Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 29 Mar 2024, 01:14


Autoru Poruka
Passion
Post  Tema posta: Re: Verovali ili ne  |  Poslato: 08 Okt 2012, 20:44
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
ON JE PROFESIONALAC: Isprobava cigle glavom, pre kupovine (VIDEO)


Cigle su izgledale čudno pa je on odlučio da ih isproba, makar na izdržljivost. Dovoljno je reći da je cigla pobedila




Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Verovali ili ne  |  Poslato: 09 Okt 2012, 15:29
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Izdržao 72 sata pod naponom od milion volti!



Iluzionista Dejvid Blejn završio je svoj performans "Strujni udar: Milion volti".
On je iznad Teslinog kalema pod naponom stajao tačno 72 sata.


Slika


Nakon 72 sata bez hrane, okružen neprirodnim svetlima, stojeći na platformi iznad Teslinog kalema dok je kroz njega prolazila struja pod naponom od milion volti, Dejvid (39) je izveo svoj poslednji performans.

Posle tri dana, struja je isključena, a Dejvid nije mogao da stoji na nogama, pa je kolima Hitne pomoći odvezen u bolnicu.

"Ovo je bio moj poslednji podvig na kojem sam testirao izdržljivost. Posle pregleda prvo ću dobro da se naspavam. Hvala svima na podršci i volim vas", rekao je Dejvid nakon što je "skinut" sa milion volti.




Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Verovali ili ne  |  Poslato: 11 Okt 2012, 14:21
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
PODVODNI ŽIVOT: Umetnik sagradio kuće u okeanu (FOTO) (VIDEO)


Britanski umetnik Džejson Dekar Tejlor dve godine pre izgradnje postavio je prvo temelje u vodi a nakon toga je pomoću krana spuštao objekte. Takođe, pored kuća, umetnik je postavio i fantastične skulpture


Slika


Britanski umetnik Džejson Dekar Tejlor sagradio je kuće u okeanu u Nacionalnom parku u Meksiku. Za izgradnju ovih fantastičnih građevina trebalo mu je šest meseci.

Napravljene kuće dopremljene su iz Kankuna do Meksiko Sitija kamionom koji prima 40 tona tereta. Dve godine pre izgradnje, Tejlor je postavio prvo temelje u vodi a nakon toga je pomoću krana spuštao objekte. Takođe, pored kuća, umetnik je postavio i fantastične skulpture.


Slika


Tejlor je u izjavi za medije rekao:

- Kuće sam gradio tako da imaju što više detalja. Na prozore nisam stavljao stakla kako bi ribe mogle da se nesmetano kreću. Odozgo vidite jednu sliku tih građevina da je, kada plivate kroz njih, percepcija totalno drugačija – rekao je Tejlor, koji je inače instruktor ronjenja.


Slika


- S obzirom na to da sam instruktor ronjenja, došao sam na ovu ideju veoma lako. Lepotu dna okeana želeo sam da ulepšam nekim građevinama, eventualno skulpturama i mislim da sam uspeo – istakao je Tejlor.



Vrh
Truth and Pain
Post  Tema posta: Re: Verovali ili ne  |  Poslato: 12 Okt 2012, 11:48
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 04 Jul 2012, 21:49
Postovi: 946

OffLine
Verovali ili ne: EU dobitnik Nobelove nagrade za mir!


Evropska unija dobitnik je ovogodišnje Nobelove nagrade za mir.


Slika


Petočlana komisija, na čelu sa generalnim sekretarom Saveta Evrope Torbjernom Jaglandom, donela je jednoglasnu odluku o tome, preneo je Rojters.

Među glavnim kandidatima za ovogodišnjeg dobitnika nagrade bili su Belorus Aleš Beljacki, Ruskinja Svetlana Ganuškina, ruska grupa za ljudska prava Memorijal, Avganistanka Sima Samar, Kubanka Joani Sančes i Amerikanac Džin Šarp, naveo je AFP.

EU je mnogo puta nominovana za ovu nagradu, ali je nikada pre nije osvojila zbog svoje konroverzne politike i činjenice da je Norveška na dva referenduma odbila da postane članica Unije, navodi britanski Telegraf.


S Media

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=b04ShbtaNnc


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Verovali ili ne  |  Poslato: 12 Okt 2012, 18:25
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
ČISTUNICA: Pere ruke 300 puta dnevno – tušira se po pet sati (FOTO)


Slika


Julija Abdulah postala je opsednuta higijenom otkako je počela da radi u laboratoriji. S obzirom na to da je stalno bila u kontaktu sa uzorcima urina i krvi, počela je da pere ruke češće nego ranije. S vremenom, sve je to preraslo u opsesiju


Julija Abdulah (40), iz Malezije, opsednuta je higijenom i zbog toga ruke pere i do 300 puta dnevno. Takođe, dnevno provede i do pet sati tuširajući se, a šampon na kosu stavlja čak 25 puta tokom jednog tuširanja. Njen bizarni ritual počeo je pre 20 godina i iz godine u godinu je sve gori.

Kako je rekla, sve je krenulo od njenog prvog posla u laboratoriji. S obzirom na to da je stalno bila u kontaktu sa uzorcima urina i krvi, postala je vrlo, kako kaže, “gadljiva”.

- U početku sam čak i pomislila da imam opsesivno-kompulsivni poremećaj, ali nisam mnogo obraćala pažnju. Počela sam mnogo duže da perem ruke i to me je dosta odvlačilo od posla. Na kraju su mi dali otkaz – kaže Abdulahova.

Kako bi rešila problem preterane higijene, Abdulahova je otišla u potpunu krajnost. Nakon što je izgubila posao, počela je da kopa po kontejnerima tražeći stvari koje može da proda. Čitavu situaciju uslovio je gubitak posla, a za veoma kratak period Abdulahova je prikupila dve sobe pune smeća.

- Rekla sam sebi – dosta je! Nisam mogla da izdržim sav taj haos i smrad, počela sam ponovo da budem opsednuta čistoćom. Sve sam izbacila iz kuće i krenula ponovo sa opsednutošću, ali tada je već bilo vreme da zatražim pomoć – rekla je Abdulahova. Pozvala sam psihijatrijsku bolnicu u Singapuru, tada sam bila gotovo na ivici nervnog sloma. Od kupanja i pranja ruku nisam imala vremena ni za šta – rekla je Julija.

Sada, nakon 22 dana provedena u bolnici, Julija kaže da se oseća bolje.


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Verovali ili ne  |  Poslato: 13 Okt 2012, 10:13
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Čik drmnite ovo piće!


Nije problem da li će vam alkohol prebrzo udariti u glavu, nego da li ćete imati para da ga platite - ovo je najskuplji koktel na svetu.

Slika
Koktel "Salvatoreovo nasleđe" navodno je najskuplji koktel na svetu, i jedna čaša košta 5.500 funti, odnosno oko 6.800 evra.

Salvatore Kalabreze je majstor sa šejkerom koji je osmislio ovaj basnoslovno skupi koktel, i služi ga u "Plejboj klubu" u centru Londona.

Pomislili biste da je Kalabreze u svoje "nasleđe" stavio na desetine sastojaka, ali prevarili biste se. Astronomska cena ovog pića opravdana je činjenicom da u njega idu sastojci stari više od dva veka.

Ovaj koktel sastoji se od "Kummel" likera iz 1770. godine, "Clos de Griffier vieux" konjaka iz 1778, "Dubb orange curacao" pića iz 1860. i "Angostura" bitera iz 1900. godine.

Zvaničnici Ginisove knjige rekorda ispitaće Salvatoreov pokušaj da se upiše u naredno izdanje. Dosadašnji rekord drži koktel "27.321" iz Burž Al Arab hotela u Dubaiju. Njegova cena je 27.321 dirhama, odnosno oko 5.000 evra.

Zanimaju vas kokteli i veština "mućkanja"? Pročitajte OVDE priču o šankeru čija je veština zadivila svet.




Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Verovali ili ne  |  Poslato: 13 Okt 2012, 10:19
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Parkirao se na balkonu!?


I to ne u prizemlju ili prvom spratu, već na trećem spratu velelepnog zdanja u centru Kijeva.

[center]Slika


Već danima na Internetu se vodi polemika kako je nepoznati Ukrajinac uspeo da svoju "Tojotu Jaris" parkira na balkon, malo veći od automobila...

Odgovora još uvek nema, a u komentarima ispod videa, pojedini misle da je u pitanju samo maketa, drugi opet da su to prava kola...

Šta vi mislite?
[/center]



Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Verovali ili ne  |  Poslato: 13 Okt 2012, 14:36
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
U prodaji sprej protiv čudovišta?!


Ko ima problema sa čudovištima više ne mora da brine. Kako piše "Alo" u prodaji u Srbiji pojavio se sprej protiv čudovišta.

Slika

Ovaj preparat, kako piše na deklaraciji, služi za mirniji dečiji san, a sadrži prirodan ekstrakt lavande. Prska se ispod kreveta i u uglove sobe. Nema boju niti konzervans.

Kako piše "Alo" nepoznanica je da li zaista preparat deluje protiv čudovišta, ali je ohrabrujuće znati da se na tom problemu radi.

(MONDO)


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Verovali ili ne  |  Poslato: 14 Okt 2012, 18:46
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
NAPOKON DOKAZ: Ovo je vanzemaljski brod! (VIDEO)

Na video snimku se jasno nazire NLO koji se pojavljuje među oblacima, ali kao i većina takvih snimaka koji zahtevaju poveći "zum", i ovaj ima dosta drmanja, ali se ipak jasno vidi da to nije nijedan leteći objekat poznat "običnim smrtnicima"


Slika


Mnogo ljudi misli da nismo sami u univerzumu, ali nikako da se pojave neki dokazi da je stvarno tako. Naravno, pojavi se dnevno stotine raznih snimaka “letećih tanjira“, neki od njih imaju prelaznu ocenu dok neki samo izazivaju podsmeh.

Ali s vremena na vreme pojavi se neki video klip ili fotografija koja nas natera da se zapitamo. Ovaj video snimak koji možete pogledati ovde, poreklom iz Brazila, prikazuje nešto što veoma podseća na svemirski brod.

Njega su napravili četvoro tinejdžera krajem avgusta iz jednog dvorišta dok su se igrali sa novom kamerom. Na njemu se jasno nazire NLO koji se pojavljuje među oblacima, ali kao i većina takvih snimaka koji zahtevaju poveći “zum” i ovaj ima dosta drmanja, ali delovi gde je snimak stabilan jasno se vidi da to nije nijedan leteći objekat poznat nama “običnim smrtnicima”.

- Deca su na nebu videla nešto čudno i postali su uznemireni. Pozvali su roditelje koji su zaključili da je reč o brodu – rekao je advokat ove porodice.

Naravno koliko njihovi roditelji imaju iskustava sa “malim zelenim” da tako mogu da tvrde da je to baš leteći tanjir ostaje tajna, ali vi možete pogledati ovaj snimak i sami doneti zaključak.




Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Verovali ili ne  |  Poslato: 15 Okt 2012, 17:22
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Praistorijski ljudi jeli pande?


Slika


Nacionalni simbol Kine - pandu - praistorijski ljudi su videli kao nešto potpuno drugačije - kao hranu.

Naučnik Vej Kuangpjao kazao je da su praistorijski ljudi jeli pande u oblasti gde se danas nalazi grad Ccungćing, na jugozapadu Kine, prenosi AP.

Vej, koji je šef instituta za paleoantropologiju u muzeju u Čungćingu, kazala je da fosilni ostaci pandi "pokazuju da su ih ljudi nekada ubijali".


"U primitivna vremena, ljudi nisu bez razloga ubijali životinje" i stoga su pande korišćene kao hrana, rekao je on lokalnim medijima.

Vej je objasnio i da su pande tada bile manje od svojih modernih predaka. Divlje pande živele su u visokim planinama Čungćinga pre 10.000 do milion godina.
Kineska vlada investira mnogo u proučavanje pandi i njihov opstanak. U divljini živi oko 1.600 primeraka ovih životinja koje su ugrožene zbog krivolova i industrijskog razvoja.

Više od 300 pandi živi u zarobljeništvu, većina u okviru kineskih projekata za razmnožavanje.


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 108 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker