Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 15:30


Autoru Poruka
Boss
Post  Tema posta: Tenis  |  Poslato: 25 Jun 2014, 00:41
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:37
Postovi: 11135

OffLine
Donna Vekić odličnim nastupom do drugog kola, još jedan težak poraz Petre Martić


Slika


Polovičan učinak ostvarile su Hrvatice u večernjem programu Wimbledona. Donna Vekić svladala je iskusnu Talijanku Robertu Vinci dok je Petra Martić visoko poražena od Lourdes Dominguez Lino...

Donna Vekić iskoristila je na najbolji mogući način ono što joj se pružilo u meču protiv Roberte Vinci. Iskusna Talijanka ušla je u meč s četiri poraza u nizu i bez pobjede na travi ove godine, no niti Vekić nije došla u London u idealnom stanju. Imala je problema s leđima, a na travi je odigrala tek jedan meč i upisala poraz od Belinde Bencic. Međutim, Vinci ove sezone nije niti blizu nekadašnje forme i kao takva ne predstavlja loš ždrijeb.

U prvom setu Vekić je igrala vrlo čvrsto na svojem servisu, nije dopustila protivnici nijednu break priliku i to nakon što je uzela Vinci servis već u prvom gemu meča. U drugom setu Vekić je došla do breaka i povela s 3:2, međutim nije zadržala prednost, u nastavku seta pala je i Vinci je to iskoristila te uzela set s identičnih 6:4. Odluka je pala u trećem setu gdje je hrvatska tenisačica sredinom seta stigla do prednosti, zadržala mirnoću na servisu za meč i posljednja napustila teren u All England Clubu.

Vekić će u drugom kolu igrati protiv Ruskinje Vere Zvonarjeve ili Britanke Tare Moore koje nisu uspjele dovršiti započeti dvoboj u utorak. Meč je prekinut kod 1-1 u setovima, Ruskinja je dobila prvi set sa 6:4, a zatim je Moore dobila drugi sa 7:6 prije nego je meč prekinut zbog mraka.
Za razliku od Donne Vekić, Petra Martić neće po dobrom pamtiti ovaj Wimbledon. Za 40 minuta s terena ju je pomela Španjolka Lourdes Dominguez Lino koja je izgubila samo jedan gem. Španjolka je samo dvaput u karijeri prošla prvo kolo Wimbledona, a posljednji meč na travi dobila je prije dvije godine upravo u Wimbledonu kada je svladala domaću igračicu s pozivnicom Naomi Broady.

Wimbledon, prvo kolo:
Donna Vekić (Hrvatska) - Roberta Vinci (Italija, 21) 6:4, 4:6, 6:4
Lourdes Dominguez Lino (Španjolska) - Petra Martić (Hrvatska) 6:0, 6:1

Izvor: Sportnet

_________________
Drugi jebu a ti se Muzafere kupaj.


Vrh
Boss
Post  Tema posta: Re: Tenis  |  Poslato: 29 Jun 2014, 11:28
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:37
Postovi: 11135

OffLine
Čilić: "Protiv Berdycha sam pokazao sebi i drugima da mogu igrati vrhunski protiv takvih igrača"


Slika


Marin Čilić odigrao je fantastičan meč protiv Tomaša Berdycha i zasluženo je otišao u četvrto kolo Wimbledona. Tamo će igrati protiv Francuza Jeremyja Chardyja, potpuno drugačijeg tipa igrača od dosadašnjih protivnika...

Nakon pobjede protiv Berdycha, Čilić je bio iznimno zadovoljan kvalitetom svoje igre i razinom na kojoj je bio tijekom ta tri seta.

"Ovaj meč bio je stvarno fenomenalan. Ušao sam u meč znajući da će biti jako teško i bio sam koncentriran od prvog poena. Tijekom cijelog meča igrao sam taktički odlično, bio sam agresivan, potezao kad je trebalo, servirao sam vrhunski... Pobijediti igrača kao što je Berdych u tri seta stvarno je pravi pothvat. I on je pokazao koliko vrijedi, psihički je bio na vrlo visokoj razini, posebno u trećem setu gdje sam ga jako pritiskao. Imao sam veliki broj prilika na njegov servis, ali on nije popuštao i u ključnim trenucima izvlačio je sjajne udarce. Ipak sam uspio sačuvati hladnu glavu u trećem setu kada je već pao mrak, uzeo sam neke važne poene i stigao do velike pobjede."

U velikim mečevima vrlo je važno zadržati samopouzdanje i ne gubiti koncentraciju i to je ono na čemu Marin dosta radi.

"Na psihičkoj stabilnosti sam dosta radio s Goranom i stalno mi govori da moram mentalno biti jak i vjerovati u svoje mogućnosti jer je to jedini način na koji mogu pobjeđivati ove najbolje. Protiv Berdycha sam pokazao i sebi i mnogima drugima da mogu igrati odličan tenis kroz tri seta protiv igrača koji je definitivno jedan od najneugodnijih na travnatoj podlozi. Odigrao sam sjajno, ali moram ovako mentalno biti pripremljen za svaki meč jer su sada svi mečevi teški i psihički iscrpljujući."

Slijedi Jeremy Chardy, protivnik koji je odličan ždrijeb za četvrto kolo u Londonu.

"Slijedi Chardy koji je neugodan iako za širu publiku nepoznat jer nema toliko velikih rezultata u kontinuitetu. Međutim neće biti lako, on je potpuna suprotnost dosadašnjoj trojici protivnika. Nadam se da ću i u ponedjeljak biti u ovakvom izdanju i uz malo sreće doći do te vrlo važne pobjede."

Izvor: Sportnet

_________________
Drugi jebu a ti se Muzafere kupaj.


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker