Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 16:16


Autoru Poruka
Astra
Post  Tema posta: Raskid i kako ga preboleti  |  Poslato: 29 Maj 2012, 00:02
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Pretpostavljam da svi imamo makar jedno takvo iskustvo.
Na ovoj temi ćemo pisati o tome i razmijeniti svoja iskustva.
Također ćemo postavljati i novinske članke na koje možete ostaviti svoje komentare i produskutovati o njima.

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Raskid i kako ga preboleti  |  Poslato: 29 Maj 2012, 01:07
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Pilula za slomljeno srce

Kako će se lečiti ljubavni jadi u bliskoj budućnosti

Slika

Sećate se filma " Eternal Sunshine of the Spotless mind" u kome mogu da se obrišu bolna sećanja?

Sada smo blizu takvog otkrića i u stvarnosti! Naučnici kažu da će se u budućnosti koristiti pilule za kontrolisanje emotivnih problema i bolova.

Doktorka Naomi Eisenberger sa Univerziteta Kalifornija kaže da su otkrili povezanost između dve vrste bola. "Primetili smo da snimke moždanih reakcija izgledaju gotovo identično". Tako je dokazano i da su ljudi koji su uzimali tablete protiv bolova bili manje psihički osetljivi u tom periodu, odnosno da im je veći prag tolerancije na emotivne probleme.

Upravo zato će se raditi na pronalaženju novih pilula protiv bolova ali onih izazvanim emotivnim problemima. Samo, imamo neki utisak da to neće biti baš tako jednostavno!



Domino

_________________
Slika


Vrh
*Twilight*
Post  Tema posta: Re: Raskid i kako ga preboleti  |  Poslato: 29 Maj 2012, 12:47
Korisnikov avatar
Laprdalo i tuturutka

Pridružio se: 17 Apr 2012, 20:07
Postovi: 11750

OffLine
Ja nikada ne patim za neki ko je bio i otiso iz mog zivota.
Za cim patiti? Za kim patiti?
Bilo pa proslo, kako sreda dodje pa ode tako i muskarac.
Docice nova sreda.


Vrh
Tina
Post  Tema posta: Re: Raskid i kako ga preboleti  |  Poslato: 29 Maj 2012, 16:40
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 16 Maj 2012, 15:32
Postovi: 537

OffLine
Vreme leci sve.


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Raskid i kako ga preboleti  |  Poslato: 29 Maj 2012, 16:53
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Kako preboleti raskid

Raskid veze fakat nije laka stvar, ali ako reagujete na vreme oporavićete se za tili čas

Slika

Čak i kada ste raskinule vezu jer on nije pravi za vas, posle raskida možete da se osećate loše, uplašeno i tužno i početi da preispitujete svoju odluku.

Rebecca Gladding autorka knjige “You are not your mind” kaže da bez obzira na to šta je prouzrokovalo razilaženje, prekid veze ostavlja u ženi osećanje praznine i ova autorka nudi nekoliko jednostavnih trikova da što pre zalečite rane.

Kao prvo - postavite pravilo od 30 minuta - kada pomislite da mu pošaljete sms/mejl ili da ga pozovete, obično je to znak da vam je dosadno ili da ste usamljene jer je on pre bio tu da vam ispuni vreme. Gladding objašnjava da ako se suzdržite 30 minuta i angažujete nečim drugim (trčanjem, čitanjem...) bićete u stanju da razdvojite pravu od one trenutne emotivno nabijene potrebe koja je prolazna.

Drugo identifikujte što pre šta vas sve podseća na njega – i sklonite to na sigurno mesto. Na taj način ćete ublažiti najteži deo post-raskidnog perioda.

Pozovite svoju najbrbljiviju prijateljicu – u ovom trenutku vam nije potrebno da blejite u zid i pitate se šta on radi ili kako se oseća. Potreban vam je neko ko će biti u stanju da vas uplete u razgovor o drugim temama: zlom šefu, sniženju u tržnom centru, manikiru ili čemu god već samo ne o njemu.

I konačno napravite listu zašto vam je bolje bez njega, ali pri tom budite realistične – Gladding kaže da ćete na taj način biti u mogućnosti da sagledate širu sliku i da utulite impuls da se vratite tipu koji nije bio dobar za vas.


Domino

_________________
Slika


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Raskid i kako ga preboleti  |  Poslato: 01 Jun 2012, 08:51
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Da, vreme leci sve.
Ne postoji dovoljno dobar lek, niti nacin.
Uvek u nekom trenutku ostanes sam sa svojim mislima.
Ali prodje... vreme ucini svoje :mrgreen:

_________________
Slika


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: Raskid i kako ga preboleti  |  Poslato: 01 Jun 2012, 10:49
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
Ma nešto mi to sve ono...
Joooj ovo mi je grozna tema...Uvijek sam sve uradila [kasljuc.gif] da 'oni' ostave mene...Nekako mi bilo lakše i bezbolnije.. ;) :mrgreen:

_________________
Slika Slika


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Raskid i kako ga preboleti  |  Poslato: 01 Jun 2012, 11:00
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Ana je napisao:
Joooj ovo mi je grozna tema...Uvijek sam sve uradila [kasljuc.gif] da 'oni' ostave mene...Nekako mi bilo lakše i bezbolnije.. ;) :mrgreen:


:o
Ana...zar je moguce he he.
Ma svejedno ko koga ostavi...msm cinjenica je ako ti njega ostavis da ti lakse i prebolis valjda taj raskid, jer si ga ostavio iz nekog razloga....
E sad ako bivas ostavljen...nema pravila kako ga preboliti...
Boli...i treba da boli...ja bih se zapitala da ne boli :roll: ... ali i prodje.
Pravilo je izbjegavati ga odredjeno vrijeme, izbjegavati sve informacije o njemu i pokusati sebi popuniti slobodno vrijeme maximalno na neki zabavan i zanimljiv nacin.
Naravno uvijek ostanu oni trenutci samoce koje je spomenula Komsinica...u njima je najteze, ali ako je dan bio 'pun' i ti trenutci postaju sve kraci....
Ma lupam....uglavnom forumule i pravila nema....posebno nekog pisanog pravila...Svaki put je bilo drugacije.

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: Raskid i kako ga preboleti  |  Poslato: 01 Jun 2012, 11:10
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
Ma uvijek mi bilo grozno pogledati ga u oči i reći :'Ne mogu više,prošlo...kraj...'... Il šta se već priča :?
Al mogu ti reći da sam imala problema da me ostave i kažu :'Haj,dosta više....'
Sva sreća pa takvih situacija nije bilopreviše u mom životu.. [55555.gif]

_________________
Slika Slika


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Raskid i kako ga preboleti  |  Poslato: 01 Jun 2012, 11:22
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
A sto si ti finaaaaa... heheh.
Iako ti potez nije fin ;) .... Natjerati nekoga da raskine s tobom je onako malo i kukavicki...ali ti to vec i znas sigurno.
Pa bolje da ja njemu kazem, nego da on meni kaze hahahah...pošteno je reci 'ne volim te vise, ne osjecam nista vise pa ti sad vidi' :mrgreen:

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 116 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker