Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Apr 2024, 16:24


Autoru Poruka
sosa
Post  Tema posta: U cemu je opojna privlacnost serija?  |  Poslato: 10 Maj 2013, 15:18
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Maj 2013, 23:36
Postovi: 464

OffLine
Fenomen serija zapocet osamdesetih -Dinastijom-,-Dalasom-,preko cuvene _Kasandre- nastavljaju -Sulejman Velicanstveni-,KlP do indijske Male neveste.U cemu je njihova fatalna privlacnost?Osrednji glumci,ponekad banalna radnja,a opet tako gledane,toliko stvarne da izmamljuju suze,ljutnju,peticije,sazaljenje..Bezimo li od surove realnosti kroz njih,unapred se radujuci pobedi pravde,koju znamo da ce doci na kraju.Mozda zato sto nam negde u stvarnom zivotu izmice?

_________________
Dok ti spavaš neprijatelj ne spava. Zato spavaj što češće i što duže, nek' neprijatelj crkne zbog nesanice.


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: U cemu je opojna privlacnost?  |  Poslato: 10 Maj 2013, 16:24
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Fatalna prilacnost je u modernoj tehnologiji 21 vijeka, visku slobodnog vremena, u dosadi.
U neznanju ljudi da se drugacije zabave pa do toga da budu sami sa sobom, do zavisnosti.
Neki se toliko uzive, pa placu, prepricavaju, sazaljevaju likove iz serija, kao da se to stvarno desava kao da je ta neka tuzna prica u njihovoj kuci,
ma i da jeste ne bi toliko zalili ....mozda i ne bi primetili te neke probleme...
Sto u pobijedi pravde, primjetila sam da dolaze filmovi i serije sa tuznim krajevima ili samo ja nalecem na takve [smusen.jpg]

A sad glavno...
Opojna privlacnost je u LEPOTI GLAVNIH GLUMACA
E to gledam po sebi.... meni se svidja onaj Mario Casas zaludila sam se totalno, al dobro ne bezim od realnosti [zenskismeh.gif]
al sam morala pogledat sve filmove i serije gdje on glumi.....i nije on osrednji glumac , no,no.... [zenskismeh.gif]

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: U cemu je opojna privlacnost?  |  Poslato: 10 Maj 2013, 17:02
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
u cemu...prostodusan i slabo obrazovan svet se pronalazi u tim jadnim, siromasnim likovima iz serija koji postaju bogati, udaju se i zene za bogate...ja to tako vidim,neka se niko ne uvredi ali svako ko je odgledao jedan serijal ne gleda drugi ili treci jer je to za mene sve isto samo drugi glumci i garderoba.


Vrh
vuja kojic
Post  Tema posta: Re: U cemu je opojna privlacnost?  |  Poslato: 10 Maj 2013, 17:08
Korisnikov avatar
SIROTINJA RAJA

Pridružio se: 06 Dec 2012, 23:15
Postovi: 9836
Lokacija: što dalje od nekih ljudi

OffLine
složio bih sa osobom iznad mene, stim što bih dodao da neme veze socijalni status i položaj u društvu istih jer se serije podjednako gledaju i u Indiji i u Nemačkoj

_________________
Nije sve u sarkazmu,
ima nešto i u klasičnom podjebavanju.


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: U cemu je opojna privlacnost?  |  Poslato: 10 Maj 2013, 17:12
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Ja se uopce ne bih slozila s naslovom....nikako ja to ne bih nazvala opojnom privlacnoscu...Meni je obicno nesto lijepo opojno privlacno he he ;)
Individualno..ne gledam, ne volim. Nadam se da pricamo o sapunjarama. O nekim drugim serijama ne pricam..kao sto su Mucke, Zvonili ste Milorde, Alo Alo i toooo....ovdje govorim o iskljucivim sapunicama, koja je na kraju svaka ista.
Ne vidim smisla pratiti nesto 352 serije i na kraju saznati ono sto si vec na pocetku znao...smisao se jedino krije u voajerizmu, bjezanju od stvarnosti u preveliku mastu, laganje samog sebe...
Vjerujem da ima ljudi koji i uzivaju u tome, ali ja to zaista ne shvacam.
Gledati jednu indijsku seriju npr, gdje je sve drugacije....intonacija govora, iskazivanje osjecaja, srece, tuge....muzika koja je ubitacna..i uzivati.
Uz duzno postovanje..ne mogu da shvatim.

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: U cemu je opojna privlacnost?  |  Poslato: 10 Maj 2013, 17:14
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
vuja kojic je napisao:
složio bih sa osobom iznad mene, stim što bih dodao da neme veze socijalni status i položaj u društvu istih jer se serije podjednako gledaju i u Indiji i u Nemačkoj

osoba iznad [pretvarase.gif]
vise sam mislila na nizak intelektualni nivo...jbg,tako mislim


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: U cemu je opojna privlacnost?  |  Poslato: 10 Maj 2013, 18:20
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Ja se ni sa kim ne slazem :)

Mislim da se ne moze uporedjivati Alo, Alo sa recimo Kasandrom.....kao prvo to su dve razlicite vrste serija,
i svaka pokazuje nesto drugo... neko voli ovo neko voli ono, a ja i ti dragi uvek nesto novo [zenskismeh.gif]
Sapunice su takva vrsta serija, takav im je koren i uvjek idu istim putem, nema tu sta da se menja.
Mozda je glup primer, al to je kao sto npr neko obozava akcione filmove....pa i tu je uvek isto sve, samo drugi glumci.

Ne slazem se ni da slabo obrazovan svet gleda te serije , nema veze sa intelektualnim nivoom....
Msm da te turkse , indijske, latinosapunice i nisu toliko gledane koliko ih na reklamama uzdizu.
Znaci svaku tursku seriju koju najavljuju kazu da je najgledanija.......nemoguce da nemaju bar jedan kiks :)
Mislim da najvise ljudi gledaju serije zbog lepih glumaca, i iz dosade :) A mozda jadni, kao i ja nemaju strane programe [zenskismeh.gif]
pa imaju 5 programa...... i sta im drugo preostaje nego sapunica....

Beze od stvarnosti uz seriju.....da se poistovecuju sa glumcima......to mozes da mastas tih sat ipo vremena dok gledas,
ali sta posle?
Msm da je to odmaranje zivaca, gledanje bilo koje serije, razonoda.....

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
casual
Post  Tema posta: Re: U cemu je opojna privlacnost?  |  Poslato: 10 Maj 2013, 19:16
Korisnikov avatar
*
*

Pridružio se: 24 Sep 2012, 00:31
Postovi: 9053

OffLine
opojna privlacnost jel to kad smo opijeni :D
mislim da to ne postoj vec je to onaj trenutak da kada ono sto volimo da vidimo na osobi suprotnog pola, to i vidimo. prilikom upoznavanja ili u prolazu ona nacini neki pokret ili gest koji se nama svidja i to nas natera na strat :D


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker