Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 23:44


Preljuba u braku,da ili ne?  
1. Da, malo zabave može osvežiti brak. 12% 2  12% 
2. Nikako, brak je svetinja. 24% 4  24% 
3. Nikad ne reci nikad. 65% 11  65% 
Ukupno glasova : 17

Autoru Poruka
Molena
Post  Tema posta: Re: Preljuba u braku  |  Poslato: 30 Sep 2012, 15:50
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Casual kakve veze to ima....prevara je prevara. Po toj tvojoj logici svaka veza bi trebala biti slobodna veza sve dok dvoje ljudi tu ljubav ili taj odnos tj t u vezu ne potvrde pred Bogom ili ti u instituciji zvanoj Crkva.
Ovaj drugi dio tvoje recenice...s njim se slazem. I ja bih vjerovatno isto reagirala, jer je drugacije ako imas bilo sta sa muskarcem ili zenom koji je u braku nego sa onim koji je jos uvijek samo u vezi...mi kazemo nema ospice i nije sapun da se potrosi tako lako hahaha.

Ali prevara je prevara u bilo kojem obliku veze i za nju je tesko naci neko opravdanje.

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
casual
Post  Tema posta: Re: Preljuba u braku  |  Poslato: 30 Sep 2012, 16:45
Korisnikov avatar
*
*

Pridružio se: 24 Sep 2012, 00:31
Postovi: 9053

OffLine
Molena bio sam sarkastican :D
Ajde malo ozbiljno sad...
Svaka prevara nije dobra i za nju ne moze da se nadje opravdanje ali bas zato i jeste toliko primamljiva. Muskarci su skloniji prevarama, 99,99% muskaraca na planeti bi prevarilo svoju devojku ili suprugu da ima priliku. Ali sex nije prevara u bukvalnom smislu, bar ne za nas muskarce. Uvek cemo se vratiti matici bilo da je devojka ili supruga, porodica.


Vrh
mmm
Post  Tema posta: Re: Preljuba u braku  |  Poslato: 11 Okt 2012, 20:46
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 21 Sep 2012, 23:56
Postovi: 4935

OffLine
Svaka preljuba je dobrodosla..


Vrh
Lila
Post  Tema posta: Re: Preljuba u braku  |  Poslato: 12 Okt 2012, 15:49
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 11 Jun 2012, 19:19
Postovi: 3470

OffLine
mmm je napisao:
Svaka preljuba je dobrodosla..


Potpuno se slazem sa tobom macak.
Dobro dosla je zato sto odmah znas skim imas posla da se ne vreme otarasis.

_________________
Nisu vazne godine u tvom zivotu,
nego je vazan zivot u tvojim godinama
Momo Kapor


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: Preljuba u braku  |  Poslato: 09 Dec 2012, 12:00
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Brakovi u Srbiji propadaju zbog nemaštine, a ne prevare


Sedam od deset brakova u Britaniji se raspadne sbog svakodnevnih kućnih problema, a ne zbog prevare, saopštila je britanska advokatska firma Getel. Kako kažu srpski advokati, brakovi u našoj zemlji propadaju najviše zbog nemaštine i suživota sa roditeljima jednog od supružnika.


Slika


- Neko od supružnika dobije otkaz u firmi, primanja su mala ili ih uopšte nema, pa dolazi do problema, svađa. Jedan supružnik se najčešće oda alkoholu i takav brak je osuđen na propast. Drugi veliki uzrok za propast braka je suživot sa roditeljima jednog od supružnika - kaže za portal Zena.rs advokat Tihomir Konstantinović, na osnovu višedecenijskog iskustva u brakorazvodnim parnicama.
Konstantinović kaže da su se u Srbiji pre 20-30 godina brakovi razvodili zbog neverstva, a manje zbog ekonomske situacije, jer je standard života bio bolji.

- Tada su u velikom broju sklapani studentski brakovi, a roditelji su bili u mogućnosti da finansijski pomognu mladi par dok ne stane na noge. Kao se promenila politička i ekonomska situacija, promenili su se i razlozi za razvode brakova - kaže Konstantinović.
Prema analizi slučajeva razvoda koju je sprovela britanska firma Getel, tamošnji parovi se razvode jer ne uspevaju da se dogovore oko kućnih obaveza, finansija i plaćanja računa. Samo jedan od pet brakova se okonča zbog neverstva. U istraživanju se navodi da samo parovi koji tretiraju brak kao poslovni dogovor uspevaju dugo da ostanu zajedno. Elizabet Hasal, partner u firmi Getel, kaže da ju je najviše iznenadilo koliko se malo parovi poznaju pre nego što su se venčaju.
Stručnjaci, inače, predviđaju da u Srbiji posle krize valja očekivati "eksploziju razvoda", jer se ljudi se po pravilu manje razvode u vremenima krize. S druge strane, čak i oni sociolozi koji se intimno izjašnjavaju kao tradicionalisti navode da bi u Srbiji bilo mnogo više razvoda kada bi žene bile samostalnije. Ako se uporede podaci od pre dve decenije, zaključak je da se svake godine smanjuje broj sklopljenih brakova i danas je za čak 60 odsto manji nego pre 20 godina.


Blic zena


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Preljuba u braku  |  Poslato: 09 Dec 2012, 20:02
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
osudjujem!!
posebno ako to uradis,negiras i pravis majmuna od nekoga...a nemas muda pogledati u oci suprrotnoj strani i reci uradio/la sam to i TO!!

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
montoya
Post  Tema posta: Re: Preljuba u braku  |  Poslato: 09 Dec 2012, 20:10
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:34
Postovi: 6875

OffLine
redovna pojava...zbog nezrelosti osoba koje se upuštaju u bračne vode.


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Preljuba u braku  |  Poslato: 09 Dec 2012, 20:17
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
hahaha...a da vidis kakve su jos one sto ih obujem kad po plazi hodam ;)

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Nikita
Post  Tema posta: Re: Preljuba u braku  |  Poslato: 09 Dec 2012, 21:09
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:44
Postovi: 7811

OffLine
Molena je napisao:
osudjujem!!
posebno ako to uradis,negiras i pravis majmuna od nekoga...a nemas muda pogledati u oci suprrotnoj strani i reci uradio/la sam to i TO!!

Mozda cu sad biti napadnuta i ispljuvana ,ali bas me zaboli i za to .
Prevara je odvratna znam , ali varanje je vec i ako ti se u mislima mota neko drugi . ne mora da bude fizickog kontakta , i ovo na naetu je prevara tj .neka vrsta. Sem ako tvoj partner ne sedi tu celo vreme i cita sve sto pises i kome pises.
S druge strane , sta ako zivis sa nekim a nemas nikakav kontakt? Jel ta osoba treba da se zaredi ili zamonasi ? Nema opravdanja ni za jednu prevaru , to su cinjenice , ali situacija precesto diktira tempo postupaka . Ne sudi nikom jer ne znas sutra na koju stranu ce da se okrene tvoj tocak sudbine .

U gore navedenom tekstu nisam opisala sebe , ali ni ne sudim nikom .Svako je dovoljno odrastao da posle "greske" sam snosi posledice .

_________________
Ponovo imam potrebu da ćutim.
Jer ono što najlepše umem da kažem više me ne zanima.


Slika


Vrh
Nikita
Post  Tema posta: Re: Preljuba u braku  |  Poslato: 09 Dec 2012, 22:26
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:44
Postovi: 7811

OffLine
Urijel je napisao:
Nikita je napisao:
Svako je dovoljno odrastao da posle "greske" sam snosi posledice .



Hoću od tebe poklon za Novu Godinu ! [smehsmeh.gif]


Dodji ovoj Mrazici ima ona pokloncic neki u svoj dzakcic [zenskismeh.gif]

_________________
Ponovo imam potrebu da ćutim.
Jer ono što najlepše umem da kažem više me ne zanima.


Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker