Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 14:02


Autoru Poruka
Senka
Post  Tema posta: Okanina piskaranja  |  Poslato: 02 Sep 2013, 23:41
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
Oki,samo za tebe...da nam malo piskaraš... [ccc3.gif]

_________________
Slika Slika


Vrh
Nikita
Post  Tema posta: Re: Okanina piskaranja  |  Poslato: 03 Sep 2013, 01:05
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:44
Postovi: 7811

OffLine
Hvala Senka [ccc3.gif] , sad razmisljam sta bih mogla pisati ...da li da pisem o glupostima svakodnevnice ili da izmisljam neke price cisto da razbijem monotoniju neku ili .....

Mislim da cu ovde pisati sve sto mi bude palo na pamet , nema copy paste samo da se zna ...pa kome se dopadne nek cita , a kome ne ...pa nek ne cita [zenskismeh.gif]

Kad saberem sve svoje neke dozivljaje onda bih mogla odma neki roman da napisem. Recimo s posla imam scenario za jedan ceo film samo ne znam koji bi zanr izabrala targi-scifi-komedija ...da , da mislim da bi mogla pisati o tome ...mogla bi o detinjstvu , o nekim delovima svog zivota , ...
Kazu da svako svoj zivot kreira , i kroji ...pa kod mene su makaze za simsir , secem velike rezove ponekad [zenskismeh.gif] ali sam zadovoljna kad se sad osvrnem unazad.zadovoljna sam s onim sto imam , sto sam imala a bicu i s onim sto cu tek imati u to ne sumnjam .
Za pocetak evo jedne pricice , davno bese ali secam se kao da je juce bilo ....

Imala sam 7 ili 8 godina .Bili smo pozvani na rodjendan kod kumova, za tu "posebnu" priliku mama je kod krojacice narucila da sasije nove pantalone. Tamno plave sa tregerima.Kao prvo kroj mi se vec nije dopalo , ali smo bili vaspitani da "ima da cutimo i bude kako mama kaze!", pa sam i ja cutala i pravila se kao da su to najsavrsenije pantalone koje sam ikad videla ...
Kumovi su nam bili samo par kuca udaljeni, znaci celo drustvance iz ulice bilo na okupu odma negde iza 17h . Ja sam jedva cekala da progutam zadnji zalogaj torte pa da picim napolje na igranje.Vec mi jedna noga bila izasla na vrata kad sam cula maminu viku :pazi na pantalone , jesi me cula ? Naravno mama! Viknula sam vec sa kapije....

Cim sam stigla , odmah se bacila na igranje, onda nekom palo na pamet savrsena ideja, da se popnemo na kameno postolje u sancu...(davno su menjali postolje od bandere i slucajno -namerno zaboravili da odnesu i samo gurnuli u sanac). Naravno penjali smo se svaki dan , bilo je izgrebanih kolena, ozuljanih noseva ma svasta nesto ...ali taj dan je bio poseban , prvo jer sam imala nove plave pantalone a drugo jer cu posle svakako da zazalim [zenskismeh.gif]

Ideja je bila da se popnemo i skocimo , ko moze dalje ?! Na kraju svi su samo stajali i blejali u kameno postolje , koji u sustini i nije bio mali kad si se popeo na vrh...No , jedan decak skupio hrabrost popeo se i skocio . Secam se te slike , dok je padao u sanac kosa mu se digla na glavi . Naravno da smo se svi smejali , ali Boze moj onda su te malo duze frizure bile u modi .... [zenskismeh.gif]
Onda posle par skakaca doslo red i na mene. A ja malena ko sumska jagoda jedva premasila 1 metar , ali hrabrosti za 3 coveka [zenskismeh.gif] . Popne se ja jedva nekako ...a kad sam spustila pogled koliko odavde sanac dubok , samo sto i meni nije kosa otpala . No da ne ispadnem trtaros , resila sam da skocim ....prvo sam merkala koliko cu u opste dugo da padam , pa dali cu da slomim prvo nos ili nogu , pa sta ako padnem pa uzelenim pantalone ....e kuku mene , ubice me mama kako god okrenem , ali nek ide zivot...
Resila sam ako sednem na ivicu kamena i tako se odgurnem u "ponor" , bicu bliza dnu , pa i ako se udarim manje ce da boli [zenskismeh.gif] . Sela sam , namestila se , podbocila sam nogom i odgurnula se .......
Tisinu koja je na momenat nastala presekao je cudan za mene koban zvuk kšššššššššš.....nekako mi zvucalo sve to predugo , ali sam se docepala trave i brzo se ispravila . Sledeceg momenta je nastala tolika vriska i smeh da sam se prepala . (Samo mogu da zamisljam facu koju sam onda napravila, mozda sam se ko som izbecila , to me sad ne pitajte jer nisam imala u sebe ogledalo) , uhvatim se ja za pantalone ....i eto meni se odma smracilo u pola 6 popodne! Prvo sam pokusala da ispipam prstima kolika je steta , ali sto sam vise pipala sve sam vise bila na ivici infrakta! Stigla sam do pola butina ...okrenula glavu i imala sam sta da vidim ...uredno iscepane pantalone u jedno ogromno slovo L !
Sta cu sad ? Sama ne smem kuci a i nemam kljuc , znaci moram nazad na rodjendan ...krenem ja prvo polako a smeh koji me pratio naterao da toliko ubrzam korake , ko da me djavoli vijajaju sa vilama ...Uletela sam kod kume , a na vratima ko da je vec mama znala , presekla me pogledom ...Ja se nekako prosunjala sa strane uza zid , kao da me nece videti , ali sve mame imaju rengenski vid pa je videla kroz mene ...ja sela i pocela da naricem kao na nekoj sahrani , da sam ja sad jako umorna, i da mi se odjednom prispavalo , nasilu sam zevala i ne znam ni sama vise sta nisam radila , samo da krenemo kuci ....
Ona me samo gledala i mirnim tonom rekla :Okreni se da te vidim ... [lola.gif] ja kazem da ne mogu sad sam preumorna , a ona meni ajde gospodjice okreni se da te vidim , jesi li uzelenila pantalone ? Ma sta uzelenila ? Ako vidi da sam ih iskasapila , gotova sam !!! No s mamom nije bilo rasprave , ustala sam polako i kao u usporenom filmu sam se okrenula ...nastala tisina koje se mogla cuti! Ocekivala sam da mama skoci pa da me samelje od batina, ali ona ostala mirna i samo rekla: E pa draga moja , sutra u tim pantalonama ides u grad , a ono sto ces dobiti kuci , to ce biti samo tvoje ....

Pa dobila sam- budite sigurni , ali ne lizalicu ili sladoled [zenskismeh.gif]

_________________
Ponovo imam potrebu da ćutim.
Jer ono što najlepše umem da kažem više me ne zanima.


Slika


Vrh
Okano
Post  Tema posta: Re: Okanina piskaranja  |  Poslato: 13 Avg 2014, 13:24
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:57
Postovi: 3122

OffLine
Jedan od onih dana ...


Danas .... da danas je bio taj dan , posle ni sama ne znam koliko neprespavanih noci uz stisnute pesnice i suzama natopljenim jastukom,gde mi san dolazio tik pred zvonjavu budilnika u zoru. Tad sam zelela da spavam i da se ne budim , ili da prethodna budna noc bude samo ludi kosmar iz koje se upravo budim. Ali nije bio ....

Krivila sam sebe , jer sam obecala nikad vise necu voleti i opet pregazila svoje obecanje. Kriva sam jer nisam od onih koji svoje emocije bace u neki levi cosak i ne vade nikad ... moje emocije su kao jutarnja rosa , cista , prozirna , a pre svega stvarna ... svako jutro se radja, do uvece nestane da bi se rodila ponovo sledce zore...

Kisa je padala kao narucena, smesno je zar ne ? Tvoj kisobran u mojoj ruci ... stisla sam se ispod a ipak pokisla iznutra . Ne nije to tuga , to je neki sasvim drugi osecaj ... neki koji do sad i nisam poznavala. Neko nistavilo me obuzelo , ne ... ne sivilo jer bi onda to vec bilo nesto , nego kao da me neka praznina usisala u sebe .Nekad bi mi srce tuklo od iscekivanja da te vidim , a danas kad si pristao ... bilo mi je tako svejedno.
Cekala sam te u kaficu , gde si me prvi put drzao za ruku , gde si me ljubio , gde su ti oci imali lespi sjaj cak i od bljestavog sunca tog popodneva . Ocekivala sam ... ni sama ne znam sta, u stvari znam ... nisam ocekivala vise nista. Nisam imala vise razloga za to. Ugledala sam te kako ulazis , mesto poljubca pruzio si samo kao strancu ruku . A ja cak nisam bila ni iznenadjena .
Sela sam naspram tebe i krisom krala tvoje poglede, kad nisi gledao posmatrala sam te , onako ... sasvim drugim ocima, ocima stranca. Gledala sam ti oci , kazu one su ogledalo duse. Pokusala sam iscitati nesto , ali nisam nasla nista vredno citanja. Poprimile su neki mutan sjaj ... ponekad ti se na licu ocrtao osmeh ali ni nalik onom koju ja poznajem u koji sam se zaljubila. Pokusali smo razgovor svesti na uobicajene svakodnevne teme i ispadali smesni ... jer ono upravo sto smo trebali reci precutali smo ...
Ponekad si me cudno pogledao kao da te poznajem , a onda opet za par sekundi si postao samo stranac s one strane stola. Izmedju gutljaja kafe sam posmatrala kisu kako pada ... dan je bio pun neke depresije koji je dopirao i do naseg stola. Pokusala sam da stvorim neki odgovor u sebi sta je to bilo sto sam na tebi najvise zavolela a da mi sad neizmerno nedostaje ? Zagrljaji , poljubci , nezni dodiri poput leptirovih krila na kozi , stisak kojim si me drzao preko noci ....? Ne znam , ne umem nista da izdvojim ali znam da mi upravo sve to nedostaje.
Nikad mi nije bilo jasno a mislim da nikad i necu shvatiti kako se neko preko noci moze da od neznog zutog pileta pretvori u sedmoglavog kerbera ? Svaka nezna rec do tad izgovren pretvori u ostricu zileta koji para dusu , srce i kida na milion parcica ono sto sam ja do tad nazivala " tamo neka ljubav", i svaki tvoj pogled ledenicu zakovao na moj osmeh.Onda se prisetim zadnje poruke i sva ljubav u trenu nestane ...
Jos te posmatram , i ne umem nista pametno da kazem a toliko toga sam htela reci, pripremala govor u svojoj glavi... ne ja ne mogu da budem surova kao ti, ne mogu da mi napuste usne reci koje bi te mozda ranile, prosto nisam takva stvorena .A nisam ni za tebe stvorena to sam danas shvatila.
Rekao si da nisi ti kriv sto sam se zaljubila u tebe , nisi ljut a ni besan mada nisam bas najbolje shavtila sta si s tim hteo da kazes...zar je greh ako nekog volis, jel postoji kazna za ljubav ?

Kisa se stisala ... ispila zadnji gutljaj kafe i stavila tacku na sve. Putevi su nam se na izlazu iz kafica razdvojili od svega je ostalo samo lagani stisak ruke i pogled koji je bez i jedne reci rekao sve.


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker