Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 21:44


Autoru Poruka
Molena
Post  Tema posta: Re: Sastanak na slepo  |  Poslato: 29 Sep 2014, 13:24
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Kod nas je ovaj nacin upoznavanja ili ti ga blind date jos uvijek ''strasan'', dok je u vecim gradovima i bilo gdje vani postao totalno normalan.
Ljudi su se otudjili i slabo se druze, slabo se upoznaju...svi su zaokupljeni svojim problemima, komunikacije se sve vise svodi na phon i sms-ove, mailove, skypove i ostala tehnoloska cudesa.
Uvijek si u istom drustvu, rijetko su tu neki novi ljudi...
Ljudi se danas vidjaju i izlaze zato jer nemaju vremena cesce da se vidjaju i druze..pa kao , hajdeee nismo se 'sabrali i oduzeli' jako dugo. :D .... i poslije toga opet svako svojim problemima i ubrzanom nacinu zivota i prezivljavanja.
Blind date je cool...bilo kakav oblik takvog upoznavanja..ne moa biti iskljucivo ljubav, zaljubljenost, sex ovo ono....moze biti jednostavno razumjevanje, podrska, isti nacin razmisljanja, promjena svakodnevnice...zasto da ne.

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
GiGi
Post  Tema posta: Re: Sastanak na slepo  |  Poslato: 29 Sep 2014, 19:21
Korisnikov avatar
Karolina Riječka

Pridružio se: 25 Mar 2013, 12:13
Postovi: 18509

OffLine
Ma sve je to divno i krasno, ali ja mislim da ja nikad ne bih pristala na blind date. Nemam ja petlju za to! [hanghead.gif]

_________________
Plesala bih s tobom
kroz najprometnije ceste
jedan tango kroz crveno
tamo gdje nitko ne bi plesao
na vrhu Hendrixovog mosta
i to mi ne bi bilo dosta...


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Sastanak na slepo  |  Poslato: 10 Mar 2017, 00:23
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
msm da bi mi sad lego jedan ko budali šamar [dzokac.gif]
da vim, imal nešto da me iznenadi [boredsmiley.gif]


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: Sastanak na slepo  |  Poslato: 10 Mar 2017, 00:29
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
Senka je napisao:
Sarajevo...neke predratne godine...
Jedna moja kolegica me danima ubijeđivala da se vidim sa njenim bratom od tetke.
Gušila me pričama o njemu...kako me vidio negdje sa njom...pa na nekim fotkama kod nje...da mu se mnogo sviđam i da bi želio da se upoznamo i da negdje izađemo...Nije bio iz Sarajeva,i tu je bio na studiju elektrotehnike.Upisao je četvrtu godinu i malo se opustio.I eto...želio da izađe sa mnom...
Ona me toliko ubjeđivala...te divan,iz dobre porodice...hahahaaa...
I hajde..jedva sam nekako pristala...ona je dogovorila da me on čeka jedno veče na ulazu ispred moje zgrade...
Auuu...hahaaaa...tako sam se pokajala...i umalo nisam pobjegla...hahaaa...ali...probudilo se 'žensko' u meni...i odlučim ja da se skockam i izađem u tačno određeni minut...
Bila je jesen i prilično hladno.
Siđem pred zgradu.Sa jedne strane je bila slastičarna,i pred njom je stajao jedan mladić.Vauuu...gotovo savršen...i po izgledu,i po odjeći na sebi.
Sa druge strane je bila buregdžinica,i pred njom je također stajao jedan mladić.Simpatičan,ali mi s nije dopao kao onaj kraj slastičarne.I bio je pomalo seljasto obučen.Šta mogu kada sam sve to primjećivala... [hanghead.gif]
I stanem ja na sekund...sve kontam,taj koji je tražio da se vidimo će prići...i sve molim Boga da to bude onaj ispred slastičarne...hahahaaa...
Prođe i minut,al cvrc...nijedan ne prilazi...a ja onako samouvjerena,i odlučim da ja priđem njemu...naravno,onom koji mi se više dopao...haaaa...
Priđem...i kažem...:'Ćao,jesi ti Z.?'...On se nasmijao...uzeo mi ruku u svoju,i poljubio je...predstavio se punim imenom i prezimenom...To nije bio Z.
Mahinalno sam se okrenula i vidjela momka pred buregdžinicom kako se blago smješka.On je bio taj sa kojim sam trebala izaći...on je bio razočaran što sam se obratila onom drugom momku...a ja sam bila razočarana što mi on nije prvi prišao,već sam ja to morala uraditi...a dovoljno sam čekala...
Momak kojem sam prišla je sve skontao.I nije me pustio da baš tako lako odem...rekao je da mu je žao što on nije taj kojeg tražim...da i on čeka neko društvo...da bi bilo lijepo da se jednom sretnemo kada oboje budemo imali vremena...itditditd...
I sreli smo se...ali,to je druga priča...
Sa Z. sam postala dobra prijateljica,i sve je na tom ostalo.
I stvarno je bio sjajan momak,ali se meni nije dopao toliko da bih ga poželjela za dečka.
Bio je skromno obučen jer nije htio previše finansijski opterećivati roditelje.Kada je završio fakultet i zaposlio se,itekako je pokazao da ima stila i ukusa.
Danas je uspješan poslovni čovjek,i sa porodicom živi na Kipru.


Jojjjj..ne mogu vjerovati da sam vam ovo ispričala... [smusen.jpg] [pacov.gif]

_________________
Slika Slika


Vrh
Nemirna
Post  Tema posta: Re: Sastanak na slepo  |  Poslato: 10 Mar 2017, 13:19
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2017, 16:18
Postovi: 186
Lokacija: Tu i tamo

OffLine
I ovako sam zaguljena, ma jok, ne bih pristala...

_________________
Kojim to perom misli mi pišeš i svilenim platnom snove mi krojiš, pod kožu se uvlačiš kroz krv protičeš,svojim mirisima svu me obojiš.


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 118 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker