Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 14:23


Autoru Poruka
MeGi
Post  Tema posta: Re: Verovali ili ne  |  Poslato: 10 Feb 2013, 16:52
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Specijaliteti od zemlje?!

Jedan japanski restoran uvrstio je u svoju ponudu „zemljani“ obrok! Reč je o šest „blatnjavih“ specijaliteta, u kojima gosti mogu ušivati po ceni od oko 80 evra.
Restoran "Ne Quittez Pas", čiji se meni zasniva na francuskoj kuhinji i morskim plodovima, u svoju ponudu uvrstio je novu „poslasticu" - obrok koji sadrži zemlju!


Slika

Tošio Tanabe sa specijalitetima od zemlje
Vlasnik i glavni kuvar ovog tokijskog restorana Tošio Tanabe kaže da već osam godina lagano uvodi zemlju kao sastojak jednog obroka.

„Pokušavam sladokuscima da dočaram prirodu u punoj lepoti. Zemlja, voda i vazduh deo su prirode, i ništa od toga nije izmislio čovek. Ovo je prirodna hrana", objasnio je Tanabe.

Slika

Obrok od šest jela sa zemljom košta oko 80 evra. Pravljen je od namirnica koje rastu u zemlji, ili tik uz tlo.

Sadrži supu sa zemljom, „blatnjave" tartufe, šerbet sa zemljom, kao i Tošiovo posebno iznenađenje - kuglu od krompira prelivenu sosom od zemlje, u čijem se centru nalazi nadev od tartufa.

Slika

„Svaki grumen zemlje koji koristimo, pažljivo prokuvamo i zatim prosejemo, kako mušterijama usta ne bi bila puna peska", objasnio je Tošio.


Slika
Supa

RTS

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Verovali ili ne  |  Poslato: 05 Mar 2013, 15:33
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Hrišćanin sa krstom na leđima putuje svetom 26 godina! (FOTO)

Iako je bio izbačen sa Trga Svetog Petra u Rimu, u Bangladešu na njega pucano i bio napadan od strane verskih fanatika, rešen je da nastavi sa svojom misijom

Slika

Foto: lindsayhamon.com
Odlučni hrišćanski jevanđelista pokazao je svoju posvećenost veri tako što je poslednjih 26 godina nosio ogromni krst na leđima hiljadama kilometara, širom sveta.

Slika

Lindzi Hamon (60) je proputovao 19 zemalja, uključujući Indiju, Novi Zeland, Rumuniju i Šri Lanku na svom izuzetnom putovanju.

Iako je bio izbačen sa Trga Svetog Petra u Rimu, u Bangladešu na njega pucano i bio napadan od strane verskih fanatika, rešen je da nastavi sa svojom misijom.

- Ljudi reaguju čim me vide, započinju razgovor sa mnom i dele najličnije priče iz svog života. Ljubav koju dobijam iz ovoga je neverovatna – kaže Hamon.

Foto: lindsayhamon.com
Krst od kedrovine, visok 3,6 metara i širok 1,8 metara, počeo je da nosi 1987, nekada i do 12 sati dnevno, a od tada je proveo samo nekoliko nedelja bez njega.

Hamon, otac dvoje dece, dobija velikodušne donacije od ljudi koji ga podržavaju, kako bi mogao da ostane na putu, a ljudi koje sreće mu često nude hranu i prenoćište. Ipak, mora da radi kao negovatelj u svom rodnom gradu Kambornu u Engleskoj da bi mogao da plati račune svoje porodice.

- Pokušao sam da napustim posao da bih se ovome potpuno posvetio, ali nisam imao dovoljno novca – kaže Hamon.

Trenutno putuje po Engleskoj, a u maju planira da ide u Letoniju, a zatim u Kambodžu.

(Telegraf.rs)

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Kalina
Post  Tema posta: Re: Verovali ili ne  |  Poslato: 06 Mar 2013, 09:59
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 25 Feb 2013, 00:15
Postovi: 490

OffLine
Foto dana: Najbolji Fejsbuk zid ikada

Imati najbolji Fejsbuk zid zaista je uspeh.

e

Indijcima je to pošlo za rukom. O čemu se radi?

Kao što možete da vidite na fotografiji u pitanju je pravi zid i to ni manje ni više nego hinduističkog hrama. Ne morate dva puta da ga pogledate da biste shvatili da je prednja strana građevine urađena vrlo verno i da zaista izgleda kao profil prosečnog korisnika.

Kreativno, nema šta.


S media

_________________
Kad zaćutim, okrenem se i odem. To ne znači da si ti pobedio.
To znači da više nisi vredan mog vremena.
Čarls Bukovski


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Verovali ili ne  |  Poslato: 11 Mar 2013, 18:12
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Najskuplji psi na svetu koštaju milion dolara (FOTO)

Statusni simboli u Kini, tamošnji bogataši ne štede para da za kućnog ljubimca dođu do primerka drevne rase tibetanskog mastifa, a kupuju ih iz gepeka automobila od svirepih dilera koji ih skupljaju po Himalajima

Slika

Foto: Flickr/M Car
Čak i u gepeku automobila, ovi psi deluju fascinantno i zadivljujuće: zbog toga ne čudi da je kineska crvena buržoazija spremna da iskešira stotine hiljada dolara ne bi li se dočepala šteneta ili odraslog primerka tibetanskog mastifa, drevne himalajske pasmine koju su narodi srednje Azije hiljadama godina koristili za lov.

Slika

Foto: Flickr/andreaarden
Gornja cena za ove nepokolebljive, odane i krajnje zaštitnički nastrojene pse je oko 750.000 dolara, ali postoje i primerci koji su dostizali cifru i od neverovatnih milion američkih “zelembaća”! Neverovatno!

Foto: Flickr/petsadviser.com
Poslednja “pijaca” za ove pse održana je u Baodingu, u provinciji Hebei, južno od Pekinga, a čitava finansijska, ekonomska i zabavljačka elita najmnogoljudnije zemlje sveta slila se u ovo mesto ne bi li dograbila svog “tibetanca”.

Foto: Flickr/sneakerdog
Oni su i krivi za ovakvu cenu: postepeno su je “nakockali”, izlazeći u susret alavim prodavcima.

Slika

Sami odgajivači putuju na Himalaje i skupljaju štenad, ali na nesreću, mnogi uginu jer nisu u stanju da se prilagode nižoj nadmorskoj visini tokom putovanja. Svirepi odgajivači o tome ne vode računa.

Slika

Foto: Flickr/petsadviser.com
Telegraf
Uobičajeno je da žive oko 14 godina, a hrane se organskom mešavinom škembića, zdrobljenih ljusaka jaja, jetrenim uljem i sirovim kostima kako bi bili zdravi.

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Verovali ili ne  |  Poslato: 16 Mar 2013, 15:11
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
ZASTRAŠUJUĆE: Dečak sa 76 zuba u glavi! (FOTO)

Dečak je odveden u dečju bolnicu u Ho Ši Minu na pregled kada se tumor pojavio na njegovoj gornjoj vilici. Rendgenski snimak otkrio je da su se u tumoru formirali zubi


Slika

Foto: MySpace/bitemefx
Sedmogodišnjem dečaku je na mestu očnjaka koji nedostaje izrastao tumor, na spoljnoj strani vilice, ali su na kraju doktori ustanovili da je tumor u stvari kesa sa zubima.

Slika

On je odveden u dečju bolnicu u Ho Ši Minu na pregled kada je kancer na njegovoj gornjoj vilici postao vidljiv. Premda ga nije boleo, nije izgledao lepo.



Rendgenski snimak otkrio je da su se u tumoru formirali zubi. Doktori su izvršili operaciju i uklonili ga, te u njemu pronašli 54 mala zuba.

Tumor je bio benigni, nije izazivao bol ili nelagodnost, ali mogao je da omete razvoj drugih zuba i izazove deformacije.

Doktori su poručili roditeljima da redovno vode svoju decu kod zubara kako bi svi problemi mogli da budu otkriveni na vreme.



(Telegraf.rs / Foto-ilustracija)


_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Verovali ili ne  |  Poslato: 16 Mar 2013, 15:13
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
LUD & HRABAR: Pliva sa džinovskom anakondom

Daniel de Granvil, biolog i fotograf koji je bio u poseti najvećoj močvari na svetu na jugozapadu Brazila, kaže da su anakonde, u stvari, veoma stidljive u blizini ljudi i da verovatno one imaju više razloga da se plaše nas nego mi njih

Slika

Foto: Youtube/photoinnatura
Na nedavnoj ronilačkoj ekspediciji u Pantanal, najveću močvaru na svetu koja se nalazi na jugozapadu Brazila, biolog i fotograf Daniel de Granvil imao je priliku da snimi život zmija u divljini. Našao se licem u lice s ogromnom anakondom, dugačkom sedam metara, i vratio se sa većim poštovanjem za ove veličanstvene životinje.

Granvil kaže da su anakonde u stvari veoma stidljive u blizini ljudi i da verovatno one imaju više razloga da se plaše nas nego mi njih.

Zajedno s ekspertima za podvodnu fotografiju Frankom Banfijem i Jiržijem Razničekom, Granvil je krenuo da zabeleži život ispod površine vode u nekim od najnepristupačnijih delova Brazila, ali nije očekivao da će se naći tako blizu tako velikim anakondama.

- Nakon samo nekoliko sati naše avanture, koja uključuje probijanje kroz prašumu, spuštanje niz vodopade i suočavanje sa raznim opasnim životinjama i insektima, već smo naišli na dve ogromne anakonde – kaže Granvil.

Tim je uspeo da pliva sa jednom anakondom čak sat vremena i ni u jednom trenutku se nije ponašala agresivno prema njima. Granvil kaže da, iako su mnogo manje opasne nego što ljudi misle, važno je ophoditi se prema njima sa poštovanjem.

Telegraf

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Okano
Post  Tema posta: Re: Verovali ili ne  |  Poslato: 19 Mar 2013, 01:01
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:57
Postovi: 3122

OffLine
ŠVALER BEZ ONE STVARI: Nema penis, a spavao sa 100 žena!

Njegov nedostatak mu je izazvao dosta duševnog bola, čak ga je doveo do ivice samoubistva, ali sada se sprema za inovativnu operaciju posle koje će postati prvi muškarac na svetu koji će imati potpuno novi penis, napravljen od njegove ruke

Slika

Budući da dobro izgleda i šarmantno ćaska, nije teško shvatiti zašto je Britanac Andru Vardl veoma popularan kod dama. Ali iako je spavao sa više od 100 žena, ima tajnu koju nije otkrio svojim drugarima, rođen je bez penisa.

Njegov nedostatak mu je izazvao dosta duševnog bola, čak ga je doveo do ivice samoubistva, ali sada se sprema za inovativnu operaciju posle koje će postati prvi muškarac na svetu koji će imati potpuno novi penis, napravljen od njegove ruke.

- Mislio sam da ovaj dan nikada neće doći i da nije moguće da imam potpuno funkcionalni penis – kaže 39-godišnji Vardl.

Andru je rođen sa bešikom koja se formirala van njegovog tela, a iako je imao testise, nije imao penis. Imao je uspešnu operaciju bešike, ali nedostatak je ostao.

Dok je odrastao imao je još 15 operacija, zbog brojnih problema sa bubrezima i infekcijama, da bi mu napravili cev kojom bi mogao normalno da mokri.

Novi problemi su se pojavili kada su devojke počele da ga seksualno privlače. Prvu devojku je imao sa 17 godina, a kada je njihova veza postala ozbiljnija, objasnio joj je situaciju. Ona je bila puna razumevanja i bili su zajedno četiri godine. Od tada je bio sa više od sto žena, a većini nije rekao za svoj problem.

Pre dve godine je pokušao da izvrši samoubistvo predoziranjem pilulama, i tada je rešio da zatraži pomoć.

Posetio je specijalistu u Londonu koji je procenio da je pogodan za eksperimentalnu 12-časovnu operaciju u kojoj će od kože, mišića i nerava sa njegove ruke napraviti novi penis. Još dve operacije će biti potrebne da bi se povezali urinarni putevi i da se povežu testisi kako bi se omogućila ejakulacija. Nada se da će prvu operaciju imati ovog leta.

- Prvi put posle mnogo godina osećam da je svetlija budućnost ispred mene – kaže Andru, koji namerava da napiše knjigu o svom životu i pomaže ljudima koji imaju slične probleme.

(Telegraf.rs / Foto-ilustracija)


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Verovali ili ne  |  Poslato: 23 Mar 2013, 13:39
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine

Svratite na pivo! Služe gole konobarice!

U jednom baru u Češkoj na interesantan način poslužuju piće.

Slika

U ovaj bar u Pragu, možete ući samo ukoliko ste punoletni, jer konobarice poslužuju piće potpuno gole. Prema prepisci redovnih mušterija ovog bara, na jednom forumu, može se zaključiti, da mnogi odlaze iz bara zadovoljni uslugom.

Svi se sećamo slučaja jedne konobarice koja je svoje poslednje veče u piceriji u Bruklinu, odradila skoro gola. Možda je dobila ideju od svojih koleginica iz Evrope.

(MONDO)

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Verovali ili ne  |  Poslato: 24 Mar 2013, 13:14
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
S nožem u leđima živeo tri godine!

Bil Meknili, koji je iz kanadskih Severnih Teritorija, rekao je lokalnim medijima da je u predelu leđa, gde je bila oštrica, imao neprestani svrab i manji bol. Imao je i problema kada je bio u zatvoru, jer se često prilikom pretresa palio ručni detektor za metal

Slika

Foto: AP, CBC
Kanađaninu Bilu Mekinliju (32) doktori su izvadili nož iz leđa tri godine posle tuče, u kojoj je izboden pet puta.

Meknili, koji je iz kanadskih Severnih Teritorija, rekao je lokalnim medijima da je u predelu leđa, gde je bila oštrica, imao neprestani svrab i manji bol. Imao je i problema kada je bio u zatvoru, jer se često prilikom pretresa palio ručni detektor za metal.

- Često sam imao bol u leđima i neizdrživ svrab – rekao je Mekinli, i dodao da je oštricu noža dugačku 7,5 centimetara pronašao sasvim slučajno.
- Češao sam se i osetio nešto oštro. Moja devojka je sela iza mene da proveri o čemu je reč i tada je ugledala vrh oštrice koji je virio iz mojih leđa – rekao je on.

Njegova devojka Stefani Sajin bila je zabezeknuta.
- Uplašila sam se. Htela sam i da ga izvadim uz pomoć klešta ili makaza – kazala je ona.

Njih dvoje odmah su otišli u bolnicu, a Mekinli je odlučio da angažuje i advokata kako bi tužio bolnicu koja posle tuče u aprilu 2010. godine nije obavila potrebne preglede. Kanađanin kaže da se seća tuče kada ga je jedan od napadača na njegovom rođendanu pet puta ubo nožem u leđa. Njega su doktori pre tri godine zašili, a da nije ni bio na rendgenu.

(I. M. / Izvor: Huffington post)

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Verovali ili ne  |  Poslato: 26 Mar 2013, 14:41
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Da te strefi srčka dok gledaš!

Momci iz Brazila koji se bave ovim ekstremnim sportom su zaista neustrašivi!

Slika

Youtube screenshot
Ovi sportisti vezani samo jednim kaišem oko zgloba noge, a opušteno prelaze konopac koji se nalazi na oko 2.000 metara iznad zemlje.

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 112 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker