Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 14:52


Autoru Poruka
Nina
Post  Tema posta: Banjski turizam - Banje Srbije  |  Poslato: 11 Jun 2012, 05:29
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Palić: Od banje ostala obećanja

Najstarije vile i letnjikovci na obali Palićkog jezera već godinama uglavnom zvrje prazni i propadaju. Turizam počeo da se razvija sredinom 19. veka, ali već dugo nema značajnijih ulaganja

Slika

ISTOVREMENO kada su sredinom 19. veka nastajali Karlove Vari, Marijenbad (Marijanske lazne) ili Rogaška Slatina, na obali Palićkog jezera, na rubu Austrougarske monarhije, gradile su se prve vile i letnjikovci i razvijao banjski turizam. Dok su evropski vršnjaci sada mondenska odredišta, palićke stare građevine propadaju, banje odavno nema, a samo izletište tavori uz obećanja političara da će ponovo dobiti stari sjaj.

Iz današnje perspektive nema ničeg neobičnog u izgradnji vila i letnjikovaca duž Velikog parka ili obale jezera, ali pre jednog i po veka to je bila ne samo privilegija imućnijeg sloja stanovništva, nego i dobra investicija. Palić je već tada bio označen kao banja čiji voda i vazduh imaju izuzetna lekovita svojstva.

Slika

- U 19. veku izdvojio se sloj stanovništva koji je sebi mogao da priušti da se odmori od uobičajenog načina života prebogatog uživanjima u hrani i piću i za njih su u kontinentalnom delu Evrope počela da se pripremaju odmarališta, banje, vazdušna lečilišta - objasnio je istoričar Mirko Grlica na predavanju "Najstarije palićke vile i njihovi vlasnici". - Gradski lekari dr Zomborčević i dr Kovač uradili su analizu vode i mulja na Palićkom jezeru i pokazali njegovu lekovitost, pa je počela i izgradnja Banje Palić.

Revolucija iz 1848/49. godine zaustavila je nakratko izgradnju, ali odmah po njenom završetku podižu se prvi spratni hotel, trščare sa hladnim i toplim kupatilom, restoran "Mala gostiona"... Gostiju je bilo sve više i tako je počeo razvoj turizma na Paliću.
Prvu vilu podigao je 1873. godine Alojzije Poljaković, gimnazijski profesor, ali i prilično bogat zemljoposednik i vešt kalemar. Objekat je bio namenjen porodici, ali je imao i 16 soba za izdavanje.

ŽENSKI ŠTRAND

POČETKOM minulog veka nastali su i čuveni Ženski štrand i Velika terasa, čija će rekonstrukcija ove godine, povodom veka od izgradnje, biti završena. Prečišćava se jezerska voda i uređuje komunalna infrastruktura kako bi se privukao strateški partner koji bi ponovo izgradio Banju Palić.
Vilu iza koje se nalazio prvi teniski teren podiže i Vilhajm Konen, jedan od najbogatijih Subotičana i vlasnika klanice "Konen i Hartman".

U današnjem Parku narodnih heroja luksuzne kuće za odmor podigli su i veleposednička porodica Krumes iz Crvenke, italijanski bogataš Lorenco Falcione i preduzimljiva udovica Klara Majoroš.

- Ovi letnjikovci, sa sobama i apartmanima za odmor bogatog življa, činili su jezgro banje Palić - dodaje Grlica. - Međutim, pravi turistički život počinje sa izgradnjom saobraćajne infrastrukture, prvenstveno železnice, koja od 1869. godine povezuje Segedin, Palić, Suboticu i Sombor sa ostatkom Austrougarske monarhije. Kako je 1897. godine uveden tramvaj, Subotičani masovnije dolaze na Palić i od tada su i siromašniji slojevi društva mogli da se odmaraju i kupaju na delu plaže gde se nije naplaćivao pristup.


Novosti


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Banjski turizam - Banje Srbije  |  Poslato: 24 Jun 2012, 22:03
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Banja Junaković: Zdravlje u vodi

Banja Junaković kod Apatina nudi istinski raj za miran odmor i uživanje u prirodi. Kvalitetna vode i medicinske terapije doprinose lečenju svih vrsta reumatizma, oboljenja kostiju i zglobova

Slika

Banja Junaković se nalazi na krajnjem severozapadu Vojvodine, udaljena od Apatina i Dunava svega 4,5 kilometra, a okružena prelepom hrastovom šumom, nudi istinski raj za miran odmor i uživanje u prirodi. Termo-mineralni izvori potiču sa dubine od 700 metara, a dostižu temperaturu od 50 stepeni. Po kvalitetu, ove vode spadaju u isti red sa vodama čuvenih svetskih banja u Karlovim Varima, Harkanju i Lipiku.

Medicinske terapije, pod nadzorom stručnog osoblja, obuhvataju uspešno lečenje svih vrsta reumatizma, degenerativni i zapaljivi reumatizam, deformacije kičmenog stuba i ekstremiteta, oboljenja kostiju i zglobova, stanja posle povreda kostiju i zglobova, postoperativna stanja kostiju i zglobova, lečenje sportskih povreda, lečenje oboljenja perifernog i centralnog motornog neurona, anomalija nervnog sistema, kao i ginekoloških oboljenja, klimaks-tegobe i bračni sterilitet.


Smeštajni deo raspolaže sa ukupno 270 ležajeva, velikim restoranom nacionalne kuhinje, za 450 osoba i dve sale za organizovanje seminara i sastanaka... Za sezonu proleće/leto 2012. u ponudi su mnogobrojni popusti za pojedince, parove i porodice...


Novosti

_________________
Slika


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Banjski turizam - Banje Srbije  |  Poslato: 30 Jun 2012, 20:16
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Prolom banja: Smeštajni kapaciteti popunjeni


Turistička sezona u punom je jeku, a svi smeštajni kapaciteti u hotelu "Radan" su popunjeni


Slika


TURISTIČKA sezona u Prolom banji u punom je jeku, a svi smeštajni kapaciteti u hotelu "Radan" su popunjeni. Prema rečima direktora Zlatka Veljovića, slobodnih mesta u banji biće tek početkom jula.

- Naši redovni gosti ali i oni koji po prvi put dolaze u banju, odlučuju se najčešće za zdravstvene programe lečenja bubrega ili kožnih bolesti, što predstavlja novinu u radu banje - kaže Veljović. - Programi su napravljeni tako da se za najkraće vreme postižu maksimalni rezultati.

U ovu banju gosti dolaze i kako bi se odmorili i oslobodili stresa u bazenima sa lekovitom vodom i korišćenjem ostalih medicinskih terapija. Jer, kako ističu nadležni, pored lekovite vode, u ovoj banji leče i priroda i čist vazduh, a za one željne rekreakcije, na raspolaganju su i brojne sportske aktivnosti, prvenstveno šetnje obeleženim stazama do crkve brvnare iz 13. veka, Crkve Lazarice, ali i posete jednistvenom fenomenu prirode Đavoljoj varoši.

- Ove godine naše stalne goste ali i turiste dočekali su renovirani smeštajni kapaciteti, otvoreni bazen i uređeni restorani - objašnjava direktor Veljović naglašavajući da je u renoviranje hotela "Radan", koji raspolaže sa 440 ležajeva, prošle godine uloženo oko milion evra.

STRANCI

SPOMENIK prirode Đavolju varoš, koja je uvršćena u top 77 svetskih čuda prirode, protekle godine posetilo je oko 500.000 turista. Među njima je sve više stranaca, baš kao i gostiju u Prolom banji. Tako je od ukupnog broja gostiju koji su od početka ove godine boravili u Prolom banji, 15 odsto stranaca, a prednjače gosti iz Bugarske, Rusije, Poljske, Makedonije i BiH.


Večernje Novosti

_________________
Slika


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Banjski turizam - Banje Srbije  |  Poslato: 30 Jun 2012, 20:26
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Sokobanja: Akvapark za uživanje


Na radost svih turista i meštana, konačno otvoren akvapark. Sokobanjci i njihovi gosti konačno imaju gde da se kupaju i rashlađuju


Slika


SOKO-banja konačno dovila velelepni akvapark koji su decenijama čekali žitelji.

- Ovako nešto nam je mnogo nedostajalo - kaže Dimitrije Lukić, predsednik opštine Sokobanja.

Radno vreme akvaparka je od 10 do 18 časova i može da primi 2.000 posetilaca. Dnevna ulaznica za odrasle je 250, a za decu do 12 godina 150 dinara, dok za sedmičnu treba izdvojiti 1.500, odnosno, 900 dinara.

Sokobanju lane je posetilo oko 70.000 gostiju. Sa izgradnjom akvaparka, turistički poslenici očekuju da će ova sezona biti berićetnija bar za 20 odsto. Pun hotelski pansion u dvokrevetnoj sobi staje od 1.900 do 2.250 dinara. Bolesniči dan u Specijalnoj bolnici „Sokobanja“ košta od 2.150 do 2.900 dinara. U zavisnosti od kategorije, ležaj u privatnom smeštaju vredi od 350 do 600 dinara, a za apartman kod privatnika valja izdvojiti od 1.600 do 3.000 dinara.


Večernje Novosti

_________________
Slika


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Banjski turizam - Banje Srbije  |  Poslato: 30 Jun 2012, 20:27
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Vrnjačka Banja: Sa karnevalom počinje i gužva


U prestonici srpskog turizma trenutno se odmara 7.000 turista. Od 8. do 15. jula u Banji se održava tradicionalni, osmi vrnjački karneval


Slika


IAKO je letnja sezona, praktično, tek počela, u našoj najvećoj i najlepšoj banji boravi oko 7.000 turista, a novi i veći talas gostiju očekuje se narednog vikenda, na početku julskog turističkog špica. Tada, u "prestonici" srpskog turizma obično ima i najviše kulturno-zabavnih manifestacija.

Od 8. pa sve do 15. jula u Banji se održava tradicionalni, osmi vrnjački karneval koji će okupiti nekoliko hiljada učesnika iz zemlje i sveta, ali i na desetine hiljada posetilaca. U okviru karnevala održava se i festival zabavne muzike "Banja 2012", a najavljuju se i koncerti "Riblje čorbe", "Vampira", grupe "Kerber", Ace Lukasa i drugih zvezda domaće estrade, da bi od 20. do 30. jula usledio i festival ozbiljne muzike.

Početak avgusta rezervisan je za Festival elektronske muzike, a potom, od 11. do 15. avgusta sledi i Festival filmskog scenarija, 34. po redu, koji će okupiti srpsku filmsku elitu.

- Cene smeštaja nisu menjane u odnosu na prošlu godinu, tako da se Vrnjačka Banja, uprkos svom elitizmu, može smatrati mestom za svačiji džep - kaže Goran Karavesović, iz ovdašnje Turističke orgnizacije.

Polupansion u vrnjačkim hotelima može da se nađe po ceni od 1.440 dinara u "Promenadi", pa do 2.200 dinara u "Brezi" ili "Zvezdi". Ležaj u domaćoj radinosti košta od 300 do 600, apartmani su od 1.500 do 3.500, zavisno od kategorije, a bon za tri obroka u restoranima od 600 do 750 dinara.

U Banji radi čak pet otvorenih bazena, a dnevna karta košta od 150 dinara na bazenu "Klobuk" i 180 na Olimpijskom bazenu, do 500 dinara na bazenima hotela "Sani hil", gde postoji i mali akva-park.


Večernje Novosti

_________________
Slika


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Banjski turizam - Banje Srbije  |  Poslato: 01 Jul 2012, 17:19
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Brestovačka banja spremna za turiste


Brestovačka Banja kod Bora spremno dočekuje letnju turističku sezonu, a slobodnih mesta i dalje ima, kažu turistički radnici ove banje.


Slika


Po rečima Miomira Milivojevića, direktora "Srpske krune" u Brestovačkoj Banji prošle godine ovde je odmaralo blizu 6.000 turista, u jednom od dva objekta koji nude pansion i smeštaj. Veruje da će ovog leta u banju doći veći broj turista, a glavni “udar” se očekuje tokom avgusta i septembra.

"Banja predstavlja idealan centar za upoznavanje Timočke krajine u celini. U okolini, na sat, sat i petnaest minuta vožnje, može se videti Lepenski vir, negotinske Pivnice, Borsko jezero, Crni vrh, Dubašnica, Zlotske pećine. Tu su još Feliks Romulijana, Gamzigradska banja, a da ne govorim o bogatstvu jela i pića koje ovaj kraj može da ponudi", kaže Milivojević.

Turistički poslenici u Boru priznaju da Brestovačka banja godinama ne dobija zasluženo mesto na turističkoj mapi Srbije.

Bora Stanković, vodič i stručni saradnik Turističke organizacije podseća da je Brestovačka banja bila u boljem izdanju krajem 19.veka, kada je dolazio veći broj turista nego danas, a da su gosti Banje još u to vreme imali svakodnevnu medicinsku negu.

"Nadam se da će doći i taj dan da Brestovačka banja dosegne barem polovinu svoje popularnosti koju je imala šesdesetih godina 19. veka i u prvoj polovini 20. veka, kada je bila jedna od najposećenijih, najpoznatijih i najlepše uređenih banja u Srbiji. U uslovima u kojima banja danas postoji, očigledno je da ovde dolaze samo turisti koji traže leka svojoj boljci", kaže Stanković.

Rudarsko topioničarski basen Bor je unazad par godina renovirao svoj “Klub RTB” i broj gostiju je u njemu višestruko povećan.

"Njegovi kapaciteti nisu toliki da mogu da prime sve zainteresovane a to je i šansa za Srpsku krunu i za vlasnike privatnog smeštaja,koji se nalaze nadomak banje u Banjskom polju. Tu imamo kategorisana domaćinstva, koja imaju izvanredan smeštaj. Sve to doprinosi da se broj poseta banji poveća", kaže Stanković.

Penzionerka iz Beograda Nada Kiprijanović, za banju je saznala, kako kaže, od rođaka koji žive u Boru. Zadovoljna je medicinskom negom, ali ne i ostalim sadržajima koje nudi Brestovačka banja.

"Za mene je ovo odlično mesto za odmor i lečenje, kao i za većinu penzionera koji ovde rado dolaze. Međutim, za mlađe ljude nije tako, nedostaju zabavni sadržaji, a u blizini nema nijedne prodavnice", kaže Nada.

B92

_________________
Slika


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Banjski turizam - Banje Srbije  |  Poslato: 03 Jul 2012, 11:57
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Banja Koviljača: Čarolije u vodi


U Banji Koviljači otvoren moderni velnes i spa centar u okviru „Rojal spa“ apartmana. Specijalna ponuda je noćno kupanje koje se organizuje sredom i petkom od 21 do ponoći


Slika


GOSTIMA Banje Koviljače ove sezone otvorena su vrata modernog kongresnog, velnes i spa-centra „Rojal spa“. Ova oaza uživanja smeštena je u strogom centru tog turističkog mesta i lečilišta, gde već stižu, pored domaćih, i mnogi gosti iz inostranstva.

U sastavu novootvorenog velnesa i spa-centra su i bazen i svet saune. Bazen, koji radi od 8 do 20 časova, napunjen je mineralnom vodom, a na usluzi gostima su hidro i aero masaže i takozvani hidro džet.

- Specijalna ponuda je noćno kupanje koje smo organizovali sredom i petkom od 21 do ponoći, uz ekskluzivni „rojal napitak“ i korišćenje saune - kaže mr Dragoslav Nikolić, direktor lozničke firme „Info-fin“, koja je otvorila centar. - Značajno proširena ponuda učiniće da Koviljača, stara dama i „lepotica srpskog turizma“, privuče neuporedivo već broj gostiju nego do sada.

Gosti mogu da uživaju i u čarolijama hamama - turskog kupatila, ali i ruske i finske sauna i tepidarijuma - u toplim kupkama, kao i u različitim vrstama masaža.


INFO

* Centar „Rojal spa“ smešten na 143 km od Beograda

* Cena punog pansiona u „Rojalu spa“ u Banji Koviljači je 3.250, a u dvokrevetnoj 3.100 dinara

* Cena punog pansiona u apartmanima je od 4.750 do 8.450 dinara


Novosti

_________________
Slika


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Banjski turizam - Banje Srbije  |  Poslato: 04 Jul 2012, 11:03
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Banja Topilo: I lečenje i odmor


Nedovoljno poznata banja u dolini Topoličke reke, blizu Niša, pravi je raj na zemlji. Za kompletan tretman i smeštaj ovde dnevno treba izdvojiti oko 1.000 dinara


Slika
Jedan od lekovitih izvora


LEK u banji u kanjonu Topoličke reke godišnje potraži 2.500 posetilaca. Mada zvanično još nema ni status naselja, u narodu poznata kao banja Topilo privlači turiste zbog termomineralne vode od 34 stepeni Celzijusa. Smeštena je na 25 kilometara od Niša, a posećuju je najviše oni koji imaju problema sa kostima. Mnogi nepokretni su u ovom daru prirode prohodali i iz njega odlazili zdravi i pravi, vraćajući se ponovo da „osveže“ svoje zdravlje.

Lekovitost vode otkrivena je sasvim slučajno. Do pre 40 godina, ovde se znalo za jedan vir, topilo sa toplom vodom gde su meštani kiselili konoplje.

- Danas banja Topilo ima oko 200 kuća i vikendica, ukupni smeštajni kapaciteti su 500 ležajeva, i predstavlja veliki turistički potencijal za grad Niš - kaže jedan od meštana, koji iznajmljuje smeštaj posetiocima banje. - Godišnje ovde lek potraži oko 2.500 turista iz Vojvodine, Beograda, Kruševca, Leskovca, Aleksinca, Niša...

U međuvremenu je izgrađen i stacionar sa sedam ležajeva, tu su i prostorije za lekara koji brine o pacijentima, a pored kupanja u dva bazena, gostima je na raspolaganju i maser.

Banja je leti, a pogotovu vikendom, puna izletnika, koji dolaze da provedu dan u prirodi i rashlađuju se u Toponičkoj reci.


Novosti

_________________
Slika


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Banjski turizam - Banje Srbije  |  Poslato: 04 Jul 2012, 19:20
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Banje: Topla voda donosi evre

Godišnji prihod koji Srbija ostvari od turizma mogao bi da bude više nego dupliran ako bi se u banje uložilo za početak bar oko 150 miliona evra. Baš toliko novca potrebno je da se u roku od dve godine izgradi pet spa-centara sa evropskim standardima.

Slika

Rešenje je da država proglasi zdravstveni turizam (koji se ne odvija samo u banjama) strateškim turističkim proizvodom Srbije, smatra Vladan Vešković, sekretar Udruženja banja Srbije, da uradi plan razvoja zdravstvenog turizma i da „rehabilituje“ loše privatizovane smeštajne kapacitete u banjama. To nije jeftino, ali je sigurno isplativo. Isplativije nego ulaganje u razvoj novih segmenata turizma, kaže sekretar Udruženja banja Srbije.

Po centru to znači ulaganje od 30 do 35 miliona evra, ali bi svaka od termi uposlila direktno 500, a indirektno nekoliko hiljada radnika. Potencijalnih investitora ima, ali bez pomoći države u obezbeđivanju povoljnih kredita od razvoja banjskog turizma u Srbiji nema ništa.

Srbija je zemlja toplih i lekovitih voda i ima 300 ispitanih i registrovanih izvora. U našoj zemlji postoje sve danas opisane lekovite vode u svetu, a i veoma su dobro raspoređene.

Ogroman potencijal, koji, nažalost, veoma malo koristimo. Većina tih voda su termalne i količinski obilne. Srbija se, međutim, nije prilagodila novom vremenu.

U prošlosti smo imali tradicionalne banje, to su bile dobre ustanove inkorporirane u evropski sistem. One su odigrale značajnu ulogu ne samo kada je u pitanju zdravstveni sistem, već i ekonomija zemlje. Opstale su - Niška, Koviljača, Vrnjačka, Ribarska, Sokobanja... Proširile su kapacitete, modernizovane su, ali to nije dovoljno da se podmire potrebe tržišta.

Jasno, jer umesto u svojoj zemlji mnogi građani Srbije odmor provode u, recimo, banjama Slovenije. U poslednje dve decenije u svetu se umesto lečilišta prave spa-centri. To je novi tip banje, koji u prvi plan stavlja preventivu, odnosno očuvanje zdravlja, ne zapostavljajući i one koji imaju zdravstvene tegobe.

"Voda, blato, klima dopunjuju se znanjem, veštinama, novim tehnologijama", kaže za „Novosti“ prof. dr Milisav Čutović, sa Medicinskog fakulteta.

"Spa-centri zahtevaju velika ulaganja, koja se sporije vraćaju, ali za svaku ozbiljnu državu su zanimljiva zato što su održiva, tačnije podstiču zapošljavanje, potrošnju, utiču na razvoj sporednih delatnosti".

Slovenci su izgradili 15 spa-centara, koji trenutno ovoj zemlji donose više od 50 odsto prihoda od turizma. Ali, u te centre uloženo je oko milijardu evra i uglavnom su to bile strane kreditne linije na duži rok, od 15 do 20 godina, sa kamatama od 1,5 do tri odsto.

"A kod nas se investitori upućuju na komercijalne banke koje daju kredite na pet godina, sa kamatama od 10 do 15 odsto. Zato država treba da obezbedi ambijent u kojem će se investitori opredeliti za ovu delatnost", naglašava dr Čutović.

Svaki spa-centar kao kompleks podrazumeva veliku količinu vode, kupanje tokom cele godine, programe za negu tela, fizičku aktivnost i, naravno, kvalitetne objekte za smeštaj.

To je proizvod koji je tražen, a da je to tako najbolje govori podatak da godišnje više od sto miliona ljudi poseti evropske spa centre.

"Neke naše tradicionalne banje dobro funkcionišu, donekle su unapredile ponudu, otvorile se i ka zdravim ljudima, ali je to malo u odnosu na potrebe", ističe Čutović.

"Mi imamo veliku količinu toplih voda, veliko domaće tržište, konkurencije nema u krugu od 400 kilometara i imamo dovoljno zemljišta na kojem mogu da se grade spa-centri".

U odnosu na zapad, kod nas je radna snaga jeftinija, tople vode možemo da koristimo ne samo za kupanje već i za grejanje, što smanjuje troškove poslovanja, a kako su vode lekovite upotreba hemije svodi se na minimum, samo onoliko koliko zakon propisuje za bakteriološku ispravnost.

To su naše prednosti, pošto po ceni i te kako možemo da budemo konkurentni, a da ponudimo vrhunski kvalitet. Prošle godine Srbija je od turizma imala prihod od gotovo milijardu dolara, a, prema procenama, nešto manje od 500 miliona dolara ostvareno je u banjama.

Sa uloženih samo 150 miliona evra, osim dupliranog prihoda, imali bismo i novih 10.000 kreveta, od tri do četiri puta povećan izletnički sadržaj... Okolne zemlje od turizma ostvaruju prihod veći od deset milijardi dolara godišnje.

Primera radi, najpopularnija banja u Sloveniji - Terme Čatež imala je u prvom tromesečju ove godine čak 110.973 noćenja, 159.369 kupača, 6,8 miliona evra prihoda i više od pola miliona evra profita. A plan je da čista zarada ove godine premaši tri miliona evra.


B92


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Banjski turizam - Banje Srbije  |  Poslato: 07 Jul 2012, 21:01
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Vrujci: Lekovito i u bazenima


Hotel „Vrujci“ u istoimenoj banji vikendom ugosti do 3.400 posetilaca. Kupališta nedavno potpuno renovirana. Termalna voda za sve bolesti. U okolini pet staza zdravlja za goste


Slika
Bazen hotela „Vrujci“ radnim danim poseti 1.400 turista


RADNIM danima u bazenima hotela „Vrujci“, u istoimenoj banji kod Mionice, uživa oko 1.400 posetilaca, dok vikendom ovaj kompleks poseti čak 3.400 turista. Osim iz valjevskog kraja, gosti stižu iz Beograda i Vojvodine.

U dva olimpijska, dečjem, te zatvorenom bazenu u hotelu „Vrujci“ je lekovita banjska, termalna voda, koja se dva puta menja u toku dana. Posebnu atrakciju, naročito za najmlađe, predstavlja veliki tobogan na olimpijskom bazenu.

- Cenu celodnevnog boravka na bazenima, imajući u vidu materijalni položaj većine gostiju, nismo menjali pune dve godine - kaže Milijan Vasić, direktor hotela „Vrujci“. - Posetioci mogu besplatno da koriste suncobrane. Otvoreni bazeni nedavno su, pred ovogodišnju letnju sezonu, kompletno renovirani.

Kapaciteti hotela „Vrujci“ popunjeni su čak 80 odsto. Gosti mogu da koriste i bazene, te tretmane masažom lekovitim banjskim blatom koje je blagotvorno kod reumatskih oboljenja, išijasa, proširenih vena, kožnih bolesti... Posle tretmana blatom ekcem nestaje kao rukom odnesen, rane zarastaju, koža se podmlađuje.

- Velnes centar u hotelu radi punom parom, gostima nudimo veliki broj tretmana - kaže Vasić. - Naš hotel je specifičan, jer ima sopstvene izvore lekovite vode, izuzetno bogate izdašnosti, do 600 litara u sekundi. Čim kroči u naš hotel, gost je pod svojevrsnom terapijom.

Termomineralna voda, temperature 27 stepeni celzijusa, blagotvorno deluje na povećanje leukocita, reguliše povišen krvni pritisak, utiče na smanjenje aktivnosti tiroidne žlezde, otklanja kardiovaskularne, kožne i reumatske bolesti, pomaže u zarastanju rana i kod steriliteta.

- Od hotela do raznih znamenitih mesta u okolini vodi pet staza zdravlja, osmišljenih uz konsultaciju sa renomiranim stručnjacima i prilagođenih fizičkoj spremnosti naših gostiju - kaže Vasić.


INFO

* Celodnevni boravak na bazenu „Vrujci“ 250

* Ležaljke na bazenu 100

* Pansion u dvokrevetnoj sobi 2.790

* cene u dinarima


Novosti

_________________
Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 59 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker