Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 20 Apr 2024, 00:00


Autoru Poruka
Julia
Post  Tema posta: Re: Ljubomora i posesivnost  |  Poslato: 23 Jan 2013, 15:16
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
Tesa je napisao:
Da li ste ljubomorni na njegove prijateljice?


Ženama nije uvek lako da prihvate da se njihov dragi viđa i sa drugim damama. Znaju one da se radi o prijateljicama i da on sa njima ponekad samo na kafu ode, ali ako su i one same poznanstvo sa njim počele kao njegove prijateljice, nije teško razumeti čega se plaše.


Slika


Te prijateljice - koliko su mu dobre prijateljice? Koliko je blizak sa njima? Deluju kao šarmantne i simpatične osobe - u kojoj meri njemu deluju šarmantno i simpatično? Da li se tu nešto razvija? Da li bi nešto moglo da se razvije - na sopstvenom primeru znate da mu ne bi bio prvi put da mu prijateljica postane devojka? Svakakva pitanja se motaju po glavi, strah raste, a opet znate da se optužbama i ljubomornim scenama ništa dobro ne može postići; pogotovo kad zaista ne znate postoji li stvaran razlog za ljubomoru.

U ovakvoj situaciji, dobro bi bilo raspitati se. Da li je, recimo, za njega uobičajeno da mu neka žena prvo bude prijateljica pa da mu onda postane devojka ili ste vi tu izuzetak. Da li je u prethodnim vezama varao devojke? Da li je svoju bivšu varao sa vama? Ukoliko je odgovor na jedno od ova tri pitanja "da", onda imate razlog za zabrinutost (mada, ako je bivšu varao sa vama, onda ste valjda u startu znale da on nije čovek koji je u vezi veran - "sve druge je varao, ali će meni biti veran" muškarac ne postoji).

Ako su odgovori na sva tri postavljena pitanja "ne", razloga za uzbunu nema; naročito ne ako se radi o prijateljicama koje poznaje duže nego vas - da je nešto hteo s njima, već bi to uradio. Setite se da on sa njima pije kafu, o njima vam priča sa simpatijom, ali je sa vama, a ne sa jednom od njih.

Kako da budete stopostotno sigurne? Nikako. Stopostotna garancija ne postoji. Pa ipak, možete biti sigurne u razumnoj meri da vam je on veran, da sa prijateljicama ništa ne pokušava, niti će pokušavati - osim ako ga vi prevelikom ljubomorom ne odbijete od sebe. Tada neće biti bitno da li je od vas otišao nekoj prijateljici ili nekoj novoj ženi u svom životu - poenta će biti da ne želi da bude s vama, jer se sa vama ne oseća dobro.


B92


**be mi se...da budem ljubomorna na bilo koga...pa i na njegove prijatlejice..

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
Ameno
Post  Tema posta: Re: Ljubomora i posesivnost  |  Poslato: 23 Jan 2013, 15:49
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 04 Jun 2012, 23:55
Postovi: 4606

OffLine
Molena je napisao:
Najveci su problem muskarci koji uzivaju u zeninoj ljubomori.
Njih to pali...
Oni vole kada isprovociraju zeninu ljubomoru jer im je to fucking cool..ako osjete njenu ravnodusnost onda se pribojavaju...
Kad pokazes ljubomoru onda bi vecina isla do granica koje oni odrede...salili bi se...kada se te granice koje su oni postavili u svojoj glavi prijedju, onda kazu kako su se salili...iz neznanog razloga, i da zena pretjeruje...da je sve to jedna velika sala bla bla bla...nema razloga za ljubomoru.
A razlog je jednostavan...vole kada su zene radi njih ljubomorne, pa cak i na nebitne osobe...na osobe na koje stvarno nema razloga biti ljubomorna...ali oni to tako postave jer ocekuju tvoju reakciju...ako ne reagiras neki q se s tobom desava....Mora da ti imas nekoga ili ti je postalo svejedno...jednostavno uzivaju u nasoj ljubomori jer su tada vazni.


ima tu dosta istine...mada treba razlikovati patolosku ljubomoru i onu normalnu dozu...
muskarcu godi i imponuje mala doza ljubomore, to mu potvrdjuje da je partneru stalo do njega, tada i on nju jos vise zavoli iako se mozda malo nasali...
ako je ona skroz ravnodusna , to mu deluje kao da je ona u prelaznom roku i da samo ceka da naidje bolja prilika i da ode...
velika doza ljubomore ,ispitivanje , nepoverenje...izaziva kontra efekat nervozu, opterecenje i uglavnom se lose zavrsi...

ako imate emocije , mora da postoji mala doza ljubomore inace bi svi bili ravnodusni kao svingeri :D

_________________
Slika


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Ljubomora i posesivnost  |  Poslato: 23 Jan 2013, 18:13
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Danas sve prelazi granicu normale (iako su za sve razlicite),
ali ljubomora bogami bas bas prelaziiiii
dokaz je crna hronika....

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: Ljubomora i posesivnost  |  Poslato: 17 Feb 2013, 11:23
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Kada je ljubomora dozvoljena?


Svi, pa čak i Viktorijini anđeli, ponekada osete ljubomoru u vezi. Eksperti su naveli najčešće situacije u kojima bi trebalo da naučite koliko je ljubomore dozvoljeno da ispoljite...


Slika


Vaš partner odmerava drugu

Sasvim je prirodno da vaš muškarac s vremena na vreme nesvesno odmeri neku devojku u vašem prisustvu, ali to ne znači da bi on bio sa njom. Međutim, ukoliko se to dešava često recite mu da vam smeta, jer smatrate da time pokazuje nepoštovanje prema vama.

Njegova nova koleginica je bliznakinja Megan Foks

Pošto je radno mesto najčešći teren za aferu, ovo je opasna situacija. Pre nego što poludite, priznajte mu da se pomalo osećate nesigurno, a zatim pratite njegovu reakciju – ukoliko bude osećajan i pokuša da vas ubedi u suprtono onda je nešto platonsko u pitanju. Ipak, ukoliko burno odreaguje u nastojanju da se odbrani uključite alarm u svojoj glavi.

Ide sa bivšom na piće

Ako je ovo nešto što se dešava jednom u godinu dana, budite kul. Predložite im ručak umesto pića. Ali, budite na oprezu ako vas nije nikada upoznao sa njom, ako su nedavno raskinuli, ako nagoveštava da gaji osećanja prema njoj, a ona je ljubomorna na vas.

Momačko veče njegovog druga je u striptiz klubu

Neke žene nemaju problem sa ovim, ali ako vas to nervira postupajte pažljivo – morate biti iskreni zašto se brinete, ali tako da mu ne uništite euforiju oko izlaska. Nemojte ga napadati, već objasnite zašto vam se ta ideja ne dopada. Da li vas uverava da vas voli i da se ne brinete? Onda mu verujte i opustite se. Da li postaje besan i brani se, iako ga niste napali? Hm, pa to nije tako dobro.

Neće da vam kaže s kim se dopisuje

Postoji nekoliko mogućnosti zbog kojih neće da vam kaže kome upravo piše poruku – previše zabadate nos u njegove poslove, pa on to radi iz inata; možda s vremena na vreme želi da vas iritira bez nekog posebnog razloga; a možda stvarno ima petlju da se dopisuje pred vama s nekom drugom. U svakom slučaju, isterajte stvari na čistac – naravno normalnim tonom.

Često izlazi sa svojim prijateljicama

Ukoliko ste ih upoznali i često zajedno izlazite, onda nema razloga da se stresirate. Ipak, ukoliko on sam ide na rođendan neke od njih, izlazi sam sa njima, ili tiše priča kada ga neka od njih zove – nemojte biti tako mirni.

Kaže da je vaša prijateljica baš seksi

Ovo nije strašno ukoliko ste vi započeli priču o tome kako vaši prijatelji izgledaju, te on iznosi svoje objektivno mišljenje ili potvrđuje vaše. Ipak, ako ovo dođe iznebuha onda ga ona sigurno privlači. Nije ništa nenormalno da ga privuče druga devojka, ali ima u tome da vama kaže. Zato sačekajte par dana i izjavite mu kako vam je super sladak njegov najbolji drug.


B92


Vrh
Tajanstveni
Post  Tema posta: Re: Ljubomora i posesivnost  |  Poslato: 12 Mar 2013, 13:43
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2013, 21:05
Postovi: 111

OffLine
Slika
Kakva je to ljubav ako ti nije stalo dovoljno, pa možeš gledati da ti neko drugi plete mrežu oko žene koju voliš? Nikakva ljubav. To je igranje, igrarija sa osećanjima, izigravanje koječega, zavodjenje radi zavodjenja bez dubine, sušta površnost... Bez ljubomore nema ljubavi i bez trunke posesivnosti, normalno i to treba dodati na sve, moje je moje, ali ne sme da se pretera jer se lako iz posesivnog prava na nekoga predje u gušenje istog, potiranje njegove ličnosti, što može da smori i uništi magiju u momentu, da razdvoji dvoje pre nego bilo ko ili bilo šta drugo. Oprez sa ljubomorom!

Opet, ako ona uživa u tome, ako ona misli da je moja ljubomora bolesna, kad brinem gde je i sa kim je, šta radi, onda i ne zna da voli, pa je treba pustiti u tu ''slobodu'', neka je love dok izigrava femme fatale, nesrećna i sama kada je u društvu, voli da luta i pita se ''šta je to ljubav''?

Draga moja nikada nečeš saznati odgovor na to pitanje jer te i ne interesuje, priznaj to sebi jednom iskreno. Da bi bila voljena i osetila to u dubini srca, moraš sve dati, ako to ne možeš onda ne znaš voleti, nije problem u drugima već u tebi, bojiš se ljubavi, bojiš se onoga što želiš upoznati. Ugrej svoje srce predajom, i budi samo moja draga. [srce.gif]


Vrh
Emanuella
Post  Tema posta: Re: Ljubomora i posesivnost  |  Poslato: 12 Mar 2013, 13:47
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:25
Postovi: 10725

OffLine
cista patetika [boredsmiley.gif]

_________________
Slika


Vrh
Tajanstveni
Post  Tema posta: Re: Ljubomora i posesivnost  |  Poslato: 12 Mar 2013, 13:58
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2013, 21:05
Postovi: 111

OffLine
Da, čista patetika, kao iz turske serije. Moja patetika u kojoj je moje moje i samo moje, tu nema kompromisa.

Ne dam da moje neko drugi .... Smara, kara, dira, ima, koristi, troši ni u snu sna. Tako je jasno da ne može biti jasnije. Ako hoće da bude svačija, široko joj polje, ne može mi pričati o ljubavi i tražiti ''svoju slobodu'', ako je moja ljubav nešto što joj smeta da bude samo svoja, ako želi da bude takva ''samo svoja'', neka ide, široko joj polje. Moja glava ne trpi rogove.


Vrh
Emanuella
Post  Tema posta: Re: Ljubomora i posesivnost  |  Poslato: 12 Mar 2013, 14:08
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:25
Postovi: 10725

OffLine
skuzila
sluti na gusenje i opterecivanje druge strane
imati slobodu ne znaci isto sto i uskakanje iz kreveta u krevet

_________________
Slika


Vrh
Tajanstveni
Post  Tema posta: Re: Ljubomora i posesivnost  |  Poslato: 12 Mar 2013, 14:16
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2013, 21:05
Postovi: 111

OffLine
Ljubav je predaja, ne borba, ne uzimanje prava na svoje vreme na uštrb zajedničkog vremena,ili kao fol traženja svoje slobode u vezi. Reč ''veza'' već govori da nisi slobodna, vezana si za nekoga ljubavlju. Kad se vežeš ljubavlju, tu ti je i sloboda, tu ti je sve dostupno , ali postojimo ''mi'' ne odvojeno''ti'' ili ''ja''. Nema gušenja ako je želja za vezivanjem u ''ljubavni čvor'' obostrana, ostalo je površnost tj švrljanje za koje se traže izgovori. Sve u jednoj vezi je važno, ništa nije nebitno ,pa ni to ko šta radi kada je sam,ako se oseća ugroženim na bilo koji način pa traži ''slobodu'' može da je nadje, kod mene to nije problem.


Vrh
Emanuella
Post  Tema posta: Re: Ljubomora i posesivnost  |  Poslato: 12 Mar 2013, 14:17
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:25
Postovi: 10725

OffLine
sigurno si skorpion u horoskopu
dakle
ako se volimo
moramo biti skupa 7/24
ma daj...

_________________
Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 269 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker