Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 11:08


Autoru Poruka
Komsinica
Post  Tema posta: Ljubav bez granica  |  Poslato: 14 Jun 2012, 14:49
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Sta mislite o onima koji su zakljucili da vise nema ljubavi u zajednici u kojoj su trenutno, te u skladu sa tim napustaju svog partnera i decu, da bi srecu potrazili u nekom drugom zagrljaju, nekom drugom domu?
Da li tim osobama ne sporite pravo da potrazi srecu sa nekim drugim, ali ste se namrstili kada ste procitali da su i deca napustena i osudili istog momenta sve to?
Ko i iz kog razloga ima prava da osudjuje?
Sta je za vas smisao nekakve izreke tipa "u ljubavi i ratu sve je dozvoljeno"?
Da li je to bas tako?

_________________
Slika


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Ljubav bez granica  |  Poslato: 14 Jun 2012, 15:38
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Smatram da je to najpostenija stvar koju bi neko mogao napraviti.
To je tema ista kao i ona prevara u braku/vezi, gdje sam vec napisala da je svaka isprika tipa 'necemo zbog djece' supljak.
Zbog djece bi i trebalo da se razidju.
Mozda u pocetku i nece biti lako...ali vremenom ce se stvari posloziti i svi ce zakljuciti da je to najbolje.
Odrastati u zajednici u kojoj nema ljubavi, u kojoj vlada netrepeljivost i nesloga je muka za sve clanove te zajednice.
Pa čak i ako ne postoji neka 'druga' osoba...ako je ljubav nestala ili ako je odnos postao nesnosljiv, misljenja sam da ljudi na jedan civilizirani nacin treba da se razidju pozele srecu jedno drugom.

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Ljubav, godine i predrasude  |  Poslato: 14 Jun 2012, 15:40
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
"On je šarmantni pedesetogodišnjak. Žena njegovog života (treća po redu) jedva da je punoletna po anglosaksonskim zakonima. Kažete - ništa čudno, takve veze oduvek postoje. I dok on, naravno, svojim izborom ne šokira okolinu (štaviše, muškarci mu potajno zavide, a žene najednom uviđaju njegov dotad neprimetan šarm, muževnost, stabilnost...), za nju će svi bez razlike reći da je lutkica koja je bez skrupula privučena novcem na računu. U stvari, razlika je tek u proceni koeficijenta inteligencije - ili "božanstveno izgleda, ali je neviđeno glupa" ili je "pametna mala koja zna od čega se živi"."

Isto vazi i za tzv. kuguarke. Svi znamo kome je prikacena ta etiketa, zar ne?
Da li neko uopste pomisli na ljubav?

_________________
Slika


Vrh
*Twilight*
Post  Tema posta: Re: Ljubav bez granica  |  Poslato: 14 Jun 2012, 16:01
Korisnikov avatar
Laprdalo i tuturutka

Pridružio se: 17 Apr 2012, 20:07
Postovi: 11750

OffLine
Ja bi se zapitala kako je ta ljubav nestala i kako to da neko nekom ne odgovara a da je sa njim izrodio decu?
Zar je trebalo tolko vremena da shvati sta je dobro za njega?
Moj brak cim je imao prepreke vise ga nije bilo.
Zar treba izroditi decu, cekati da oni izrastu, da bi neko shvatio da taj brak nije ok
i da je laz bila svih tih godina?

Ja kao zena ne bi nikada, sa takvim muskarcem, smela da se upustim u bilo kakvu vezu
a kamoli da pocnem nesto ozbiljnije (pricu o daljem zivotu u zajednici).
Msm da tako i sa muske strane, trebalo bi da stave prst na celu kada ulaze u bilo kakvu vezu sa zenom kojoj posle toliko godina brak odjednom nije ok.

Da li se vode onom pricom: "Cekam da mi deca odrastu pa cu ja svoj zivot" ili "Niko ne zna kako sam ziveo/la svih ovih godina samo moja dusa"?!!

Da neznaju za bolje ne bi ni trazili, nego ljudi iz prevare dolaze do saznanja da ima bolje pa ne razmisljaju o posledicama.

Nemam nista protiv ako neko misli da je to najbolje resenje za njega
da ne bi drugi bracni par ziveo u zabludi
ali druga strana, koja zapocinje vezu sa takvom osobom, uvek treba da stavi prst na celo.

Sto se tice veza to je druga stvar,
veze i jesu za raskid ako nesto nestima ali su bes posledica treceg lica.


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Ljubav bez granica  |  Poslato: 14 Jun 2012, 16:10
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Pa mislim da nikakve razlike nema bilo da je veza ili brak u pitanju...(ovamo imas samo jedan papir)....
I kakve veze ima vrijeme provedeno s nekim...neko shvati nakon 5 dana, a neko nakon 5, 15 godina...Vrijeme je tu neki sporedni faktor.
I niko ne kaze da je njemu ta osoba sada bezveze ili da ne postoji neki osjecaj prema toj osobi... pa bilo bi krajnje idiotski i nekorektno reci nesto tako nakon zajednickih provedenih godina....Ali jednostavno i radi sebe a i radi druge strane postenije je razici se ukoliko je sreca izblijedila, ako nemas osjecaja pripadnosti i zajednistva...
Jer nemoguce je da jedna strana osjeca promjenu a druga ne....

I ja sam prije svega za opciju pokusaja spasavanja braka i veze...davanja prilike i shanse...Ali ne treba bjezati pod svaku cijenu od mogucnosti razlaza i to samo zato sto se najcesce postavlja pitanje 'sta ce reci ljudi', 'ima li smisla nakon ovoliko godina otici', ' sta ce djeca reci' ..itd....
Najvise smo sretni kada vidimo ljude oko sebe i one koji nas okruzuju kao sretne....ako to ne vidim moram nesto napraviti po tom pitanju kako bi se to promjenilo pa makar to bio i razlaz.

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Ljubav bez granica  |  Poslato: 14 Jun 2012, 16:21
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
U proteklih nekoliko dana papagajski ponavljam da stvari treba nazvati pravim imenom. Kada covek sebi prizna i jos to priznanje nazove pravim imenom, to je prvi korak ka resavanju necega. A cega? To je vec licni izbor.

Ja sam misljenja da treba staviti tacku na sve ono sto vise ne prija.

Budalastine u vidu vecitog trazenja opravdanja necega je suludo i gubljenje vremena. Ukoliko su roditelji normalni, deca nece osetiti razvod, niti ce biti rastrzana. Kod nenormalnih deca to osecaju veoma, jer su njihova i oruzja i orudja.

Trpeti nesto zbog dece je suludo, jer ce ta deca potrcati svojim zivotnim putem, osnovace svoju porodicu i napustice roditeljsko ognjiste. I sta onda? Nezadovoljnim roditeljima je u tim godinama vec mnogo teze, da ne kazem gotovo nemoguce da okrenu novi zivotni list i nesto ucine pozitivno od svog zivota.

Cuti i trpi? Pa cemu? Vise ni menstrualni bolovi ne moraju da se trpe, zar ne?

Ako ne ide, ne ide. I tu nema dalje price. Medjutim, cinjenica jeste da treba imati zestoka damu i krenuti krupnim koracima napred, ali to je odlika hrabrih. Kukavice su tamo gde su i zauvek ce tamo i ostati.

_________________
Slika


Vrh
*Twilight*
Post  Tema posta: Re: Ljubav bez granica  |  Poslato: 14 Jun 2012, 18:36
Korisnikov avatar
Laprdalo i tuturutka

Pridružio se: 17 Apr 2012, 20:07
Postovi: 11750

OffLine
Molena je napisao:
Pa mislim da nikakve razlike nema bilo da je veza ili brak u pitanju...(ovamo imas samo jedan papir)....
I kakve veze ima vrijeme provedeno s nekim...neko shvati nakon 5 dana, a neko nakon 5, 15 godina...Vrijeme je tu neki sporedni faktor.
I niko ne kaze da je njemu ta osoba sada bezveze ili da ne postoji neki osjecaj prema toj osobi... pa bilo bi krajnje idiotski i nekorektno reci nesto tako nakon zajednickih provedenih godina....Ali jednostavno i radi sebe a i radi druge strane postenije je razici se ukoliko je sreca izblijedila, ako nemas osjecaja pripadnosti i zajednistva...
Jer nemoguce je da jedna strana osjeca promjenu a druga ne....

I ja sam prije svega za opciju pokusaja spasavanja braka i veze...davanja prilike i shanse...Ali ne treba bjezati pod svaku cijenu od mogucnosti razlaza i to samo zato sto se najcesce postavlja pitanje 'sta ce reci ljudi', 'ima li smisla nakon ovoliko godina otici', ' sta ce djeca reci' ..itd....
Najvise smo sretni kada vidimo ljude oko sebe i one koji nas okruzuju kao sretne....ako to ne vidim moram nesto napraviti po tom pitanju kako bi se to promjenilo pa makar to bio i razlaz.


1. U danasnje vreme ima veze jer sa nekim mozes ziveti i 5 godina i tek tada doci do zakljucka
da li ti neko odgovara ili ne, za dalje stvaranje porodice.
S tim mozemo odlucivati sa kim cemo zivot deliti,
tako da na nacin kako se udala moja majka i kako sam se udala ja nema veze.
Moja majka je mog oca upoznala na vasaru, castio je voznju a inace je iz drugog sela,
videli se tad i posle par meseci je doso da trazi ruku od mog deke.
A ja sam se udala tako sto sam sa svojim muzem (tadasnjim deckom) izlazila 5-6 meseci.
Pre 30-40 godina ljudi su bili malo vise konzervativni.
Ne znam za tvoju mamu ali za moju mogu slobodno reci, u njeno vreme da je zivela (kao danas vecina) sa nekim deckom godinu - dve, ne bi to bila veza nego brak, iako papir nije postojao.
Sad je malo slobodnije vreme i mozes ziveti svake dve godine sa drugim deckom to nece biti brak.
Tako da starijima mogu i iztolerisati sto sebe nalaze u tome da im je brak promasen
jer je bilo neko drugo vreme.
Mladji imaju mogucnost da traze sebi zivotnog saputnika,
nalazeci sebe u toj drugoj polovini, da li imaju slicno vidjenje i interese kroz zivot.


2. I ja sam za to da treba pokusati spasti brak i naravno ne po svaku cenu,
netreba sebe a ni drugoga siliti.
Kako za sve tako i u braku potrebno je dvoje za ljubav, svadju, resavanje problema, podizanje dece i za krivicu.
Zene generalno imaju sve problem udala sam se sad me zabole, rodila sam decu sad sam i majka,
daj da skuvam, pocistim, operem i namestim kucu da bude sve ok ali ne razmisljaju o sebi.
Pre svega se zapuste, cesto ih boli glava (da muzu ne bi dala), u vise slucajeva su umorne od svakodnevnih obaveza i nestizu svome muzu ni lepu rec da kazu.
Sve to sto muz nema kod zene nadje gde treba.
I kako god okrenes zena je kriva jer muzkarac ne dobija od zene sta treba a zatim trazi od druge i ona kaze DA.

Nevo navescu primer koji se desio nekom mom blizem (i meni).

Udala se rodila dvoje dece, ugojila se preterano, muz slusa kao papucar ..... pravi zet u nasoj familiji.
Vise puta sam je opominjala da joj ne bude kriv posle drugi i naravno nije me slusala isto je zapustena.
Posle nekoliko godina... moja drugarica mi prica da je srela druga posle dosta godina i hoce da me upozna sa njim (inace ona pokusava da me uda vec godinama jer misli da je to PAMETNO ZA MENE).
Oni se cuju i on je lepo pitao ima li koju drugaricu za njega, gde je ona shvatila da je to prava prilika za mene.
Sve je to bilo lepo dok ona njemu nije spomeula moj nadimak...
e tada je nastao sok kod njega i kod nje,
saznanjem da je on ozenjen i jos gore da je on moj zet!


Poslednji put menjao *Twilight* dana 14 Jun 2012, 18:56, izmenjena samo jedanput


Vrh
Just
Post  Tema posta: Re: Ljubav bez granica  |  Poslato: 14 Jun 2012, 18:52
Korisnikov avatar
Persa from the Mahala

Pridružio se: 05 Jun 2012, 19:08
Postovi: 4448

OffLine
TW, zasto mislis da ljudi ne mogu 15-20 godina da žive u zajednici, srećni i zadovoljni, a da nakon te npr. 15-ne godine požele nesto drugo?
Sretnu nekog drugog koga zavole, desi se nesto sto ih udalji toliko da postanu stranci. Zajednička jutarnja kafa, koja je 15 godina bila praćena smehom i razgovorom, postane mučna, ispijanje u tisini ili nesnosnoj svađi?
Ljudi se menjaju...menjaju se njihova htenja, želje, ko može da garantuje za sebe da za 10-15 godina neće "poluditi", poželeti nešto novo? Ja ne mogu.

_________________
Micho, nedostajes mi Slika


Vrh
*Twilight*
Post  Tema posta: Re: Ljubav bez granica  |  Poslato: 14 Jun 2012, 19:00
Korisnikov avatar
Laprdalo i tuturutka

Pridružio se: 17 Apr 2012, 20:07
Postovi: 11750

OffLine
Zvoncica je napisao:
TW, zasto mislis da ljudi ne mogu 15-20 godina da žive u zajednici, srećni i zadovoljni, a da nakon te npr. 15-ne godine požele nesto drugo?
Sretnu nekog drugog koga zavole, desi se nesto sto ih udalji toliko da postanu stranci. Zajednička jutarnja kafa, koja je 15 godina bila praćena smehom i razgovorom, postane mučna, ispijanje u tisini ili nesnosnoj svađi?
Ljudi se menjaju...menjaju se njihova htenja, želje, ko može da garantuje za sebe da za 10-15 godina neće "poluditi", poželeti nešto novo? Ja ne mogu.

Postoji mogucnost i za tim ali cemu onda brakovi i stvaranje bracne zajednice ako ja mogu volet 10 godina jednog pa 10 godina drugog a zatim o5 nadjem da sledecih 10 godina volim treceg?
Zatim u jednom roditi decu pa u drugom a tako i u trecem?
Nije to za nas smrtnike.
Jer ako svi vec zivimo u ovom ubogov vremenu u mucenju i patnjama za boljim zivotom, nemoramo praviti sirotane i od dece.
Zato kazem da starijima i mozemo tolerisati a mi mladji imamo mogucnost i da biramo.


Vrh
Just
Post  Tema posta: Re: Ljubav bez granica  |  Poslato: 14 Jun 2012, 19:04
Korisnikov avatar
Persa from the Mahala

Pridružio se: 05 Jun 2012, 19:08
Postovi: 4448

OffLine
Niko ne misli kad stupa u bracnu zajednicu da će ljubav imati rok trajanja. Svi veruju u ono "dok nas smrt ne rastavi" (ili bar većina, oni koji u brak stupaju iz ljubavi). Samo što život nije bajka.

_________________
Micho, nedostajes mi Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 82 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker