Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 13:33


Autoru Poruka
MeGi
Post  Tema posta: Re: Brak-ima li smisla?  |  Poslato: 12 Maj 2013, 19:58
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Ima smisla, sve ima smisla u zivotu samo se treba pronaci.
tako i taj papir
al ako se covjek ne pronadje e onda nema smisla, isto kao papir koji dobijes kad zavrsis skolu, nekad s" njim mozes obrisat ...... nos [zenskismeh.gif]

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
MAD BOOKSELLER
Post  Tema posta: Re: Brak-ima li smisla?  |  Poslato: 12 Maj 2013, 20:01
rang
rang

Pridružio se: 09 Dec 2012, 20:33
Postovi: 6420

OffLine
Све ово је прича у празно. Само једна ствар је важна:
ЉУДИ
Ако њима није добро у заједници, све друго нема смисла...


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Brak-ima li smisla?  |  Poslato: 13 Maj 2013, 14:23
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
sosa je napisao:
Sta je za vas brak?Mislite li da je kao institucija prevazidjen,ako su bracna i vanbracna zajednica izjednacene?I znaci li ista taj papir koji potpisemo,ako ljubavi nestane?Daje li on samo neki lazni osecaj sigurnosti?


U ovo doba je sve prevazidjeno. Taj potpisani papir nista ne znaci. Moze da bude i bajno i sjajno i savrseno (kbsz), ali... e to "ali" srecu kvari. Apsolutno nista ne fali ni onima koji zive zajedno, a nisu potpisali taj papir i napravili ogromno veselje. Sta znam, romanticno jeste... ali je svakako teorija jedno, a praksa drugo. Lazu ljudi, posebno zene, kada kazu da im je savrseno sve "od igle, do lokomotive". A mozda i ne lazu, vec sami sebe zavaravaju. Da je sve savrseno, ne bi bilo prevara.

_________________
Slika


Vrh
mmm
Post  Tema posta: Re: Brak-ima li smisla?  |  Poslato: 17 Maj 2013, 00:36
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 21 Sep 2012, 23:56
Postovi: 4935

OffLine
Brak je zajednica muskarca i zene koja sluzi za resavanje problema
koje nebi ni imali da nisu u braku.


Vrh
Marea
Post  Tema posta: Re: Brak-ima li smisla?  |  Poslato: 17 Maj 2013, 01:03
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Mar 2013, 19:04
Postovi: 596

OffLine
Jednako kao i sve ostalo...ukoliko Vam je dobro u svojoj kozi sve ima smisla....

_________________
Toliko uglova. U meni. Nekoliko nas hronoloski poredjanih neumoljivo probijamo jedna drugu.
Margita (Osecanja. O. Secanja.)


Vrh
Julia
Post  Tema posta: Re: Brak-ima li smisla?  |  Poslato: 17 Maj 2013, 10:14
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
Molena je napisao:
Kazu da nije isto....da je isto zvalo bi se isto.
Mora postojati neka razlika..cemu onda toliko pridavanje vaznosti jednom papiru, ako je to samo papir?


Slazem se sa Molenom..
Mislim da ima razlike..Ako nista drugo onda u glavama partnera..Sam pristup, ili..ne znam sad bas kako da se izrazim..
Naravno da su emocije najbitnije i u vanbracnoj i u bracnoj zajednici (ako ih nema onda je neko koristoljublje u pitanju) ali taj*papir* prosto mislim da nekako javlja taj veci osecaj i odgovornosti i obaveze
Sa jedne strane , neki ce reci , da ljubav ne treba da predstavlja obavezu vec zadovoljstvo,ali brak jeste i obaveza..Obaveza prema toj zajednici koju treba da cuvamo i ulazemo u nju, obaveze prema porodici.Ljubav je ljubav..Brak je institucija..U nekim slucajevima upravo je brak taj koji pomogne da ljudi ostanu zajedno , da im sacuva ljubav (posle neke trenutne zanesenosti,kada se jednom od partnera ucini da na nekom drugom mestu ima nesto bolje i lepse od onoga sto ima u kuci [ccc3.gif] )
Mislim da je ipak ljudima lakse otici iz vanbracbne nego iz bracne zajednice..Ne samo zbog tih takozvanih papira..nego i zbog tog nekog veceg osecaja obaveze i odgovornosti
Na kraju krajeva ako je isto..zasto onda ljudi ne odu kod maticara cim odluce ds zive zajedno..Sta, to je samo jedan papir, oduzece im pola sata vremena i to je to..Ako je isto..
Ali, za vanbracni zajednicki zivot ce se odluciti mnogo lakse, nego za bracni..samim tim Nije isto..
Taj vanbracni zajednicki zivot im dodje kao neka proba..A brak kao neki zavrsni cin da *zaokruze* svoju ljubav.

druga stvar sto se braka tice..Moj licni stav je da bih se mogla odluciti za zajednicki zivot sa nekim mnogo lakse (naravno ako su emocije dovoljno jake) nego da se pred Bogom zakunem da cu ceo zivot provesti sa njim ( ovde mislim na crkveni brak, koji je po meni sa neke te duhovne strane mnogo bitniji od braka pred maticarem)
Da bih se pred Bogom vencala sa nekim, onda bih morala bas 100% biti sigurna, koliko u partnera toliko i u sebe..Naravno ni to ne iskljucuje da se ne moze desiti da se zahebem..mogucnost uvek postoji..Ali sigurno bi dooobro razmislila
Recimo, zato je moj stav..da i kada dodje do *gradjanskog* braka, sigurno ne bih odmah obavila i crkveno vencanje..prostobih sacekala..Pa ako dobro funkcionisemo,ako je sve onako kako smo zeleli i zamislili..onda cemo se zakleti i pred Bogom..Po meni to ima neki bas poseban znacaj..

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Brak-ima li smisla?  |  Poslato: 23 Jul 2013, 20:44
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
POUČNA PRIČA O ZANEMARENOJ LJUBAVI ZBOG KOJE SU SVI ZAPLAKALI

http://trojka.rs/zenski-kutak/ljubav/po ... -zaplakali

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Julia
Post  Tema posta: Re: Brak-ima li smisla?  |  Poslato: 07 Avg 2013, 23:57
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
majko mila kol'ki sam posto gore napisala... [krstise.gif] [krstise.gif] [krstise.gif]

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
mmm
Post  Tema posta: Re: Brak-ima li smisla?  |  Poslato: 08 Avg 2013, 00:44
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 21 Sep 2012, 23:56
Postovi: 4935

OffLine
nastavis li toliko filozofirati moj plan ce u vodu pasti..
a i pola pola..


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Brak-ima li smisla?  |  Poslato: 08 Avg 2013, 10:31
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Julia je napisao:
majko mila kol'ki sam posto gore napisala... [krstise.gif] [krstise.gif] [krstise.gif]


ja sam procitala iako je kilometarski:)

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 120 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker