Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Apr 2024, 18:00


Autoru Poruka
Maša
Post  Tema posta: Re: O političarima opušteno  |  Poslato: 29 Maj 2013, 11:30
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Tadić na čelu Saveta Evrope

Novo radno mesto bivšeg predsednika Srbije Borisa Tadića od naredne godine moglo bi da bude u Strazburu - saznaju nezvanično „Novosti“

Slika

NOVO radno mesto bivšeg predsednika Srbije Borisa Tadića od naredne godine moglo bi da bude u - Strazburu. Kako nezvanično saznaju „Novosti“ u vrhu evropske diplomatije, Tadić je viđen kao naslednik Norvežanina Torbjorna Jaglanda na mestu generalnog sekretara Saveta Evrope.


Posle poraza na izborima za šefa države, a zatim i povlačenja iz trke za prvog čoveka DS, mnogi su budućnost bivšem predsedniku predviđali u vrhu neke od međunarodnih institucija. Ni sam Tadić tada nije isključio mogućnost da karijeru nastavi u nekom od svetskih političkih centara.

Tadić u utorak za „Novosti“ nije želeo da se izjašnjava o svom budućem angažmanu. Inače, do sada se licitiralo brojnim institucijama u kojima bi bivši predsednik trebalo da nađe uhlebljenje. Spekulisalo se da dolazi na čelo Socijalističke internacionale, a u igri su, navodno, bile i neke od funkcija u Ujedinjenim nacijama.

Ali, kako sada stvari stoje, Tadić je najbliži angažmanu u najširoj evropskoj integracionoj instituciji. Navodno, i neki od Tadićevih bliskih saradnika mogu se poslednjih nedelja često videti u Strazburu, na sastancima sa ključnim ljudima Parlamentarne skupštine Saveta Evrope. Generalnog sekretara SE, inače, bira upravo Parlamentarna skupština ove organizacije, na preporuku Komiteta ministara.





Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: O političarima opušteno  |  Poslato: 04 Jun 2013, 11:51
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
OTVORIO DUŠU
Dačić: Da sam odlučivao umesto Miloševića rata ne bi bilo

Dačić je rekao i da Milošević nije jedini koga treba kriviti za ono što se desilo u bivšoj Jugoslaviji "Da sam ja donosio odluke nikada ne bih dozvolio da izbije rat, jer je svaka vrsta mirnog sporazuma bolja od rata, konstatovao je Dačić


Slika

BEOGRAD - Premijer Srbije Ivica Dačić izjavio je da Srbija više nema vremena za čekanje i da svoje nacionalne interese može zaštiti samo ako bude poštovana u svetu.

"Današnji BDP Srbije predstavlja 65 odsto njenog BDP-a iz 1989. Koliko dugo ćemo još čekati i koliko još treba da potonemo? Kako može osiromašena zemlja, ponižena i potučena braniti svoje nacionalne interese? Naprotiv, jedino možemo biti jaki ako smo poštovani u svetu", rekao je Dačić u intervjuu za nedeljno izdanje britanskog Telegrafa.

Dačić je rekao da Srbija mora da pronađe novu politiku za novo vreme kako bi ponovo postala član porodice evropskih naroda.

"Srbija je postala izopštena država sa kojom se nema kontakt kao da je gubavac. Moramo da pronađemo novu politiku za novu eru kako bismo ponovo postali članovi porodice evropskih naroda", rekao je premijer Srbije.

Britanski list je podsetio na Dačićevu političku prošlost, pre svega činjenicu da je bio portparol Socijalističke partije Srbije u vreme Slobodana Miloševića za koga britanski list kaže da je bio diktator i da je odveo bivšu Jugoslaviju u krvavi građanski rat tokom 90-ih.

"On (Milošević) je umro pre nego što mu je bilo završeno suđenje, tako da nije ni osuđen ni oslobođen", rekao je Dačić upitan o svojim osećanjima prema Slobodanu Miloševiću.

Dačić je rekao i da Milošević nije jedini koga treba kriviti za ono što se desilo u bivšoj Jugoslaviji, kao i da odgovornost snose svi oni koji su u to umešani.

"Da sam ja donosio odluke nikada ne bih dozvolio da izbije rat, jer je svaka vrsta mirnog sporazuma bolja od rata", rekao je Dačić.

Britanski list je podsetio i da je Dačić u Briselu u ime Srbije postigao sporazum sa prištinskim vlastima i da su ga pojedini kosovski Srbi zbog toga optužili za izdaju.

Dačić na to odgovara da "razume njihova osećanja" i, kako prenosi britanski list, sa tugom govori o tome kako u njegovom rodnom gradu na Kosovu, Prizrenu, sada gotovo i da nema Srba.

Za poruke koje dobija od Srba iz zemalja Evropske unije, a u kojima mu se preti ili se on poziva da ne vodi zemlju u EU, Dačić kaže da su one primer licemerstva, jer ih šalju ljudi koji su otišli da žive u EU.

Britanski Telegraf je preneo i da vlada Ivice Dačića vodi borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije i da je u decembru u okviru jedne od istraga uhapšen jedan od najbogatijih ljudi u Srbiji, Miroslav Mišković, kao i da se istražuje rad bivših ministara i bankara.

Dačić je britanskom listu rekao da hapšenja pokazuju da "više nema nedodirljivih". Govoreći o pretnjama koje njemu i njegovoj porodici upućuju razni ekstremisti i kriminalci, Dačić je rekao da više nema privatan život i da je stalno pod zaštitom policije. Ipak, premijer Srbije ocenio je da se sada opasni kriminalci plaše države, a ne ona njih.


Kurir

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: O političarima opušteno  |  Poslato: 06 Jun 2013, 21:53
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Putin se razveo

Ruski predsednik Vladimir Putin i njegova supruga Ljudmila saopštili su da su se razveli posle 30 godina braka. To je kako kažu bivši supružnici zajednička odluka

Slika

Ruski predsednik Vladimir Putin i njegova supruga Ljudmila saopštili su u četvrtak da su se razveli, prenose ruski mediji.


Nekoliko sedmica od 30. godišnjice braka, ruski predsednik i njegova supruga rekli su da je njihov brak završen, u intervjuu ruskom kanalu Rosija 24, koji dali pošto su zajedno bili na baletu "Esmeralda" u Dvorcu Kremlja.

"To je naša zajednička odluka", rekao je Putin, a to je potvrdila i njegova dosadašnja supruga.

Na pitanje novinara da li to znači razvod, Ljudmila Putin je odgovorila: "Da, može da se kaže, to je civilizovani razvod".

"Naš brak je gotovo zbog činjenice da se skoro uopšte ne viđamo", dodala je Ljudmila Putin.

Ruski predsednik je razvod objasnio time da nisu svi spremni da žive javnim životom kakav podrazumeva uloga supružnika političara njegovog ranga.

"Sva moja aktivnost, sav moj posao povezan je sa javnom sferom, sa potpuno javnim životom. Nekome se to sviđa, nekome ne, ali ima ljudi koji su sa tim savršeno nespojivi", rekao je Putin.

Ruski predsdnik poznat je po tome da skoro nikada, do sada, nije davao izjave ili odgovarao na pitanja o svom privatnom životu.

Ljudmila Putin se i inače retko pojavljivala u javnosti, a poslednjih par godina njeno odsustvo izazvalo je mnoge, nikada potvrđene glasine uključuju i onu da je zatvorena u manastiru.

Vladimir i Ljudmila Putin venčali su se 1983. godine i imaju dve odrasle ćerke o kojima se takođe jako malo zna.



Novosti

_________________
Slika


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: O političarima opušteno  |  Poslato: 27 Jun 2013, 11:24
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Trivan i Đilas se razišli uz "čestitke"

Narodna poslanica podnela je ostavku na sve funkcije u stranci zbog neslaganja sa politikom sadašnjeg rukovodstva, čiji je rezultat "propadanje stranke". Lider demokrata odgovara da nije želeo da ponovo pogreši i da joj funkciju.

Slika


"Ja neću biti saučesnik u nestajanju DS. Iz poštovanja prema ljudima koji su tu stranku gradili, bili hapšeni, prebijani pa i ubijeni, nemam pravo da ćutim i tako postanem saučesnik u njenom propadanju. Stoga, podnosim ostavku na sve stranačke funkcije i nastavljam da se borim u parlamentu za ono što je nekada bila ideja zbog koje sam u tu stranku i došla", navodi se u ostavci Jelene Trivan u koju je Tanjug imao uvid.

Trivan, koja je do danas bila na funkciji internacionalne sekretarke DS i predsednice resornog odbora za ljudska i manjinska prava, istakla je da nije čudno biti zbunjen u novim okolnostima, niti neljudski biti zatečen silinom napada i dubinom poraza koje DS beleži, ali jeste problematično da se o tome ćuti i da se stvarnost ignoriše kao i da niko za to ne snosi odgovornost.

"Promene u vrhu DS bile su motivisane idejom da bi svako trebalo da snosi odgovornost za svoj rad i nerad. Danas u DS niko ne odgovara što je stranka u rasulu, što ljudi odlaze, što stranački organi ne funkcionišu, što imamo gore rezultate od grupe građana", navela je Trivan.

Takva DS je, prema njenim rečima, najbolji saveznik sadašnjoj vlasti, jer nema dobre vlasti niti demokratije bez dobre opozicije da je kritikuje i usmerava, tako da DS uništavajući sebe uništava i demokratiju u Srbiji.

"Ućutkana, neaktivna DS, kao najveća opoziciona stranka, gura Srbiju u jednoumlje. Nije posao DS da selektivno kritikuje vladu, zavisno od toga ko u njoj koliku snagu ima, nego da bez kalkulanstva kritikuje sve što bi moralo da bude drugačije i bolje", upozorila je Trivan.

"Nije istorijska uloga DS da se dodvori nekome da bi bila manjinski partner, nego da se bori da bude lider, jer bez njenog liderstva Srbija ne bi bila na evropskom putu. Da smo pre šest godina razmišljali kao danas, i ćutali kao danas, Srbija bi bila u savezu sa Belorusijom. Umesto toga DS se upravo iz opozicije izborila za pravo da zemlju vodi u Evropu, a ne da nju vode. A za to je potrebna politika i hrabrost", poručila je Trivan stranačkim kolegama.

Posao DS je, prema njenim rečima, morao biti da povrati unutrašnju koheziju i solidarnost da bi mogla da vrati solidarnost u društvo, da otvori vrata za sve demokratske snage, da zaštiti svakoga ko je ostao veran njenoj ideji.

"Umesto toga, DS godinu dana vodi unutrašnje okršaje i izbacuje svoje ljude, a to je poruka običnom čoveku da od nas ne može očekivati zaštitu i solidarnost", navela je Trivan.

Ona je istakla da ne želi da gleda kako se DS razara, a sa njom i vizija bolje Srbije, i apelovala na rukovodstvo da preuzme stvarnu odgovornost za stanje u stranci, izvrši analizu i promene, i prestane da ignoriše stvarnost.

"Stranka koja je bila stecište obrazovanih ljudi postala je meta njihovog podsmeha. Svi oni koji ne žele da se vrate u devedesete, koji hoće obrazovane i sposobne ljude da ih predstavljaju, danas žele nekog ko govori hrabro u njihovo ime, a ne karijeriste koji se bore za stranačke funkcije, što je u današnjim okolnostima zapravo borba za kabine na Titaniku", upozorila je Trivan.

Ona smatra da će, u svojoj bezidejnosti i nemoći, DS naredne izbore dočekati nepripremljena i poražena.

"Smatram da su napadi na Dragana Đilasa i njegovu porodicu nečasni. Smatram da je to nedostojan način političke borbe. Staću uvek u njegovu odbranu i odbranu pristojne Srbije. Uvek. Ali biti lider ne znači samo biti spreman na trpljenje. Od lidera se očekuje liderstvo i vizija. Nadam se da će je DS u budućnosti ponovo pronaći", zaključila je Trivan.

Predsednik Demokratske srtranke Dragan Đilas odgovorio je, takođe javno, saopštenjem kojim se poručuje da odlazak Trivan nije bio iz "principijelnih razloga".

Đilas "priznaje" da snosi odgovornost za greške koje je načinio otkako je preuzeo rukovođenje strankom, a da je jedna od njih bila zadržavanje Jelene Trivan među funkcionerima DS "bez obzira na to koliko je u prethodnom periodu svojim ponašanjem doprinela otuđenju tradicionalnih birača DS".

"Kolika god da je ta greška bila, a nije mala, manja je od toga koliko bih pogrešio da sam podržao njenu želju da postane predsednica Odbora Skupštine Srbije za evropske integracije", rekao je Đilas u pisanoj izjavi dostavljenoj medijima.

On je zahvalio Trivanovoj na svemu što je učinila za stranku, ali i naveo i da smatra da će mesto koje je tražila, iako tvrdi da joj funkcije nisu bitne, mnogo stručnije i na način koji će bolje odražavati vrednosti DS, obavljati poslanica te stranke Nataša Vučkovć.

Đilas je dodao da će upravo Vučkovićeva biti njegov predlog za predsednicu Odbora za evropske integracije.


mondo .rs

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: O političarima opušteno  |  Poslato: 02 Jul 2013, 18:49
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Zorana Mihajlović: Pojeli bi nas žive da su jači

Da imamo obrnutu situaciju, da je SPS tri puta jači nego što je SNS, treba li da kažem da bi nas žive pojeli – kaže za “Novosti” potpredsednik SNS

Slika

DA imamo obrnutu situaciju, da je SPS tri puta jači nego što je SNS, treba li da kažem da bi nas žive pojeli? Svima je jasno da je SNS korektan partner i to najbolje pokazuje rad našeg predsednika Aleksandra Vučića.


Tako Zorana Mihajlović, potpredsednik SNS i ministar energetike, odgovara na optužbe koje stižu iz redova socijalista da se naprednjaci ponašaju neprincipijelno u lokalnim sredinama gde guraju SPS u opoziciju.

* Predsednik IO SPS Branko Ružić poručuje i da korektnost SPS „ima granice“...

- Nismo prešli nikakve granice. A možda smo čak kao stranka trpeli i kritike javnosti upravno zbog naše korektnosti prema koalicionim partnerima.

* Kada počinju razgovori o rekonstrukciji Vlade?

- SNS je inicirala, prvi put u istoriji višestranačja, vrednovanje svačijeg rada - od ministra preko državnog sekretara, do direktora javnih preduzeća i predsednika opština. Očekujemo u toku jula razgovore oko rekonstrukcije.

* Na koji način će se meriti učinci ministara?

- U Srbiji mora da se radi, a upravo najviše moraju da rade nosioci državnih funkcija. Jer, ako jedan Vučić može da dolazi prvi na posao i da poslednji odlazi s posla, da kompletan svoj život podredi promenama koje smo obećali, onda mislim da to moraju da urade svi. I ako se isti taj Vučić bori protiv kriminala i korupcije, onda svaki ministar, državni sekretar, pomoćnik, direktor javnog preduzeća mora takođe da se bori. Neverovatno je da šta god da se danas u Srbiji uradi, a dobro je, počev od započinjanja procesa pregovaranja, borbe protiv korupcije, smanjenja nezaposlenosti (prvi put je smanjena stopa nezaposlenosti, umesto 25,6% sada je 24,1%), rasta izvoza, najmanjeg deficita u budžetu, mi stalno slušamo da ništa ne valja. Pogledajte reakcije DS, LDP... Trebalo bi da budemo ponosni na sve ono što radi Vlada Srbije.

* Koliko su osnovane spekulacije da će URS biti isključen iz Vlade?

- Zasada nismo razgovarali o promeni koalicionog sporazuma. Mi iz SNS hoćemo da Srbija ide napred i da sa nama budu vredni, radni ljudi koji su spremni da se kao naš predsednik stranke lično žrtvuju za napredak ove zemlje. Nađite mi jednog državnika koji svoj život stavlja na kocku, koji je spreman da pomogne i razgovara sa svima - od radnika, pa do najviših državnika i baš zbog toga Srbija danas veruje da ima nade. Tu nadu koju građani Srbije imaju, mi iz SNS nećemo da prokockamo.


NI REČ O PODELI RESORA

* DA li je tačno da SNS insistira da se Dinkićev resor finansija i privrede podeli na dva ministarstva?

- Nismo razgovarali o podelama i drugim nazivima ministarstava, ali budite sigurni da ćemo razgovarati o svakom ministarstvu i učincima svakog ministra. Srbija nema vremena za čekanje, niti za popravljanje grešaka koje se učine iz neznanja i nerada.


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: O političarima opušteno  |  Poslato: 03 Jul 2013, 12:41
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
MILUTIN MRKONJIĆ OTKRIVA ZAŠTO ŽELE NJEGOVU SMENU
MRKA OTVORIO DUŠU: Ne vole me jer sam komunista!

Najdisciplinovaniji sam član Vlade Srbije, radio sam svakog vikenda, na odmor nisam otišao punih pet godina; Dinar nisam potrošio na reprezentaciju, nisam uzeo nijednu dnevnicu


Slika


BEOGRAD - Ne boji se smene.
Ministar saobraćaja Milutin Mrkonjić, bar prema pisanju medija, biće prva žrtva rekonstrukcije Vlade. Na takve spekulacije Mrkonjić kaže:
- Ne vole me jer sam komunista i volim Slobu!

Šta time hoćete da kažete?
- Hoću da kažem da sam svima uvek govorio ono što mislim u oči i nikad se nisam odricao prijatelja.

Politika nije prijateljstvo. Plašite li se rekonstrukcije Vlade? Svakodnevno vas prozivaju?
- Prozivaju me u medijima. Da budem jasan i iskren: nisam protiv rekonstrukcije i ne plašim se. Apsolutno!Moje ministarstvo je mnogo uradilo i spreman sam da se suočim sa svim primedbama.

Najdisciplinovaniji sam član Vlade, nisam izostao ni sa jednog sastanka, radio sam svakog vikenda, na odmor nisam otišao svih ovih pet godina koliko sam u Vladi. Dinara nisam potrošio na reprezentaciju, a za česta putovanja po zemlji nisam uzeo ni jednu jedinu dnevnicu.

Kako gledate na činjenicu da vas u medijima svakodnevno kritikuju?
- To se pominje u medijima za koje je dobra vest - samo loša vest. Neki su pokazali neverovatnu površnost ocenjujući moj rad bez ikakvog uvida. Niko nije opasniji od neznalice, šta god da je u pitanju.

Sve je to lepo, ali da li treba da vam verujemo na reč?
- Ne treba i zato sam pre svega za premijera Ivicu Dačića i vicepremijera Aleksandra Vučića pripremio izveštaj o radu ministarstva koje vodim. Dobiće ga kad ga budu zatražili. On će biti javan i svi će moći da se upoznaju s detaljima. Uradili smo mnogo i mnogo ćemo još uraditi.

Čime konkretno u razvoju infrastrukture možete da se pohvalite?
- Analiza Globalnog ekonomskog foruma je Srbiju među 144 države stavila na 77. mesto u ovoj godini. To je za čak 25 pozicija bolje nego što smo bili rangirani 2009. A malo ko to zna.

Ako preživite rekonstrukciju i ako Vlada opstane, šta planirate da uradite do kraja mandata?
- Koridori 10 i 11 moraju da se završe. Jedan je evropski, a i drugi će biti jer bi trebalo da poveže četiri države koje su u EU. Isto važi i za železničke koridore, koji će biti potpuno rehabilitovani. Sa Mađarima i Kinezima se razgovara o izgradnji pruge Beograd - Budimpešta, pripremljena je dokumentacija za izgradnju terminala kod Batajnice. Vlada će formirati zajedničko preduzeće „Kargo“ sa Slovenijom i Hrvatskom. Aerodrom „Nikola Tesla“ se kompletira kao najveća vazdušna luka u regionu.

Slika

U SPS vlada sloga

Kritikuju i Dačića, Slavicu Đukić Dejanović, Obradovića, Ružića...
- Nekome je bilo u interesu da ruši legitimitet SPS. Nismo reagovali energično kao partija. Ovako je ispalo da su naše pojedinačne reakcije često shvatane kao nejedinstvo. Ali mislim da smo svi dobro radili.


Kurir

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: O političarima opušteno  |  Poslato: 06 Jul 2013, 11:49
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Verica Kalanović proglasena za najboljeg ministra u regionu

Ministarka regionalnog razvoja i lokalne samouprave Srbije Verica Kalanović je u Sarajevu proglašena za najboljeg ministra jugoistočne i srednje Evrope


Slika


Ministarka regionalnog razvoja i lokalne samouprave Srbije Verica Kalanović u četvrtak je u Sarajevu proglašena za najboljeg ministra jugoistočne i srednje Evrope.


Ministarka Kalanović je nagradu u okviru "Izbora najmenadžera Evrope 2013" dodelio regionalni žiri sastavljen od uglednih menadžera i naučnih radnika više država regiona zbog, kako se navodi u obrazloženju žirija, izuzetnih zasluga za podsticanje regionalnog razvoja i saradnje unutar Srbije, za konkretan rad i rezultate u oblasti regionalnog razvoja i saradnje između država u regionu i za razvoj lokalne samouprave.

"Žiri je imao u vidu velike zasluge dobitnika ovog priznanja kao čoveka koji širi pozitivnu energiju, radi i gradi bolje poslovne odnose i prijateljstva, stvarajući prostor za ugodnije življenje. Ličnim doprinosom i angažovanjem i vlastitim zalaganjem povezivanja ljudi i biznisa ministarka Kalanović je značajno uticala i na stvaranje povoljnijeg ambijenta za biznis domaćih i ino-kompanija i za investiciona ulaganja. Ona je nosilac pozitivnog i optimističkog progresa, osoba koja stvara uslove za bolji život u Srbiji i regionu, uz to je dobar čovek i humanista", navodi se u obrazloženju odluke o dodeljivanju nagrade.

Kako se dodaje, ministarka Kalanović i njen tim u Ministarstvu regionalnog razvoja i lokalne samouprave otvorili su mnoge puteve međudržavne, posebno privredne i trgovinske saradnje i postigla značajne rezultate u radu, posebno u odnosima sa Belorusijom i Crnom Gorom.

Kalanović je u izjavi medijima uoči ceremonije uručivanja nagrade u Sarajevu rekla da ta nagrada za nju predstavlja veliku obavezu i odgovornost, ali i vetar u leđa celom Ministarstvu regionalnog razvoja i lokalne samouprave koje će, kako kaže, nastaviti da radi na jačanju regiona i stvaranju jednakih šansi za sve na teritoriji cele Srbije.

"Ovo je podsticaj i za sve one u Srbiji koji iskreno veruju u regionalizaciju i jake opštine i gradove. To je podsticaj i za one koji veruju u jačanje saradnje sa zemljama u regionu. Moramo da se okrenemo jedni drugima. Nije dovoljno da imamo samo politiku i samo reči. Potrebni su nam novi modeli saradnje, mnogo malih i velikih projekata. Potrebno je da radimo mnogo više i svi zajedno", istakla je Kalanović.

Prema njenim rečima, nagrada za najministra predstavlja ohrabrenje u teškim vremenima kada nema prostora za malodušnost.

"Nema izgovora i opravdanja za neuspeh. Ako imamo jasno postavljene ciljeve, ako iskreno radimo na dostizanju tih ciljeva, uspeh je zagarantovan", smatra Kalanović.

Ona je zahvalila svima koji su u njoj prepoznali "ženu sa pređenih milion kilometara, koja poznaje svaki pedalj svoje zemlje i koja je mnogo puta ušla u sve gradove i opštine širom Srbije".

"Zahvaljujem i onima koji su u meni prepoznali ministra u Vladi Srbije koji iskreno radi na jačanju sopstvene zemlje, na boljem životu građana i na jačanju saradnje sa zemljama u regionu", rekla je Kalanović.

Titula "Najmenadžer godine" i u okviru nje titule za najministra, najličnost, najprivrednika..., kako se navodi u obrazloženju nagrade, ustanovljena je 1994, a kandidate predlažu raniji dobitnici, udruženja poslodavaca, privredne komore regiona, ambasade, ministarstva i drugi organi i organizacije.

Dosadašnji dobitnici nagrade za ličnost godine bili su predsednik Crne Gore Filip Vujanović i predsednik Hrvatske Ivo Josipović, za najposlanika poslanik Evropskog parlamenta Jelko Kacin, za životno delo vlasnik i direktor kompanije ENKA Šarik Tari, vlasnik i predsednik kompanije Meggle Toni Megle...


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: O političarima opušteno  |  Poslato: 06 Avg 2013, 10:26
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
URS - otpisani koji se uvek vraća

Šta očekuje Ujedinjene regione Srbije posle prelaska u opozicione redove. Stojiljković: Pokazao se kao politički feniks. Goati: Teško će ostati na okupu


Slika


NAVIKNUT na stalni hod po ivici cenzusa, Mlađan Dinkić se godinama izveštio za snalaženje u kriznim situacijama. U tome su saglasni dobri poznavaoci političkih prilika, ali navode da mu iznenadna selidba u opozicione redove, posle dužeg boravka u taboru vlasti, donosi veća iskušenja. Jer, lider URS treba da očuva stranku koja staje na noge, da odbrani rezultate minulog rada u Vladi i da se opozicionim delovanjem nametne kao nezaobilazan partner pri sledećoj podeli resora.


Time što se posle napuštanja ministarske fotelje prebacuje u klupe parlamenta, ocenjuju analitičari, Dinkić će dobiti „pozornicu“ s koje će moći da šalje poruke širem krugu ljudi.

- Mislim da će Dinkić uporedo biti i u ofanzivi i defanzivi - ukazuje profesor na FPN Zoran Stojiljković. - Moraće da odbija kritike da je kriv za neke propuste, a uz to će raditi na produbljivanju jaza između Ivice Dačića i Aleksandra Vučića. A glasaće za ono što se u javnosti predstavi kao dobro, s tim što će ukazivati da je to bila njihova ideja ili započeti projekat.Programski direktor CeSID Đorđe Vuković kaže da u ovom trenutku ne zna hoće li Dinkić uspeti da održi stranku na okupu. On navodi da URS, svakako, ne treba da priželjkuje brze izbore:

- Treba da prođe više vremena kako bi se pokazalo da u ekonomiji ne može ništa mnogo da se promeni, bez obzira ko vodi te resore, pa da tako dokažu kako ono što su radili i nije bilo tako loše.

I predsednik „Transparentnost Srbija“, prof. Vladimir Goati, slaže se da je regionalistima potrebno još vremena kako bi se spremili za sledeće izbore:

- To je vrlo heterogena stranka, sastavljena od više partija, i za ovo kratko vreme nisu stigli da zbiju redove. Biće im vrlo teško da se održe na okupu i ne bih se čudio da nastupi vreme razlaza, jer politički preduzetnici vole pobednike i lako pronađu drugog šefa. Zbog natprosečne sposobnosti Dinkića da se izvlači iz naizged nemoguće situacije verujem da ćemo ga videti u sledećem skupštinskom sazivu. Samo ne znam u kakvom „pakovanju“.


Slika


Uprkos tome što se regionalisti nalaze pred velikim izazovom, i Stojiljković navodi da ih ne treba otpisati:

- Tokom godina, Dinkić i njegova stranka stekli su imidž političkog feniksa. Dosad su pronalazili način da se vrate na vlast. Najpre su išli s tezom da treba uvoditi eksperte u politiku, a kad se pokazalo da su to zapravo oni, „patentirali“ su problem regionalnih razlika. Videćemo šta sad spremaju...


TEŽAK RIVAL
VUKOVIĆ smatra da je za URS dobro što će se njihov lider naći u poslaničkim klupama:
- Već je imao priliku da pokaže da tu ume da deluje. A da sam u vlasti, ne bih ga voleo za opozicionog lidera. I Goati se slaže da se lider regionalista pokazao kao nezgodan rival:
- Bolje je imati Dinkića uz sebe, nego za vratom.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: O političarima opušteno  |  Poslato: 07 Avg 2013, 10:54
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Koštunica: Srbija mora da brine o sebi

Predsednik Demokratske stranke Srbije o prvoj godini vlade, Briselskom sporazumu, odnosima sa SNS: Ne treba nam rekonstrukcija Vlade nego politike. Izbori najbolje rešenje

Slika

REKONSTRUKCIJA Vlade ne može da promeni pravac politike, što znači da je to uzaludni posao. Srbiji je potrebna rekonstrukcija državne politike i odbacivanje obmane da je Evropska unija naš pravi i jedini put.


To je izjavio za „Novosti“ Vojislav Koštunica, predsednik DSS, koji smatra da su u ovom trentku vanredni izbori najbolje i jedino demokratsko rešenje.

* Šta bi izbori promenili, kada je DSS jedina parlamentarna stranka koja se protivi ulasku u EU, a sva istraživanja pokazuju da je SNS ubedljivo najpopularnija?

- Uveren sam da srpski narod na prošlim izborima nije glasao da se potpišu briselski sporazumi kojima se postepeno zaokružuje lažna država Kosovo, kao što nije ni glasao da nam Brisel bude važniji od same Srbije. Kao što svi dobro znamo da podrška EU u krugovima same te „porodice“ postaje sve manja i manja, sve tanja i tanja. Bilo bi jedino razumno i pošteno da narod na izborima odluči kojim putem dalje da se ide. Vreme će pokazati da je evrounijski put za Srbiju poguban, ali je bolje da se to što pre na izborima raščisti. Kako to da ste pre godinu dana podržali Tomislava Nikolića u drugom krugu predsedničkih izbora, a sada ste oštar kritičar naprednjačke vlade?

- Građani su na prošlogodišnjim izborima snažno želeli promenu državne politike i zbog toga je uz podršku DSS pobedio Nikolić. Ali, tom pobedom, nažalost, nije promenjena državna politika, nije promenjen odnos prema EU, ni ponižavajući i potčinjavajući odnos prema Briselu. Prva godina mandata nove vlasti pokazala je da je SNS nepovratno propustio veliku priliku da suštinski promeni državnu politiku i da odbaci ultimatum da se potpiše briselski sporazum.

* Kakvu biste to promenu državne politike vi očekivali?

- Srbija treba da povede računa pre svega o svojim interesima i da u skladu sa njima sarađuje sa svima, a da se mane samog članstva u EU. EU razara Srbiju, a vidimo da destabilizuje i svoje članice, da je sama u više nego ozbiljnoj krizi. Zato, što pre se otarasimo politike da nam nema života bez EU, to bolje za Srbiju.

* Vidite li i neke pomake nabolje u odnosu na bivšu vlast koju je predvodila DS?

- Potpisivanje briselskog sporazuma je vododelnica za novu vlast. Ovaj sporazum je suštinski opredelio kojim putem idu. Da ga nisu potpisali, mnoge mane i nedostaci izgledali bi drugačije. Sve što je uradila ova vlast, dobro ili loše, nosi teški beleg tog sporazuma.* Verujete li da će Srbija implementirati do kraja taj sporazum i da će započeti pregovore sa EU u januaru?

- Briselski sporazumi su direktno suprotni interesima Srbije, protivustavni su i antidržavni. Nažalost, pokazalo se i da Srbija nema Ustavni sud, već da je ta institucija, kao celina, pod neposrednom kontrolom vlasti. Kada je o briselskim sporazumima reč, Srbija umesto ustavnog ima protivustavni sud. Za budućnost zemlje presudno je da se briselski sporazumi ne sprovedu i da ne počnu pregovori sa EU. Zato će DSS uraditi sve što može da ovi sporazumi ostanu mrtvo slovo na papiru. Verujem i da Srbi u velikom broju neće izaći na lokalne izbore, jer su to izbori za institucije unutar lažne države Kosovo. Izlazak znači da će za Srbe na Kosovu umesto srpskog Ustava, zakona, policije i sudova važiti kosovski ustav, zakoni, policija i sudstvo. To bi značilo da su prestali da budu građani Srbije i da će postati građani lažne države Kosovo.

* Održavate li kontakt sa rukovodstvom SNS?

- Od potpisivanja briselskog sporazuma nisam razgovarao sa SNS. Poznato je da smo mi javno upozoravali, pa zato i očekivali da SNS ipak neće potpisati briselski sporazum, odreći se tako i Kosova i Metohije, a Srbe tamo pretvoriti u podanike lažne države.


LOŠA PORUKA ZA MLADE
* KAKO komentarišete predlog da inostrani stručnjak postane ministar nekog od važnih ekonomskih resora?
- To prirodno proizlazi iz opsednutosti sadašnje vlasti članstvom u EU. Ako nam je nešto važnije i vrednije od nas samih, od interesa Srbije, zašto onda da ne maštamo i o strancima u srpskoj vladi. Time dodatno obeshrabrujemo naše mlade i u Srbiji obrazovane stručnjake da ne napuštaju zemlju, više nego što je to bio slučaj do sada. Moramo izabrati između dva puta: evrounijskog i onog našeg, srpskog. Na putu ka EU Srbija nestaje, pa se onda ne treba čuditi što se pojavila i takva ideja da u našoj vladi mogu da sede stranci.

SARADNJA U OPOZICIJI
* HOĆETE li na narednim izborima pokušati da objedinite sve „nacionalne snage“ u jednu listu, o čemu se spekuliše?
- I do sada su brojne javne ličnosti podržavale politiku vojne i političke neutralnosti koju je promovisala i po kojoj se prepoznaje i izdvaja DSS. Kao što je DSS sarađivala sa, kako kažete, nacionalnim snagama, tako će to činiti i ubuduće u skladu sa prilikama i zahtevima vremena.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: O političarima opušteno  |  Poslato: 09 Avg 2013, 10:16
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Nikolić privatno u Hilandaru

Predsednik Srbije Tomislav Nikolić boravi u privatnoj poseti manastiru Hilandar na Svetoj gori


Slika


ATINA - Predsednik Srbije Tomislav Nikolić boravi u privatnoj poseti manastiru Hilandar na Svetoj gori, objavila je danas grčka agencija ANA.


Nikolić je na Svetu goru stigao jutros, a u srpskom manastiru Hilandara provešće noć.

Do Svete gore srpski predsednik je prebačen gliserom, a zatim je put do Hilandara nastavio kolima, navodi ANA.

Nikolić posetu završava sutra.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 278 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker