su u to vreme koristili urednici fotografije, prenosi AFP.
Na poleđini fotografije stoji datum 26. februar 1981. godine što je dva dana nakon što je Bakingemska palata objavila veridbu princa Čarlsa i Dajane Spenser. Bobi Livingston iz ''RR'' aukcijske kuće iz Nju Hempšira rekao je da je fotografija deo privatne arhive koja je tu fotografiju otkupila od britanskog "Dejli mirora". Livingston je rekao AFP-u da bi fotografija dimenzija 20 sa 25 centimetara mogla biti prodata za oko 1.100 dolara, ali da se ''zbog toga što je na njoj ispisanio 'ne objavljivati' očekuje i veća cena''.
- Ona je urađena dva dana nakon objavljivanja veridbe i javnost bi bila ljuta na Dajanu da je 'Dejli Miror' objavio fotografiju u kojoj se ona nalazi u udobnoj pozi sa muškarcem koji nije princ Čarls - dodao je on.
Internet licitacija te i ostalih fotografija, uključujući u portret Alberta Ajnštajna trajaće od 17. do 24. januara. Princeza Dajana je poginula u automobilskoj nesreći u avgustu 1997. godine, godinu dana nakon što se razvela od princa Čarlsa.
Imala je 36 godina.

Alo

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=b04ShbtaNnc


Vrh
Truth and Pain
Post  Tema posta: Re: ♥ Kraljevska porodica  |  Poslato: 03 Jan 2013, 14:19
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 04 Jul 2012, 21:49
Postovi: 946

OffLine
Princ Vilijam dočekao 2013. tražeći čoveka izgubljenog u oluji

Slika

Princ je s trojicom kolega krenuo u potragu helikopterom boreći se s vetrom koji je duvao brzinom od 80 kilometara na sat, dok su čamci za spašavanje koji su im se pridružili plovili kroz talase visoke dva metra.

Bio je ovo bukvalno buran doček 2013. za princa Vilijama. Tokom poslenjeg dana 2012. godine u njegovoj jedinici RAF u Severnom Velsu oglasio se alarm zbog dojave da je čoveka odnela oluja na moru u obližnjem Blekpulu.

Princ je s trojicom kolega krenuo u akciju helikopterom, nesrećnog čoveka nisu pronašli. Pretpostavljaju da nije preživeo, ali jedinice i dalje pokušavaju da ga pronađu na terenu.


Story

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=b04ShbtaNnc


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Sa kraljevskih dvora  |  Poslato: 04 Jan 2013, 14:17
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Danska princeza najlepša


Prema izboru nemačkog tabloida „Bild“, princeza Meri od Danske (40) ponela je titulu najlepše pripadnice plemstva u Evropi. Zahvaljujući istančanom modnom ukusu i ženstvenim crtama lica, Meri je zasenila Kejt Midlton i druge lepotice plave krvi.

Slika
Princeza Meri (40) ima četvoro dece
Glavna zvezda novogodišnje proslave koju je organizovala danska kraljica Margareta, bila je danska princeza Meri, koja je na zabavu stigla u pratnji princa Frederika. Kada se pojavila na crvenom tepihu pred palatom „Amalienborg“ u Kopenhagenu, Meri je privukla pažnju prisutnih širokim osmehom i dugačkom elegantnom haljinom.

Slika

Njenom ženstvenom figurom i fotogeničnim likom nisu bili oduševljeni samo Danci - šarm princeze Meri očarao je i Nemce, koji su je proglasili najlepšom princezom u Evropi i nazvali je „danski dinamit“.

„Kada bi u Evropi postojao izbor za najlepšu članicu plemstva, sigurno bi pobedila princeza Meri“, navodi se na sajtu nemačkog tabloida „Bild“.

I drugi mediji sve češće pominju dansku princezu Meri kao internacionalnu ikonu stila, a postoji i blog posvećen njenim odevnim kombinacijama „Styleofmary“.

Ne samo što danska princeza predstavlja uzor ženama po pitanju oblačenja, već je i požrtvovana supruga i majka.

Klikni za uvećanje (+)
Danskog princa Frederika ona je upoznala 2000. godine u Sidneju tokom Olimpijskih igara. Rođena Australijanka studirala je pravo i marketing i nikad dotad nije imala kontakta sa plemstvom.

Međutim, kada je ugledala Frederika u sidnejskom pabu, odmah su se dopali jedno drugom. Veza na daljinu trajala je dve godine, kada se Meri preselila u Dansku. Par se verio godinu dana kasnije, a venčali su se 2004. godine u crkvi u centru Kopenhagena.

Prinčevski par ima četvoro dece: sina Kristijana, ćerku Izabelu i jednogodišnje blizance Vinsenta i Jozefinu.

Blic


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Sa kraljevskih dvora  |  Poslato: 05 Jan 2013, 15:38
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Jelisaveta Karađorđević: Princeza u potkrovlju Beograda


Dočekala nas je sa osmehom i toplinom. Novu godinu će provesti kod brata Aleksandra u Nemačkoj, a za Božić se vraća u Beograd, kafu smo pili iz zlatnih šoljica iz 1860. godine, kakve ima i kraljica Elizabeta
piše: Jelena Živković
foto: Dejan Živančević


Slika

U jednom prostranom i osunčanom potkrovlju u centru Beograda, kao podstanarka već deset godina živi princeza Jelisaveta, ćerka kneza Pavla Karađorđevića. Stan je na dva nivoa i prepun starinskih stvari. Odmah na ulasku, u dnevnom boravku, pored velikog prozora okićena novogodišnjim ukrasima stoje tri drveta limuna. Jedan uveliko cveta, i u isto vreme krase ga veliki žuti mirisni plodovi. Druga dva manja su limete. Takođe ima plodova. Čekamo da nam se pridruži princeza, na galeriji stana čujemo užurbane korake. A onda se pojavljuje nasmejana i srdačna, baš onakva kakvu je Beograđani viđaju dok kupuje u prodavnici, na Kalenić pijaci ili bilo kojoj drugoj pijaci u Srbiji.


Turska soba u kojoj princeza najviše voli da sedi

Slika
Turska soba

— Dobar dan, kako ste? Jeste li videli moj limun i limete? Niko mi ne veruje, osam godina imam ovo malo drvo limete i tek sada je rodilo. Sama sam ga zasadila, iz semena koje sam osušila, a donela sam taj lajm s Kariba. A, šta kažete? — hvali nam se princeza. Odmah molimo da krenemo u obilazak stana, prepunog detalja iz vremena Kraljevine Srbije. Ili nam se bar tako čini...

Slika
Trpezarija u kojoj se održavaju svečani ručkovi
— A, ne, nije sve iz tog vremena, evo vidi. Ovo su sve pirotski ćilimi i svi su s Kalenić pijace. Sve smo to kupili davno za male pare na Kaleniću. Ovaj ćilim koji je u staklu takođe je s Kalenića, on je s grbom moje porodice — pokazuje nam princeza.



U stanu ima mnogo svetla
— A ovaj stočić je iz „Maske”, jedne prodavnice tu u blizini. Ovaj sam dobila na poklon... Onaj trpezarijski sto sam donela iz Amerike. Samo to. Ovaj smo napravili... Sav nameštaj je iz Beograda.
Na jednom stočiću mnogo fotografija i sitnica.
— To su moji roditelji, moj deda, ovo je moj otac, moje sestre... Ovo je očevo nalivpero s Oksforda. Ova kutijica je od moje babe — pokazuje nam redom sitnice koje čine da njen dom izgleda kao muzej.
— Ovaj kutak ovde zovem turska soba — kaže princeza i vodi nas do dela dnevnog boravka u kome se nalazi drvena sofa prekrivena još jednim ćilimom iznad kog je fotografija s venčanja njenih roditelja i ordenje njenih predaka. Tu je i mali drveni sto.
— To je iz Indije, ali liči na one turske. Ovde najviše volim da sedim. U stvari, na podu volim da sedim. Nekako mi je tu najudobnije.
Iako je u Beogradu veoma dugo, princeza nema svoj stan, već je podstanarka, ali joj to, kaže, nimalo ne smeta.
— Pa, eto, na neki način to je sloboda. Ja više volim da budem nezavisna i slobodna. Ne znam da li će se nešto promeniti. Ko zna? Meni pripada samo rezidencija gde je danas crnogorska ambasada. To je od moje majke. Ali ovde mi je odlično za fitnes. Ovo je peti sprat. Kada ideš da kupiš krompire ili kada nosiš kofere, nije lako, ali ja sam jaka. Vidi mi mišiće!


Slika
Uramljen pirotski ćilim sa grbom Karađorđevića
U pravu ste. Stvarno mala, sitna, ali jaka ruka! – šalimo se s princezom. Sedamo u dnevni boravak i princeza nas nudi kafom.
— Kakvu pijete? Crnu? Tursku? Dođite da vidite kakve šolje imam. Evo ove male... ove veće... koje želite? – pita nas i vadi iz ormana fenomenalne šoljice s pozlatom. Već nam drhte ruke... Vidi se da su šoljice stare, unikatne.
— Evo, sada ću da stavim kafu, da sipamo, pa da pričamo.



Fotografije ćerke Katarine Oksenberg


Slika
Sahrana

Godinu za nama princeza će svakako pamtiti po sahrani oca i brata na Oplencu. Čim je počela priču o tome, zaplakala je. Nije se ustručavala da nam pokaže koliko joj je to značilo, ali i koliko je bilo teško.


Kuhinja mala, ali ima sve što je potrebno
— Veliki podvig je to za mene. Konačno, posle toliko godina, rehabilitacija i tako nešto da se desi... U stvari, bilo je lepo. To je veliki uspeh ne samo za mene već i za srpski narod, za zemlju i za istoriju. Sve se malo-pomalo popravlja. Bilo je vrlo emotivno. Najteža je bila ekshumacija kada sam bila sa sinom i ćerkom u Švajcarskoj u Lozani. Sišli smo dole u kriptu da vidimo kada su otvorili sanduk... To je bilo vrlo teško... I dosta grozno, dosta teško, naročito da vidim svoga brata Nikolu... Verovatno mi je to bilo najteže jer je on poginuo kada sam imala 17 godina i od tada ga nisam videla. I onda ga vidim tako... Eto, sudbina. Ali ima sve to i vedru stranu. Približio se početak snimanja filma o mojoj porodici za koji je moja ćerka pisala scenario. Jedan čovek iz Londona se interesuje da snimi film, igrani, onda neko drugi bi i igrani i dokumentarni.



Uspomene zlata vredne


Slika
Ketrin u Beogradu

Pitamo princezu koliko su njena deca, a posebno Katarina Oksenberg, svesna ko su, šta su, jer Karađorđevići nisu imali normalan život kao neke druge dinastije.
— Ne baš. Nismo baš imali normalan život, ha-ha... Ona je sto posto svesna. Ona ima naše državljanstvo i jedva čeka da dođe ovde s decom, da provede godinu dana. Sinoć smo se baš čule i rekla mi je da je odlučila da dođe iduće godine i da ostane najmanje godinu dana ovde da nauči srpski. Njena deca su mala, ona bi mogla odmah da nauče, naročito najmlađa, ona je jako talentovana za jezike, ima osam godina. Imali su dadilju u Americi, Srpkinju koja se zove Olga, i ona ih je učila jezik.
Slika

Porodične fotografije i sitnice
— Evo, bila sam na slavi u Belom dvoru. Sada je period kada se mnogo stavri dešava, svaki dan ima nešto, svakoga dana ima neko slavlje. Spremam se za put, za Božić idem kod sina. Jako sam ponosna na njega, on je intenzivno radio pet i po godina na otvaranju klinike u Londonu za postporođajni oporavak žena. Jer tamo je sada zakon da četiri sata posle porođaja u gradskim bolnicama morate da idete kući. Sve to mu je bilo veoma teško, jer je nedavno povredio kičmu. Ima diskus herniju i jake bolove. Danas i pre nekoliko dana išao je na akupunkturu i to mu je pomoglo, ali kaže mi: „Plačem svakog dana koliko me boli.” On ima četiri ćerke i ženu i nije mu lako.



Ordenje Karađorđevića i Demidovih

Slika

Proja

Princeza ima sedam unuka.
— Da, sedam. Sve su ženske. Moj sin kaže da ne bi znao šta da radi s muškim detetom.
A kada nema praznika i slava, princeza vodi običan život.
— Vežbam jogu svakog jutra sama, deset-petnaest minuta. Na fitnes idem dva-tri puta nedeljno. Išla sam na plivanje, ali zimi mi je to komplikovano. Sada završavam petu knjigu bajki za decu. To je knjiga o emocijama, lošim, dobrim, pozitivnim i kako da se eliminiše ono što nije dobro. Sve je to opisano na način da deca shvate. Onda idem da kupim namirnice, jer ovde nikada nema ništa da se pojede. Ne znam kako, svaki dan kupujem nešto, a ono svaki dan frižider prazan, ha-ha-ha... Sama kuvam. Ne baš sve. Ne umem sve. Ne umem sarme da pravim, ne umem baš mnogo našu kuhinju da spremam. Strašno volim sarmu od zelja. Volim supu od koprive, to umem da pravim. Obožavam čorbe i supe kada je ovo hladno vreme. Volim da jedem, ujutro posebno volim obilan doručak. I tek posle doručka kafa. Nikada na prazan stomak. To je opasno zbog enzima. Volim jaje, sir, neko meso... Ne umem da spremam pite, jel’ to teško?
Slika

Otac Pavle Karađorđević
Ma nije, petnaestak minuta — kažemo.

— Gibanicu volim, moram to da vežbam. Volim pite sa zeljem, sa spanaćem i sirom.
Pitamo je da li voli proju, da li to zna da sprema.
— Ne, ne umem. A vi?
Ma naučićemo vas! Evo posle praznika – obećavamo.
— Okej, nemojte da zaboravite. Šta da nađem? Sir? Kakav? Švajcarski može?
Ne!
— Parmezan?
Ne! Običan beli sir, s Kalenića!
— Dobro, dobro, sve ću da nabavim, pa da dođete da probamo zajedno! Obećavate?
Pa zar princezu da odbijemo?!
— Aha, ha... A kafa? Jao, hoćete da sipamo tu kafu... Ohladila nam se... Evo, izvolite. Ovo je servis od moje bake Demidov. Bake po majci, iz 1860. Sve je ručni rad. Ova pozlata, sve je rukom oslikano. Svaki komad ručno, zato je sve pomalo različito... Imam ceo servis... A, zapravo ne, polomila sam jednu činiju. Da, da, bila sam besna i bacila, a posle mi je bilo žao. Vrlo je lep servis, pravi tanki porcelan. Ostaje boja na njemu ako nešto duže stoji. Kraljica u Engleskoj ima isti servis, ali je njen roze.
Nama je lepši ovaj beli — kažemo.
— Jel’? Pa jeste... Njen je tamnoroze...
A šta nosi Kejt Midlton, znate li vi tajnu? — pitamo princezu.
— A nemam pojma... Mislim dečaka, to ja mislim. Ima te jutarnje mučnine, strašno pati od tih mučnina. Svako jutro... Ja sam imala dečaka i devojčicu i svako jutro je bio užas. Grozno.



Slika

Svečana haljina

Princezu Jelisavetu ljudi sreću po gradu, u prodavnici, na pijaci, dok šeta, obično obučena, bez imalo pompe. Čini se da je baš zato ljudi vole. A naročito je vole u Ribarskoj banji, gde obožava da ode.
— Ja obožavam tamo da idem. Ali sve volim pešaka kroz šumu pa do Srndalja na ručak. Ali ne volim onim vozom, traktorom, kako se zove? Trucko... Mnogo je brže pešice. Tamo je prelepo. Ma ja sam svugde bila po Srbiji. Imala sam sto promocija bajki u celoj zemlji. Svako selo, salaš, grad, gradić... Svaki put je nešto novo i drugačije.
A za novogodišnje praznike, princeza Jelisaveta putuje, pa se za Božić vraća u Srbiju.
— Ja ću za Novu godnu ići u Nemačku kod brata Aleksandra, on živi van Minhena, u šumi. Doći će i brat iz Pariza, moja sestra takođe. Ona dolazi iz Salcburga jer je bila udata za Austrijanca Habzburga. Biće tamo Habzburgovci, Lihtenštajn, jer snaha Barbara je njihovog porekla, i Karađorđevići. Sudar dinastija. Da, mi i Habzburgovci znamo se odavno, možda nismo baš uvek bili u najboljim odnosima, ali sve to varira — šali se princeza.
— Srpski Božić provešću ovde. Pozvaću Mihaila, mog nećaka, i njegovu majku Lindu, Engleskinju. Ovde ćemo biti. Možda ću spremiti ćurku, još nisam odlučila.
Novogodišnja toaleta? Neka svečana haljina?
— Mislim nešto kratko. Komplikovano je da nosim dugu haljinu, moram da je zapakujem, to je komplikovano. Nešto kratko.
— A kafu nismo do kraja popili! Ohladila se skroz. Samo pričamo...
Još malo smo razgledali sitnice po stanu, objašnjavala nam je svaki detalj, sve što je deo njene prošlosti, veoma joj je važno i ima počasno mesto u stanu.
— Srećni vam praznici — srdačno nas je ispratila.

Puls


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Sa kraljevskih dvora  |  Poslato: 05 Jan 2013, 23:45
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Neobjavljena fotografija princeze Dajane na aukciji u SAD

Nikada do sada objavljena fotografija pokojne princeze Dajane iz mlađih dana za koju je jedan britanski tabloid smatrao da je previše intimna da bi se našla u štampi naćiće se na aukciji u SAD kasnije ovog meseca

Slika

Na crno-beloj fotografiji iz 1980-tih prikazana je Dajana, koja se najverovatnije nalazi u planinskoj kolibi, kako se smeši objektivu dok udobno leži oslonjena na krilo nepoznatog muškarca koji čita knjigu.
Pored prozora nalazi se flaša viskija Džoni Voker, ali ono što je najinteresantnije su reči "ne objavljivati" koje su ispisane preko fotografije masnom olovkom koju su u to vreme koristili urednici fotografije, prenosi AFP.
Na poleđini fotografije stoji datum 26. februar 1981. godine - dva dana nakon što je Bakingemska palata objavila veridbu princa Čarlsa i Dajane Spenser.
Bobi Livingston iz "RR" aukcijske kuće iz Nju Hempšira rekao je da je fotografija deo privatne arhive koja je tu fotografiju otkupila od britanskog "Dejli mirora".
Livingston je rekao AFP-u da bi fotografija dimenzija 20 sa 25 centimetara mogla biti prodata za oko 1.100 dolara, ali da se "zbog toga što je na njoj ispisanio 'ne objavljivati' očekuje i veća cena".
"Ona je urađena dva dana nakon objavljivanja veridbe i javnost bi bila ljuta na Dajanu da je 'Dejli Miror' objavio fotografiju u kojoj se ona nalazi u udobnoj pozi sa muškarcem koji nije princ Čarls", dodao je on.
Internet licitacija te i ostalih fotografija, uključujući u portret Alberta Ajnštajna trajaće od 17. do 24. januara.
Princeza Dajana je poginula u automobilskoj nesreći u avgustu 1997. godine, godinu dana nakon što se razvela od princa Čarlsa. Imala je 36 godina.

Press


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 67 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker