Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 19:03


Autoru Poruka
Nikita
Post  Tema posta: Ove zime....  |  Poslato: 25 Jan 2013, 16:42
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:44
Postovi: 7811

OffLine
Od čega umiremo ove zime? Možda sam jedinka na ovoj zemaljskoj kugli, koja večito kuka čim se zima pojavi.Ma kukam dok ni na pomolu nije,već me panika vata krajem leta,a sigurno sam dosadila već i Bogu i Narodu! Prvo kreće škola,pa svi izdaci oko toga gde se ne mogu uklopiti ni da hoću.Plata mi manja nego što udžbenici koštaju, a onda ona navala daj za osiguranje, pa daj za nove prozore jer se stari ne mogu zatvoriti više,pa jer znate dolazi zima...Eh , preživimo nekako septembar mesec...kako ? Ni sama ne znam. Onda sledeći je mesec rezervisan za zimnicu...ha! Koju? Nekad ...da , nekad „u moje vreme“ tegle se šarenile u špajzu na policama, a sad ako uspem da naribam kacu kupusa skačem od sreće kao mali majmun!Ćutimo, nego šta! Tešimo se , ma barem ćemo imati „C“ vitamina , ako već za južno voće neko nećemo.Eeee ni moja pokojna baba nije imala na lageru južno voće , pa je živela preko 80. To je sve ok , gripu ćemo bombardovati kiselim kupusom, čajevima nekim ...ufff samo da nije kamilica jer ni miris ne podnosim.Nana ! E ta je dobra. Tetka mi nabrala jedan dobar snop , dok je radila na njivi.Poklonila mi, a ja lepo letos oprala i osušila.Ha, pa sad nek neko kaže da se nema!

Elem problem se nazire na sredini meseca, u obliku crvenih nosa kao irvasu Rudolfu iz bajke.Samo sto naš ne sija u mraku,nego po danu ako nemaš maramicu. Bilo bi dobro naložiti neku vatricu ...čisto da omlačimo kuću , kako naš narod u zadnje vreme govori. Jer za grejanje treba malo više.Izadješ na dvorište , procunjaš po šupi možda ...aha... možda ostalo nešto od prošle zime. Ma praviš se lud kao da ne znaš da si letos metlom očistio celu šupu , za ogrev koji uzgred nisi ni mogao da kupiš.Ali nikad se ne zna,zar ne!? Možda dodješ do nekih para , na koje ne računaš. Samo što mene baš zaobilazi u širokom luku , čak i ono na šta sam računala!

Ma nema veze, udješ u kuću kao popišan , sloziš odvratnu facu , zakolutaš nekoliko puta očima i iz špajza izneseš kvarcnu.Ajde, necemo da palimo sva tri grejača , samo jednu.Daaaaa, radi štednje.Onda se išunjas do sata za struju i gledaš zakopana da vitla u krug kao pomahnitao žderući brojke alavo.Utešiš sebe , ma nećemo svaki dan ...samo kad baš bude hladno...

Tako prodje i taj oktobar i dok si se tešio sa ono „samo malo“ stigne ti račun za struju koji ne smeš ni da pogledaš.Baciš u orman kao sutra ću da vidim, danas nisam raspolozen .Naravno da nisi pogledao a od jednog grejača u novembru već neprestalno gori sva tri . Zima stigla, eto ti ga na!Psuješ sve živo i mrtvo i sebi i državi u kojoj živis, i krivima i nedužnima. Po kući hodaš u najmanje 3 džempera na sebi , praviš pokrete kao robot. Nervoza te vata i na najmanju sitnicu. Onda eto pokupiš neku virozu , i pitaš se okle da se sve lepi na tebe?Čim u Kini neko kine ti već imaš neki od mutiranih gripa...

I stigao decembar naš nasušni! Sve zviždi od zime! Jedan dan odeš do poštanskog sandučeta , kao proveriš ima li šta, ono- pun je računa.Ne znam sta si očekivao ? Da nisi mislio da će ti neko poslati razlednicu ili novac za predstojeće praznike? Ha ha ha nemoj me zasmejavati! Dok polako kao špijun otvaraš račune , ruke ti drhte, srce sve više i više lupa ....a kad ugledaš cifre, poželiš da si bar poneo nitroglicerin u dzepu! Ali nisi ! Polako vratiš račune u koverte i usetaš u kuću. U najmanju ruku počnes da plačes...ali šta s tim? Suzama se računi ne mogu platiti. A bar da mogu...plakala bih od jutra do sutra!No bar se malo izduvaš.

Rešiš da pošto više nema čekanja i odlaganja sistemom eliminacije ćes da platiš deo računa. Ono: smeće –pa može da čeka , ako mi ne odnesu bacaću iza kuće do proleća, voda- može i to da čeka, pa neće mi valda zavrnuti ventil, fixni- ma šta me briga , i onako ne zovem nikog, svi mene zovu....i tako dodješ do računa za struju.To se mora! Onda izvadiš pare i sabiraš –oduzimaš pola dana , dodješ do zaključka da možeš da platiš manje od pola. Ili ako platiš celu , moras na tavan da se okačiš i sušiš usta kao šunka jer nema para za jelo!

Onda se setiš emisije sa diskoverija i onog lika koji preživljava.E da, tako ćemo i mi ...preživljavati.

Pa se sad pitam od čega se umire ove zime?

Od hladnoće koja nikako da više ode,od gladi jer uskoro necemo imati šta da pojedemo, od nervoze koja nas izjeda iznutra kao parazit ,od srca koji nas sve više štreca ,ili pak od nečeg sasvim drugog?
E pa ove zime, umire svako po svom izboru !
Ja se bogami koprcam , mene smrt neće da vidi još jedno vreme u to sam bar sigurna! A ostali koji su u sličnoj situaciji i prežive i ovu zimu , sigurno će pričati o tome.....

_________________
Ponovo imam potrebu da ćutim.
Jer ono što najlepše umem da kažem više me ne zanima.


Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker