Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 27 Mar 2024, 07:20


Autoru Poruka
Komsinica
Post  Tema posta: "... niko ne sme da vas bije! osim..."  |  Poslato: 02 Avg 2013, 22:21
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Moj mali doprinos kolumnama. Jedna moja, napisana ne tako davno koja obuhvata temu koja ce jos dugo, dugo biti aktuelna u Beogradu, sa malenim oscilacijama i novim desavanjima o kojima cu, ukoliko me ne bude mrzelo, nastaviti da pisem.

Danima se vec slusa o bahatom ponasanju kako kontrolora, tako putnika. Mada... ruku na srce, ja sam na strani ovih drugih, jer sam i sama putnik, a vala i ocevidac ponasanja tih... hm... htedoh napisati majmuna, ali ne bih da vredjam tu vrstu zivotinja... a opet s druge strane, nisu ni oni svi isti, osim onih debila koji su pitaj Boga odakle dosli u velegrad, pa misle da im je dozvoljeno da maltretiraju posten narod. Neko ce sada reci „ma gde posten, kad ne placa kartu?!“ Svakome moze da se dogodi da u odredjenom momentu jednostavno nema za kartu, a mora da se preveze do posla, ili lekara. Oni koji posteno rade zaradjujuci platu zadnjeg dana u mesecu, idu prevozom, ne idu limuzinama i nemaju licnog vozaca. Nekako mi je logican nastavak price (ali necu zanemariti ni poskupljenja svega i svacega, ulja i secera iz robnih rezervi koje/koji prodaju po cenama ihaaaj, ... o kilogramu mesa da i ne govorim... vocu, povrcu, sredstvima za higijenu...), s obzirom da su plate premale za posten radni narod, taj logican nastavak price je da dan pred platu, ili taj dan kada primaju platu (i to u najboljem slucaju ukoliko nije mnogo, mnogo ranije) ostanu bez prebijenog petoparca. Da li takvog coveka treba mlatiti u autobusu, ili van autobusa zato sto nema kartu (kao sto smo videli ovih dana), a mora da stigne do odredista, bilo da se radi o poslu, ili odlasku kod lekara? Ne kazem ja, ni ti kontrolori nisu svi isti, ima i vaspitanih ljudi (mada ih je mozda svega 0,5%). Najgore su zene (popularno nazvane) ridzovanke. Losi likovi, bez i malo grize savesti. Te stanice su im radna mesta, provera karata im je opis posla. S tim u vezi, zaista je (pored kursa ljubaznosti) neophodno da ih posalju na obuku cesljanja, manikira (pedikir njima na dusu), pranja, peglanja itd itd itd Potpuno su neuredni, ujutru mi ne deluju umiveno/ocesljano, licna higijena im je na nuli. Cast onom malom broju njih koji sve to navedeno nisu. A onda... a onda se pojave ovi iz komunalne policije, koji takodje pitaj Boga odakle su dosli, zaduzili tamo neku uniformu (koju nisu ni zasluzili), obrijali glave i krenuli u pohod maltretiranja i ovako pretrpanog grada Beograda. Dakle, u ovom gradu svaka susa moze da te pljuje, bije, maltretira i nece snositi nikakve posledice. Ali hoce narod, jer ce iz revolta uzvratiti udarac neurednima i obrijanima i zbog toga ce biti u svim (ne)mogucim medijima oznacen kao divljak „koji bije posten narod koji pregleda karte“. Ma, idi begaj!? Predlazem gradonacelniku, kada ih je vec zaposlio, da svoje pritajene agente pomesa medj` putnike i malo proveri ko koga tu, kada i iz kog razloga. Lako je njemu da seta ulicama grada bez obzebedjenja i da se jos time hvali, kada ne mora da se voza gradskim prevozom, ne mora da trpi neuredno neljubazne i obrijane, niti mora da krpi kraj s krajem dvanaest meseci godisnje. Nisam za nasilje, ali necu dozvoliti da me neko maltretira, a to preporucujem i vama. Dignite svoj glas protiv svake vrste terora. HA! Kisno je i ja sam veoma raspolozena.

_________________
Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker