Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 19 Mar 2024, 10:54


Da li verujete u horoskop ?  
1. Da, jer mi uvek pogode 0% 0  0% 
2. Ne, ali ga citam 100% 2  100% 
3. Ne znam 0% 0  0% 
Ukupno glasova : 2

Autoru Poruka
Passion
Post  Tema posta: Da li verujete u horoskop ?  |  Poslato: 22 Sep 2012, 12:15
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Sta ste u horoskopu ?
Zasto verujete ili ne verujete u horoskop ?


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Dnevni horoskop- Verujete li u horoskop?  |  Poslato: 22 Sep 2012, 12:29
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
JARAC
Zainteresovani ste za poslove koji donose novčanu nadoknadu ili materijalne aspekte. U susretu sa saradnicima jasno predstavljate svoje namere i ne ustručavate se da zatražite ono što Vam pripada. U ljubavnom životu, nepotrebno brinete zbog nečijeg ponašanja. Nikako da uskladite svoje želje i potrebe u odnosu sa voljenom osobom. Sugestija: Važno je da ulepšate svoje raspoloženje.


Ne verujem u horoskop. To neko izmislio cisto da ljudi imaju sa cim da se zamlacuju [zenskismeh.gif]
Zasto ne verujem?
Pa jer sve promasi, a retko gad se nesto pogodi.
I kako neko tako sto pise horoskop moze znati sta ce se kome desiti.
I jos plus koliko je ljudi sa istim horoskopskim znakom.
Evo ni sad mi nista nije pogodilo.

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Ameno
Post  Tema posta: Re: Dnevni horoskop- Verujete li u horoskop?  |  Poslato: 22 Sep 2012, 17:00
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 04 Jun 2012, 23:55
Postovi: 4606

OffLine
RIBA
Ne verujem...u dnevne pogotovo ne...

Mada verujem u neke osnovne karakteristike znaka...
Jednom smo se slucajno zadesili na kafi kod jedne drugarice...ja, moja dva dobra druga i neki tip kojeg sam prvi put video...
poceli smo pricu o svemu i svacemu...razgovor je bio veoma prijatan i otvoren, neslaganja oko nekih tema su bila argumentovana...
ali smo se oko vecine tema slagali i imali skoro isti pogled na njih...
Ona se nasmejala i pitala nas pojedinacno, sta je ko u horoskopu,
ispostavilo se da smo svi Ribe...svi smo se nasmejali a ona prekrstila i rekla tesko meni sa vama, ovde prici nece biti kraja ,
idem da vam kupim jos pica a posle mogu i do drugarice ,vidim da ce ovo filozofiranje potrajati haha...
Posle se udala za jednog od ta dva moja druga...ja sam ih vencao i ne poznajem bolje ljude od njih dvoje, niti stabilniji brak...
E sad iako smo se nas cetvorica skoro oko svega slagali ,opet nismo u svemu isti,
jedan ima svalerske izlete kad mu se ukaze prilika, jedan je skroz veran itd...
Ali nas vezuje medjusobno poverenje i ispunjavanje onog sto se obeca...
Imam jednog druga koji olako obecava sve i nasmeje se ,pa mi sapne sta mi je tesko obecati...i cesto ne ispuni obecano...
ali je u trenutku obecavanja ispao smeker i omiljen...dok se ja dvoumim i razmisljam,
da li cu moci ispuniti to sto se trazi...pa ispadnem mrgud haha...
To je jedna od osobina Riba, bar onih sa kojima se ja druzim, da tesko obecavaju,
jer kad nesto obecaju oni ce to i ispuniti bez obzira na sve okolnosti...

Zivot nije svima podelio iste karte ,da bi horoskop bio isti svima...iako su rodjeni istoga dana...
Na primer ,neko sa istim datumom se rodio u tajkunskoj porodici a neko u cobanskoj na nekoj planini,
ako im je osnovna karakteristika znaka, umetnicka crta , kreativnost itd...
Ovaj prvi ce mozda svirati na klaviru,slikati itd...
a ovom drugom preostaje samo da svoju kreativnost ispolji tako sto ce nozicem rezbariti frulice i druge figure od drveta...
ali im sigurno zivot nece biti isti, sta god horoskop rekao, jer ce im zivotne okolnosti trasirati put...
...ako im pise u horoskopu ,danas cete sresti osobu suprotnog pola koja vam je srodna dusa,
ovaj prvi kada se provoza sa dzipom u skupoj garderobi i svrati na par mesta,
sigurno ce sresti nekoliko njih, koje ce glumiti srodnu dusu...pa ce on poverovati u horoskop
Dok ce cobancetu u kineskoj trenerci tesko naici neka srodna cobancica preko planine
i za njega je horoskop ,zabava za snobove i neradnike [smehsmeh.gif]

Nalupah malo iz dosade [krstise.gif]
...ne verujem u novinske horoskope ali u osnovne karakteristike znakova pomalo verujem [slamka.gif]

_________________
Slika


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: Dnevni horoskop- Verujete li u horoskop?  |  Poslato: 22 Sep 2012, 17:03
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
Ameno... [zenskismeh.gif] [b6667.gif] [treptrep.gif]

_________________
Slika Slika


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Dnevni horoskop- Verujete li u horoskop?  |  Poslato: 22 Sep 2012, 17:07
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
[zenskismeh.gif] Ameno AHahahahahahaha
Bas tako.
Ako je neko u kazni i ne smije izaci vani, a u horoskopu pise srescete nekog iz vasih snova . [zenskismeh.gif]

Sad si me podsetio da sam izostavila reci
da verujem u osnovne karakteristike znakova.
Bas imam knjigu sve o jarcu, i dosta istine pise unutra.
Kao cikkk i ja , kroz pisanje videle da imamo dosta slicnosti
i na kraju saznamo da samo isti horoskopski znak.

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Julia
Post  Tema posta: Re: Dnevni horoskop- Verujete li u horoskop?  |  Poslato: 22 Sep 2012, 20:47
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
Megi je napisao:
[zenskismeh.gif] Ameno AHahahahahahaha
Bas tako.
Ako je neko u kazni i ne smije izaci vani, a u horoskopu pise srescete nekog iz vasih snova . [zenskismeh.gif]

Sad si me podsetio da sam izostavila reci
da verujem u osnovne karakteristike znakova.
Bas imam knjigu sve o jarcu, i dosta istine pise unutra.
Kao cikkk i ja , kroz pisanje videle da imamo dosta slicnosti
i na kraju saznamo da samo isti horoskopski znak.


E vako...:D
sad kad se raspisem..nadrljali ste

Ovo gore boldovano je odlican primer...Zasto?
Pa..zato sto Astrolog koji se ozbiljno bavi ovom naukom(mada jos uvek ne svuda priznatom . s tim sto na zapadu postoje fakulteti kao i za svaku drugu oblast i Astrolozi se skoluju za bavljenje astrologijom) nikada VAM nece reci nesto tipa "sutra ce te sresti osobu svog zivota"..Moze da vam kaze nesto tipa "sutra su svi aspekti na vasoj strani, i ako sretnete , upoznate nekoga, postoji velika sansa da to bude osoba svasg zivota"
Dakle..Astrologija , u pravom smislu te reci ( ne racunajuci sve novinske horoskope i ona "Baba Vange" na TV-u" nije izricita u svojim tuumacenjima...jer postoje neke stvari koje su nam na neki nacin predodredjene po Astrologiji zavisno od polozaja Planeta u momentu naseg rodjenja,a u smislu da imamo vise sklonosti za nesto, ali da li ce one biti ostvarene ili ne zavisi i od nekih zivotnih aspekata kao i od nas samih..

U dnevne, mesecne, godisnje i sve vrste horoskopa iz novina, caspopisa naravno da ne verujem, jer to su uopsteni horoskopi za Horoskopske znakove, onako ugubo, a na zivotni Horoskop pojedinca utice mnogo mnogo aspekata a Horoskopski znak u kome je rodjen je samo jedan delic cele te "slike"
S' tim sto ni nas licni horoskop ne treba da bude nesto u sta slepo verujemo, niti se Astrologija uopste zasniva u to slepo veroavnje, vec treba samo da nam posluzi kao neka smernica u odredjenim momentima..E u to recimo verujem...
Da nekada , kada smo pred nekom bitnom odlukom..nije lose ni pogledati ( ali Svoj licni) horoskop za taj period..Recimo, EVO primer...spremate se za veoma bita razgovor za posao, prezentujete neki svoj projekati Astrolog ce vam, zavisno od aspekata, od polozaja planeta u tom periodu recimo reci "ako to uradite sada..bice kratkog veka zato sto na pr.Merkur vam je u losem polozaju trenutno i obzirom da je merkur izmedju ostalog planeta ophodjenja i komunikacije, necete na pravi nacin izneti svoje misljenje i stav...ili prezentovati projakat , ali merkur izlazi za 7 dana iz opozicije sa Suncem i ako to uradite sledece nedelje ostvaricete mnogo bolje rezultate"
To je samo bio primer..
A Horoskop i ima za svrhu ne slepog verovanja ( ono sedis kuci i verujes u horoskop a ako u njemu pise da imate sve dobre aspekte da u zivotu budete uspesno, vas bas briga ne radite nista jer su vam aspekti dobri)
Ma naravno da to nije tako..
Horoskop samo moze da nam pomogne da u pravom momentu donesemo prave odluke, pogotovo ako ni sami nismo sigurni, kad cemo sta cemo i kako cemo..Da nas usmeri..u smislu u cemu bismo bili dobri a u cemu ne , kad je posao u pitanju, nastavak skolovanja..I eventualno da nam pomogne da odlucimo u kom smeru cemo dalje ici ..A krajnji uspeh naravno zavisi i od nas samih..
Karakter jedne osobe u velikoj meri zaista moze da se vidi i u njemom horoskopu..Ali opet ne ono uopsteno..tipa :jarac je tvrdoglav, ribe emotivci i sl"
Mislim na licni horoskop..Tj na Natalnu kartu..I u tom slucaju nije bitan samo znak u kome je neko rodjen vec i njegov podznak..
Da li ce neka osoba imati vise karakteristika znaka ili podznaka, opet zavisi i od polozaja planeta u momentu rodjenja i od toga u kakvom su odnosu planeta koja mu vlada znakom i podznakom..
Pa na pr..ako i znak i podznak vaze za "jake" a pri tom su potpuno suprotnih odlika, onda je ta osoba najcesce kontradiktorna..ono..u svadji sa samom sobom..

Da bi Astrolog izradio jednu Natalnu kartu onako kako valja..detaljno..potrbno mi je najmanje 20-ak dana, i to dobrom a pri tom iskusnom astrologu, koji se godinama bavi time..
Nekome ko tek pocinje..treba mnogo vise..ne znaci da ce je uratti manje kvalitetno.vec damu prosto treba vise vremena da poveze sve .i "slozi" kako treba..

Da bi se u Horoskopu pojedinca uopste moglo reci da ima dobre predispozicije, ili pak lose za nesto, mora opet najmanje imati dva razlicita aspekta a kojima je krajnje tumacenje isto..Ako ima recimo tri onda je velika verovatnoca da neke stvari nece "izbeci"...
Evo, primer toga recimo..pokazatelji razvoda braka ili Dva braka u Astrologiji..Jedan, ili razvoda..Gleda se sedmo polje tij kuca..jer je sedma kuca..kuca prvog braka..Ako je los polozaj sedme kuce ..znak na vrhu kuce recimo u dvojnom znaku, Ribe blizanci i sl..to je jedan aspekt, ali kako bih rekla najbezazleniji..Ali ako se vrh sedme kuce nalazi u nekom dvojnom znaku , a pri tom ima u natalnoj karti i jos bar dva losa aspekta..onda postoji velika verovatnoca da ta osoba nece imati samo jedan brak..onda se gleda dalje.. Ukoliko je dispozitor vladara sedmog polja loše postavljen do razvoda će verovatno doći, pogotovu ako je umešan Uran..Takodje mora da postoji los odnos izmedju sedmog i osmog polja da bismo tvrdili da ce eventualno doci do rasturanja braka..Zasto? Zato sto sedmo polj epokazuje prvi brak, osmo pokazuje smrt..Losi odnosi izmedju ta dva polja, tj losi aspekti govore o smrti braka..A da li je neko rodjen za drugi brak to ce reci vladar 1 u 3 ili 7 u 9.Najvaznijipokazatelj je dispozitor odnosno polje gd eje otisao prirodni vladar sedme kuce i znak u kome se on nalazi..

E kad se sve to gore navedeno poklopi, i naravno pravilno protumaci onda mozemo reci da je osoba predodredjena za razvod ili eventualno drugi brak..

I tako....ispisah roman..A htedoh smao reci..Da bismo iole verovali u horoskop potrebno je mnogo vise od dnevnih horoskopa koji sluze za razbibrigu..
No i kada znamo svoj Zivotni..tj licni horoskop..Opet i uvek treba da podjemo od toga..da nije Horoskop taj prema kome treba da se upravljamo i slepo verujemo..vec nam je on samo mala pomoc u skretnicama na nasem zivotnom putu..A svoj zivot svako od nas treba da drzi u svojim rukama..

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Dnevni horoskop- Verujete li u horoskop?  |  Poslato: 22 Sep 2012, 20:50
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Koala budi moj horoskop svaki dan [smiley1627.gif]

Vidis , ja bih da mi neko uradi natalnu kartu ali za DZ .
Bas da vidim da li je ista pogodjeno.

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Julia
Post  Tema posta: Re: Dnevni horoskop- Verujete li u horoskop?  |  Poslato: 22 Sep 2012, 21:12
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
Megi je napisao:
Koala budi moj horoskop svaki dan [smiley1627.gif]

Vidis , ja bih da mi neko uradi natalnu kartu ali za DZ .
Bas da vidim da li je ista pogodjeno.


hehhehehehhe Megi..
Mnogo toga..sigurna sam..
ali..naravno..kuda ce da ide tvoj zivot..zavisi od tebe..Opet se ponavljam..Horoskop nam samo moze pomoci da se usmerimo u onom pravcu u kome imamo dobre aspekte da budemo uspesni..

Moze da ti bude pogodjen karakter..Da se vidi nesto iz tvog dosadasnjeg zivota ali opet ne pod TVRDNOM da je to tako i nikako drugacije..Vec da si imala aspekte dobre ili lose za nesto ( a da li si se ti nasla u pravom momentu na pravom mestu e jbg) :D

aj navescu ti jedan primer..
Gledas nekome (njegov licni horoskop recimo za narednih deset dana..jer da, nisam ti ovo napomenula..natalni horoskop ti je tvoj zivotni horoskop..ali u njemu ne mozes tacno videti u kome momentu ce se bas nesto desiti , odnosno ima sanse da se desi..a ako zelis da vidis recimo sledecu godinu po tvom horoskopu..onda se radi solarni horoskop..)..dakle gledas nekom solarni horoskop..i u njemu odredjeni period...Osoba ima sledece nedelje..tacnije u cetvrtak ( profesionalni astrolozi, skolovani, mogu da vide do detalja i odredjeno vreme kada vide neki sumnjiv aspekat)ima lose aspekte vezane za vodu recimo..Ako se osoba u tom momentu nadje napr u kuci..jbg ..samo ce se zagrcnuti sa casom vode..Ako se nadje u reci..onda .......Naravno..onda se gleda dalje..da li ce biti ne daj boze zivotno ugrozena i sl..
Zato kazem..Horoskop samo treba coveku da bude pomoc..a ne slepo verovanje daje to tako i nikako drugacije..da nam pomogne da u odredjenom momentu budemo ili ne budemo na odredjenom mestu.jr imamo dobre ili lose predispozicije..u tom periodu..

Dakle Solarni horoskop..na pr z asledecu godinu..gleda se odnos tj polozaj polja u Solarnom horoskopu u odnosu na natalni..
Natalni-zivotni
Solarni-periodicni..
:D :D :D :D

ps..e sto ne volim kad otvorite meni zanimljivu temu..:D
onda ne umem da se zaustavim..

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Dnevni horoskop- Verujete li u horoskop?  |  Poslato: 23 Sep 2012, 12:33
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Znaci svaki covek sam sebi pise horoskop.....pa kako ga bre onda astrolozi pisu unapred [zenskismeh.gif]

Rakel ma samo pisi, jbt vidim da pises strucno.
Jesi ti neki astrolog?
Hajde da mi uradis taj solarni horoskop i kartu natalnu,
samo za DZ, mislim ipak smo frendovi ovde na netu [smiley1627.gif] [JC_goody.gif]

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Dnevni horoskop- Verujete li u horoskop?  |  Poslato: 27 Sep 2012, 13:31
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
JARAC
Nalazite se u kreativnoj i stvaralačkoj fazi. Okolnosti Vam idu u prilog, a brza akcija predstavlja sjajan uslov za finansijski dobitak ili za bolji status u krugu poslovnih partnera. Potrebno je da promovišete svoje ideje. Neko će Vas obradovati emotivnom pažnjom ili prikladnim poklonom. Prihvatite sve što Vas asocira na emotivno zbližavanje i na dobro rasploženje u bliskom društvu. Sugestija: Zračite pozitivnom energijom.

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 13 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker