Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 29 Mar 2024, 11:25


Autoru Poruka
Komsinica
Post  Tema posta: Ima u dusi mojoj oziljak koji samo u snu boli  |  Poslato: 04 Okt 2013, 23:05
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
...Ima u dusi mojoj oziljak koji samo u snu boli.
I ne znam od kog bola on je ostao, i da li je to bilo jutro ili suton kad se urezao u moju dusu...". Takva je nasa dusa.
Ispunjena uspomenama koje nas rastuze, nasmeju, zabole. Ponekad namerno diramo te stare oziljke iako znamo da nas ceka neprospavana noc. Pa onda kroz prozore gledamo u neko tudje nebo i uzalud trazimo one zvezde ka kojima smo nekad davno upirali ceznjive poglede i samo njima odavali tajne prvih mladalackih ljubavi. Pa se naprezemo da cujemo onaj letnji povetarac sto je saputao u krosnjama drveca ispod kojeg smo se, drzeci svoju prvu ljubav za ruke, skrivali od radoznalih pogleda. Ali... umesto tog sapata samo uzdah srca svoga cujemo. Prohujalo je vreme i mnoge vode protekle... nema vise ni parnjaca ni zvizduka vozova koji su najavljivali da smo blizu onog koji nas na nekom sivom peronu ceka uzdrhtalog srca. Niti iscekivanja postara da nam glas od voljene osobe donese pa da po ko zna koji put procitamo reci koje su drhtavom rukom pisane; "ljubim te", "mislim na tebe", "nedostajes mi". Pa prislonimo pismo na grudi i uzdahnemo od nekog slatkog bola sto nam kroz srce mine... Od svega ostase samo uspomene od kojih se pobjeci ne moze. Cak i kada bi znali put sto vodi u zaborav, mi nebi posli njime. Vec se uvek istom stazom vracamo sto vodi do mora uspomena. I uronimo u te talase koji nas miluju, nose, vuku u dubine... I plovimo, plovimo ka onim nekim dalekim, nedostiznim obalama sto nas svake noci zovu i mame. I onda se odjednom probudimo jer se uplasimo da cemo potonuti u tom uskovitlanom moru uspomena. A kad se pogledamo u ogledalo... vidimo ispod ociju nekoliko sitnih kapi... blistavih... slanih...

Desanka Maksimovic



Neki vas oziljak?

_________________
Slika


Vrh
MrPhact
Post  Tema posta: Re: Ima u dusi mojoj oziljak koji samo u snu boli  |  Poslato: 05 Okt 2013, 22:49
rang
rang

Pridružio se: 30 Mar 2013, 19:44
Postovi: 1233

OffLine
Naravno da ima, ali nisam ja Desanka [pardon.gif]


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Ima u dusi mojoj oziljak koji samo u snu boli  |  Poslato: 06 Okt 2013, 12:05
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Kakve veze ima sto nisi? hajde, hajde [treptrep.gif]

_________________
Slika


Vrh
casual
Post  Tema posta: Re: Ima u dusi mojoj oziljak koji samo u snu boli  |  Poslato: 06 Okt 2013, 12:23
Korisnikov avatar
*
*

Pridružio se: 24 Sep 2012, 00:31
Postovi: 9053

OffLine
ima naravno. ali sto nas ne ubije, ojaca nas.


Vrh
Andjeo sa greskom
Post  Tema posta: Re: Ima u dusi mojoj oziljak koji samo u snu boli  |  Poslato: 06 Okt 2013, 12:27
Korisnikov avatar
ASG

Pridružio se: 06 Dec 2012, 20:55
Postovi: 11718

OffLine
Ljubavnih nemam...imam samo fizickih...Dobro ima i ovih drugih al nije to ta ljubav :)


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Ima u dusi mojoj oziljak koji samo u snu boli  |  Poslato: 12 Okt 2013, 21:33
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
U svakoj dusi ima oziljaka. Ovih, ili onih. Nekim je dovoljan melem, nekim nije dovoljno ni vreme. A sta je uopste vreme? Sta resava? Nista. Nikada nisam razmisljala o tome koliko je potrebno vode da protekne da bi se neke misli razbistrile. Lelujas veselo kao leptiric, pa i ne primetis svaki put kada ti dusu razvaljuju neki blagi vetrici. A onda se zaneses, pa ne primetis da je blagi vetric prerastao u tornado. Jbg nemas uvek adekvatno skloniste, pa te oduva u jednom potezu. Prezivis, vidas rane, ali treba rascistiti haos, a to bas nije tako lako. Zato se i pitam, sta vreme uopste resava? I tvrdim: nista. Osim ukoliko ne napregnes sve svoje pore... pa i nakon razbijenih kolena (a, rekoh li da razbijena kolena bole u p.m?), uspes da se pridignes i nastavis uzdignute glave dalje, kao da se nista nije dogodilo. Eh, umem ja to. I pad se broji kao let.

Slika

_________________
Slika


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Ima u dusi mojoj oziljak koji samo u snu boli  |  Poslato: 12 Okt 2013, 21:44
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Ja ne znam jel u snu boli, jer ne sanjam :D ...odnosno drugi mi kazu da sanjam ali se ne sjecam...ja to jos uvijek ne mogu shvatuti.

Nego, ja ipak mislim da vrijeme rjesava. Nije da ce rjesiti trenutni 'problem' ili 'bol'...osjecaj ostaje...ali vremenom, kroz neke druge situacije taj osjecaj nestaje nosen nekim drugimo osjecajima.
Pa imas tih rana koje su oostavile oziljke, sjetis se osjecaja ..ali vise te ne 'diraju' tako jako..cak te i nasmiju.
Vrijeme je cudo..i vremenu treba dati sansu.

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Iskra
Post  Tema posta: Re: Ima u dusi mojoj oziljak koji samo u snu boli  |  Poslato: 14 Okt 2013, 14:49
Korisnikov avatar
kure nane moj milane

Pridružio se: 18 Maj 2012, 12:17
Postovi: 42717

OffLine
jel ovde samo ljubavni ožiljci ili i oni koji mnogo više bole [smilie_denk_47.gif]

_________________
that's it!

Slika


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Ima u dusi mojoj oziljak koji samo u snu boli  |  Poslato: 14 Okt 2013, 20:39
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Svi moguci oziljci. I ovi i oni.

_________________
Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 93 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker