Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 19 Mar 2024, 05:51


Autoru Poruka
Okano
Post  Tema posta: Ezoterija  |  Poslato: 06 Jan 2013, 01:00
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:57
Postovi: 3122

OffLine
Belomagijski rituali donose zdravlje

Primenom ezoterijskih metoda, duh i telo dovode se u sklad, što pospešuje isceljenje. Ipak, treba znati da magija može da pomogne, ali ne i da zameniti lekara

Slika

Bajalica protiv glavobolje
U slučaju bola u glavi, preporučuje se ovaj isceliteljski ritual za olakšanje tegoba: zauzeti udoban položaj, zažmuriti i zamisliti uzburkano more i ogromne talase. Zadržati sliku u mislima i izgovoriti sledeću bajalicu:
”U mojoj glavi su nemirni talasi koji besne i pene, nanoseći mi bol. Bože, molim te, neka to prestane i neka bol umine”. Potom zamisliti kako se površina vode potpuno smirila i da je sasvim glatka, poput ogledala. Zadržati tu sliku u mislima nekoliko trenutaka.

Zacelite ožiljke
Na tržištu postoji mnogo krema i losiona za uklanjanje ožiljaka. Treba izabrati neki sa prirodnim sastojcima, a onda mu podariti čarobnu moć – ostaviti ga da prenoći pored krsta ili nekog drugog snažnog simbola, a ujutru ga uzeti u ruke i izgovoriti sledeću bajalicu:
“Molim te da mi pomogneš, da mi rane isceliš i ožiljke ukloniš da mi koža bude lepa i blistava”. Nakon toga, losion naneti na obolelo mesto izgovarajući osam puta “Kako me dodiruješ, tako me isceljuješ!”.


Magična zona


Vrh
Okano
Post  Tema posta: Re: Ezoterija  |  Poslato: 06 Jan 2013, 01:02
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:57
Postovi: 3122

OffLine
Feng šui: dom kao izvor zdravlja

Kakav god da je materijalni status, život bez bolesti ključni je aspekt sreće. Kada je narušeno zdravlje, ne može se uživati u blagostanju, pa čak ni u skladnoj ljubavnoj vezi

Slika

Prema feng šuiju, drevnoj istočnjačkoj veštini uređenja prostora, postoji mnogo načina da se pozitivno utiče na najveću dragocenost u životu – zdravlje. Strana sveta koja je zadužena za ovu oblast naziva se pravac nebeskog lekara i dolazi iz pravca istoka i zapada. Međutim, za privlačenje dobrog zdravlja veoma je važno energizovati ceo prostor a ne samo pojedine pravce.

Ulazna vrata
Ukoliko živite ili radite u blizini mesta koje emituje jaku negativnu energiju, to može loše uticati na vaše zdravstveno stanje. Takva mesta su bolnice, groblja, napuštene, oronule građevine… Da biste se suprotstavili lošem uticaju, unesite u svoj dom simbole pozitivne energije. Obojte glavna ulazna vrata u jasnu crvenu boju, a ispred njih obavezno instalirajte jako osvetljenje koje će biti stalno uključeno.

Muzika je još jedan sredstvo protiv ovakve vrste negativne energije, a to su i sve svetle boje – crvena, narandžasta, žuta i bela. Blokirajte lošu energiju tako što ćete ispred kuće posaditi drveće ili dekorativne biljke. Ukoliko vaša ulazna vrata gledaju na stepenište, lift ili oštru ivicu zida, postavite ispred njih kaktuse koji će neutralisati efekte negativne energije.

Sredina doma
Pošto je za segment zdravlja veoma bitno centralno mesto u kući (sredina prostora), potrudite se da energija slobodno cirkuliše ovim delom stana.
Redovno čišćenje izuzetno je važno zato što bilo kakva nečistoća stvara negativnu, tešku energiju u bilo kom segmentu života.

Središnji deo doma mora da bude uredan, čist, mirišljav i, ako je moguće, prazan. Bogati buketi cveća i komoda na koju je instaliran akvarijum najidealnije su rešenje ukoliko želite da vaše zdravlje nikada ne bude ugroženo.

Spavaća soba
Neophodno je eliminisati lošu energiju koju emituju oštri uglovi ili tavanske grede, neravnine ili kosine. Ukoliko nije moguće premestiti krevet, na ivicu greda ili uglova valja okačiti dva bambusova štapa povezana crvenim koncem. Sobu okrečite vertikalnim potezima u neku svetliju nijansu. Ukoliko spavate u prostoriji sa kosim plafonom, preporučuje se da se plafon osvetli svetlom niske voltaže, da bi se simbolično povećala njegova energija.

Dobra je zamisao da se sa obe strane kreveta postave dva identična svetla. Ukoliko možete da instalirate samo jedan izvor svetlosti, postavite ga na levoj strani kreveta. Kada je energija spavaće sobe harmonična, donosi porodici sreću, a svaki njen član će biti dugovečan i zdrav.
Veoma je važno da se spava na posteljini od prirodnog materijala kao što su pamuk, lan, vuna i svila jer simbolišu svežinu i nesputanost, ali i dobro zdravlje.


Magična zona


Vrh
Okano
Post  Tema posta: Re: Ezoterija  |  Poslato: 06 Jan 2013, 01:04
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:57
Postovi: 3122

OffLine
Feng šui: put ljubavi

Ukoliko ste u potrazi za partnerom, ili želite da učvrstite emotivnu vezu, u tome vam može pomoći stara istočnjačka disciplina uređenja doma

Slika

Filozofija feng šuija veliku važnost pridaje uređenju spavaće sobe, koje, prema ovom učenju, može doneti ili blokirati sreću u ljubavi. Ukoliko vam kroz spavaću sobu ne cirkuliše pozitivna energija, možete očekivati razne probleme u ovoj oblasti života: ogorčenost, nerazumevanje, neverstvo, svađe i emotivnu hladnoću. Dovoljno je da primenite nekoliko jednostavnih pravila, pa da za kratko vreme poboljšate odnose sa partnerom ili, ukoliko ste sami, privučete u život pravu ljubav. Uz to, za kratko vreme osetićete poboljšanje i na svim drugim poljima.

Kako namestiti spavaću sobu?

Pre svega, trebalo bi obratiti pažnju na boju zidova. Nećete pogrešiti ukoliko se držite proverenih nijansi kao što su bela, krem, bež ili boja kajsije. Kada je reč o položaju kreveta, bilo bi idealno da ga postavite paralelno sa vratima jer, po pravilima feng šuija, noge ne bi smele da budu okrenute prema ulazu. Ukoliko to nije izvodljivo, može se postaviti paravan koji će zakloniti pogled na vrata. Poželjno je da krevet bude od drveta, a još je važnije da nije nasleđen jer bi problemi bivših vlasnika mogli da se prenesu na sadašnje.

Kada je oko kreveta nered, ukoliko je smešten između velikih komada nameštaja, ili su iznad njega police, to može da izazove osećaj nesigurnosti, pritiska ili težine, ali i učestale glavobolje. Prema feng šuiju, bilo bi idealno da oko mesta na kojem se spava nema ničega, jer to energiji omogućava da kruži, a pritom simbolizuje slobodan prostor za nova poznanstva ili preporod aktuelne veze. Da bi se obezbedila dobra komunikacija i sreća u vezi, sa svake strane kreveta treba postaviti dve ružičaste ili crvene sveće u kristalnim svećnjacima.

Pažljivo birajte mesto za ogledalo

Izbegavajte da ogledalo postavite naspram prozora ili, što je još važnije, naspram kreveta. To može poremetiti odnos sa partnerom, a ako je osoba sama, otežava sklapanje novih poznanstava. Preporučuje se da se ispod kreveta, u liniji uzglavlja, postavi kristal rozenkvarc.

Voda “hladi” osećanja

U spavaćoj sobi nikako se ne smeju držati vodeni aranžmani, kao što su, recimo, akvarijumi ili fontane, jer voda u tom prostoru doprinosi zahlađenju odnosa među partnerima. Na zidovima ne bi trebalo da vise slike sa motivima vode kao što su morski pejzaži, jezera, vodenice, vodopadi… Izbegavajte suvo cveće jer stvara štetnu energiju i negativno utiče na ljubav, kao i bodljikavo cveće i biljke koje imaju trnje. Elektronika stvara negativnu energiju, pa bi zbog toga trebalo da izbacite televizor i kompjuter iz sobe…


Magična zona


Vrh
karte sudbine
Post  Tema posta: Tarot  |  Poslato: 31 Okt 2017, 17:25

Pridružio se: 31 Okt 2017, 17:01
Postovi: 2

OffLine
Karte sudbine od Vadima Zelanda mogu se gledati kao i tarot karte. Imaju zajedničke osnove, naravno na jedan specifičan način, ne doslovno, ali su jako interesantne osobito ako ste pročitali i Zelandove knjige.
Uglavnom, kada sam zvao tarot telefonom, jedan od tarot majstora, baš mi je preko tih karata odovorio na pitanje, sasvim tačno, a pitanje je bilo vezano za moj sada već bivšu ženu, a odgovor nevjeovatno opširan i tačan. Taj broj sam našao na stranici vidovitost te bih je preporučio da malo pogledate, pročitate. Nažalost, ja ne mogu zvati iz Srbije i CG gde i živim, jer više nemaju broj za Srbiju, a nekada su imali. Jednostavno sam bio oduševljen, to je sve, pa pa delim iskustvo obzirom na skeptičnost koja vlada u vezi tarot majstora i tarota u mnogih ljudi.


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker