Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 15:36


Autoru Poruka
Julia
Post  Tema posta: Re: Raskid i kako ga preboleti  |  Poslato: 22 Okt 2012, 14:13
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
Vreme cini svoje..da se preboli,...potisne..pa onda i zaboravi..
Ostanu secanja..Secanja ne mozemo izbrisati..a i ne treba..jer su ona deo nas..naseg zivota..
Kada dodjemo u onu fazu da se sa smeskom, a bez onog nekog cudnog ''stezanja u grudima'' secamo proslog vremena ..prosle ljubavi..to je znak da smo preboleli

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
Zlobni
Post  Tema posta: Re: Raskid i kako ga preboleti  |  Poslato: 22 Okt 2012, 14:31
Korisnikov avatar
YANG

Pridružio se: 18 Sep 2012, 23:21
Postovi: 2128

OffLine
klinka se klinkom izbija [ironic3.gif]


Vrh
UtherPendragon
Post  Tema posta: Re: Raskid i kako ga preboleti  |  Poslato: 22 Okt 2012, 14:35
Korisnikov avatar
Razarač
Razarač

Pridružio se: 10 Okt 2012, 20:36
Postovi: 6089

OffLine
moze i matorka klinkom..obrnuto teze ide

_________________
skriveni tigar pritajeni zmaj


Vrh
Zlobni
Post  Tema posta: Re: Raskid i kako ga preboleti  |  Poslato: 22 Okt 2012, 14:37
Korisnikov avatar
YANG

Pridružio se: 18 Sep 2012, 23:21
Postovi: 2128

OffLine
al' zato moze matorka matorkom [good3.gif]


Vrh
UtherPendragon
Post  Tema posta: Re: Raskid i kako ga preboleti  |  Poslato: 22 Okt 2012, 14:38
Korisnikov avatar
Razarač
Razarač

Pridružio se: 10 Okt 2012, 20:36
Postovi: 6089

OffLine
moze [top88.gif]

_________________
skriveni tigar pritajeni zmaj


Vrh
Julia
Post  Tema posta: Re: Raskid i kako ga preboleti  |  Poslato: 22 Okt 2012, 14:40
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
ma kod vas sve moze...Uostalom opste poznato je da vi muskarci ne birate mnogo..(cast izuzecima)

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
UtherPendragon
Post  Tema posta: Re: Raskid i kako ga preboleti  |  Poslato: 22 Okt 2012, 14:43
Korisnikov avatar
Razarač
Razarač

Pridružio se: 10 Okt 2012, 20:36
Postovi: 6089

OffLine
kako to koale rade ?

predju na drvo gde je lisce zelenije ...komsijsko ?

_________________
skriveni tigar pritajeni zmaj


Vrh
Julia
Post  Tema posta: Re: Raskid i kako ga preboleti  |  Poslato: 22 Okt 2012, 14:46
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
UtherPendragon je napisao:
kako to koale rade ?

predju na drvo gde je lisce zelenije ...komsijsko ?


ne taman posla..
cekaju na svom drvetu..da olista ponovo

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: Raskid i kako ga preboleti  |  Poslato: 07 Dec 2012, 20:04
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Sezona raskida: Kako da prebolite bivšeg


Dve nedelje uoči Nove godine i Božića u svetu “pukne” najviše veza. Ako se vama “dogodi” ova statistika da biste uspešno podneli ljubavni brodolom, setite se zbog čega ste se rastali, savetuje Marija Mitrović, psiholog. Neka vaša parola u teškim trenucima bude: “Da je valjalo, sigurno bi trajalo”.


Slika


- Posle prekida veze neko vreme dopustite sebi da osećate bol. Plač može biti odličan način da se rešite napetosti. Ali, nakon dobrog plača, rešite se okidača koji iritiraju vaš nervni sistem. Prođite kroz kuću, proverite kompjuter i radno mesto i sakupite slike i poklone koje ćete potom negde sakriti – objašnjava naša sagovornica kako se najbezbolnije prolazi kroz raskid.
BEZ ANALIZA
Iznenadan raskid najviše utiče na samopouzdanje.
- Moramo prihvatiti da ne možemo uvek da znamo zašto nas je neko ostavio – ističe savetnica za veze dr Pam Spurr.


PROBAJTE NEŠTO NOVO
Počnite da se bave nečim što nema nikakve veze s bivšim. Izlazite da biste se zabavili. Uživajte s prijateljima, izlazite sa zanimljivim ljudima i što manje mislite na propalu vezu.

PRIJATELJSTVO NA ČEKANJU
- Ograničite upotrebu interneta. Ne pomaže ako nekoga tako pratite pa je najbolje da ga “izbacite” iz prijatelja na Fejsbuku, makar privremeno. Tako nećete trošiti energiju zamišljajući šta i s kim radi - savetuje dr Ema Šort, profesor psihologije u Bedfordširu.
Statistika

Najviše raskida dogodi se uoči praznika kao što je Nova godina. Veze najčešće pucaju ponedeljkom, kao i na početku leta.
VITAMIN B ZA POZITIVAN POMAK
Nakon raskida ste potišteni i ništa vas ne može naterati da se pokrenete, ali vitamin B je odličan trik. Da bi kosa i koža ponovno lepo izgledale, prvi korak je ishrana bogata antioksidansima. Brigom o sebi povećava se samopouzdanje.

NE IDEALIZUJTE BIVŠEG
Kad god ostanemo bez nekog koga volimo, skloni smo da pamtimo samo lepe stvari o toj osobi. Idealizovanje ljudi narušava proces žalosti i zbog toga patimo još više. Kad god se usredsredimo samo na nečije dobre osobine, bol se pojačava – kad obratimo pažnju na njegove mane, bol se smanjuje jer smo srećni što smo se toga rešili. Odvojte vreme i popišite kada se sve prema vama loše poneo i koje su sve njegove loše strane.

MORATE BITI ČVRSTI
Znate i sami da kad partneru nedvosmisleno pokazujete da bez njega ne možete, prestajete da budete dopadljivi i privlačni. Tada ostavljate utisak i postupate kao žrtva. Kada pokažete da se osećate dobro, to nije samo najbolja osveta već i najbolji način da budete dobro.




Blic zena


Vrh
montoya
Post  Tema posta: Re: Raskid i kako ga preboleti  |  Poslato: 07 Dec 2012, 20:10
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:34
Postovi: 6875

OffLine
PROBAJTE NEŠTO NOVO..... [ljubljub.gif]


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 121 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker