Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 23:09


Autoru Poruka
Okano
Post  Tema posta: FIMO  |  Poslato: 02 Feb 2013, 00:19
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:57
Postovi: 3122

OffLine
XY Fimo projekata / Fimo&Akrilna boja vs. Fimo&Uljana boja

Slika

Dragi moji, evo nastavljam u dobrom  starom tonu i za vas, ali i za sebe (još mi traje fimo školica), "češljam" internet u potrazi za zanimljivim fimo tehnikama i varijacijama. Sve viđeno pokušat ću ponoviti, postupak i rezultat poslikati i napisati dvije-tri riječi.

Nadam se da će vas i idući serijal od "xy postova" (bolje da se ne ograničavam brojkom, ionako ću ju premašiti) na temu Fimo projekti zabaviti.

Prvo na tapeti je nešto jako jednostavno ali zato ne manje interesantno. Zapravo radi se o dvije tehnike:

Fimo & Akrilna boja (na malo drugačiji način)
i

Fimo & Uljana boja

Na temu fima i akrilne boje već sam pisala u svojem postu  "tirkizni kamenčići s felerom".  Isto tako, veliki broj vas javio se sa svojim iskustvima i tehnikama. Ipak mislim da još jedna neće škoditi. p.s. moram priznati da mi se ova tehnika dopala jer nema šmirglanja boje s fima na kraju!

Pa da krenemo. Dobru zabavu želim!

Fimo & Akrilna boja (na malo drugačiji način)

Potrebno nam je slijedeće:

Slika


* Transparentni fimo bijele  boje
* Fimo bijele boje
* Crna akrilna boja
* pomoćni materijal - rukavice, posudice, nožić

A evo i postupka:

Prvo dobro prstima izradimo transparentni fimo i bijeli fimo. Napravimo dva valjka i nožićem narežemo na puno nejednakih komadića. Svaka boja fima na zasebnu hrpu.

Slika

Nakon što smo sve narezali, na svaku hrpu kapnemo par kapi crnog akrila. Prstima dobro razmrljamo (ne znam bolji izraz) boju po komadićima fima.

Slika

Zatim u jednu ruku uzmemo par komadića s jedne hrpe pa par komadića s druge hrpe i tako redom. Od svega napravimo jedan valjak, malo ga stisnemo, ali ne mijesimo previše.

Slika

A naš uzorak krije se unutar valjka. Nožićem režemo šnitice koje možemo upotrijebiti na razne načine: položiti na fimo plahtu i valjati, oblikovati kuglice ...

Slika

Ovaj primjer je kombinacija bijelog fima i transparentnog bijelog fima s crnim akrilom. Ali, možmo dodati još fima, npr. tamno crveni; tirkiz; srebrni; smeđi ... Mislim da bi ti uzorci bilo isto tako posebni.

Napomena: ja sam pogriješila u količini crnog akrila. Zato mi je na mjestima još uvijek bilo viška boje koju sam razmrljala po fimu kada sam krenula valjati šnitice fima. I naravno, upropastila lijepi uzorak. Nisam ništa bacila, već sve lijepo izmijesila i napravila razne privjeske, kuglice. Ali, da znam za drugi put (a i vi) - malo crnog akrila, maaaaalo.


Fimo & Uljana boja

Potrebno nam je slijedeće:

Slika

* Transparentni fimo bijele boje
* Tamno zelena uljana boja
* pomoćni materijal - rukavice

A postupak je:

Transparentni fimo dobro izradimo prstima, malo spljoštimo. Na fimo stavimo par kapi uljane boje.

Slika

Zatim, fimo plahticu preklopimo, razradimo uljanu boju koja je unutra, oprezno uvinemo fimo valjak. Nije potrebno puno mijesiti. Dapače. Trebaju nam ostati mjesta potpuno bijela.

Slika

Naš valjak potrebno je provući kroz mašinu za tijesto na najširem otvoru. Od dobivene plahte izrezujemo željene oblike za naš nakit.

Slika

Što nije jednostavno?

Pretpostavljam da s uljanom bojom možemo čuda raditi i dobiti fenomenalne uzorke. A transparentni fimo mi se sve više i više sviđa jer se divno nadopunjuje s raznim materijalima. A o tome sigurno u jednom od idućih "fimo projekata".

Sve ispečeno treba brusiti, lakirati te, na kraju, spojiti u nakit. A što sam od ovoga gore složila, u jednom od idućih javljanja.

Do idućeg posta, lijep pozdrav, Sandra Z.


sochicsandraz.blogspot


Vrh
Okano
Post  Tema posta: Re: FIMO  |  Poslato: 02 Feb 2013, 00:23
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:57
Postovi: 3122

OffLine
FIMO

SPIRALE I SLOŽENI UZORCI OD SPIRALA

Načiniti dvije ploče različitih boja, izrezati ih na jednake dimenzije, tamniju staviti na podlogu, na tamniju ploču položiti svjetliju i zarolati u rolicu. Mi smo načinili dvije rolice: crveno-transparentnu i crveno-bijelu.

Rolicu izrezati na dva jednaka dijela. Jedan dio prerezati na četiri jednaka dijela po visini (u križ). Četvrtine postaviti na neizrezanu polovicu rolice na sve četiri strane tako da dobijete četvrtasti oblik. Tako dobiveni presjek odličan je za izradu naušnica.

Slika

Slika

Slika

Slika


Moguće je još usitniti uzorak: četvrtastu 'rolicu' (nije rolica jer nije okrugla) izdužiti prstima dok se ne stanji na željenu duljinu. Izrezati po duljini na 4 jednaka dijela, te dijelove postaviti: dva po dva jedan pored drugog, te jedan na drugi kao na slici dolje desno. Izdužiti rolicu dok ne postane tanka do željenih dimenzija. Izrezati kriške, izbušiti iglom rupice i ispeći. Odličan, gotovo jedva primjetah efekt postiže se kombinacijom transparentnog FIMO-a s FIMO-m u boji, kao na narukvici dolje lijevo (FIMO + plastične, transparentne perlice).

Slika

Slika

Slika

Slika

Od ostataka spirale smo izrezali kriške i načinili naušnice.


blog.dnevnik.hr/creativeblog/


Vrh
Okano
Post  Tema posta: Re: FIMO  |  Poslato: 14 Maj 2013, 23:15
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:57
Postovi: 3122

OffLine
Slika


Vrh
Okano
Post  Tema posta: Re: FIMO  |  Poslato: 14 Maj 2013, 23:16
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:57
Postovi: 3122

OffLine
Slika


Vrh
Okano
Post  Tema posta: Re: FIMO  |  Poslato: 14 Maj 2013, 23:17
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:57
Postovi: 3122

OffLine
Slika


Vrh
Okano
Post  Tema posta: Re: FIMO  |  Poslato: 14 Maj 2013, 23:17
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:57
Postovi: 3122

OffLine
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: FIMO  |  Poslato: 26 Nov 2013, 02:06
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Jaja ukrašena FIMO masom

Ako volite raditi s FIMO-m, trebali biste se okušati u izradi jedinstveno ukrašenih jaja. Slijedeći naše upute, konačni rezultat će vas oduševiti!

Slika

Materijal i pribor:
- ispuhana jaja (ili drvena jaja)
- FIMO u 4 željene nijanse
- lak za FIMO
- stroj za tijesto
- skalpel
- brusni papir (grublji, srednji i jako fini)

Slika Slika

1 Ispušite jaja, operite ih iznutra pa stavite na radijator ili u pećnicu da se dobro osuše.
2 Potom izvaljajte pravokutnik od pola pločice FIMO mase (pomozite si strojem za tijesto). Omotajte oko jajeta. Zarežite FIMO na vrhovima, preklopite, a višak na preklopima pažljivo izrežite skalpelom.
Sljedeći korak je izrada raznovrsnih aplikacija, cvjetova u millefiori tehnici, spirala, kaleidoskopskih ili cvjetnih rolica koje ćemo u tankim slojevima nanositi na podlogu. Pokazat ćemo vam jedan primjer "anemona" rolice.

Slika Slika Slika

3 Složite 4 nijanse u trokute kao za izradu "duge" pa desetak puta provucite kroz stroj za tijesto.
4 Kad ste dobili plahticu s efektom "duge", zarolajte je u valjak.
5 Potom rolicu prerežite na pola. Jednu polovicu ostavite, a drugu prerežite po okomici na polovicu i dvije četvrtine.

Slika Slika Slika

6 Polovicu pritisnite uz vrh rolice, a četvrtine sa strane. Potom sve oblikujte tako da dobijete trokutasti oblik u presjeku.
7 Dobiveni oblik dodatno stisnite kako bi dobili uskokutne trokute. Spojite ih po dva u novu prizmu.
8 Izrežite po šest kriški i spojite u šesterokut. Pažljivo zarolajte kako bi se trokuti dobro spojili, a rubovi zaoblili.

Slika Slika Slika

9 Režite tanke kriške od raznih rolica pa slažite na podlogu. Kada ste zadovoljni kreacijama, prstima dobro zagladite sve rubove pa stavite peći u pećnicu na 130 stupnjeva pola sata.
10 Kad su se jaja ohladila, uzmite prvo grublji brusni papir pa pobrusite veće neravnine. Potom sve finijim brusnim papirom dovedite jaje do savršenstva.
11 Operite jaje od prašine, posušite i prelakirajte FIMO lakom visokog sjaja.


chemaco

_________________
Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 58 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker