Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 25 Apr 2024, 15:02


Autoru Poruka
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 28 Jan 2015, 15:16
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
25/01/2015 |
Čekajući pismo...


Draga Ines,

One večeri – bilo je gotovo deset sati kada sam otvorio vrata stana očekujući Snežanu – preda mnom je stajao Sneško Belić. Kad sam ti to i rekao, odbrusila si da će uskoro za tobom stići i patuljci a da će sneg sa Sneška ostaviti popriličnu baru na mom parketu. I na tvoje zadovoljstvo.

Zavejana, promrzla, zajapurena, rumenih obraza ušetala si u sobu ostavljajući za sobom stope snegovite ulice, tragove noćnog Beograda usnulog sred snežne mećave. U sobu, kovitlac mirisa kristalizovanih kapi umršenih u tvoju kosu i diskretnog parfema koji se razlio onog trenutka kada si zatalasala kosom tresući s nje belilo inja. Sve arome pomešale su se sa zvucima s gramofona na kojem se vrtelo liverpulsko „Imagine”. Bitlsi, ništa nisam slagao. Zamisli!

Od tog trenutka, soba je dobila posebnu dimenziju, četvrtu, petu, šestu… odavno sam prestao da brojim. Porasla je, bila je nekako veća nego što sam je do tada doživljavao, prostranija i, priznajem, bogatija. Za Sneška, Snežanu i patuljke kojima se nekuda, u mećavi, zameo trag. Nisu nam nedostajali te večeri. Ali bili su tema naših smehova između dva gutljaja vrelog čaja. Pili smo neku mešavinu rtanjskih trava, hajdučkih, pitala si: „Jesi li ih brao o Đurđevdanu ili Mitrovdanu?” Nisam znao odgovor, ali sam bio siguran da mi vraćaš za izgovoreno o Snežani i Snešku. Mala ume da čoveka ostavi nemog, pomislio sam trudeći se da mi u pogledu ne pronikneš u misli. Uzalud, pročitala si me kao đače pesmaricu, tečno, razgovetno, svako slovo, svaki zarez.

Nikada ti nisam rekao da mi je bilo drago što si se te večeri, posle mog telefonskog poziva, odvažila da me posetiš. Baš tako, odvažila. Drago mi je – previše je šturo, obično, stereotipno, nedrorečeno. Razmotavao sam misli, trpeo vrelinu čaja po cenu da mi jezik pregori, na trenutke nisam ni bio prisutan, tražio sam reči. Omamljen mešavinom mirisa i zvukova verovatno sam odavao utisak smetenjaka hrabrog samo kada je s druge strane telefonske žice. Spasio me Lenon, njegov refren koji sam više mrmljajući nego pevajući, promumlao sebi u bradu. U jednom stihu, jedva čujno, čak i zamenio jednu reč!


You may say I’m a dreamer

But I’m not the only one

I hope someday you’ll join me

And the world will be as one

„Ti to, kao, pevaš?!”, glasilo je pitanje. Ne, ne pevam, lutko, šaljem ti poruku. Te sam misli, naravno, prećutao, a, opet, tvoj smeh je govorio da sam već do kraja pročitana knjiga. Kud se ne ukoričih u neki čvršći povez.

Bilo je pametnije da te večeri budem slušalac te sam ti prepustio i vreme i prostor u uglu troseda u kom si se sklupčana, sa šoljom čaja obgrljenom rukama, grejala i nezaustavljivo opisivala trenutke od izlaska iz kuće do mog stana. Pričala si brzo, brbljivo, ali razgovetno, tek da sakriješ tremu i navalom reči omekšaš obostranu napetost. I koliko god da si odavala utisak nekog kome je teran poznat, nekog ko je već nebrojano puta sedeo na istom mestu, nekog ko je svoj na svome, izdale su te nemirne oči, lutalice po sobi, kao nemi ispitivači svega što se u njoj nalazi. I da li nešto nedostaje. Ništa nije nedostajalo, sve što je bilo potrebno bilo je tu.

I nisu samo oči bile tvoje izdajice. Nikada do tada nisi grickala donju usnu, nikada je nisi liznula jezikom kao tada, i kao da je suva. Da, u stanu je bilo pakleno toplo, grejali su kao da im je poslednje. Bilo je to naše prvo zajedničko centralno grejanje. Veliki i težak, pretopao džemper s rol-kragnom skliznuo je na naslon troseda, ispraćen opaskom da oni iz toplane purnjaju kao da sam im platio da te noći samo nas greju.

Nisam osetio kada si se pre zore iskrala iz stana. Dok si odlazila, sanjao sam. Sanjao sam javu. Ona me je na kraju i rasanila. Na gramofonu, „tosca 10”, na kojem je igla još poigravala na kraju Lenonove pesme, ostala je cedulja s potpisom – Sneško Belić.

Zamisli da nema neba. Zamisli da nema zemlje. Sanjaru, zažmuri i zamisli.


D,
nedelja, 25. januar 2015.
Beograd



dejanjeremic


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 11 Mar 2015, 18:09
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
Pravi trenutak



Nikada nisam znao zašto se za nešto u životu čeka pravi trenutak, al eto, i sam se pridržavo tog nepisanog pravila do skoro.
Čekamo pravi trenutak za ljubav, za sreću, za posao, za stvaranje porodice, za davanje malo oduška sebi i uživanje u životu i BAM! Život je već prošao pored nas, ostavljajući nas u oblaku prašine propuštenih prilika, mrzovoljne, samo sa jednim pitanjam na pameti - zašto se nisam usudio da živim za trenutak, a ne u iščekivanju njega?

Često pomislim šta bi se desilo da sam u nekim situacijama odreagovao onako kako sam osećao da treba,kako sam želeo, bez prolongiranja, iskorišćavajući priliku sada i odmah, nošen implusom koji bi zapalio fitilj u grudima ili razdrmao žice u glavi, te i na koncu svega, doveo do onoga što sam ostvarenja željenog cilja. Ali, ne, strah od mogućeg je koristeći strpljenje kao glavni izgovor, puštao da neke prilike zamru, da se ugase kao zvezda padalica negde između neba i zemlje. ostavljajući me samo da žalim, kriveći sve druge osim sebe.
A ostvarenje sna je bilo tu, tik na pedalj od mene, samo je trebalo skočiti i čvrsto ga zgrabiti. Zgrabiti na isti onaj način na koji grlite nekoga koga volite, onu dragu i posebnu osobu prema kojoj trčite kao bez duše kroz masu ljudi, rešeni da je ne ispuštate iz naručja sve dok vam se otkucaji srca ne poklope.

Pravi trenutak... Prolaze sati, dani, godine, čitava večnost prođe, a mi se i dalje zamlaćujemo njime. Kao da je to neki autobus za prigradska naselja koji ide na deset minuta, pa dajemo sebi za pravo da čekamo onaj sledeći.
Na primer, upoznamo neku osobu, i ta osoba nam na prvi pogled pomuti razum i totalno nas razoruža, ogoli nas do srži, u nama probudi sve zaleđene nežnosti i osećanja koja smo dugo potiskivali u sebi. I ispostavi se da ta osoba takođe nije ravnodušna prema nama. Šta mi radimo?
Na prvom sastanku nam se noge oduzmu, u glavi se zapletu sve žice, smeškate se a ne znate zašto se smeškate. Prosto, lepo vam je. Ipak nije ispao fijasko, sve je nekako dečije fino i naivno, baš kao što ste i želeli. Približavanje ostavljate za drugi.
Na drugom sastanku smo već stabilniji, sigurniji u sebe, ali nije trenutak, čekamo treći.
Na trećem je previše ljudi, nije nam dovoljno blizu, čini se nekako daleka. Da li je poljubiti ili izaći i na četvrti? Idemo na četvrti. Vreme između trećeg i četvrtog se odužilo, vi ste i dalje minirani, druga strana se već hladi. Ipak, vi čekate pravi trenutak. kockice se moraju poklopiti, sve mora biti savršeno. Ili izlazak ili zalazak sunca, muzika i spontano približavanje.
Ali.. Četvrti, peti, šesti, sedmi sastanak, ništa. A po svemu sudeći, i neće biti ništa, možete se nadati samo prijateljstvu, ili da je druga strana slična vama, te ste kao dva magarca u magli osuđeni na to da vas vežu i puškama nateraju da razmenjujete nežnosti. Što je baš i nemoguće, al kao opcija postoji, dabome.
Čekali ste savršen trenutak, dobili ste savršeno razočarenje.

Tako je isto i za zaposlenje. Koliko samo nesrećnih ljudi tumara ujutru gradom hrleći na posao koji ih guši, zatvara u krug, čini ih starijim nego što jesu, al eto, plaća račune i ništa više. San o onome što su u biti, što vole i što ih čini srećnim, skrajnut je. Po njihovom "samo na određeno vreme" ali prava istina je da će uvek ostati samo san i da će, kada jednoga dana budu pričali drugima o njemu, u očima uvek imati mešavinu sjaja i olovno modrog neba koje preti da potopi svet, a ne najobičnije oči.
I bes raste, lično nezadovoljstvo raste, vreme neumitno leti, a trenutak se i dalje čeka, iako je već odavno svaka nada izbledela.
Zavidimo onima koji su smeli, onima koji su komfor zamenili za neizvesnost i koji su na kraju uspeli, na uhvaćenom trenutku talasa, stigli su do cilja.
Istina je prilično jednostavna, pravi trenutak je svaki onaj u kome osetimo da možemo, samo treba to i da želimo. Samo ga treba nanjušiti, pratiti njegov miris, pa ako treba i zalutati, izgubiti se na putu. Preskočiti hiljadu jendeka, preplivati sve probleme sa glavom iznad vode i najizad, verovati u sebe.
Negde sam pročitao da ako možeš da sanjaš, onda možeš i da dobiješ.

Skoro sam odlučio da pratim svoj san, više ne želim da čekam pravi trenutak. Verujem da neće biti lako, verujem da ću se često osvrtati ka nazad i da ću se kajati i proklinjati glavu ludu, ali zaista više ne mogu da čekam. Verujem da tamo negde, kod nekoga u rukama postoji notes sa mojim imenom, koji je sve tanji kako dani prolaze, i stvarno želim, najiskrenije i najluđe želim da u tom tefteru ispišem neka crvena i zlatna slova. Pa, ako uspem, uspeo sam, a ako ne, makar sam pokušao, zgrabio sam trenutak




Vrati mi moje misli



Vrati mi moje misli
pa idi
slobodno idi,
nemoj se više vraćati ovamo
izbegavaj moje prigradske autobuse
nemoj se ogledati u mojim izlozima
vise nemoj ići mojim ulicama
preskači šine kojima umesto tramvaja sada saobraćaju moje pomahnitale želje,
obećavam, ako sada odeš,
nikada ti više neću pisati
zadaviću svako slovo koje poželi da ugrize večnost stihovima
ugušiću svaki trzaj stomaka koji se poput aveti budi u tvojoj blizini
kao što kiša spira opuške i lišće sa trotoara
tako ćes i ti iz mene nestati
samo mi prvo vrati moje misli,
one su sve što imam
sve što umem
sve što sam ikada najbolje znao,
bez njih sam samo čovek najniže vrste
one su moja snaga, moja Ahilova peta,
plešu mi pod jagodicama poput orijentalnih plesačica
u njima srećni i tužni klovnovi žive
sunce ispod njih sakriva svoje zrake
u njima se neobjašnjivo rađa nešto vanvremensko, dugovečnije od tebe i mene
od sveta koji poznajemo
od tajne života, od same smrti,
zato te najlepše i najponiznije molim,
vrati mi moje misli,
vrati.


Stevica Rajčetić®


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 11 Mar 2015, 18:15
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
Susret


Možda ti misliš da su krugovi koje crtaš po prašini samo tvoji…
I da su vetrenjače koje juriš samo tebi vidljive, da su samo zbog tebe stale nasuprot vetru i smeju ti se u lice…
Možda veruješ da je puteljak kojim hodaš dovoljno skrajnut,
dovoljno daleko od bilo čega što gomila smatra smislenim da na njemu ne možeš pronaći ništa…
I nikoga…
Možda sam i ja sve to mislio…
A šta mislim sada, kad te sretoh u ovom smešnom bespuću…?
– Zdravo…
– Zdravo…
I nastavljamo dalje, svako za sebe, svako u sebe, ali… Sada u tim pustarama ima još nekoga ko luta dovoljno strpljivo da mu se ponekad nazre lice…



oblogovan


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 14 Mar 2015, 11:33
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
Kišobran


Zaječar, park-šuma “Kraljevica” – septembar 2006.


Nije bilo nećkanja oko randevua. Ja sam je pitao i ona je pristala. Ali tada još uvek nisam imao jasnu sliku o njoj. Nisam znao kakve je naravi. Nisam znao da li voli šalu ili ne, da li je hirovita ili smirena, da li je stroga ili popustljiva, iskrena ili lažljiva. OK, bilo je par nagoveštaja pogledom ali to je bilo sve.
Te subote obukla je farmerke, patike, i džemper. Izašli smo u šetnju do okolne park-šume ali na pola puta je počela da sipi kiša i ja sam se zabrinuo kako će se njene patike ponašati na strmoj i vlažnoj zemlji. Pronašli smo zaklon kod jedne napuštene kolibe i seli ispod trema na prag. Otvorila je neku vreću nalik na mali rančić, izvadila bocu vode, otpila nekoliko gutljaja, a onda je pružila meni kao da je sasvim normalno što ja nisam mislio na takve stvari koje će nam biti potrebne u prirodi.

-Šta imaš tu?
-Bonžitu, banane, i vodu – odgovorila je.
-Pomislio sam na kišobran.
-Nemam – nasmejala se. Želiš da se vratimo?
-Ne.

Skupila je kosu u rep i vezala gumicom, a onda se okrenula prema meni.

- Znaš, kad sam bila mala, često sam se selila. Mama mi je bila učiteljica i prvi njen posao bio je u jednom selu. Živeli smo u školi, a tata je stalno putovao u obližnji grad na posao. Promenili smo 4 mesta u kojima smo živeli, a meni je ovo peto. Ali ono selo… to je najlepše doba mog detinjstva.
– Selo ima svojih prednosti, odgovorio sam, ali ako bi mogao da biram – ja sam za totalnu izolaciju.
– Mislim da znam na šta misliš, rekla je, dok je vrhom grančice skidala blato sa patika.

Nešto kasnije, kad se smanjila kiša, spustili smo se do grada gde je pored pruge bila kafana pa sam se odvažio da je pitam da svratimo i popijemo nešto toplo da se ugrejemo. Pristala je kimanjem glave a odluku o tome šta da naručimo prepustila je meni i ja sam reskirao sa kuvanim vinom. Kad je konobar stavio čaše zamolila ga je da donese biber a ja sam pomislio kako je to naše prvo neizgovoreno razumevanje. Pitao sam se da li imamo ista interesovanja, kako izgleda njena soba, da li vozi bicikl i da li ga ima, da li nosi suknju i kako joj stoji, da li spava sa čarapicama, kakva je u krevetu i da li bi smo se složili u seksualnom smislu. Zamišljao sam njen gipki stas pored sebe. Osetio sam blag miris njenog parfema ali nisam je pitao ništa od toga. Insistirao sam da mi priča o svom detinjstvu i posmatrao je kako gestikulira rukama dok objašnjava.

-Sećam se, rekla je, pogleda kroz staklo koje se maglilo od mog daha dok gledam zavejano školsko dvorište i sve one kuće od cigala sa drvenim kapcima na prozorima i sijalicom iznad vrata koje obećavaju toplinu i druženje. Sećam se šporeta i šerpe u kojoj cvrče kobasice za večeru posle koje idem u krevet da se ututkam ispod onih svilenih jorgana. Znaš one crvene i plave jorgane koji su proštepani ko baklava?

Ne znam…
Možda su mi čula tog popodneva bila osetljivija nego obično ali osetio sam prema njoj neku nežnost. Bila je otvorena, a meni se činilo da je pričala baš ono što je radila. Nisam primetio ni taktiku, ni obmanjivanje. Nije bilo ni predstave, ni maske. Očekivao sam prvi nagoveštaj toga da li odgovaramo jedno drugome, jer kasnije, ako se sve dobro svrši, ko zna… I dok smo sedeli pomislio sam da je sve u redu, i da će kad se rastanemo možda i ona osetiti taj titraj koji ja osećam, ali moja nadanja su se obistinila vrtoglavije nego što sam očekivao.

-Još uvek pada kiša, rekla je, kad je bacila pogled kroz prozor.
-Jel to doro ili loše?
-Dobro je zato što sam s tobom, odgovorila je.

I to je bilo to. Znao sam da je tom rečenicom prepustila detinjstvo svojoj majci koja je ostala u gradu iz koga je otputovala vozom jednog septembra, i koja se možda baš tog trenutka okretala po sobi koju je ostavila za sobom premeštajući njene plišane lutke i fotografije ispunjena polutužnim osećanjem majke na dan ćerkinog odlaska u neizvesnu budućnost, daleko od devojaštva, daleko od sigurnosti roditeljskog doma.

Kad smo izašli rekla je kako je rano, (iako nije gledala na sat), i kako ima dovoljno vremena da još malo prošetamo, kao da je ta kratka razdaljina koju smo prešli od kafanskog stola do izlaza rasplamsala u njoj želju za prelaskom još većih daljina. Možda je u mojim očima videla nešto jer se smešila, ne znam, možda sam ja baš u tom trenutku gledao u budućnost zamišljajući je kako sedi sklupčana na podu pored ognjišta, kako gricka lepljive bombone i pije slatko vino zadubljena u neki časopis o vinogradarstvu… Nemam pojma. Gledao sam u njene usne koje su bile i predlog i ponuda, i koje sam, da se ne lažemo priželjkivao. Još malo sam je posmatrao kako stoji ispred mene, s’ rukama u džepovima, zgrčenih ramena i spojenih nogu, kako se nervozno podiže i spušta na prste grizući donju usnu, sa telom blago nagnutim ka meni – a onda sam je poljubio.


WizardTransfer


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 15 Mar 2015, 00:52
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
Dim

Ne pijem više puno, znaš,
u bokal sipam onoliko vina koliko je potrebno
da slike dobiju boju i glas
kada isplivaju iz memle sećanja
sve one tople letnje noći
obojene mirisom njene kose pred zoru,
da napokon izgovorim sve tišine,
koje sam joj ikada oćutao.

Retko i cigaretu palim,
činim to samo kada se uželim njenih oblina,
i kada to dođe,
zatvorim sve prozore,
sva vrata,
pogasim sva svetla i ćutke, satima pušim.
Pušim do te mere da se vazduh
može rukama kô nožem seći,
i onda je oblikujem,
vajam po sivom vazduhu njene siluete
kako spava,
kako hoda ka meni,
kako širi ruke dok mi trči u susret,
kako me u zanosu
snažno privija k sebi.

Nećeš mi ni ovo poverovati,
ali i stihove sam ostavio,
papir ispred mene je bezobrazno beo,
i samo ponekada puštam olovku
da utoli njegovu težnju za rečima
niz prste na njega puštam reči,
kao pticu iz kaveza naviklu na rešetke.
Te reči, nemaju onaj sjaj,
neme su,
ali i dalje,
nežne su poput svile ili polena maslačka,
umeju da nadraže dušu.

Eto, to ti je cela istina, bracа́,
nema smisla da te lažem,
sâm sam i prija mi to,
volim da sedim u mraku,
glave naslonjene na prozor,
očiju stopljenih sa munjama i kišom,
puštam letargiju da pleše po našoj ravnici,
gde odjek tuge nošen severnim vetrom
putuje danima i noćima.
I nije, zaista nije da mi nedostaje,
samo je lepo sećanje,
samo je kap kiše koja klizi niz staklo,
i samo ponekada mi, onako stepski, nedostaje.


stuxove napisao moj dragi mladi prijatelj Stevica Rajčetić


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 16 Mar 2015, 01:00
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
Čekam te..



Kasniš?

Predaješ se..

A samo sam želela da koračamo zajedno.

Sve do kraja besvesti u nadi da ćeš uhvatiti korak sa mnom.

Da ćemo se naći na onoj tački prepoznatljivosti, gde smo se nekoć razdvojili.

Nadam se još deličkom sebe da ćemo se pogledati i u onom drugom prepoznati svu snagu vetrova, koji pokreću vetrenjače, svu snagu mora koji drže u životu milione i miliarde organizama, da ću naći toplotu Sunca i ugledati onu meni potrebnu svetlost Meseca.

Da ćemo se pronaći a samo bi nam pogled bio dovoljan.

Kao u bajci.

Čemu onda reči kada se već znamo.

Potrebno je samo napraviti mali korak i premostiti paučinu vremena posutu prašinom udaljenosti..

Nije bitno okruženje i šta će ko da kaže..

Možda mi nikada i ne možemo odsanjati san, bitno je da znam da sve ovo nije bilo uzalud.

Da nisam na korak od ludila kada tvrdim da postojiš. Možda tumaraš po sobi i gledaš kod prozor, možda i ti zamišljaš iste slike, možda si ih i ti uredno složio u album sećanja…

Možda..

Dovoljan je jedan pogled, u kom ćemo se zamrznuti, dok vreme neumitno teče oko nas.

Gde ćemo boraviti čitavu većnost, i nastaviti dalje kao da nema nikog. U tvojim očima pronaćiću ceo svoj davno zamišljen svet, svoj život i svoje sne.

Videću ih poređane na policama kao vredne knjige, koje se prenose generacijama. Bićeš čuvar svih vrednosti koje će ležati na paperju i reči nikad neizgovorenih – okačenih svuda po zidu.

Napokon ću pronaći svoj mir.

Znam da ćemo se prepoznati, jer takve stvari se dešavaju jednom u celom univerzumu. A sve traje koliko i svetlosna godina..

Za neke mnogo, za mene premalo..

Kada trepnemo, sve će nestati kao balon od sapunice, raspući će se, ili samo odlepršati.

Ali ja ću taj trenutak uhvatiti…

I stvari će postati blistave..

Nevine..

Božanske..

Moje.

Ti možes onda nastaviti da koračaš, živiš, sve uobičajeno..

Možda ćeš se okrenuti da me još jednom pogledaš, a možda i ne.

Meni će zaigrati osmeh u uglu usana, tek neprimetno, tek slučajno..

A takve stvari su najslađe.

I opet ću krenuti da koračam, ritmom svog srca..

Da igram.. Da se nadam našem ponovnom susretu..

Jer jednom ćemo koračati zajedno..

U ritmu života na podijumu od zvezda, prateći Mesečev sjaj..

Pruži korak i požuri..



lunamorena


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 17 Mar 2015, 23:50
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
Vreme
Vreme se razvlači kao smola. Kao da kaplje u retkim prilikama.
Radio se ugnezdio na slučajnoj frekvenciji.
I svira.
Uvek vešto sakriju bluz na razmeđu dana.
Valjda se najbolje note čuvaju za ponoć, kao snovi za pred zoru.
A onda, nekako, najteže je buđenje.


oblogovan©


...августовске магнолије упредене ми порама и даље… на свакој бори осмех рађања исијава ево већ и јануаром новим, никако да предахнем од разговора сa мислимa, хммм и даље си у њима…
септембарске мирођије шарају дланове жељне играрије… док се новембар с шеширом заводљиво њише кроз игличасте махуне надања, друштво му прави децембарска заврзлама око срчаних откуцаја,
међ проредима од недостајања…
и тако дођох до овог марта од неочекивања…
време...

®

Vreme

Popićemo još po kap
pa na put valja poći,
sve teče, sve prolazi
sve je San letnje noći.

Od vekova, od Eona,
trzaj snova se promiče
u daljini čujem zvona,
neko moje ime viče.

Kofere u ruke, kreni,
začuj zvuke
pođi k’meni.

A sat je stao,otkucao,
osim kiše,
ništa više…


insajdervuk


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 20 Mar 2015, 01:37
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
Kišno jutro

phpBB [media]


Prvi petlovi prizvali su zoru u okvire prozora. Ulice su počele da cvile i rumore, a semafori neprimetno iz žutog trepćućeg prešli u trobojni mod.
Ljudi su razvili kišobrane između sebe i neba koje se sumorno cedilo po njima.

Počeo je dan, ni po čemu različit od njemu susednih u kalendaru.

Bio je sasvim budan. Žudno je posmatrao kako se proteže da bi dohvatila češalj na komodi.
Jezikom je pokupila slast sa usana. Bile su vlažne i jedre.

Vratio se na jastuk i zažmurio prekrivši oči podlakticom. To je jedino mesto na kojem se mogao sakriti.
Tamo, iza kapaka, čuli su se tanani zvuci navlačenja najlonki, kopčanja odeće i veštog baratanja šminkom.
Prosto je gledao tu sliku kako se pred polazak, utegnuta i mazna, još jednom osmehuje sebi u ogledalu.

Kada je otvorio oči nije video ništa osim uspomena koje su se cerile u polumraku prazne sobe.



oblogovan




Играње речима које те протресу као коцкице за јамб.


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 21 Mar 2015, 19:06
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
Može i tišina


Napiši dve-tri dobre reči.
Ne mora stih, samo nešto što bar liči na život.
Može i tišina, ako umeš.
Može bilo šta…
Samo nemoj laž.


oblogovan


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 21 Mar 2015, 19:23
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
Buđenje


Jutro polako biva, rastače se između obrva, snova,
urlaju petlovi, vrište reke bez mostova,
besno gone urlike čamdžija bez putnika
i splavara bez napojnica,
a mi stojimo na obalama svojih košmara,
gledamo talase zamućene vode
kako pljuskaju o naše sumnje i strahove,
slušamo ptice koje grakću iznad leševa nemrtvih.

Još jedna kap rose, još jedan trag svetlosti
probija se, na horizontu…na jebenom horizontu…



insajdervuk


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker