Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 11:49


Autoru Poruka
sosa
Post  Tema posta: Srodna dusa  |  Poslato: 18 Maj 2013, 20:19
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Maj 2013, 23:36
Postovi: 464

OffLine
Oko 75 posto ljudi vjeruje kako postoji srodna duša za svakoga, otkrila je nedavna američka studija na 500 ljudi. Prema popularnom vjerovanju srodna je duša onaj koji je sudbinski namijenjen nama, s kime se razumijemo i nadopunjavamo bez trzavica i svađa te nam pruža najveću moguću ljubav. Mitu srodne duše suprotstavlja se psiholog i profesor na Sveučilištu St. Thomas, John Buri. Prema njemu, taj mit je pogrešan, a vera u njega može imati opasne posljedice.
(24sata)

Verujete li vi da postoji ta srodna dusa za svakog od nas?I kako osetiti ko nam je-srodna dusa-?Da li bas mora da se poklapa sa nama u svemu sto mislimo,da ima iste stavove,ili nam i neko ,posve razlicit moze biti srodna dusa?

_________________
Dok ti spavaš neprijatelj ne spava. Zato spavaj što češće i što duže, nek' neprijatelj crkne zbog nesanice.


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Srodna dusa  |  Poslato: 18 Maj 2013, 21:49
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Ja cak mislim da kada se kaze srodna dusa , da to nema veze sa tim: imati iste stavove, voljeti iste stvari bla bl abla..sve isto.
Zvuci pomalo dosadno.

Sta ja znam....ja za svojom drugom cipelom jos uvijek tragam. Nije sad da vjerujem da negdje na svijetu postoji moja srodna dusa..hmm, postoji vise srodnih dusa, ali potrebno je i da se neke druge stvari poklope....kao sto rece, razumijevanje, nadopunjavanje i strast.

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
MrPhact
Post  Tema posta: Re: Srodna dusa  |  Poslato: 18 Maj 2013, 22:59
rang
rang

Pridružio se: 30 Mar 2013, 19:44
Postovi: 1233

OffLine
sosa je napisao:
Oko 75 posto ljudi vjeruje kako postoji srodna duša za svakoga, otkrila je nedavna američka studija na 500 ljudi. Prema popularnom vjerovanju srodna je duša onaj koji je sudbinski namijenjen nama, s kime se razumijemo i nadopunjavamo bez trzavica i svađa te nam pruža najveću moguću ljubav. Mitu srodne duše suprotstavlja se psiholog i profesor na Sveučilištu St. Thomas, John Buri. Prema njemu, taj mit je pogrešan, a vera u njega može imati opasne posljedice.
(24sata)

Verujete li vi da postoji ta srodna dusa za svakog od nas?I kako osetiti ko nam je-srodna dusa-?Da li bas mora da se poklapa sa nama u svemu sto mislimo,da ima iste stavove,ili nam i neko ,posve razlicit moze biti srodna dusa?

Ja verujem, jednom sam je cak i nasao [001_smile.gif]


Vrh
Julia
Post  Tema posta: Re: Srodna dusa  |  Poslato: 20 Maj 2013, 12:18
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
Molena je napisao:
Ja cak mislim da kada se kaze srodna dusa , da to nema veze sa tim: imati iste stavove, voljeti iste stvari bla bl abla..sve isto.
Zvuci pomalo dosadno.

Sta ja znam....ja za svojom drugom cipelom jos uvijek tragam. Nije sad da vjerujem da negdje na svijetu postoji moja srodna dusa..hmm, postoji vise srodnih dusa, ali potrebno je i da se neke druge stvari poklope....kao sto rece, razumijevanje, nadopunjavanje i strast.


e sa ovim se slazem..
Ja pod srodnom dusom ne podrazumevam nekoga ko ce misliti kao ja , zeleti kao ja,osecati kao ja..sto rece Molena..to zvuci nekako dosadno..
Po meni srodna dusa i ja treba da se *dopunjujemo*..
Ne trazim nekoga ko misli kao ja..vec nekoga ko ce razumeti i kada gresim, i ukazati mi na to..a ne samo klimati glavom..
KAo sto ni ja ne mogu na sve samo klimati glavom..koliko god da je ta moja dusa srodna [001_smile.gif] [001_smile.gif] [001_smile.gif]

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
Emanuella
Post  Tema posta: Re: Srodna dusa  |  Poslato: 20 Maj 2013, 14:33
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:25
Postovi: 10725

OffLine
našla [namigusa.gif]

_________________
Slika


Vrh
siN bRutaL
Post  Tema posta: Re: Rodna dusa  |  Poslato: 24 Maj 2013, 23:07
Korisnikov avatar
...
...

Pridružio se: 18 Maj 2012, 02:36
Postovi: 5769

OffLine
...svemse cini dasam ia nasho 'rodnu dushu.. :P ...


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Srodna dusa  |  Poslato: 11 Avg 2013, 22:52
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Sta se uopste podrazumeva pod srodnom dusom? Neko ko isto misli kao ti? Ima iste zelje kao ti? Oblaci se kao ti? Slusa muziku koju i ti? Voli iste stvari kao ti? Ukoliko je odgovor: da, onda je sve to nekako monotono. Ili je mozda srodna dusa neko ko ne voli sve sto i ti i ne radi sve sto i ti, ali ti je dovoljno zanimljivo i privlacno da pokusas da promenis svoje stavove i navike? Osoba koja je totalno suprotna od tebe, ali fino funkcionisete zajedno?

_________________
Slika


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Srodna dusa  |  Poslato: 12 Avg 2013, 17:06
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Kosminice podrazumeva se isti broj cipela.

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Srodna dusa  |  Poslato: 12 Avg 2013, 17:26
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
I da se isto ceslja kao ti.

_________________
Slika


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Srodna dusa  |  Poslato: 12 Avg 2013, 20:55
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
ja se ne cesljam [zenskismeh.gif]

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 90 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker