Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 29 Mar 2024, 01:29


Autoru Poruka
Astra
Post  Tema posta: Re: Vesti sa domaće estradne scene  |  Poslato: 27 Jun 2013, 22:00
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Andreana i Katarina pevaju Cecinu pesmu Dobro sam prošla

Do sada se mogu samo pročitati pozitivni komentari na ovu interpretaciju već velikog Cecinog hita sa novog albuma

Slika

Mlade pevačice Katarina Živković i Andreana Čekić zajedno su otpevale novu pesmu Cece Ražnatović "Dobro sam prošla".

Do sada se mogu samo pročitati pozitivni komentari na ovu interpretaciju već velikog Cecinog hita sa novog albuma, i sigurno je i sama Ražnatovićka ponosna što njene mlade koleginice već uveliko pevaju njene nove pesme.

Inače, folk pevačica Andreana Čekić pozvana je da otpeva desetak pesama na afterpartiju na splavu "Jimmy’s" povodom koncerta Svetlana Cece Ražnatović na Ušću.

Čekićeva je izjavila da su njeni prijatelji i ona ranije uzeli karte za koncert jer nisu želeli da propuste spektakl koji će sigurno Ceca prirediti, a da je počastvovana što je naknadno pozvana da otpeva desetak pesama na proslavi nakon koncerta.

"Na koncert idem sa prijateljima, među kojima i sa kolegom Slobom Vasićem i sigurno će se i on pridružiti meni na bini na splavu "Jimmy’s" da otpevamo zajedno neku pesmu. Inače, moram da kažem da već znam sve nove Cecine pesme i da jedva čekam petak", izjavila je Andreana.



Kurir

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Vesti sa domaće estradne scene  |  Poslato: 18 Jul 2013, 03:56
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Nikola Bakun snimio svoju prvu pesmu!

Nikola je pre četiri meseca među prvim muškim kandidatima napustio takmičenje "Zvezde Granda" a zatim se i takmičio za dalji prolazak kroz baraž, gde nije uspeo da obezbedi ulazak u top 14 kandidata

Slika

Mladi pevač, Nikola Bokun snimio je svoju prvu pesmu pod nazivom "Leto nas zove".

Naime, Nikola je pre četiri meseca među prvim muškim kandidatima napustio takmičenje "Zvezde Granda" a zatim se i takmičio za dalji prolazak kroz baraž, gde nije uspeo da obezbedi ulazak u top 14 kandidata.

Muziku je radio Milan Jovanović, dok je za tekst bio zadužen ShoNe.

Poslušajte i procenite da li je ovo novi letnji hit?



Kurir

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Vesti sa domaće estradne scene  |  Poslato: 02 Avg 2013, 22:45
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Emina Jahović predstavlja Srbiju na OGAE Song Kontestu 2013

U konkurenciji 64 pesme, njen singl je pobedio ispred drugoplasirane pesme "Ludak kao ja" Željka Joksimovića i trećeplasirane "Vertigo" Jelene Tomašević

Slika

Predstavnik Srbije na muzičkom takmičenju koje organizuju fanovi Evrovizije, popularnom OGAE Song Contesta 2013. biće pesma "I da mogu" Emine Jahović.

U konkurenciji 64 pesme, njen singl je pobedio ispred drugoplasirane pesme "Ludak kao ja" Željka Joksimovića i trećeplasirane "Vertigo" Jelene Tomašević.

Učešće u glasanju je uzeo 21 član našeg udruženja i 7 članova foruma.



kurir

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Vesti sa domaće estradne scene  |  Poslato: 08 Avg 2013, 03:40
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Džoni Štulić objavio nastavak albuma Gozba!

Pevač je nove pesme, kao i pesme sa novog albuma, stavio u jedan klip, tako da svi ljubitelji samo sa jednim „klikom“ mogu da uživaju u njegovoj kvalitetnoj muzici

Slika

Nakon što je svoj novi album objavio na sajtu Jutjub, legendarni pevač grupe Azra, Branimir Džoni Štulić, obljavio je nastavak ovog albuma, odnosno još 15 novih, autorkih pesama.

Pevač je nove pesme, kao i pesme sa novog albuma, stavio u jedan klip, tako da svi ljubitelji samo sa jednim „klikom“ mogu da uživaju u njegovoj kvalitetnoj muzici.

Preslušajte Branimirove nove pesme...



Kurir

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Vesti sa domaće estradne scene  |  Poslato: 29 Avg 2013, 16:33
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Zdravko Čolić: Novi album stiže krajem septembra!

Slika

Pevač Zdravko Čolić Čola privodi kraju letni odmor, a već krajem septembra publiku će obradovati novim albumom. Čolu i njegove saradnike očekuje još jedna faza postprodukcije u Londonu. Na Čolinom četrnaestom studijskom albumu biće uvršteno dvanaest pesama, koje je većinom sam komponovao, prenosi sarajevski portal “Avaz”. Legendarni pevač i ovog puta okupio provereno dobru autorsku ekipu, kako se može čuti, novi materijal krije brojna iznenađenja. U maju su već Čola i njegovi dugogodišnji i bliski saradnici Nikša Bratoš i Vojo Aralica radili u studiju “Strongroom”. Naredne nedelje Čola stiže u rodno Sarajevo na dodelu nagrade “Isa-beg Ishaković”.


svet

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Vesti sa domaće estradne scene  |  Poslato: 03 Okt 2013, 16:54
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Zdravko Čolić postavlja nove standarde: Novi album će biti mešavina soula i sevdalinki

Slika

Zdravko Čolić, koji u Londonu, u studiju "Air", u kojem su snimali i čuveni “Bitlsi”, završava novi album kaže da želi da postavi nove standarde kada je zvuk u pitanju zbog čega nije štedeo para i angažovao je vrhunske saradnike.



"I sam sam bio veliki fan "Bitlsa", pa me rad u ovom studiju dodatno motiviše. Već smo u fazi postprodukcije, tako da smo pri kraju s radom na albumu. Nisam štedeo i angažovao sam najbolje studijske muzičare, prateće pevače, aranžere i producente.

Kada sam počeo da komponujem muziku za ovaj CD, bio sam inspirisan velikim pesmama soul i pop muzike. To je žanr iz kojeg sam ja kao pevač ponikao. Obožavam sevdalinke i te neke male doze orijentalno arapskih trilera, pa se i te primese mogu osetiti u novim pesmama", zaključio je Čola, koji će nakon povratka u Srbiju snimiti i prvi spot sa novog albuma.


svet+

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Vesti sa domaće estradne scene  |  Poslato: 30 Okt 2013, 21:14
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Neverne bebe slave 20 godina

Bend koji iza sebe ima šest studijskih albuma i skoro 2.000 koncerata obećava spektakl s produkcijom na svetskom nivou i atraktivnim gostima

Slika

Dugoočekivani koncert kultnog rok benda Neverne bebe u okviru turneje „Praštam - 20 godina sa vama“ biće održan 28. decembra u Kombank areni s početkom u 20.30. Bend koji iza sebe ima šest studijskih albuma i skoro 2.000 koncerata obećava spektakl s produkcijom na svetskom nivou i atraktivnim gostima, a pored promocije aktuelnog albuma „Praštam“ sviraće i pesme koje su im obeležile karijeru.

Karte za ovaj događaj mogu se kupiti na blagajni Kombank arene i svim prodajnim mestima Eventima po cenama od 1.500, 1.900, 1.950 i 2.250 dinara.


Kurir

_________________
Slika


Vrh
Sky
Post  Tema posta: Re: Vesti sa estradne scene  |  Poslato: 20 Dec 2013, 10:26
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2013, 11:46
Postovi: 259

OffLine
Vesna Zmijanac sprema koncert

Svesna sam da me dugo nije bilo i da su se obožavaoci uželeli mojih nastupa, ali zamoliću ih da budu strpljivi da ispratim staru godinu, kaže pevačica


Slika

KADA je pre dve godine Vesna Zmijanac izdala album "Sve za ljubav", publika se ponadala da će im folk zvezda, vrativši se na scenu posle osam godina diskografske pauze, prirediti i koncert u Beogradu. On je, međutim, izostao zbog pevačicine brige o ćerki Nikoliji Jovanović, koja je u to vreme privodila kraju studije u Atini. Sada, kada je njena Nika, kako joj od milošte tepa, uzela diplomu i krenula maminim stopama da na estradi krči svoje mesto pod suncem, popularna pevačica sve je bliže ideji da se velikim koncertom oduži vernim obožavaocima.

- Često se šalim na temu beogradskog koncerta, pa kažem kako ću ga do kraja života sigurno održati - rekla je za "Novosti" Vesna Zmijanac. - Svesna sam i sama da me dugo nije bilo i da su se obožavaoci uželeli mojih nastupa, ali zamoliću ih da budu strpljivi da ispratim kako dolikuje staru godinu. Potrebno mi je da se posvetim sebi, jer mi je 2013. bila u znaku ćerke Nikolije. Po završetku fakulteta poželela je da se vrati u Srbiju, pa je odmah posle selidbe uletela u estradne vode. Morala sam da joj se nađem, a sada kada smo je postavili na svoje noge, mogu da se okrenem sebi. Evo, zvanično obećavam publici da ću organizovati koncert.

Na pitanje hoće li možda povodom obeležavanja tri i po decenije karijere zapevati sledeće godine u "Areni", u kojoj je nekoliko puta bila gost na koncertima svojih kolega, popularna pevačica s osmehom odgovara:

- Ako neko treba da napravi veliki koncert, onda sam to ja!
novosti.rs


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: Vesti sa estradne scene  |  Poslato: 12 Nov 2014, 01:47
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
PROSLAVILA 40 GODINA KARIJERE

UŽIVO SPEKTAKL U ARENI: Kemiš na binu izveo Vesnu Zmijanac!

Pevačica je spektakularnim kocertom pred prepunom Arenom proslavila 40 godina karijere

Slika

Slika

Slika

Slika

Pevačica Zorica Brunclik napravila je spektakularni koncert u Kombank areni i tako proslavila 40 godina karijere.

Mlade Zvezde Granda otvorile su koncert, a zatim je Zorica izašla na binu u belom kostimu koji je njena ćerka specijalno za ovu priliku kreirala i zapevala pesmu "Kad bi me pitali". Publika je pevala zajedno sa Zoricom i uživala u hitovima koji su se ređali.

Zorici nisu manjkali ni gosti, pa su zajedno sa njom pevali Nemanja Stevanović, Ljubomir Perućica, Dženan Lončarević, Saša Matić, Ana Bekuta, Đani, Dragan Kojić Keba, Leksington bend, Peđa Medenica, Mirza, Nadica Ademov, Andrena Čekić, Biljana Sečivanović, Miloš Vujanović....

Pevačica je za ovaj spektakularni koncert pripremila čak 80 pesama i od početka koncerta pa do kraja nije silazila sa bine.

Ona je posvetila jednu pesmu majci i izvinila se budlici ako je ne otpeva dobro.

Brojne poznate ličnosti i Zoričini prijatelji došli su da je podrže, među kojima su bili: Dženan Lončarević, Seka Aleksić, Halid Bešlić, Mira Škorić, Ana Bekuta i Milutin Mrkonjić, Dragana Mirković, Lepa Brena, Leksington bend, Šaban Šaulić sa porodicom, Goca Božinovska, Mirjana Božović sa suprugom, Jelena Golubović, Saša Popović, Dragan Kojić Keba sa supugom Oljom, Aca Lukas sa suprugom Sonjom, Aco Pejović takođe sa suprugom Vesnom, Verica Šerifović, Darko Lazić i Ana Sević, Jovana Tipšin, Marta Savić, Žika Jakšić, Tanja Vojtehovska....

Sve karte za ovaj spektakularni događaj su već rasprodate.

00.10 - Kemiš je na binu izveo Vesnu Zmijanac, koja je sa Zoricom otpevala "Idem preko zemlje Srbije", a potom sama "Nevero moja"

23.55 - Zorica je otpevala U Sapcu kraj Save, a Ljuba Aličić je završio i zapevao Plačite sa mnom jesenje kiše. Zorica peva pesmu Oj jarane jarane, a na bini joj se pridruzio Halid Muslimović.

23.40 - Zorica i Ana Bekuta pevaju pesmu "Imam jedan život".

23.34 - Zorica je zapevala Kebinu pesmu "Nemam drage, nemam druga", a zatim joj se na bini pridružio i pevač.

23.25 - Dženan je otpevao pesmu "A ja ludujem", dok je Lexington bend otpevao "Dobro da nije neko veće zlo". Saša Matić peva pesmu "Ruzmarin"

23.00 - Miloš Vujanović je takođe gost i peva pesmu "Što se mala uobrazi". Zatim su izašle mlade Zvezde Granda i pobednik Mirza koji peva pesmu "Sto kafana".

22.56 - I Ljubomir Perućica se pridružio Zorici na bini i zajednos u otpevali "Kako ti je, kako živiš".

22.50 - "Podržavam mladost i zato će moj sin sa Farme, Nemanja Stevanović pevati za vas", rekla je Zorica, a zatim je Nemanja zapevao "Ti prelepa ženo".

22.42 - Zorica je poljubila Kemiša i pitala publiku "Jel da da smo najlepši par?".

22.36 - Publika je i dalje na nogama, ne postustaju ni oni ni Zorica. Pevačica peva "Lažem sebe da mogu bez tebe", a zatim "Danima i noćima".

22.14 - Zrica nastavlja sa svojim velikim hitovima, sledeća pesma je "Evo već je Božić".

Slika

22.03 - "Hvala vam što ste došli, srce mi je puno, ima mnogo osoba koje su mi drage, a nisu sa nama. Ima jedna posebna a to je majka. Sledeću pesmu posvećujem njoj, nemojte mi zameriti ako je dobro ne otpevam", rekla je Zorica, a zatim zapevala "Zašto majko nisi večna". Pevačica plače dok peva ovu pesmu.

21.53 - Publika je u transu, vrišti, svi su na nogama dok Zorica peva "Avlije, avlije".

21.47 - Posle hitova "Da zakopčam jeleče", "Sve je ljubav", "Čuješ li majko Jovana", "A tebe nema", "Volim kad mi pričaju o tebi"... Zorica je zamolila publiku da upale upaljače i telefone i zapevala Đurđevdan.

21.38 - Publika je u transu, Zorica ređa samo hitove...


Slika

21.09 - Pevačica se nakon prve pesme poklonila i samo što nije zaplakala: "Dragi moji, dobro mi došli. Dobro veče, Beograde, dobila sam informaciju da pozdravim sve one koji su došli iz BiH, Republike Srpske, Crne Gore, Makedonije, Hrvatske, Bugarske, Rumunije i iz čitave Evrope. I sad pre nego što krenemo dozvolite da se izvinim publici koja je ostala ispred, jer nisu mogli da uđu. Obećavam da ću napraviti još jedan koncert za koji će dobiti besplatne karte. Da ne pričam više, hajde da pevamo svi živo", rekla je pevačica.


20.55 - Pevačica je izašla na binu i slala publici poljupce. Koncert je započela pesmom "Kad bi me pitali" obučena u beli kostim. Inače, kostim je kreirala njena ćerka specijalno za ovu priliku i nosiće ga celo veče.

Slika

20.48 - Dok se na video bimu vrte Zoričine slike iz mladosti mlade Zvezde Granda zagrevaju publiku. One su zajedno otpevale pesmu "Sve što želim u ovom trenutku". Arena je prepuna i svi su na nogama.

Slika

20.43 - Koncert su otvorile mlade Zvezde Granda koje su, poput Zorice, na glavi imale venčiće - Prva je nastupila Tijana Milentijević koja je otpevala pesmu "Ne daj da nas rastave", potom je mikrofon preuzela Andreana Čekićpesmom "Venac ljubavi", zatim Nadica Ademov pesmom "Ti si moje najmilije". Aleksandra Prijović odabrala je pesmu "Volim te sve više", a Biljana Sečivanović "Ne može to tako".

Slika

20.10 - Poznati pristižu sa svih strana, a među poslednjima su i Dženan Lončarević, Seka Aleksić, Halid Bešlić, Mira Škorić, Ana Bekuta i Milutin Mrkonjić, Dragana Mirković, Lepa Brena, Leksington bend...

Slika
Foto: Vuk Ilić

20.06 - Koncert još nije počeo, a ispred Arene, kao i ispred VIP ulaza je ogromna gužva. Brojni fotoreporteri, novinari, kao i televizije propratiće ovaj spektakularni koncert.

20.00 - Kako bi podržali koleginicu, na koncert su među prvima stigli Halid muslimović, Radiša Trajković Đani sa suprugom, Šaban Šaulić sa porodicom, Goca Božinovska, Mirjana Božović sa suprugom, Jelena Golubović, Saša Popović, Dragan Kojić Keba sa supugom Oljom, Aca Lukas sa suprugom Sonjom, Aco Pejović takođe sa suprugom Vesnom, Verica Šerifović, Darko Lazić i Ana Sević, Jovana Tipšin, Marta Savić, Žika Jakšić, Tanja Vojtehovska...

Slika


Kurir

_________________
Slika Slika


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: Vesti sa estradne scene  |  Poslato: 22 Nov 2014, 21:59
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
Koncert za pamćenje

Zvonko Bogdan ponovo oduševio Sava centar


Legenda tamburaške muzike Zvonko Bogdan u četvrtak uveče održao je svoj tradicionalni jesenji koncert u Sava centru, na kome je raspoložene Beograđane odveo na nesvakidašnje putovanje kroz vekove i prostranstva Panonske ravnice, ispunjeno pesmom, pjesmom i pismom

Slika
Zvonko Bogdan, foto. promo

Verni čuvar tradicije kad je tamburaški zvuk u pitanju, Zvonko Bogdan je početak koncerta nazvanog Od Bana ta prema Sremu prepustio svojim vernim tamburašima koji su se petnaestak minuta pošteno rasvirali.

A kada se konačno pojavio, Zvonko nije odmah zapevao, već je u gospodskom maniru prvo predstavio sve, kako on voli da kaže, svirce i poželeo svima dobrodošlicu i dobro veče svim žiteljima države Srbije.

- Da bi ovo imalo što bolji efekat, zamolio sam tamburaše koji me prate, neću da kažem koliko godina, da me i večeras otprate, jer bolje me prate neg' beogradska policija - našalio se Zvonko.



Uz osmeh se, kao i obično, krenulo hronološki,od 19. veka. Nikola Vladimir Nikolić u ta davna vremena napisao stihove za neprolaznu starogradsku pesmu Na te mislim kada zora sviće, a nastavilo se uz biser Jove Jovanovića Zmaja Tiho noći, pa prepev poeme Hajnriha Hajnea koji je bio opčinjen Bosnom "Kraj tanana šadrvana... Red pesme, red Zvonkove priče, da nas obogati saznanjima o stihovima i melodijama koje su kroz vekove, malo je reći, izdržale test vremena.

Ne bi koncert panonskog šansonjera ni pod razno mogao da prođe bez U tom Somboru, Kad sam bio mlađan lovac ja, Kad se mesec sprema na spavanje... Prolazilo se na romantičan način kroz časove muzičke istorije ovih prostora – pre Prvog svetskog rata, pa između dva rata... Bilo je tu i Radičevića i Jesenjina – za svačiju dušu i svaki senzibilitet.

Posebnu emociju glas mu dobije kada priča o periodu sedamdesetih, jer to je vreme kada je i on, već uveliko znan pevač, počeo da se i kao autor iskazuje.

Jedan zaljubljenik u bačku ravnicu napisao je ovu pesmu '71. godine, o sebi je progovorio Zvonko najavljujući Ej, salaši na severu Bačke. Utom su se nanizale Već odavno spremam svog mrkova, Da zna zora, Kada padne prvi sneg za koju mnogi ne znaju da je muziku napisao legendarni Les Paul...

Raspevao se Zvonko, nekoliko puta je pravim bravurama pokazao da ga glas još služi besprekorno, a uz Zaustavite Dunav dobio je cvet od obožavateljke iz publike.

Završnica je, kako je red, bila rezervisana za pesme koje su obeležile poslednjih desetak godina njegove karijere. Tu su nezaobilazne Danas nije moja nedelja iz pera Vlade Kanića, Ko te ima, taj te nema Baneta Krstića, Ova pisma refren nema, kao i obrada čiji stih je poslužio kao ovogodišnji naziv koncerta, Bajagina i Lošina A ti se nećeš vratiti koju je Bogdan krstio po imenu serije gde se pojavila – Vratiće se rode.

Pobrinuo se Zvonko da ni ovoga puta pred kraj ne izostane čuveno nadsviravanje vrsnih tamburaša.

A na samom kraju – naklon publici, uz želju da se novi susret desi naredne godine u ovo vreme.


story

_________________
Slika Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 117 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker