Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 19 Apr 2024, 15:40


Autoru Poruka
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 26 Mar 2014, 16:41
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
- Ti stvarno živiš u ubeđenju da sve može da se promeni?
- Naravno, ti ne?
- Ne znam kako da ti na to odgovorim. Mislim da niko i ništa ne može da se promeni
do mere neprepoznavanja.
- hmm nisi me ubedio


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 03 Apr 2014, 17:46
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
- Знаш, скоро сам се сетила оне реченице како реч бира човека,
или ме је неко на то подсетио.. хмм нема везе...
- А ти, бираш речи?
- Не, само их бојим тренутним нијансама мисли... покушавала
сам да их слажем... ал нисам неимар... само пуки лакрдијаш
који верује у њихову магију...
- Пази сад ово, а рекла си да Чуда не постоје.....


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 08 Apr 2014, 17:53
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
- opet proza u stihovima
- opet, da
- usporila si nešto?
- moguće, mada i ovo je brzina


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 12 Apr 2014, 18:22
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
- мислиш да ће цело пролеће бити кенкаво?!
- ма сигурно, ево пола апарла је а киша киши и киши ће хахха
- могла би мало и да предахне, зар не
- може ал да замирише после на ново


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 26 Apr 2014, 12:54
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
гос`н Љуба је објавио једну предивну причу, е сад не знам да ли је његова или је преписана од некеле, ал окле год да је, добра је... пошто сам са темама малко шлб ( не знам де се дела она "кратке приче") ставићу је овде, па ко воле нек прочита, можда се и вама свиди....

Slika iz male seoske pošte


” Jel’ stiglo nešto za mene?”
” Nije, deda Miloje. Doneće poštar kad stigne, ne brini.”
” Ma, ja onako, svratio usput, da pitam kad sam već tu.”
” A šta to tako nestrpljivo čekaš?”
” Pismo iz Ameriku.”
” Pismo iz Amerike?! Ko ti to piše čak iz Amerike?”
” Ni sam ne znam kako bi ti kazo…”
” Pa, imaš li koga tamo?”
” Ni to ne znam.”
” Kako bre, čekaš pismo, a ne znaš ni od koga ni ima li ko da ti piše?”
“Vidiš, ćeri moja, nema u selu već odavno nikoga ko to pamti. Beše to jako davno i kratko je trajalo. Vi mlađi me znate kao večitog neženju, samotnjaka. Niko više ne pamti moju Milicu, a malo ko ju je i upoznao… Kratko beše, velim.”

Iz rata se vratio na imanje, opustelo i zapušteno. Roditelje pojeo rat. U nekoj odmazdi, izgoreše u crkvi. Oplodio je jalovinu brzo i sanjao domaćicu kako muze krave i siri mleko na šporetu… dece punu avliju, da rastu i dorastu da plaste seno, žanju pšenicu.
Ali ne bira razum nego srce. U punoj kafani pevala mu pesme što pune srce i dušu, od kojih se gubi razum i prazni novčanik. Takav bio u mladosti – meraklija. Otrovala ga njena lepota, glas, ruke na obrazu dok mu je pevala. Odveo je kući jedne pijane noći i niko je više nije video u kafani. Nije da nije bilo onih koji su žalili zbog toga, kleli, ali i zavideli.
Kratko je trajalo. Jutro je donelo pustoš, tišinu, praznu kesu gde je novac stajao… Ali u duši i srcu ostao je otrov, u uhu glas, pesma i na obrazu dlan… i sve je to čuvao neki neshvatljivi oproštaj. I još sve tu stoji kao da je juče bilo.
” I sad od nje čekaš pismo?”
” Ne. Ne od nje. Od ćerke. Kaže da mi je ćerka.”
“Ma, ko ti to kaže, Bog s tobom, deda Miloje?”
“Ne znam, rekoh ti već. Zvoni mi telefon u neko doba noći. Pita jesam li ja taj, Miloje Jokić. Jesam, kažem i pitam ko zove u to doba. Jedav sam razumeo šta govori. Sve počne na taj američki, pa se seti s kim priča, pa počne da natuca po naški. Kaže da joj Milica bila majka, al umrla na porođaju. Usvojili je kad je imala dve godine. Nije znala ko su joj roditelji, a nije ni marila mnogo. Lepo je gajili i čuvali, ti što je usvojili. Onda otišla u Ameriku, pa je stigla neka tuga i rešila da nađe roditelje. Pričala mi neke, meni starcu nerazumljive priče, kako je sve prevrnula da sazna, pa tako me našla i… eto. Sad čekam pismo. I sliku mi poslala, kaže da liči na moju Mariju… poznaću kad vidim, raduje se…”
” Raduješ li se ti?”
” Ne znam, ni to, vidiš ne znam. Da je Milica umesto nje, radovao bi se, ali to dete ja ne poznajem.”
” To više nije dete, deda Miloje, ima bar pedeset…”
” Dete je uvek dete, ali…”
” Da. A hoće li doći da se upoznate?”
” Oće, rekla je da će u to pismo sve da stavi. Pa sad čekam… eto.”
” Stići će pismo, ne brini. Daleko je Amerika.”
” Čekam već deset dana. Jel tolko daleko?”
” Stići će ne brini.”
Neko je ušao na vrata i prekinuo razgovor.
“Please… aaa, ja moliti Vas, za information… I... aaa, ja tragati Miloe Jokic…”
“Milice, skoro da se ništa nisi promenila… samo poneka borica…” – čuo se drhtavi glas deda Miloja i svi ostadoše ukčena pogleda i pokreta.
Ta slika, kao da i danas stoji u maloj seoskoj pošti. Kad god uđem, ja je vidim…


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 26 Apr 2014, 13:47
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
- па ни ја од овог пола не разумем, а камо ли неко други
- ето, потруди се да разумеш, Српски је то Брајко мој хахахха
- грозна си да знаш.
- знам.

Китка из туђу башчу

Беше си љубав
ама, дерт си остана.
И, не због сарај! Но,
за њум’ жалујем ја.

Она,
китка убава из туђу башчу беше.
Волела ме је млого,
мож ме и сг воли. . .

Море,
бедевију давам, анџар,
своју азгн главу уз све тој
да ме јоштен воли. . .

Затој,
затој море Цигани свирите
како у оној газда Миткино време
жалан самар од срце да скинем,
жалан самар, тој тешко бреме.

Знајем си,
знајем да због моји греси
тешко ће у Госпоцки сарај улегнем,
затој појте на овј свет макар
сас песму од муку да побегнем!

Свирите, појте
и тој онуј,
само онуј песму
Димитријо, сине Митре!


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 29 Apr 2014, 17:38
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
- eh... opet si kraduckala malo, priznaj neću ti ništa
- ma naravno, sve sam ja od tebe pokrala hahahha
- jel vidiš da nije bolelo kad priznaš
- ma da... priznajem sve pa čak i nepriznato hahahahha
i nisam ukrala od tebe
- e ne verujem ti baš


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 01 Maj 2014, 11:57
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
- мислиш да ништа све је?
- не мислим ал неки пут боље је но цело


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 03 Jun 2014, 16:41
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
- "Ne pišu peme oni koji ljube već oni koji ne ljube", reče moj pijani drug

- јбте па није ваљдак да не знам ни да се цмакам [shakinghead.gif]


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Razgovori...  |  Poslato: 06 Jun 2014, 19:27
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
Поменућу вас све редно.. јер ми сви недостајете а и ових дана је четири године како сам на овај нет-свет, па да кренем у ту авантуру која се зове Никови са којима сам делила млоге зоре... дане а богами и ноћи....

Боле ме је довео на тај неки форум, а нисам ни знала шта је то и да постоји... мсм јесам чула ал нисам нешто била знатижељна да чачкам, гвиркам и остало...
БГД-Кафе нема га више, да постоји, вероватно вас не бих све који сте после наишли, некако узводно ни "упознала"... тамо сам имала све [zenskismeh.gif] па и више од потребног... био је тај ОнлајнДневник и ту на том огромном форуму сам се закуцала, нисам знала да шарам по темама... учествујем у разговорима, чак мсм да ми је Боле и отворио Блог-Сновиђење... не могу се тачно сетим... значи од форума са милионИједном темом ја сам се закуцала за ту једну...хехех баш личи на мене [zenskismeh.gif] доЧекали су ме вукови нет-света
Чика Драгољуб - Флај, Фрит, СовицаПлава, Марио, Хехи, Осма, Вукилица, г-ђа Бранка - не могу јој се ника сетити, Провокаторка и Чика Луне... сви ту од настанка Кафеа!
Наравно шест месеци сам била "стари ник" док нису напокон прихватили да сам неко ко је боопнуо с Марса [zenskismeh.gif]... и гле чуда БгдКафе се срушио... реанимација није успела... таман кад је све легло... кад сам прихватила Фритове гузате тете... Лунетове неке Ш народњаке (за то ипак треба имати и слуха а богами и лоодило хаха)... Повокаторкине жемскасте трикове... Совицино пфљуц... Бранкине пофале а богами и тешке критике... политичке препирке с Флајем и наравно трилинг љубависања [zenskismeh.gif] Совица - Марио - Вуки... мммм опасан Далмош... наравно Фрит је све то ђавољски раздрндавао [zenskismeh.gif]... из те везе као љубавница понела сам све сем левбог бубрега [zenskismeh.gif] припао је Совици [zenskismeh.gif]
Нико ми није слао ПП, нико мејл... бр тел... и шта ја знам онај БреДкастов Скајп чак ни то... једноставно радио је Дневник све у 16.... кад реанимација није успела сем са Свит и Фритом нисам имала контакт... и било ми је претешко... свако јутро смо пили кафу тачно у 8 а ноћом од 00 почињао је плес надрндавања и здрндавања... фалили су ми... као утеху Фрит је један дан отворио цмиздрави БГДКафе да нас жеља мине... углавном нас тамо нема... и тако...
После два месеца Боле ме зове на други форум, каже мали ал не да је поткован, ма свидеће ти се.... толико ми се свидео да су морали да ме отерају [zenskismeh.gif] наравно гледано из ове перспективе, мсм сада ми је смешно, када се дешавало баш и није било толко смешно... углавном...
Бојка-Папак, Уроборош-Змајкаста, Јеленко, Мрак, Реклес, Клементина, ДонМаркони, Тоља, Дебилко, Наопака, Вагабундо, Сабљар-Тајгерко, Буци, Која, Комшиница (ал не ова наша), Пуфта, Бос, Елена, моја Мисс, Боске, РеинМен, она секташица, е њој сам ник заборавила [zenskismeh.gif] ... штета баш [zenskismeh.gif]... има још неког сам гарант пропустила, две године на једном месту... а таман смо се исвађали... ижљубили... измирили... и кренули "јово наново" да зидамо од темеља.. но ружно заборављам, у ствари само је крај био ружан, све остало је било [zenskismeh.gif]
Папку мој нема особе која историју зна ко ти и то до детаљ, млого научих да се зна, РеинМенко о Исламу сам сазнала у оних пар постова свака част боље и од Боскета кад ми је објашњавао, Тајгерко, надам се да ћемо некада негде јести то гројзе и пити ту ширу, јес да неће бити ко код Живановића ал наше ће бити боље гарант, Буци-Малени надам се си испекао ону тону раЏе и да је тамо ди си екстра, Марачак лалошу мој, љубим и тебе и секицу усрцко мало, Уро-Змајкаста моја сосице нико не зна да се свађа ко ми да ти право рекнем и баш ми фалиш, бем ти тај НС и Тозино сокЧае [zenskismeh.gif] и нараФски за крај Боскетова и Дудина Хот соба, никако да нађем те тубе формате [zenskismeh.gif] [zenskismeh.gif] [zenskismeh.gif]


Овде на Србију не да сам пала с Мараса но сам баш лоопнула... битно да ме нико није довео а ни позвао, ко вас све шишка, дошла сам вам сама и Хвала вам свима што сте ме и прихватили и не, овакву каква сам, нећу никог да издвајам ал недостајете ми онако врцавоШашкасти баш!!! [srce.gif]


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker