Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 29 Mar 2024, 01:15


Autoru Poruka
Boss
Post  Tema posta: Košarka  |  Poslato: 25 Jun 2014, 00:53
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:37
Postovi: 11135

OffLine
Dario Šarić ostaje u Europi, potpisao za Anadolu Efes


Slika


Iako će vjerojatno biti izabran među prvima na predstojećem NBA draftu, Dario Šarić neće tako skoro "preko bare". Anadolu Efes objavio je da je potpisao ugovor s najboljim mladim europskim košarkašem. Nakon što je predvodio Cibonu do osvajanja ABA lige u prošloj sezoni te do finala Hrvatskog prvenstva, Dario Šarić odlučio je napraviti korak dalje. Stavio je potpis na ugovor na dvije godine s Anadolu Efesom uz opciju produženja na treću.

U Istanbulu će se pridružiti još dvojici hrvatskih igrača, Zoranu Planiniću i Stanku Baraću te zaigrati Euroligu od koje je Cibona odustala zbog financijskih poteškoća. 20-godišnji Šarić tako je odlučio da se neće otisnuti u SAD u ovoj fazi karijere, dakle još najmanje dvije godine. U četvrtak se u Brooklynu održava draft na kojem Šarić jako dobro kotira i vodeći američki mediji dosad su ga vidjeli kao jedan od prvih deset izbora. Pitanje je kako će ugovor s Turcima utjecati na razmišljanja čelnika potencijalnih NBA poslodavaca.

Protekle dvije sezone Šarić je proveo u Ciboni. Zagrepčani su s njim 2013. osvojili Hrvatsko prvenstvo i Kup, a prošlog travnja Vukovi su, predvođeni Šarićem, slavili u finalu ABA lige u Beogradu.Poslije osvajanja četvrtog mjesta s reprezentacijom na Europskom prvenstvu u Sloveniji prošle godine, Šarić je postao najkorisniji igrač ABA lige s prosjekom od 16,7 poena, 9,7 skokova i 3,2 asistencije u 28 utakmica. S Cibonom je prošle sezone nastupio i u deset susreta Eurokupa te ostvario prosjek od 12,9 poena, 8,3 skokova i 2,7 asistencija.

Efes je nedavno u svoje redove doveo Stratosa Perperogloua i Stephanea Lasmea.

Izvor: Sportnet

_________________
Drugi jebu a ti se Muzafere kupaj.


Vrh
Boss
Post  Tema posta: Re: Košarka  |  Poslato: 26 Jun 2014, 17:49
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:37
Postovi: 11135

OffLine
Jasmin Repeša objavio širi popis kandidata za nastup na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj


Slika


Izbornik hrvatske košarkaške reprezentacije Jasmin Repeša objavio je imena 24 igrača koji kandidiraju za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Španjolskoj. Na popisu nema Marka Popovića i Zorana Planinića koji su propustili i prošlo Europsko prvenstvo u Sloveniji...

Pred hrvatskom košarkaškom reprezentacijom je nastup na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj kao središnji događaj ovog ljeta. Izbornik Jasmin Repeša odredio je 24 igrača koji kandidiraju za odlazak na Svjetsko prvenstvo. Ako je i postojala ikakva dvojba, ona je otklonjena i Hrvatsku će u Španjolskoj možda predvoditi novi Amerikanac Oliver Lafayette koji je dobio hrvatsku putovnicu i kandidira za odlazak na SP.

Pripreme započinju 20. srpnja okupljanjem igrača u Svetom Martinu, a na Svjetskom prvenstvu koje će se održati od 30. kolovoza do 14. rujna Hrvatska će igrati u skupini B u društvu Filipina, Senegala, Portorika, Argentine i Grčke.

Repeša je u reprezentaciju pozvao sljedeće igrače:

Roko Leni Ukić, Dontaye Draper, Oliver Lafayette, Rok Stipčević, Ante Delaš, Kruno Simon, Bojan Bogdanović, Mario Hezonja, Fran Pilepić, Ivan Ramljak, Luka Babić, Damjan Rudež, Dario Šarić, Mario Delaš, Damir Markota, Tomislav Zubčić, Leon Radošević, Miro Bilan, Darko Planinić, Ante Tomić, Luka Žorić, Lukša Andrić, Stanko Barać, Marko Ramljak.

Izvor: Sportnet

_________________
Drugi jebu a ti se Muzafere kupaj.


Vrh
Boss
Post  Tema posta: Re: Košarka  |  Poslato: 28 Jun 2014, 16:27
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:37
Postovi: 11135

OffLine
Šarić: "Razgovarao sam s ljudima iz Philadelphije, ne smeta im što idem prvo u Tursku"


Slika


Dario Šarić s 12. izborom prve runde ovogodišnjeg NBA drafta Hrvat je koji je izabran kao najviši pick na draftu ikada. Izabrao ga je Orlando, međutim odmah je proslijeđen u Philadelphiju...

Iako ga je izabrao Magic, Šarić je znao da će preseliti u Philadelphiju. Postojao je dogovor klubova dio kojeg je bio i on te će biti član vrlo talentirane momčadi 76ersa.

"Sretan sam što ću igrati za Philadelphiju i to s igračima kao što su Michael Carter-Williams, Nerlens Noel, Joel Embiid", rekao je Šarić nakon drafta.

Što se tiče njegovog ostanka u Europi, američki mediji povukli su paralelu s Franom Vazquezom koji je također izabran vrlo visoko, njega je s 11. pickom uzeo Orlando 2005. godine, međutim Vazquez se nikada nije osjetio spremnim za odlazak iz Španjolske. Šarić tvrdi da to kod njega neće biti slučaj.

"Mislim da je najbolje i za mene i za Philadelphiju da odradim naredne dvije sezone u Europi. Razgovarao sam s ljudima iz Philadelphije o tome i oni su rekli da nema problema. Nisam lažljivac, rekao sam da ću doći u NBA i igrat ću za Philadelphiju. Postoji mogućnost i dogovora s Anadolu Efesom o dolasku nakon ove sezone, ukoliko se ukaže prilika, doći ću."

U Philadelphiji ga očekuje Joel Embiid s kojim će činiti vrlo kvalitetan duet.

"Joel Embiid je odličan igrač, vrlo inteligentan, atletski je fantastičan. Ja sam nešto drugačiji, volim podvaliti loptu i druge igrače učiniti boljima i mislim da možemo zajedno ostvariti puno toga dobroga."

Izvor: Sportnet

_________________
Drugi jebu a ti se Muzafere kupaj.


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker