Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 24 Apr 2024, 21:21


Autoru Poruka
lOOla
Post  Tema posta: Re: Tajne veze  |  Poslato: 22 Apr 2013, 01:14
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:05
Postovi: 1388

OffLine
Када су љубави немогуће



Slika



Има нека тајна веза....


Често се догоди да се особа заљуби у некога с ким није могуће реализовати везу. Чак и када су емоције узајамне, интензивне, постоји неки разлог због чега двоје не могу да буду заједно.
Тада долази до емоционалних криза, депресивности, агресивности чак и до освете, у сваком случају живот се, чак иако је привидно све као и раније, из корена мења, јер је особа опседнута љубављу и жељом да буде са оним кога воли. Углавном постоје два доминантна осећања: или што бре побећи из тог пакла или остати у њему и трпети „слатке муке" неизвесности, јер осећања којима је особа испуњена, често изгледају вредна свега што се због њих истрпи.
Било какав савет давати заљубљеној особи је као обраћање аутистичном детету јер заљубљеност и јесте нека врста аутизма, емоционална интелигнција затаји а страсти преовладавају. То је стање блаженог пијанства, са могућношћу болног отрежњења, из кога нико не жели да изађе, напротив, има жељу да пије све више и више па шта буде.


Које су то ситуације које доводе до „немогућих љубави"?

ОБОЈЕ СУ У БРАКУ

Ако при том поштују брачног партнера, пакао је још већи јер постоји осећање гриже савести да „он- она" то нису заслужили. Такође се може имати осећај кривице јер је брак од стране околине окарактерисан као добар. При том ако она друга страна заиста има много квалитета или се претпоставља да је верна, осећај гриже савести може бити још већи. Како је заљубљеност ствар хормона, размене енергија, душе се препознају или се компатибилне енергије сретну, ауре се додирну па је с тога свака заљубљеност у ствари страст, јер додир игра велику улогу. У браку вероватно постоји одбојност на додир партнера а то је први сигнал да брачног партнера ипак негде у себи „одбацујемо". Треба ли анализирати разлоге тог одбацивања или се упустити у авантуру? Прва могућност доноси тешке патње суочавања са истином подвргавањем психоанализи уз могућност очувања брака а друга занос, страст и неизвеност.

ЈЕДНО ОД ЊИХ ЈЕ У БРАКУ

Обоје пате али партнер који је слободан има више времена да се бави својим емоцијама и само привидно има већи избор, у ствари заробљен је у ситуацији у којој мисли да је увек у другом плану, да „нема никога" да је на „стандбy" док онај други посвећује време породици, бар на моменте заборави на овог првог док је у породичном окружењу и „самац" у вези у својој агонији замишља све оне срећне моменте у којој она друга страна „уопште не мисли на њега". Та друга страна све време у ствари глуми брак, ради оно што се од ње очекује и физички је присутна а живи за украдне моменте среће, кришом шаље смс, телфонира, заказује састанке и љубав коју осећа према тајном партнеру је енергетски пуни да може да функционише. Све време замишља како је само питање времена када ће слободан партнер наћи неког бољег ко ће му се потпуно посветити.

ФИЗИЧКА РАЗДВОЈЕНОСТ

Она може бити услед живота у два града у две државе али најгора је када је једно од њих двоје медијски познато, при том у браку, па би обелодањивање тајне везе нарушило имиџ у јавности. Ако је у питању физичка раздвојеност због живота у другом граду или држави, без обзира да ли су обоје у браку или само једно од њих двоје, та веза може најдуже да траје јер имају пред собом „оправдање „ што је ни на који начин не решавају а уживају у заједничким, често врло ретким моментима. Много чари има и у вези између медијски познате особе и оне друге која мора да пристане да се „скрива" и која не само да је углавном „друга" него се подразумева да увек мора да има разумевања за недостатак партнеровог времена и пажње. Ако при том партнера има прилике да често види на тв, у новинама, осећај да није део његовог живота је још већа. Још је горе ако је особа која пристаје на такав однос у њега ушла чиста срца, без икаквог користољубља слободна и пристаје на ретке изливе нежности, пажње и љубави.
У свакој од ових варијанти „немогућих „ љубави једна страна у вези више пати .Они који су у браку, ако имају слободног партнера као тајну љубав мисле да им је слобода предност а слободан партнер мисли да је овоме ко је у браку, та институција симбол сигурности и пријатног окружења. Приче о томе како се у браку не слаже са партнером често временом почињу да делују нестварно ако се не поведе развод брака. Осећај гриже савести да се брак раскида због неке друге особе, нарочито ако су ту и деца је прејак, слободна особа може такође имати осећај гриже савести да је узрок распада породице али често код слободних жена постоји и осећај победе да се због ње „он" развео. То је наравно мач са две оштрице, јер будућност такве везе подразумева и многе тешке изазове.
Како се поставити према оној другој страни у тајној, немогућој вези ? Можда је ту кључ решења проблема. Јер емоција се нико не одриче. Страствена веза, флерт или авантура се временом потроше а права љубав траје. Најважније је пружити партнеру осећај да није запостављен. Од карактера, духовног и емотивног склопа личности зависи како ће то да показује.Не треба размишљати о томе коме је лакше а коме теже. Ако и постоји правило, теже је слободнима ако су страствено заљубљени јер у њихов живот тешко да и поред слободе коју имају може остати простора за неког другог. Њихова слобода тада постаје усамљност са свом патњом коју доноси чекање на ретке заједничке моменте.
Постоје начини да се изађе из такве везе али интензитет и искреност обостраних емоција одлучиће о исходу. Један од начина је тотални прекид свих контаката, веза преко мобилног, фиксног, физичких сусрета или одлазак у други град или државу. Праве љубави растанак чини јачим а оне које то нису временом бледе. Највећа опасност и темпирана бомба су непроживљене везе до краја.Почетак везе, страст, понеки сусрет и раздвајање из било ког разлога.

КАКО СЕ У НЕМОГУЋОЈ ВЕЗИ ПОНАША ОНА А КАКО ОН

Без обзира да ли су оба партнера у браку или је неко од њих слободан или медијски познат, о будућности се не размишља, некако спонтано и једно и друго очекују да ће се већ некако наћи неко решење и да због њихове везе нико неће бити повређен, нити да ће из било ког разлога једно другом нанети бол. Али оно што је у ствари једино сигурно, осим константне потребе да се буде са вољеном особом је душевна бол, мешавина немоћи, страсти и чежње.Она је неоходан зачин овом папреном јелу које живот тако често сервира и ко га не проба ни не зна да је можда цео живот био на болничкој дијети.
ОН чак може много више да пати јер ОНА, биолошки има јачи нагон за опстанком и пронаћи ће неки лек да ублажи бол, осим ако ОН није по свом статусу, друштвеном, материјалном, породичном много супериорнији, што њој ствара додатни осећај немоћи. ОН је, ма колико година да има и ма колико да је успешан тада заљубљен дечак који очекује да она нађе решење за њихову ситуацију, она је његов ослонац, идеал жене, без ње се осећа празним као брод који плута без циља, а ОНА је напротив, углавном много зрелија у својој љубави, спремнија да издржи сва искушења, да много тога жртвује и да из корена промени свој живот.
Немогуће љубави су често наставак нечег недореченог, симпатије из младости, присности која се рађа преко честих пословних контаката, и што су могућости за виђање ређе то је интензитет емоција као по правилу већи. То није флерт Казанове или искусне заводнице, препознају се по физичкој боли коју партнери осећају када су раздвојени.
Велике праве, „немогуће" љубави не пролазе саме од себе, и ако партнери реше да прекину виђање, и она и он дуго наког тога ма какве животе водили, ма колико избегавали контакт, тону у сан и буде се мислећи једно о другом. Иако обоје често могу мислити да је проклетство то што им се десило, ипак су такве емоције дар Божији који нема свако прилику да осети и треба ценити сваки заједнички моменат ма како био редак и не оптерећивати се кајањем или осећајем кривице.
Тајну везу, када се љубав ипак догоди треба проживети до краја, и пустити да има свој ток, омогућити емоцијама да се искажу јер недовршена прича је као седење на врху вулкана, никада на знате када ће да проради и шта ће тада са вама бити, да ли ћете се спасти или ипак једног дана бити спржени.

J.Holclajtner, текст објављен у недељном додатку "Новости" -"Живот Плус" марта 2009.
преузето са astrozenit.com


Vrh
Radisav_Oluja
Post  Tema posta: Re: Tajne veze  |  Poslato: 25 Apr 2013, 18:12
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 08 Dec 2012, 19:07
Postovi: 2843

OffLine
Ja imam tajnu vezu sa samim sobom.Nije nam lose.


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Tajne veze  |  Poslato: 30 Apr 2013, 15:28
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
Вучица je napisao:
uxx tajnovitost u vezi obavezno daje onu natprirodnu dozu raskalašnosti... čekam da me strefi i da jednostavno uronim


да се самоцитирам [kasljuc.gif]


Vrh
casual
Post  Tema posta: Re: Tajne veze  |  Poslato: 04 Maj 2013, 14:30
Korisnikov avatar
*
*

Pridružio se: 24 Sep 2012, 00:31
Postovi: 9053

OffLine
kao sto u sve prave ljubavi tuzne tako su i sve najlepse veze one tajne veze.
samo posle hoce da boli glava :D


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Tajne veze  |  Poslato: 13 Maj 2013, 14:26
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Tajna veza ne mora da bude tajna samo zato sto je jedna osoba "zauzeta". Veza moze da bude tajna iz svakakvih razloga.

_________________
Slika


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Tajne veze  |  Poslato: 14 Maj 2013, 11:30
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Kakvih drugih razloga!!!???
Ja razlog za tajnu vezu vidim samo ako je jedna osoba zauzeta,ili ako se skrivaju radi neki familijarnih razloga...razlika u vjeri ili ne znam cemu..
Ostale opcije tajne veze su kres varijante, koje nisu veze..nego tajno se ovoono jer ne zelimo vezu... ( obicno jedna strana ne zeli a druga pati).
Kada si u vezi i lijepo ti..a ne postoje ove gore navedene zackoljice...zelis brate tu ljepotu i ljubav svima pokazati...onako da svi oko tebe vide tvoju srecu i da pokazes ko je i sta je razlog tvoje srece...ako je ljubav u pitanju.
Ako je kres varijanta....sjajim jer sam sinoc imala sex, izlucila sam te hormone srece koji ostavljau traga na mom licu..ali i dalje si 'prazna' ...

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Julia
Post  Tema posta: Re: Tajne veze  |  Poslato: 14 Maj 2013, 13:19
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
Radisav_Oluja je napisao:
Ja imam tajnu vezu sa samim sobom.Nije nam lose.


Hahahahhahahahahahhaa [zenskismeh.gif] [zenskismeh.gif] [zenskismeh.gif]

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
Julia
Post  Tema posta: Re: Tajne veze  |  Poslato: 14 Maj 2013, 13:21
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
casual je napisao:
kao sto u sve prave ljubavi tuzne tako su i sve najlepse veze one tajne veze.
samo posle hoce da boli glava :D


sa ovim se ne slazem..mozda su u pocetku najstrasnije..al da du najlepse..tesko..Kao sto rece Molena, covek kada je srecan, zeli tu srecu da pokaze svima..da je podeli..
Sigurno ce pre ili kasnije jedna strana u toj tajnoj vezi osetiti neku dozu nezadovoljstva..zbog tog skrivanja..

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
casual
Post  Tema posta: Re: Tajne veze  |  Poslato: 14 Maj 2013, 13:40
Korisnikov avatar
*
*

Pridružio se: 24 Sep 2012, 00:31
Postovi: 9053

OffLine
lepe, strasne, na to sam mislio. i naravno Julia da tome dodje kraj i jedno ce biti nezadovoljno. zato sam napisao da posle boli glava.


Vrh
mmm
Post  Tema posta: Re: Tajne veze  |  Poslato: 17 Maj 2013, 00:32
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 21 Sep 2012, 23:56
Postovi: 4935

OffLine
Tajna veza je jedina prava veza.


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 143 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker