Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 19 Apr 2024, 12:29


Autoru Poruka
Molena
Post  Tema posta: stare ljubavi  |  Poslato: 21 Maj 2012, 23:50
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Vjerujete li u prijateljstvo sa bivsim partnerom/partnericom?

Mislite li da tu moze biti nekog prijateljstva ili se na kraju sve svede na sex....Msm jel moguce opiti se sa bivsim/bivsom i opusteno cakulati o svemu, doci do 'kraja' veceri i ne osjetiti zelju....a cim ima zelje znaci da nema prijateljstva....
Jel zavaravamo sebe ili sta?...

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
SJAJNA
Post  Tema posta: Re: stare ljubavi  |  Poslato: 21 Maj 2012, 23:59
Korisnikov avatar
Angel with two faces
Angel with two faces

Pridružio se: 19 Maj 2012, 09:52
Postovi: 6608

OffLine
Bivši partner nije isto što i bivša ljubav.
Kompleksno pitanje...
Ako ostanete sa bivšim partnerom u dobrim odnosima,svako sledeće vidjenje se može svesti na sex bez obaveza...
Ako sretnete bivšu ljubav...a ostanete u dobrim odnosima...to je više od sex-a.Ljudi uglavnom izbegavaju vidjenja sa osobama koje im izazivaju ,,leptiriće,, u stomaku.Valjda je to samoodbrana.
Prijateljstvo je moguće samo sa osobom koja vas ne privlači,ili ako imate toliko samodiscipline da isključite emocije,a to je jako teško.
Nisam baš shvatila da li je pitanje uopšteno,ili se odnosi na lična iskustva.


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: stare ljubavi  |  Poslato: 22 Maj 2012, 00:07
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Svejedno...kako god shvatis...
Bivsi partner-bivsa ljubav....zna se na sta se misli...
Ali recimo, da govorimo o bivsim ljubavima...o nekome s kim ste proveli znacajno vrijeme, bili intimni u svakom segmentu....
Ne slazem se s tvojom recenicom da je prijateljstvo moguce samo sa nekim ko vas ne privlači...pa zar nisi u vezi s nekim ko te i privlači i ko ti je prije svega prijatelj.....
Znaci da te dvije stvari mogi ici skupa i cak su i pozeljne....
Ako nista nekad' su postojale...
Zato i pitam, jel moguce biti poslije svega prijatelj....ili se radi o cistoj kurtoaziji i glumatanju...

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
SJAJNA
Post  Tema posta: Re: stare ljubavi  |  Poslato: 22 Maj 2012, 00:19
Korisnikov avatar
Angel with two faces
Angel with two faces

Pridružio se: 19 Maj 2012, 09:52
Postovi: 6608

OffLine
Pa onda konkretno-ne.Ipak se svodi na ljubaznost.Bitno je očuvati lepe uspomene na period ljubavi koji je prošao.
A ako ćeš pošteno,osoba mora prvo da me privuče fizički,a onda krenem u otkrivanje ostalog.Naravno,ne znači da ide jedno s drugim.
I...ako mi je neko pre svega prijatelj,to jako guši i ubija strast.Bar meni.


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: stare ljubavi  |  Poslato: 22 Maj 2012, 00:22
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Pa sta znam...ja imam onih osjecaja kada su ti neki 'bivsi' ostali u fizickom smislu istu, ali su se moji kriteriji promjenili pa mi vise nisu privlačni na onaj neki isti nacin...s te fizicke strane...
Ali ja sam uvijek strahovala od nekih drugih stvari...fizickom sam se znala oduprijeti ;) ...
Mislim da je prijateljstvo moguce,ali...s jednim velikim ALI.... he he.

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
SJAJNA
Post  Tema posta: Re: stare ljubavi  |  Poslato: 22 Maj 2012, 00:31
Korisnikov avatar
Angel with two faces
Angel with two faces

Pridružio se: 19 Maj 2012, 09:52
Postovi: 6608

OffLine
Svi oni koji su mi pokušavali biti ,,prijatelji,, u realnom životu,na kraju su završili sa gomilom osećanja prema meni.Pri tom,ja na njih nisam gledala tim ,,očima,,.Zato više ne praktikujem prijateljstvo sa muškarcima u velikoj meri.Na kraju se završi loše po nekog,i srušimo onaj lep,prisan odnos koji smo imali.Ostane gorčina u ustima i neprijatan osećaj pri susretu.


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: stare ljubavi  |  Poslato: 22 Maj 2012, 09:21
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
SJAJNA je napisao:
Svi oni koji su mi pokušavali biti ,,prijatelji,, u realnom životu,na kraju su završili sa gomilom osećanja prema meni.Pri tom,ja na njih nisam gledala tim ,,očima,,.Zato više ne praktikujem prijateljstvo sa muškarcima u velikoj meri.Na kraju se završi loše po nekog,i srušimo onaj lep,prisan odnos koji smo imali.Ostane gorčina u ustima i neprijatan osećaj pri susretu.


Mora da si neka prvoklasna riba :P ;)

Steta za prijateljstvo sa muskarcima, jer ja mislim da su muskarci puno iskreniji prijatelji....Ne kazem da je generalno takav slucaj, ali moja iskustva su malo drugacija.
I mislim da je jako vazno kako se ti ponasas i kako se postavis....Jer cinjenca je da ako zelis s nekim gajiti prijateljski odnos, onda odmah moras to i da dadnes do znanja nekome, upravo kako ne bi doslo do tih nekih osjecaja koje jedna strana nije zeljela, ali joj je druga nesvjesno davala povoda....
Za ovaj drugi dio oko gorcine u ustima se slazem....osjecaj mi je poznat....Ali imala sam i ja slucajeva kada sam pogresno tumacila neke poteze pa razvila osjecaje, a muskarac je samo bio 'svoj'....
Bivseg vec znas...znas njegove poteze...trebalo bi biti da je lakse onda razviti neko prijateljstvo, jer ta gorcina u ustima je vec prosla prekidom, ali ipak je teze...Zasto?

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: stare ljubavi  |  Poslato: 22 Maj 2012, 11:35
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Molena je napisao:
Vjerujete li u prijateljstvo sa bivsim partnerom/partnericom?

Mislite li da tu moze biti nekog prijateljstva ili se na kraju sve svede na sex....Msm jel moguce opiti se sa bivsim/bivsom i opusteno cakulati o svemu, doci do 'kraja' veceri i ne osjetiti zelju....a cim ima zelje znaci da nema prijateljstva....
Jel zavaravamo sebe ili sta?...


Ne zavaravas sebe, navedeno je moguce.
Mi smo nakon svega postali i ostali prijatelji (on je na petom mestu, cisto da znas zbog svoje pozicije :mrgreen: ). Povezani smo do te mere da to niko i nista nece moci da poljulja. Osim nas samih. A mi za tim nemamo potrebu.
Ne, nema zelje ni za sexom, jednostavno... sta je bilo, bilo je, cuvamo nesto sto vredi sacuvati.

I da... slazem se sa tobom, muskarci su mnogo verniji sto se prijateljstva tice, od zena. Pokazano i dokazano.


Sjajna,
mozda ti se to desava zasto sto svesno, ili mozda nesvesno flertujes, pa se ti muskarci prilepe, a onda kuku and lele. Pokusaj da pronadjes problem u sebi, jer da odmah na pocetku postavis pricu kako treba, ne bi se oni lepili i kacili, a ti pitala zasto je to tako. Sigurno da ti prija paznja, a onda kada se prime, rasturis mozda i nesto sto bi bilo dobro druzenje. Zene su cudo.

_________________
Slika


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: stare ljubavi  |  Poslato: 22 Maj 2012, 12:02
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Komsinica je napisao:
Povezani smo do te mere da to niko i nista nece moci da poljulja. Osim nas samih. A mi za tim nemamo potrebu.
Ne, nema zelje ni za sexom, jednostavno... sta je bilo, bilo je, cuvamo nesto sto vredi sacuvati.

I da... slazem se sa tobom, muskarci su mnogo verniji sto se prijateljstva tice, od zena. Pokazano i dokazano.


Sjajna,
mozda ti se to desava zasto sto svesno, ili mozda nesvesno flertujes, pa se ti muskarci prilepe, a onda kuku and lele. Pokusaj da pronadjes problem u sebi, jer da odmah na pocetku postavis pricu kako treba, ne bi se oni lepili i kacili, a ti pitala zasto je to tako. Sigurno da ti prija paznja, a onda kada se prime, rasturis mozda i nesto sto bi bilo dobro druzenje. Zene su cudo.


Ma sta se tu ima cuvati...i to zajedno cuvati.
Razumijem kada neklo cuva neku uspomenu samo za sebe, ali s nekim bivsim cuvati uspoemnuna nas je onako malo cudnoooooo....
Ako ne postoji nikakve zelje ni za cim, a u tom trenutku jos uvijek ste jakooo dobri i nista en moze da poljulja vas odnos, onda to i nije bila ljubav.

Ovo boldovano je istina da ne moze biti istinitija istina :D

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: stare ljubavi  |  Poslato: 22 Maj 2012, 12:12
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Objasnicu ti sta to cuvamo, sestro slatka ne moze u jednoj recenici.

_________________
Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 193 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker