Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 13:47


Autoru Poruka
Julia
Post  Tema posta: Re: Forumska kafana  |  Poslato: 26 Avg 2013, 11:26
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
Hmm..da ..blud..Ah koliko jedno vece moze da traje..Kad su pravi ljudi na pravom mestu..mislim se..
Uther i Komsinica uskladili nekako pokrete i ostase i dalje na podijumu..Sad je na redu Tango...Majko draga, stresoh se sva, sad kad se Uther istripuje da vozi tenkica pa pocne vijati Komisinicu po podijumu, kuku leleeeee..
Drugi plesni par su Gigi i Boss..Bosu krenulo, bas ono pravo...Gigi kao cigrica a on trudi se da je isprati i da se ne izblamira..Sav se zacrveneo , sto od emocija koje su ga zesce pukle, sto od vrucine sto je u usi udarila, a bogme sto i od onog vinjaka sto je cepao..
Sve u svemu, cini mi se da ce ovo dvoje zasigurno kafanu zajedno napustiti ,ako ne bude kakvih iznenadjenja..
Krenuh ka toaletu msm, ne moram sad detaljisati, uglavnom popilo se malo vise, pa ono..
Otvorim ona prva vrata..unutra..na jednim naslikan deckic , na drugoj devojcica..Aj idem u ovaj ya devojcice..hop, zakljucano..Boktemazo koja li je ovo unutra..sisti ko nijagarini vodopadi
Krenem da se uvatim za kvaku ovog drugog kad..ruka mi ostade u vazduhu, zaustavila sam dah..i slusam...a imam sta i da cujem
-Uhhhh..Zlobniiiiii..tu tu...malo gore, aj sad malo dole...toooooo.mmmm
-Jel dosta Laki-cuje se Zlobni..
-Uhhh..jos samo malo ,uhhh tako mi prija..tooooo
Prekrstih se na brzinu..Crna Lazo pa zar u WC-u, pomisljam i dok se crvenim umesto njih krecem ka izlazu kad cujem opet Lazljivin glas
Uh, dobro je..Zloco srce si..nemas pojma kako mi je prijalo..Juce sam bila na standu i jbt izgorela mi ledja skroz, svrbi u PM, da me nisi pocesao sad odlepila bih majke mi...
Hahhahahhahahahaha, ne mogadoh da izdrzim, pocela sam da se smejem naglas..U tom momentu otvaraju se i ona vrata sa naslikanom devojcicom izlazi Vuki smeskajuci se i kaze ''Ah ti kokteli, napuni se besika za cas''
Odoh za cas da i ja oposlim ono za sta sam dosla pa da se vratim u zizu desavanja
Zavrsih ja to za tili cas i ajd nazad.
Zmirkajuci ulazim opet u kafanu, moja srecica i dalje sedi sama..Megi se negde zagubila, ne vidim je al je cujem kako se cereka ko sumanuta,Andja i Zex ne silaze sa podijuma a on pijucka pice (ono sto sam mu ja narucila) i zamisljeno gleda u karirani stoljnjak ispred sebe..
Srecica mala, dodje mi ga na momenat cak i zao.A onda se setim onih ljubavnih izjava Megi..prodje me zaljenje istog trena
Opa...I Molena i Casual su ustali da odigraju tango..Vidi vidi kako se samo vrte ko na ringispilu...Casual doduse malo nekako deluje kao uzdrzan (dobro ajde mozda coek ne zna da igra ) a Molena se razletela po podijumu ,trese gore trese dole, trese napred a bogme i od pozadi..Trile zinuo proteza samo sto mu ne ispadne iz usta a Nikita lupka pristima o sank , a meni od tog zvuka pocinje da bubnja u glavi..E sad bem li ga..dal od toga il od onih pelinkovaca..videcemo..

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
Julia
Post  Tema posta: Re: Forumska kafana  |  Poslato: 26 Avg 2013, 12:53
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
Posle uzbudljivog tanga, Uther drzeci jos uvek kOmsincu oko struka krece ka njihovom stolu...
''Hocu kuci-kaze Komsinica
Kone moja, nemoj sad, tek je postalo zanimljivo-odgovara on
-Ali dosadilo mi je vise, a i imam neka posla, novi broj nedeljnog casopisa nije jos zavrsen
Pusti Kone sad novine, veceras si u meni probudila zmaja-dodaje on
Hahahaha, Utheru-odgovara komsinica, meni vise licis na azdahu, samo jos da pocnes da bljujes...al ne vatru nego one silne cevape i kobaje sto si pojeo..
Uther opet pocrvene..a onda dodade ''zasto me uvek teras od sebe a trcis prema meni ?.''Jbt..coveka..pomisljam..On veceras svaki cas crveni..pretvorice se u leskovacku papricicu..al je uporan svaka cast..za to mu se mora odati priznanje
Za stolom ih ceka Naopaki..Okrece onog jednog plasticnog tenkica u rukama i prevrce ocima gundjajuci ''Jbt opet neki spamuju...podijum...A i ovaj MrPhact me nervira..poznate su meni njegove sale..da..A gledaj i Pittaa..gledaj to zlo od coveka..uzas..
Utheru-obraca se svom drugaru-hajde idemo odavde da se igramo tenkica..
Uther ga pogleda..i pokazujuci ocima diskretno na KOmsinicu rece-Naopacki druze..rano je jos..zabavi se malo..
Ma ne mogu-odgovara Naopaki..sve sami ili spameri ili zloce ili ..ma neki cudni ljudi sa neprikladnim smislom za humor..
-Dobro bre Naopaki, kaze Uther...opusti se ima ovde zenske ..ima sve..
Pridji nekoj, popricaj , sto sedis sam pomislice ljudi da te zenske ne interesuju
STa-povika NAopaki..zar i ti Uther..a mislio sam da si mi ti drugar..A i ti me prozivas, i ti sa tim neukusnim salama
Uther ga u cudu pogleda i samo sleze ramenima..Okrenu se ka Komsinici i poce da joj prica jednu od svojih ''lovackih'' prica..Kako je on pokosio stotine neprijateljskih tenkova sa svojom ljutom mahinom..
Trile je vec poceo zevati..''Bem ti kakvi ljudi, kad ce vec jednom kuci, mrmlja sebi u bradu..Gle, dodaje, onaj Boss otisao je, izgubio se a nije platio sva ona silna popijena pica..On i ona mala Gigi popili su nocas boga oca..Joooj Trile Trile pa sto ne pazis malo , a i ti zalizani, okrece se ka konobaru , sto ti nisi malo bolje pazio''
Pogledam..Bossa i Gigi stvarno nema..Opaaaaaaaaa...Znaci to je prvi par koji je napustio zurku...I to zajedno..upareni..Svaka cast ,svaka cast mislim se..tako i treba, na mladima svet ostaje
Pogled mi zatim slucajno odluta do vrata..A potom odmah do prozora..Zavesa ,nekad je valjda bila bela, sad od dima poprimila neku sivkastu boju, jedva se nazire kroz nju odsjaj meseca koji nekako cudno zmirka.A nazire se i nesto drugo..Vidim na prozoru dve siluete..Zatvorih oci pa ih onda otvorih, boze me sacuvaj mozda mi se od onog pelinkovca nesto prividja..zmirkam i gledam i dalje..e sad mi bas fale naocare..
Pridjem ja malo blize prozoru..da osmotrim iz blizine jel mi se to prividja ili stvarno dve glave (a bogme rekla bih povece) vire kroz prozore..
Pridjem blizu skroz..razmaknem malo zavesu, al diskretno da me te dve glave ne primete, prozor je odskrinut (cicija Trile stedeo na ventilaciji pa sad pravi promaju) kad tamo....sok...Ebote pa ti su Bubi i Sjajnaaa...juuuuuuu...sta one rade tu? pa sto vire hebote, mislim se ?
Cujem Bubi kako kaze,Sjajna ja bih usla ipak, da se pozdravimo sa Triletom, znas spremila sam mu onu moju cokoladnu tortu prste da polizes
Nema sanse, kaze Sjajna, ni ziva necu ,tamo je ona Senka ai svi ono ostali smorovi, nema sanse necu
Hajde Sjajna molim te, vidi kako se lepo provode, a kod nas je tako dosadno..vidi i muskih je puna kafana..ima tamo mojih davnih sipmatija..ovo mi je prilika da ih vidim uzivo
Ma necu Bubi, nemoj da me gnjavis, gde ti je ponos,a usotalom Damiena nema tamo sto bih ulazila
Uhhh, uzdise Bubi, sad bih od muke pukla,gledaj onu Iskru kao kuva kafu , a ja sam ovu kafanu zajedno sa Triletom stvorila..Ja sam visila od ujutru do uvece u njoj, pratila i docekivala svakog gosta..A gledaj sad..nije hteo ni da nas pozove na zurku..
Ma, nadovezuje se Sjajna, sve je to kriva ona Senka, ona ga je nagovorila sigurno..
Da,da..u pravu si-odgovara Bubi...Vidi molim te i ona Komsinica je tu..gledaj molim te kako se samo cereka pored onog lepotana..
A sta mislis ko li je onaj pored Komsinice?
Njega ne poznajemo, jel tako Sjajsna? pita Bubi
Ne poznajemo Bubi, odgovara Sjajna, nego, nastavlja ona, sta ti imas protiv te Komsinice, pa volis da muvas sve njene simpatije?
Ma daj Sjajna, vec sam ti obajsnila, nemam ja nista protiv nje, nego ona protiv mene, ljubomorna valjda sto mene svi vole
Da, da, potvrduje Sjajna-jasno mi je,nego Bubi ajde idemo..idemo mi u nasu kafanu ja ti i dva nasa klona i bice nam bolje nego njima...I odosee..Boze sacuvaj st aje ovo, mislim ja..Prividjenje nije, al da nekome ispricam tacno mi niko ne bi verovao..

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
Julia
Post  Tema posta: Re: Forumska kafana  |  Poslato: 26 Avg 2013, 15:32
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
Ma ko da je bitno u sta ce ko da veruje...Vratim se ja nazad, pogledam na sat, pred ocima mi se magli ne mogu raspoznat brojeve pa da me ubijete..Aj nema veze, mislim se , ko da je bitno koliko je sati..
Boss i Gigi su otisli a ostali jos uvek na svojim mestima
Dobro sad,raspored se malo mozda i promenio ali sustina je ostala ista.
Iskra definitivno zaboravila na kafu i dalje u zivoj diskusiji sa Madom,Vucica nadlakcena na sank sa koktelom u ruci, ne nije ovo koktel, ona je presla na crno vince i pogledom sara po jos uvek punoj kafani.
Svemsecini da trazi Bredkastog a on i dalje za Danijelinim stolom sedi, ona ga nesto pali a on se primio ko baba na penziju.Trepce i u isto vreme mljacka ustima dok mu vodica curi sve niz bradu.
Komisnica je otisla do Molene da joj se pozali kako njen drugar Uther pocinje da je smara vec svojom samouverenoscu a Molena se samo smeska i kaze ''komsinice , ko se svadja taj se voli''
Zamislih se malo nad ovim recima..ebote da li je to stvarno tacno?
Sudeci po tome ja i srecica se nimalo ne volimo, al smo zato ja i Trile u velikoj ljubavi
Ma nije nego..Nemere to tako..Odmahnuh glavom kao da cu tako da rasteram sve te nadosle misli, i bacih pogled ka srecici..On i dalje sedi sam za stolom a meni odmah na um padose reci one pesme ''sam za stolom jedan covek sedi,obavijen maglom dima,sa suzama u ocima
s jednom zenom u mislima''...Hmmmm, koja li se zena seta po mislima moje srecice..Gledam ga, on podize glavu i pogledi nam se sretose..Zaboravih svu onu ljutnju i bes koji je u meni probudio muvanjem sa Megi i Andjom, i opet neka cudna jeza mi prodje telom a leptirici zaigrase uzicko kolo u stomaku.
Dal da mu pridjem ili da sacekam jos malo, mislim se..Ne, ipak cu sacekati jos malo..Okrenuh glavu na drugu stranu, a onda kraickom oka posmatram njegov izraz lica..U tom trenu izgledao je kao neko malo detence kome su uzeli plisanu igrackicu sa kojom je navikao da spava (ovo spava je samo poredjenja radi i da se ne protumaci pogresno molicu).
Popilo se nocas u kafani a bogami i pojelo podosta..Gledam, Koja mu ga dao bas dobro, pa se nesto tamo nekome zali kako svi koriste sirotinju raju,pa i ovaj gazda Trile umesto da Vipovci sve placaju on naplacuje od puke sirotinje..Vucica se pridigla sa barske stolice, pustila je sank i prilazi Koji njijusuci kukovima levo desno ko putnicki voz u krivinama i to na pruzi Beograd-Bar (a kakva je pruga to bolje da ne znate)
-Vujkane, srcko kako si mi-pita ona
-Ma Vucice sta da ti kazem, bolje da nisam ni dolazio, smor zesci, svi oni ok ljudi nisu ovde samo nneki nazovi ''Vipovci'' znas
-Vujkane, hajde da mi popijemo jos po jednu pa ce biti bolje, a onda vice,konobarcicu donesi nam flasu crnog Finceta za mene i mog srcka Vujkana.
Al ce ovo dvoje da se nalljuljaju bok te mazo, pomisljam , pa se setih da odavno nisam pokvasila grlo te prilazim zalizanom i velim ''deder sipaj jos jedan Gorki''
Na to ce on meni ''gazda je rekao da ne dajem pice dok se ne plati ovo popijeno, kad se svi ponapijate ko ce ovo da plati''
-Hebo te gazda ,mislim se vadim novcanik i kazem ''slusaj ti zalizani, oces sad da kupim i tebe i tvog gazdu i ovu kafanu,a?
Ja sam vise kafana obisla nego sto ih je tvoj gazda na razglednicama video, i nikad mi niko nije naplacivao unapred
Utom se i gazda umesa ''Juliska sta je problem''-pita on
Sta bre Trile sta je problem, jel ti ja licim na nekog klosara pa mi naplacujes unapred
Ma ne Juliska, ti ne, vadi se on, evo ti ne ..ne ..ne moras da platisu opste (hoce on da izgladi situaciju a knedla mu zastala u grlu pa ne moze da izgovori)
Ne treba Trile, kazem ja, ne pijem ja dzabe znas, a i ne moze mene svako da casti picem.Nego evo ti moje popijeno, i sve sto si ti popio, i sto je ovaj zalizani popio, i srecica sto je popila..Sve naplati..cicijo..
Bacim mu pare onako nonsalantno na sank (ono kao da me nije briga za pare, reklo bi se hebe a u sebi se sve prebrojavam kolko sam dana cigare i leb mogla kupovati za ovo..Plata nece do 30-og a ti Julia cascavaj po kafanama..kozo..kazem ja samoj sebi)
Iznervirana i na sebe i na Trileta a bogami i na zalizanog , on je meni upisao bar tri Gorka vise nego sto sam popila, podjoh ka jednom stolu da sedem i da se odmorim valjda ce do tada neko i krenuti kocu ebem ti..
Andja i Zex i dalje plesu...o majko milaaaaaa..otplesase oni i rumbu i sambu i tango i valcer..ma sve moguce igre...mislim da je i Moravac u medjuvremenu bio..al jos uvek cini mi se nista konkretno.Mnogo je bre fin ovaj Zex..predji na stvar Zex, mislim se u sebi,vidis bre kako onaj Naopacki merka Andju, ce ti je smuvati a neces ni trepunuti
Uther trenutno komsinici objasnjava pravila neke igrice (sa tenkicima naravno) ko koga napada i kako, kako se racunaju poeni,kolko moras da upucas da bio dobio poen i tako neke gluposti .Komsinica klima glavom, sve se plasim ustuknuce vrata smem da se kladim da joj nista nije jasno ko ni meni..
Hmm..Nerro i Minnie..zaboli se tamo u jedan cosak i posle guslarske veceri kuliraju posmatrajuci sta se desava..samo se s vremena na vreme cuje minni kako kaze ''Nero dje to gledas coce, glavu vamo vrci''
Dobro draga, ziv covek mora da pogleda-odgovara Nero
Oli ti Nero da budes mrtav coek ako budes tako zvero okolo,a?
-Necu draga vise obecavam-rece Nero i zatvori oci..sto je sigurno sigurno
Eh, bem ti ljubav..Pa lepo kazu da je ljubav slepa..a i ono malo sto bi progledao nedaju ti...

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
Julia
Post  Tema posta: Re: Forumska kafana  |  Poslato: 26 Avg 2013, 22:59
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
Da..takva je ljubav..a da li ce se u ovoj noci roditi neka prava ljubav, ili poneka avantura koje se sutra nece ni secati, il ce se barem praviti da se ne secaju..ko ce ga znati..Kada napuste ovu kafanu i odu u noc..samo im je ona svedok zbivanja..A noci umeju da cuvaju tajne..Mnogo bolje nego ljudi..
Zex je otpratio Andju do stola i vratio se po jos jednu turu pica, posto je onaj zalizani za sankom nesto cudno ukrstio ocima,kad ete ti Naopaki se malo pomalo primace..Sede za njihov sto i tamo vamo krenu neka prica..Andja rumena od vina a i od plesa, mase nekom papirnom salvetom ne bi li se malo rashladila a Naopaki ,dzentlmen kakav i jeste, doseti se pa na brzinu jednom rukom smace onaj karirani stoljnak sa stola i poce mahati ispred nje, bas ko ono kad lade boxere izmedju dve runde..
Zex sa ona dva pica stade nasred kafane, osvrnu se levo desno i sta ce coek nista mu ne preostade drugo nego da se vrati po jos jedno..Za Naopakog..Kad je bal nek je maskenbal..Sedose tako svo troje za sto Andja vec malo rashladjena Naopaki pun nekog novog nadoslog elana i zex sada vec vidno smoren.
Koji li ce vitez Andju otpratiti kuci, to bokte pitaj...
Komsinica navalila oce kuci pa oce..Ubedjuje je Uther da je jos rano, da ni penzioneri oni malo vitalniji nisu jos polegali, al Komsinica tera svoje..
Trile zeva za sankom rasklopio usta pa zinuo tacno bi mu orao mogao u ustima gnezdo napraviti,pa nikako da sastavi.
Nikita je tu, tik uz njega , ne odvaja se , da stari lisac ne bi dosao na kakvu suludu ideju da muva slucajno neku ,sto bi Pitt rekao ,trebu.
Molena i Casual su nocas ispricali sve price sto se ispricati mogu, zatvarali nisu, s vremena na vreme upotpunjujuci svoju pricu sa drazesnijem osmesima, posle nekog vremena im se pridruzise Lazljiva i Zlobni te nastade opsta zahebancija.
U neko doba Lazljiva diskretno ispod stoola polozi svoju ruku na Zlocino koleno, a to im valjda bejase neki tajni znak, on se malo promesklji kobajagi zevnu dva tri puta i uz izvinjenje kako sutra ima neke neodlozne obaveze morace da krene kuci..Jelte a da se Lazljia ne vraca sama po noci kuci on ce je ispratiti jer muje to usput..Uz koji put, pitam se, al dobro ajde sad..mozda neki tamo preko Male Mostanice bem li ga..
Tako Lazljiva i Zlobni bejahu drugi par koji je ove noci ruku pod ruku napustio kafanu.
Casual I Molena opet ostadose sami..Cek majke ti da cujem sta pricaju..Prisnjah se da cujem..Bem li ga ako znaju i oni..
O nekim slusalicama, pa nekom ledu koji ce on nositi u afriku (cuj da led nosi u afriku pa zna li on gde je Afrika ,pa nije mu Afrika u Surcinu hebote), pa o nekom sumarku..NA kraju mi nista ne bejase jasno, a da li je njima koj ce mu ga znati.
Pogledah opet ka Picardovom stolu..I uhvatih na trenutak njegov ceznjivi pogled..al ne..nije upucen meni..Gledao je tamo u pravcu stola z akojim su sedeli Pitt danijela Megi..onaj nabildovani sto je dosao sa Ade.. u medjuvremenu su im se pridruzili Minnie i Nerro..
Dakle uhvatih taj ceznjivi , setni pogled..upucen ka Megi..i u tom trenu se nesto prelomi u meni..Pade u vodu sav onaj moj prkos i inat i ljutnja i resenost da se igram sa njim i sve..Shvatih u tom casu, da je njegovo srce vec zauzeto, da sam ja imala taj jeda ntren sa njim, ali zar tren nisam i zelela? Eto dobila sam ga nocas,a uostalom kazu da se sreca meri u trenucima a sve ostalo su samo secanja na te trenutke..Da, imacu secanja, rekoh sebi, jer sve drugo sto bih dobila , ne bi to bilo ono pravo, i da, uvek bi mi ped ocima titrao ovaj njegov ceznjivi pogled upucen Megi..I da ljubav treba uvek da pobedi pa makar ja ne bila deo te ljubavi..Udahnuh duboko, smirih otkucaje svoga srca i krenuh napred, ka Megi..
Ostalim asamo nehajno mahnuh a Megi rekoh ''Megi molim te mozes li doci za cas
Megi ustade i krenu sa mnom put sanka..Iskoristih priliku da narucim sebi jos jedan Gorki (ko ga hebe mislim se , bar cu da se naljuljam ,u picu je uteha, a ujutru kad ustanem onako mamurna i nikakva nece mipasti na pamet ni kako se zovem)
Otpih gutljaj pica i poceh ''Megi, znas, veceras se izmedju Picarda i mene nista nije desilo...Izasli smo na vazduh malo, popricali i shvatili da je sve to samo jedna velika zabluda..
zasto-pita u cudu Megi
Zato Megi, sto njegovo srce pripada drugoj
Znas,dodajem ja, ljubav ne bira ni vreme ni mesto..Ljubav se jednostavno desi..A njemu se desila..sa tobom
Megi bese zinula nesto da kaze al osta tako otvorenih usta.ostade bez teksta.
ne govori Megi, nastavljam dalje ja, nekada su reci suvisne, i ne potiskuj svoje emocije, jer znam da i ti nesto slicno osecas prema njemu
Idi, blago je gurnuh napred, tvoja ljubav te ceka..Idi i raduj se..Ja vam zelim srecu..
Megi nesigurnim korakom krenu prema Picardovom stolu, stade ispred njega, on podize pogled, neizmerna sreca u tom trenu ozari njegovo lice..Uhvati je za ruku....Dalje nisam mogla da gledam..Knedla je jos uvek neprogutana stajala u grlu,nesto malo me u oku zagolica, mislim da je to od dima i slabe ventilacije, da bice da je to..Okrenuh se onda na tren jos jednom ,vidim dve spojene ruke u jednoj, dve glave jedna uz drugu i dva osmeha..I nasmesih se i ja...Lepo je nekad uciniti druge srecnima..pa i po cenu odricanja..pomislih...

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
Julia
Post  Tema posta: Re: Forumska kafana  |  Poslato: 26 Avg 2013, 23:28
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
Prvi treptaju jutra poceli su da proviruju kroz prozore kafane, i stvarno je vreme da se razilazimo..
Komsinica demonstrativno ustaje a Uther odmah za njom
-Gde si ti krenuo, pita ga
Kako gde Kone, da te ispratim
Umem ja i sam znas-odbrusi mu ona
Zasto Kone bezis od mene kad ti srce drugacije zbori-rece Uther
Komsinica samo zakoluta ocima i krenu napred...Uther naravno prati je u stopu, a z anjima trci Trile i zapomaze ććA ko ce da plati ovo pice, a?
Uther se masi za novcanik, izvadi kolko je duzan progundja nesto,sto je licilo na psovku i nastavi put vrata..Za komsinicom
Nisu se drzali za ruke, nisu ni ispod ruke..ali ovo je treci par koji je napustio kafanu..Zajedno..Doduse komsinica koji sekund ranije ali bozemoj ko jos broji sekunde..
Minnie zeva sve u sesnes i okrece se prema Nerru ''diz se coce ocemo li kretat?Moraju li te Nero vazda iz kafane izbaČivat''
SLusaj ti draga,progovara Nerro prvi put veceras jasno glasno i ono bas razgovetno..e sad dal to sljivovica iz njeg agovori ili je on sam smislio ne bi znala..Uglavno Nerro progovara ''nemoj ti meni celo vece zanivetati, nemoj nero ovo, nemoj nero ono, zatvori oci , otvori oci dokle vise''
Cute svi..Cuti bokte mazo i Minnie..Zatreptala ocim ai ne progovara..Ma dal je moguce pitam se ja, sta se sve nece nocas izdesavati.O ljudi moji..
Zatim Nerro ustaje, pozdravlja se sa drustvom i rece ''Minnie ides li''
-Da dragi-sad Minnie odgovara tiho
Odose i oni..
Ustaje i Danijela zajedno sa onim dasom pitt se uskomesao dal da podje za njima il da ostane, vija glavom po kafani ććdje li mi je Vucica pita sma sebe'' haj ostacu mozda ne ostanem na kraju kukava sam , misli se, pozdravlja se sa Danijelom i izgubi se negde izmedju stolova.
Danije prilazi sanku tapse Trileta po ramenu uz reci ''Bravo trtilo legendo'' mase svima, baca jedan pogled tamo prema separeu, okrece se i odlazi..Zajedno sa dasom sa kojim je i dosla..Minnie i Nero ih cekaju kod vrata i cujem da se dogovaraju kako za njih ova noc jos nije zavrsena na Pantersima je extra muzika i idu oni tamo..pa nek ide zivot..
Nego, sve se mislim gde mise Iskra zagubi u ovoj guzvi..Gledam lepo gledam desno, ne vidim je nigde..Mada vidim sa Vucicom razmenjuju neke zahebane informacije, Vuja kunja u cosku al gde je Iskra..
O bem ti zenu, pa dal je normalna.
Prilazim Triletu i pitam ga ''Trile dje se iskra zagubila'' on pokazuje na jedan udaljeni sto u levom uglu a Iskrica sedi i hekla..Isheklala vec pola stoljnjaka..Stavila cvidŽe i pici li pici..
E sad jedan trojac krenuo je put izlaza..Andja Naopak ii Zex..bem ti lice mi na trojac bez kormilara..Nista meni ovde nije jasno, al dobro sto mora bas sve i da mi bude..
Ustaju i Casual i Molena..Oce i ovo i oni zajedno..mislim se ja u sebi..Sta se cudis hebote, odgovaram ja svojoj tupavoj pameti, pa nisu citavu noc vodili pregovore oko Novog nuklearnogg projekta na Bliskom Istoku..
Dje su im bila ruke a dje noge , ko je koga vodio a ko je bio vodjen nisam sve to lepo propratila zatrakivao Me trile nekom njegovom zahebancijim al uglavnom na vrata kafane izasli su zajedno.
Pitt se opet uzvpoljio oko Vucice ko mlad petlic, a dal je na kraju sta bilo ili nije ni to vam ne znam jer su izasli coporativno Mad,Vucica Pitt Koja, i Iskra z anjima ali koji minut kasnije dok je spakovala pletivo i heklicu da ne izgubi
Picard i Megi ostadose poslednji izubljeni u vremenu i prostoru..svesni samo jedno drugog i ko zna do kad bi to trajalo da Tril ene viknu''Pikula ajd epakuj prnje pa razguli ne mogu ja dezurati ovde dok ti vodis ljubavne razgovoreć''
Njih dvoje zagrljeni podjose put vrata,na pola puta zastadose okrenuse se i uputise mi jedan smesak..Valjda zahvanosti
Nasmejah se i ja njima..a sta bi drugo..
Odose i oni..
Ostao je jos samo gazda Trile a naravno tu je i Niki,ceka ga da prebroji pazar pa da i njih dvoje nocas otplesu svoj ples na mesecini...
Umornim korakom krecem i ja ka vratima..Ne nisam tuzna..Biloje veselo ,bilo je smeha, bilo je i razocarenja, mozda i po neka suza..A bio je i onaj..samo meni znani trenutak..A sve je to zivot, zar ne..
Otvaram polako vrata, dah jutra mi miluje lice, mesec mi se smeska i namiguje, nasmejah se i ja njemu....a iza ledja cujem Triletov glas '' Eto ti moja Julia a ja kad sam ti govorio nisi htela da me slusas''
Odmahnuh rukom ne okrecuci se..U tisini jutra cuje se samo zveckanje mojih potpetica iz daljine polako ne zureci gega se i prvi zracak sunca..Bila je to prva Forumska Zurka u Kafani kod Trileta..a mene...dole kod Jata ceka taksi...
Svanulo je iznad crkve Svetog Marka...
Dobroooooooo Jutrooooooooo...

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker