Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 11:01


Autoru Poruka
Nikita
Post  Tema posta: Šokantno ,ali istinito!  |  Poslato: 23 Maj 2013, 12:21
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:44
Postovi: 7811

OffLine
Upravo sam pročitala nešto i stvarno sam šokirana. Neću da skrnavim tekst od autora , sa svojim tezama i revoltom , jer mislim da je opisala upravo stanje stvari kakve i jesu. Da hodamo ko slepe kokoške ili da kažem naduvane ćurke? Ne vidimo od svojih očiju ono što se vidi iz aviona ,bez da nisko leti...ispiranim mozgovima verujući u ono bolje sutra , koji neće ni da dođe. Ili bolje da kažem da će doći , ali bolje svakako neće biti?! Dok se mi budemo budili iz euforičnog šoka , trljaćemo oči , štipati sebe da se probudimo jer ovo je sigurno samo san , biće kasno...Uskoro zaboravite na to da legalno pijete čajeve, jedete med ili vrtite na ražnju prase koje ste zaklali iz svog obora,pijete domaću rakiju -koju ste sami pekli! Jok! Reći će vam da voda iz gradskog vodovoda zatrovana i da je skupa uvozna voda nekih stranih proizvodjača sigurno lekovita,i bakteriološki apsolutno ispravna....Uskoro i mirođija će morati da ima sertisfikat ....znali ste za to ? M? Ne ? Pa bas mi vas žao ! Nisam ni ja , ali eto to je surova realnost kad grebemo silom Bogom za par žutih zvezdica na plavoj zastavi! Dobićemo ga a i sve što ide pride! Sve će biti naše! Nemoj posle da kažete da niste imali izbor , da su vas navukli slatkim pričama...jer med će već biti ilegalan proizvod .....U ostalom izvolite izvorni tekst , ako mi ne verujete , ima ipak neko ko je bolje obavešten od mene , i imala hrabrosti da iznese "strogo čuvane tajne"...Svakako ja joj dižem kapu i odajem priznanje!

NA GRANICI RAZUMA Zašto se u Srbiji krije da je u EU od skora na snazi zakon koji praktično isključuje upotrebu čaja i meda

Piše: Mirjana Bobić-Mojsilović

Slika

Dok se javnost bavi šokom koji je izazvao vladika Amfilohije Radović svojim “jektenijem za upokojenje Vlade i Skupštine Srbije i njihovo vaskrsenje” i saslužbovanjem vladike Atanasija Jevtića, istom prigodom, a na mitingu protiv prihvatanja briselskog sporazuma, Srbiju, kako vidimo, čeka lepa evropska budućnost. Suzana Grubješić je ovih dana izjavila da bi to, to jest pridruživanje Srbije projektu prisajedinjenja EU, moglo da se desi relativno brzo, a možda i pre.

Dok Srbija sa obožavanjem gleda beskrajni plavi krug, i u njemu žute zvezdice, sanjajući da će jednog dana i ona da postane Zvezda (evropskog) Granda, neke stvari prolaze gotovo neopaženo. Na primer, da je Srbija, između ostalog, potpisala zloglasni CODE ALIMENTARIUS. Od pre mesec dana, u zemljama članicama Evropske unije ne sme da se prodaje lekovito bilje i prirodni lekovi na bazi trava, što uključuje i čajeve, ali i med.

Naime, na snagu je stupio novi zakon koji propisuje da se prirodni lekovi od bilja pre prodaje moraju istraživati nekoliko godina, a sertifikat bez koga se ne može ući na tržište Evropske unije košta 100.000 evra. Ove zabrane će morati da se pridržavaju i mnoge zemlje koje nisu članice Evropske unije, a odnosi se na države, potpisnice Kodeksa alimentarijusa. To znači da će te države na svojoj teritoriji zabraniti rad travarima i medarima i prodaju njihovih preparata uključujući i čajeve! Možda je nekom smešno to što će Hrvatska ostati bez nekih vina, bez paškog sira a možda i bez dalmatinske pršute, ali to isto čeka i nas. Svetla evropska budućnost, između ostalog, podrazumeva i bespogovornu poslušnost – Kodeks alimentarijus se tako ispostavlja kao samo jedna od mnogih faseta Ugovora sa Đavolom. Nekadašnji vicevi, već danas izgledaju kao nepodnošljiva realnost – možemo da kažemo zbogom hajdučkoj travi i majčinoj dušici, medu i šljivovici – ako majstor iz Brisela, posle nekoliko godina ispitivanja zaključi da nisu po standardima EU.

Hajdučka trava, to sa sigurnošću možemo da kažemo, sigurno nije, a možda će biti, ukoliko promeni ime. A o pečenim prasićima da i ne govorimo – nagrabusili smo ako PETA sazna da se ovde peku celi prasići. Šta tek reći o mogućnosti da nam jednog dana jave da nije bezbedno da pijemo vodu iz vodovoda, da mirođija mora da ima sertifikat iz Brisela i da muškatle iz rasadnika iz Zaklopače, ozbiljno ugrožavaju jednistvenu politiku poljoprivrede Evropske unije? A da i ne govorimo o mogućnosti da se neko doseti da nam javi kako kuvanje u posuđu “metalac” nije bezbedno, a takođe nije nemoguće i da kodeks alimentarijus ne prođu ni ruke srpskih majki – što, pa može da se desi da nam zabrane da jedemo po kućama? Još kad se tome doda činjenica da se u Evropi sve teže mogu naći sijalice od sto sveća, te da je kampanja oko takozvanih štedljivih sijalica već nekoiko godina u zamahu – naša svetla evropska budućnost biće nekako kontrolisana i štedljiva. Da i ne govorimo o alternativnoj medicini koja je, već sada, bačena na đubrište istorije. Farmaceutske kompanije su te koje će nas i razboljevati i lečiti, a svaka saksija na terasi biće potencijalni izvor političke nekorektnosti. Uopšte, gajenje začinskih i lekovitih biljaka, biće stvar Centralnog komiteta, a ono čemu se radujemo kao mala deca, sve više liči na strogo kontrolisane vozove novog kopernikanskog obrta liberalnog kapitalizma, koji svakoga dana, sve više, i u svakom pogledu, postaje projekat super kontrole.

Ipak, sasvim je logično da u ovoj zemlji niko na ovu temu ne reaguje. Ko će još da se bavi problemom zemlje u saksijama, kada smo tako lako uspeli da se ne bavimo ogromnom zemljom koju smo izgubili na Kosovu?

Ulazak u Evropu u stvari znači pristajanje i na pravila koja nam se ne sviđaju. Prvo pravilo smo već naučili – koga je moliti – nije ga ljutiti. Drugo pravilo je da o našim životima, našem zdravlju, našoj hrani, našoj zemlji više ne odlučujemo mi – nego oni koji znaju šta je za nas najbolje.

A sve ostalo, možemo kako hoćemo.


Volela bih da dodam kometar jednog gospodina (neću da imenujem), ali ovog puta ću se složiti sa njim :

" Ma nema probl. Zato i pravimo kanal Orinoko-Pefkohori-Lozovik,pa ce tankeri dovlaciti iz Kinaberdzana med od plastike,pakovan u vuvuzele i caj od pilecih govana (u njega samo pljunes i pozelis aromu:nana,lipa,mazut... i eto ga)".

Evo nas Jevropo,širi ruke mi dajemo umesto poklona svoje glave! [krstise.gif]

_________________
Ponovo imam potrebu da ćutim.
Jer ono što najlepše umem da kažem više me ne zanima.


Slika


Vrh
sosa
Post  Tema posta: Re: Šokantno ,ali istinito!  |  Poslato: 23 Maj 2013, 15:29
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Maj 2013, 23:36
Postovi: 464

OffLine
Mislim da je bombasticno i prepuno poluistina.A one su opasnije od istine,jer zvuce tako verovatno.Niti ce nam ko braniti da pijemo cajeve i gajimo pcele,niti to moze bilo u kojoj zemlji da se sprovede,kljucna rec je -prodaja-..ovim su zastitili svoja trzista,jer znaju da se pogotovo u zemljama bivseg istocnog bloka,a i na Balkanu takve studije ne sprovode,niti imamo sertifikate.A mozda bi i trebalo uvesti malo kontrole,pa onda ne bi raznorazni prodavci prodavali -cudesne- mesavine cajeva koje lece sve moguce bolesti,razne-djipikure- i cajeve za mrsavljenje i uzimali pare za mesavinu nane i kamilice..

_________________
Dok ti spavaš neprijatelj ne spava. Zato spavaj što češće i što duže, nek' neprijatelj crkne zbog nesanice.


Vrh
Julia
Post  Tema posta: Re: Šokantno ,ali istinito!  |  Poslato: 30 Maj 2013, 22:51
Korisnikov avatar
Kad porastem biću kengur
Kad porastem biću kengur

Pridružio se: 22 Jun 2012, 20:17
Postovi: 6498

OffLine
sosa je napisao:
Mislim da je bombasticno i prepuno poluistina.A one su opasnije od istine,jer zvuce tako verovatno.Niti ce nam ko braniti da pijemo cajeve i gajimo pcele,niti to moze bilo u kojoj zemlji da se sprovede,kljucna rec je -prodaja-..ovim su zastitili svoja trzista,jer znaju da se pogotovo u zemljama bivseg istocnog bloka,a i na Balkanu takve studije ne sprovode,niti imamo sertifikate.A mozda bi i trebalo uvesti malo kontrole,pa onda ne bi raznorazni prodavci prodavali -cudesne- mesavine cajeva koje lece sve moguce bolesti,razne-djipikure- i cajeve za mrsavljenje i uzimali pare za mesavinu nane i kamilice..


Ma da...malo kontrole za cajeve..caj je caj..majcina dusica, hajducka trava, neven..to ne mora niko da nam prodaje, mozemo da uberemo i sami..A da su lekoviti..naravno da jesu..''iskontrolisani'' su kroz stotine godina koriscenja..Za razliku od lekova koje koristi zvanicna medicina, prodju sve nazovi kontrole, prodaju se godinama, a onda ih povuku iz upotrebe..Veceras bas slusam za Ferveks recimo..Vec godinama je na trzistu, a sad odjednom povucen iz upotrebe zato sto su ''utvrdili'' da ''nije podoban" za ljudski organizam..Tako da, toliko o kontrolama...

_________________
Samo kada pisem ja sam lav! Papir je jedino bojno polje gde mi niko nista ne moze. Ali,zivot.zivot nije papir. Eh kad bi svi problemi bili od hartije – kako bi se lako mogli zguzvati!


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker