Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Apr 2024, 13:07


Autoru Poruka
MeGi
Post  Tema posta: Re: INTERVJUI - nešto sasvim lično  |  Poslato: 08 Feb 2013, 13:09
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
MONDO intervju: Frajle

Saznajte šta je "vojvođanski tango", čime je začinjen i kakav nam koncert sprema novosadski bend u Centru "Sava" 8. marta.

Popularni četverac iz Novog Sada predstaviće se beogradskoj publici po prvi put u dvorani Centra "Sava". Nevena, Marija, Nataša i Jelena posetile su MONDO i otkrile nam mnoge zanimljivosti u vezi Frajli.



Slika

Šta će publika moći da čuje na koncertu?

"Pored obrada, koje stalno izvodimo na nastupima pevaćemo i naše autorske pesme. Naravno, spremamo i mala iznenađenja, jer će publika neke numere čuti prvi put. Takođe, na sceni će nam se pridružiti i gosti koji će nas instrumentalno pratiti".
Frajle kažu da se u ovom trenutku muzikom bave "25 sati na dan", i žive muziku i doživljavaju je kao svoj poziv, iako mogu da se pohvale fakultetskim obrazovanjem.

Koju muziku slušate i koliko ona utiče na vaše stvaranje?

"To što slušamo, bukvalno se razlikuje kao i boja naših kosa. Svakako da utiče na naše stvaralaštvo, jer ima različitih prizvuka, počevši od r’n’b, džeza, popa, pa sve do nekog bećarskog fazona. Zato ponekada imamo problem da definišemo žanr naše muzike".

Prati vas čudan termin. Vojvođanski tango. Šta znači?

"Taj naziv nismo same smislile, već su nam ga drugi dodelili. Verujemo da ljudi osećaju ljubav i strast u našoj muzici, pa smo i same počele da koristimo taj izraz. To nije tango kao argentinski. Začinjen je slaninicom.

U našim pesmama možete čuti prizvuk nekih ulica kojim smo šetale, neke klope koju smo jele, vetrova koji duvaju ravnicom... Svaki tango je različit baš zbog područja sa kog dolazi i koje mu daje specifičnost".


Da li planirate saradnju sa nekim drugim muzičarima?

"Naravno da bismo volele i za sada smo ostvarile lepe kontakte sa Oliverom Dragojevićem i Džibonijem. Čak smo svirale kao predgrupa na njihovim nastupima u Hrvatskoj".

Vaša popularnost je posebno izražena u regionu. Posebno u Sloveniji i Hrvatskoj. Otkud to?

"Kada je izašao alum za 'PGP', istog dana je izašao i u Hrvatskoj, a malo kasnije u BiH i Sloveniji. Dolazimo sa istog područja i svi osećamo muziku. Zaista je lepo ići svuda, a da se tamo osećaš kao kod svoje kuće".

Koliko vam društvene mreže pomažu u promociji?

"Prve snimke naših nastupa okačile smo na YouTube i na Facebook stranicu i brzo se saznalo za nas. Nekako svet postane manji zbog tih društvenih mreža, jer kada okačite nešto, za kratko vreme to pogleda i posluša hiljade ljudi širom sveta. Danas imamo obožavaoce i u Turskoj, ali i dalekim zemljama kao što je Meksiko".

Gde ćete svirati nakon beogradskog nastupa?

"U planu su koncerti širom Srbije i po regionu, ali ćemo datume naknadno objaviti. Mislimo da je to lep način da koncertima zaokružimo sve što smo radile prethodne četiri godine i krenemo dalje. I dalje se bavimo akcijom 'Vratimo Domove kulture u modu', koja se ogleda u tome da sviramo po manjim mestima (varošicama, selima itd.), jer mnogo ljudi nema priliku da poseti neki veći grad i zato mi njima 'donosimo' našu muziku".

Da li spremate nešto novo?

"Pišemo pesme, komponujemo... nove stvari se 'krčkaju', ali smo ovu godinu ostavili za koncerte i nastupe".

I za kraj... Frajle vas pozivaju da im se pridružite u Centru "Sava", gde će vas povesti na jedno romantično putovanje vozom, kroz razne predele i krajeve, u lepom ritmu vojvođanskog tanga.

(MONDO, tekst : Tijana Dušej, foto: Petar Stojanović)

Mondo

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: INTERVJUI - nešto sasvim lično  |  Poslato: 10 Feb 2013, 16:21
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Wannabe intervju: S.A.R.S.

Da li nam je stvarnost crno-bela, a budućnost siva? Kakva je muzička perspektiva?
Grupa S.A.R.S.
Grupa S.A.R.S. je osnovana 2006. godine u Beogradu, tvorcima grupe smatraju se Aleksandar Luković i Dragan Kovačević poznatiji kao Žabac. Nastali bend jeste mešavina različitih pravaca u muzici, oblikovan u neverovatni i jedinstveni stil, prepoznatljiv mnogima danas. Sadašnju postavu čine: Žare (vokal), Lukac (gitara), Đole (bass), Tihi (bubanj), Bora (klavijature i harmonika), Pera (trombon i sax) i Sanja (prateći vokal).


Slika

Krajem 2007. godine snimaju prvu pesmu pod nazivom “Budjav lebac”, koja ubrzo postaje neverovatan hit širom Srbije i u zemljama bivše Jugoslavije. Uspeh pesme se može posmatrati kao kulturološki fenomen, kako kažu i predstavnici grupe. S obzirom na to da su bili anonimni bend bez ikakve medijske promocije i materijalne podrške. Krajem 2008. godine dobili su ponudu da snime album za PGP RTS. Prvi album je, uz producentsku pomoć Đorđa Miljenovića (Skaj Viklera), završen za nekoliko meseci i objavljen 5. marta 2009. godine. Trenutno je aktuelan album pod nazivom “Perspektiva”, stoga ko vam može reći bolje šta je perspektiva u Srbiji za alternativnu muziku od grupe S.A.R.S. sa istoimenim albumom.

WANNABE MAGAZINE: S obzirom na to da često putujete i gostujete izvan Srbije: Hrvatska, Slovenija, Bosna i Hercegovina, kakvi su vam utisci o stanju u drugim zemljama po pitanju alternativne muzike? Da li vas više slušaju tamo?

ŽARKO KOVAČEVIĆ (frontmen grupe): Što se tiče alternativne muzike, grupa S.A.R.S. se definitivno pokazala kao grupa koja se više sluša izvan Srbije, u Zagrebu, Splitu, Osjeku, iole većim gradovima, punimo prostore većeg kapaciteta do hiljadu ljudi, za razliku od Beograda, u kome to nikada nismo uspeli. Kako mnogi kažu: Niko nije prorok u svom selu, pa to izgleda važi i za nas.

Slušanost u Srbiji? I u Beogradu? Da li imate odane fanove?

Slušanost u Srbiji je odlična, mada što se tiče Beograda malo smo razočarani komšijama koji su umorni od koncerata koje im Beograd pruža, pa su se malo ulenjili, da bi se pojavljivali na drugim koncertima. Iako je bilo nastupa, jedan od onih koje pamtimo jeste zatvaranje bašte KST koji je bio fantastičan, ali solo koncert u Beogradu ne pamtim da je bio kvalitetan. Što se tiče fanova, imamo odane fanove i u Beogradu i u regionu, već počinjemo da zapažamo ljude u drugim gradovima, gde nastupamo više puta, koji redovno dolaze.

Koliko je YouTube uticao na vašu popularnost, koliko nastupi, a koliko medijska pažnja?

Što se tiče medija, YouTube je dosta uticao na našu popularnost, s obzirom na to da nismo bili eksponirani na televiziji. Broj jedan medij, YouTube i Facebook, dok je medijska pažnja bila usmerena na neke sporedne stvari koje se nisu ticale muzike. A nastupi su nam najbolji vid promocije, to smo videli i na terenu.

Stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva? Da li zaista tako mislite o budućnosti alternativne muzike?

Mislim da je to trenutno stanje. Kako ide nastavak stiha, biće bolja perspektiva, treba se potruditi da sam sebi stvoriš uslove za nešto bolje, za ono što voliš i da ti ništa neće pasti sa neba. Dakle, samo trud i rad je veoma bitan.

Slika

“Stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva”
Da li ste imali ambiciju da učestvujete na nekim od festivala? Nekoliko puta ste spominjali da biste se pojavili na Beoviziji kroz šalu, da li ste razmišljali u tom pravcu? Šta bi vam to moglo doneti?

Što se tiče domaćih festivala nisu baš reprezentativni za ocenjivanje kvaliteta muzike, tu dolaze različiti izvođači. Mada razmišljali smo da sa kolegom iz grupe Brkovi napravimo saradnju i da se pojavimo, ali smo shvatili da nema svrhe, ne verujemo da bi nam to donelo nešto dobro.

Koliko ste zadovoljni slušanošću poslednjeg albuma “Perspektiva”? Da li je bolji odziv kod publike od prethodnog albuma?

Što se tiče “Perspektive”, gledajući reakcije na koncertima, mislim da je prvi album tu u prednosti, jer ima pesama kao što su “Rakija”, “Debeli Lad”, “Herpes”, koje su veoma slušane, stoga bih, između ova dva albuma dao blagu prednost prvom.

Da li ćete snimiti još neki spot, pored spotova za pesme “Bojana” i “Perspektiva”, “Mir u svetu”?

Pored pesme “Mir u svetu”, koja najavljuje treći album, naravno da će se snimiti, mada smo prevashodno fokusirani na rad na novim pesmama, kada budemo skupili sve pesme tada ćemo odlučiti šta ćemo prvo promovisati.

Da li možemo da očekujemo koncert grupe S.A.R.S. u Beogradu?

Imali smo koncert u Kulturnom centru “Božidarac”, dosta smo očekivali od tog koncerta i na kraju smo se razočarali. Malo ćemo se odmoriti od beogradske publike, možda da nas se publika i uželi, pa ćemo videti.

Šta biste poručili mladim muzičarima koji se kao i vi bore da opstanu na sceni, iako jeste teško, da li treba da nastave da se bore i trude i da vas slede kao neku vrstu uzora?

Ne, ne bi trebalo da im mi budemo uzori, jer ni ja nisam imao uzora, već smatram da svako treba da radi ono što voli. Ako je nešto kvalitetno, pronaći će put do publike na ovaj ili onaj način. Treba sačekati svojih pet minuta, samo strpljenje i rad na sebi to je jedino bitno.


wanabe magazine

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: INTERVJUI - nešto sasvim lično  |  Poslato: 19 Mar 2013, 12:45
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Neda Ukraden: Udvaraju mi se znatno mlađi muškarci


Slika


Pevačica Neda Ukraden na dijamante i brilijante gleda kao na vodu i vazduh, pod zlato podvodi samo ćutanje, a šoping doživljava kao svoj najveći porok

S: Čije savete najradije prihvatate?

- Od zanimljivih i pametnih ljudi bez obzira na godine!

S: Čime ste okupirani ovih dana?

- Promocijom novog singla Dobro došli šampioni, kao i koncertima u Zagrebu i Mariboru.

S: Dijamanti ili brilijanti?

- Pitanje je poput voda ili vazduh - i jedno i drugo!

S: Verujete li u ljubav na prvi pogled?

- Da, kad sudbina umeša prste.

S: Koliko slava menja život?

- Ako ste jaka ličnost, nema te slave koja će vas bitnije promeniti.

S: Vaš najveći strah?

- Taj strah kao san često sanjam - da mi je koncert počeo, a još nisam stigla!

S: Da li vam se udvaraju mlađi muškarci?

- Da, i to znatno mlađi.

S: Neostvarena želja?

- Želela sam da imam mnogo dece, ali sada kad imam svoje unuke, nemam neostvarenih želja!

S: Kada ste poslednji put izgovorili Volim te?

- Svaki dan to izgovaram dragim osobama.

S: Podržavate li tezu da štetna istina vredi više od korisne laži?

- Laž - samo ako će se zbog nje neko osećati bolje, inače uvek istina!

S: U kojim situacijama smatrate da je ćutanje zlato?

- U mnogim situacijama, naročito kad znaš tuđe tajne.

S: O čemu maštate?

- Parče plavog neba, palme i lica koja volim.

S: Šta vam kvari raspoloženje?

- Bahatost, nevaspitanje i primitivizam.

S: Najveća laž koju ste izgovorili?

- Da u Bosni nikad ne može izbiti rat.

S: Koliko je novac bitan u životu?

- Bitan je, ali nije najbitniji!

S: Koje mane biste se rešili?

- Savesnosti.

S: A koje loše navike ne želite da se rešite?

- Emotivnosti.

S: Koja je vaša najveća slabost?

- Šoping.

S: S kim nikada ne biste popili kafu?

- Sa lažnim prijateljicama.

S: Na šta ili koga ste ljubomorni?

- Na ljude koji nikuda ne žure!

S: Kako biste sebe opisali u tri reči?

- Vredna, energična, emotivna!

S: Slažete li se sa izrekom da je u ljubavi i ratu sve dozvoljeno?

- Ne, ne slažem se!

S: Najlepši kompliment koji vam je neko uputio?

- Moja prijateljica Dušanka često mi kaže da sam osoba koja sve voli da harmonizuje.

S: Na šta najradije trošite novac?

- Osim garderobe i cipela za sebe i meni drage osobe, rado trošim novac na nameštaj i posuđe.

S: Šta biste rekli vanzemaljcima kada biste ih sreli?

- Ljudi više ne stanuju ovde!


Slika


HIT ODGOVOR:



S: S kim biste se našli na pola puta, a zbog koga biste prevalili ceo put?

- Za dobrog muškarca uvek sam spremna da pređem pola puta, a za svoje unuke ceo!


story.rs

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: INTERVJUI - nešto sasvim lično  |  Poslato: 19 Mar 2013, 12:52
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Maja Nikolić: Ništa u životu nisam propustila


Slika


Na koji način prevazilazi krize u svom braku? Zbog čega za sebe misli da nije idealna mama? Šta je to što se uči sa godinama i u čemu je tajna njenog izgleda, otkriva voditeljka Maja Nikolić…

Godinama unazad voditeljka RTS-a Maja Nikolić (38) važi za jedno od omiljenih TV lica, a tome u prilog govore i nagrade i priznanja koja joj svake godine dodeljuje upravo publika, a gledaoce je posebno obradovala vest da će šarmantnu damu ove godine ponovo gledati kao domaćicu muzičkog festivala Beosong. Ipak više od bilo kog priznanja ili statue znače joj svakodnevne radosti koje uživa kraj svojih ćerki Tee (10) i Tie (4) i sina Darka (7), zajedno sa suprugom Aleksandrom Nikolićem (47). Skladni par nedavno je proslavio deset godina bračnog života, a Maja ne krije da s godinama njen dragi i ona imaju sve više vremena koje posvećuju samo sebi, a zahvaljujući svojoj mladalačkoj energiji ona se ne obazire na prolaznost godina.


Slika


Story: Koliko ljudi i dalje nije prihvatilo vaše prezime Nikolić pa vas oslovljavaju devojačkim Japundža?

- (Smeh) Mahom svi koji me znaju od ranije kažu da nisu promenili to Japundža u telefonu, iako se zvanično prezivam Nikolić već deset godina. Verujem da je mnogima lakše da znaju o kome se radi kada kažu Japundža.

Story: Pomislite li nekada kako ste mogli, bar kada se pojavljujete u medijima, da zadržite devojačko prezime?

- Ne. Ne mogu da zamislim kako se prezivam drugačije od svojih klinaca i nikada nisam razmišljala na tu temu.

Story: Šta se to nauči nakon decenije braka?

- Naravno da su nužni strpljenje i tolerancija jer bez toga ne bismo bili toliko godina zajedno. Desetu godišnjicu dočekali smo srećni svojim brakom i time gde smo danas kao porodica, ali i nas dvoje kao par.


Slika


Story: Kako ste prevazilazili supružničke krize, razmirice?

- Toga je možda bilo više ranije. Moj muž i ja smo prilično različite osobe u svakom smislu. On je mnogo energičniji, pragmatičniji, ponekad to očekuje i od mene. Ja jesam mirnija i uglavnom sam staložena. Ali najvažnije je kako smo uvek gledali u istom smeru i da imamo isti put kada nešto planiramo. Pošto su stvari tako postavljene, onda neke sitnice otklanjate u hodu i nastavljate da idete tim putem.

Story: Šta se promenilo u vašem životu otkako su vam odrasla deca?

- Imali smo vrlo čudan momenat prošle godine u našoj porodici. Naime, posle devet godina, prestali smo da kupujemo pelene. Izneli smo iz dnevnog boravka stolicu za hranjenje, ogradicu i dubak i nismo mogli da verujemo kako naša dnevna soba odjednom izgleda kao prostor za odrasle. Tia je sada velika devojčica, ima četiri godine i više ne govori: Mama, daj mi čašu vode, već sama sebi sipa. To su neverovatne promene za nas kao porodicu, a takvu decu lako je ostaviti i sa bakama, što je ranije bilo nezamislivo. Sada suprug i ja imamo više vremena za sebe.

Story: Na koji način uspevate da uskladite radni tempo i brigu o porodici?

- Nisam sigurna da uvek u tome i uspevam, to može da razume svaka mama koja radi. To je univerzalni loš osećaj krivice kako nikada, ni na poslu, a ni kod kuće, niste dovoljno dobri koliko biste bili da vam je to jedino zanimanje. S druge strane, imam dve devojčice i stalno razmišljam o tome kako je za njih bitno kakav model imaju. Mislim da je za njih bolje da imaju mamu koja radi i kako je to nešto na šta treba da se ugledaju. Na taj način uče se obavezama, da cene novac i, u krajnjoj liniji, shvate kako plate roditelja ne padaju s neba.


Slika


Story: Da li zaista mislite da je idealna mama samo ona koja se posveti isključivo deci?

- Ne znam sa sigurnošću, ali možda stvarno i jeste. Trudim se da vreme koje provodim sa svojom decom bude kvalitetno. Ne možemo ceo dan da budemo zajedno, ali kada smo na okupu, ako to vreme provodimo zabavljajući se, radeći domaći, prepričavajući dogodovštine iz škole i to je odlično. Pokazatelj da je sve u najboljem redu jeste to što u meni vide podršku, a mogu da im budem i rame za plakanje.

Story: Kako reagujete kada, na primer, u našem magazinu vidite svoje godine u zagradi. Plašite li se prolaznosti vremena i starenja?

- Zahvaljujući vama ih i vidim, inače bih mogla da ih ignorišem. (Smeh) Ne reagujem na godine i to možda dok je trojka na početku. Ne plašim se starosti. Verovatno bih na godine reagovala drugačije ako bih osećala da sam nešto propustila i kada mi život ne bi bio ispunjen. Imam utisak da su stvari u mom životu na svom mestu.

Story: Mislite li da ste na vreme zasnovali porodicu ili je to možda i ranije moglo da vam se dogodi?

- Ne mislim da sam zakasnila. Prvo dete dobila sam u dvadeset osmoj i verujem da je to bilo idealno za mene. Svaka od nas ima neko svoje savršeno vreme za roditeljstvo. A opet i te godine? Ne dam ni okolini, a pogotovo sebi, da razmišljam kako je nešto prošlo i kako mi je nešto uskraćeno.


Slika


Story: Da li ste ipak nešto propustili?

- Pričala sam nedavno sa jednom mnogo mlađom drugaricom i bilo je veoma čudno kada vas ljudi gledaju kao nekog ko je zreo, a vi i dalje učite određene stvari. Ja sam pre dve godine naučila da skijam, u poslednjih pet godina savladala sam vožnju rolera i klizanje na ledu. A i dalje imam velike planove za sebe. Dok ste u glavi i telesno sposobni, godine ne predstavljaju limit.

Story: Koliko pažnje posvećujete nezi?

- Iskreno mislim kako bih o tome vodila mnogo računa i da ne radim ovaj posao, a ovako imam i opravdanje jer se sve to mora zbog posla.

Story: Ko je bio zadužen za vaš stajling na Beosongu na kojem ste bili domaćica?

- Već godinama veoma lepo sarađujem sa našom stilistikinjom Jelenom Svetličić i divno je kada u poslu koji radiš vidiš nekoga ko je toliko posvećen svom zanimanju. Izbor haljina prepustila sam njoj, a ona se odlučila za toalete Biljane Tipsarević i Igora Todorovića.

Story: Publika veruje kako ste neraskidivi deo domaćeg izbora za predstavnika na Evroviziji. Da li vam to predstavlja dodatno opterećenje?

- Beosong mi nije opterećenje, nego osveženje. Jutarnji program jeste svakog puta drugačiji s obzirom na to da je reč o dnevnom programu, ali ipak, na neki način, predstavlja i rutinu. Uvek se obradujem muzičkim šou-programima. Shvatila sam da s vremena na vreme razmišljati o pesmama, haljinama i naušnicama koje ću nositi uopšte nije mnogo loše. Nadam se da ćemo i ove godine uspeti da zadovoljimo očekivanja gledalaca.

Story: Za razliku od prethodnih godina, na ovogodišnjem izboru učestvovali ste i kao scenarista...

- Sticajem okolnosti situacija je bila takva da smo Nataša Miljković i ja dobile zadatak da finalizujemo scenario za Beosong. Ranije to nismo radile, ali je za mene kao voditelja to je veoma dobro. Uvek sam u potpunosti uključena u osmišljavanje programa čiji domaćin treba da budem jer mislim da je to izuzetno važno, posebno kada se emisija emituje tri sata uživo.


story.rs

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: INTERVJUI - nešto sasvim lično  |  Poslato: 12 Maj 2013, 14:53
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Topić: Dobru muziku ne sviraju loši muzičar

Sa rokerom Dadom Topićem pred njegov prvi solistički koncert u Beogradu 17. maja: SlađanaMilošević je bila avangarda ženskog modernog alternativnog pojavljivanja na stejdžu

Slika

UPRKOS tome što muzička karijera rokera Adolfa - Dade Topića (63) traje više od četiri decenije, on će 17. maja sa svojom grupom "Tajm after tajm" održati prvi solo koncert u Beogradu. Sa Dakijem, kako ga zovu prijatelji, te noći na sceni biće i bivši članovi "Korni grupe", čiji je pevač bio, ali i "Tajma", koji mu je obeležio karijeru. I konačno je dočekao priliku da u Beogradu svira rokenrol, što je želeo celog života i opevao još 1976. godine u hitu "Rokenrol u Beogradu", na trećem "Tajm" albumu "Život u čizmama s visokom petom".


Na pitanje kako to da nikada ranije nije svirao solo koncert u srpskoj prestonici, Dado Topić odgovara za naš list, dok ispija kafu i odbija dim cigarete u rokerskom pabu u centru grada:

- Biće to čisti portret Dade Topića, samo suština, bez mrtve prirode i pejzaža. Zašto? Ljudi me uglavnom doživljavaju kao pevača. Uglavnom pevam svoje pesme, ali sam istovremeno i autor tekstova, aranžmana, muzike, svirač i pevač u svom bendu "Tajm after tajm". U Beogradu sam uvek bio gost u važnom programu nekog velikog zabavnog ili džez orkestra, ili bendu koji promoviše novi album, ili je humanitarna varijanta, ili obeležavanje nekih jubileja. Tu bih otpevao nekoliko stvari bez mogućnosti da predstavim svoj solo rad. Zato ću u Sava centru zatvoriti priču sa svojim pesmama kojima sam doticao neke goruće društvene teme, o kojima nije svako hteo da peva, piše knjige ili snima filmove. Uz sve to, dogodile su mi se stvari "Da li znaš da te volim", "Princeza" sa Slađanom Milošević, filmski "Flojd" i televizijski "Bolji život".

SUPERGRUPA "K2"

* ZAŠTO je krajem 1977. propala ideja o supergrupi "K2", u kojoj, osim Bate Kovača i vas, trebalo je da budu i Ratko Divjak, Čarli Novak, Sloba Marković i Josip Boček? - To bi bila najjača instrumentalno-kreativna ekipa u Evropi. Drim tim muzičara. Žao mi je što to nije zarolalo. Verovatno je geografija zakočila, jer smo živeli na različitim delovima Balkana, a trebalo je da radimo u istom mestu. Uz to, nismo imali finansijsku konstrukciju da to održimo.
* "Tajm" je" Tajm", a ko su "Tajm after tajm"?

- To su novi klinci koji vole da sviraju moju muziku i za šest godina, koliko smo zajedno, savladali su misterije i tajne umetničkog odnosa prema aranžmanu, instrumentu i muzici na način koji ja volim. Uvek sam hteo da budem ne najbolji član benda, nego da budem okružen sa najboljim muzičarima. Jer dobru muziku ne mogu da sviraju loši muzičari. To mi je životni kredo i to ću pokazati beogradskoj publici.

* Kažete da ste šest godina sa novim "tajmovcima", kako onda da je "Tajm" imao onoliko personalnih promena?

- Uspeh "Tajma" se može ovako objasniti. Preko noći smo postali broj 1. Izabrao sam najbolje instrumentaliste, ali po objavljivanju trećeg albuma, muzički skauti su u "Tajmu" našli odličnog bubnjara, gitaristu, klavijaturistu... muzičare koji su vrlo potentni i brzo odrađuju posao u studiju. Uvek sam "Tajm" doživljavao kao brak. Nismo se vezivali ugovorima, bili smo bend, i to je bio zakon za mene. A oni su shvatili da imaju tu slobodu da im "Tajm" bude izlog za pokazivanje u javnosti, a da posao odrađuju na drugom mestu, kod Đorđa Novkovića, Boška Petrovića i Jože Privšeka u studiju. Sudbina "Tajma" bila je da smo mogli da sviramo koncert kada su moji muzičari bili slobodni.

* Verovatno ste zato u Osijeku jednom nastupili samo bubnjar Peco Petej i vi, dok je drugom prilikom u Splitu "Tajm" svirao u sastavu klavijature-bubanj-bas, bez vas?

- Govorimo o pravim profesionalcima koji koriste svaku priliku da stave nešto u džep. Ja nikad nisam bio takav, ali ne uzimam im za zlo. Činjenica je da su do pojave "Tajma" bili muzičari kao i svi ostali. "Tajm" im je bio uzlet na nebesa i nije bilo korektno i fer prema grupi. Trebalo je da je čuvamo. Sa Batom Kovačem sam doznao kako jedino može da funkcioniše dobar bend. Znači, svakog dana je proba, disciplina, sve do određenog uspeha. Kad sam to postigao, moja ekipa se prihvatila soliranja za neke sa strane, što nisam mogao da kontrolišem.


JUGONOSTALGIČAR

* Da li ste jugonostalgičar?
- Jesam, ali bez konotacije na neku političku, socijalnu ili kulturološku platformu. Ja sam nostalgičar za geografijom, za širinom i slobodom kretanja u prostoru koji sam nekad smatrao mojim. Kad mi je to neko razdelio na parčiće i postavio između žicu, oduzeli su mi pravo da slobodno mislim i slobodno se krećem. To nije nostalgija, to je imperativ prihvatanja nečega što je neko naredio i odlučio, a nije me pitao da li sme.

* Zašto niste ostali u "Korni grupi"?

- Imao sam malo kreativnog prostora. Bata je bio teški autoritativni vođa i kreator svega u "Korni grupi". Razgovarali smo mnogo o tome. Za vreme mog boravka u grupi malo smo redizajnirali opus i uspeli da se u bendu fokusiranom na proizvodnju hitova, pozabavimo i ozbiljnijom muzikom. Kovač nije hitmejker. On je svetski pijanista, fantastično edukovan i talentovan autor. Muzika mu je božanstvena. Bio mi je veliki učitelj i uzor.

* U više navrata ste živeli i radili "preko", kako to da niste ostali?

- Grešio sam u koracima. Sprijateljio sam se sa Džonom Ejčelsom, snimateljem iz EMI. Bio sam mu asistent dok je radio produkciju nekom bendu u čuvenom beogradskom studiju "Petica". Kako sam u Londonu snimao demo-snimke za albume Zdravka Čolića i "Generaciju 5", koje im je radio Kornelije Kovač, posredstvom Ejčelsa, izabrali su me da budem pevač jednog švedskog benda kome je nastradao pevač, a imali su ugovorenu turneju po Americi na četiri godine. Ja, ludak, u euforiji trenutka, odem u kompaniju da razgovaram sa glavnom ženom, jer su me izabrali. Koristeći šarm i rokersku agresivu, prođem pet asistentkinja i sekretarica. Predstavim se, a ona pita da li je sa mnom moj menadžer ili producent. Odgovorio sam ne, jer ih nisam ni imao, a ona mi je okrenula leđa i mahnula rukama, što je bio znak da napustim prostoriju. Taj trenutak je trajao milion godina. Izašao sam i počeo da vraćam film. Pevač koji dolazi bez svog šofera, kuvara, frizera, producenta, menadžera ili batlera, nije pevač sa kojim bi ta žena htela da radi u životu. Tako se događa na zapadu. Ne mogu ja sam sebe da predstavljam. Tako da nisam imao teoretske šanse da uđem u šemu.

* Mnogobrojni obožavaoci teško su vam oprostili što ste kao roker basista u grupi "Mama Ko Ko" pratili tipičnu pop zvezdu Zdravka Čolića na turneji "Putujući zemljotres"?

- Za tu turneju sam Maksi Ćatoviću iznajmio veliki kombi "mercedes" za prevoz instrumenata, kao i svoj "mercedes" u kome sam vozio "Lokice". Bio je to najlepši mogući provod na svetu. Na jednom koncertu kaže mi Vlada Ribel: "Daki, daj, molim te, odsviraj sa nama jednu stvar, prepoznaju te ljudi kad si ispred bine." Pristao sam i svirao sa "Mama Ko Ko" neku drugu mjuzu, da dignemo narod na noge pre Čole. Svirali smo "Veder riport", Džoa Zavinula... Posle je počelo da se priča kao Daki je predgrupa Čoli. Ja Čolu mnogo volim i poštujem, a velika bina, još veća publika i turneja su izazov za svakog muzičara.

* Na svom prvom duplom solo albumu "Neosedlani" sarađivali ste sa Slađanom Milošević, mnogo pre "Princeze"?

- Slađana je u to vreme bila avangarda ženskog modernog alternativnog pojavljivanja na stejdžu i muzičkom biznisu. Izuzetan muzičar, super je pevala, i zamolio sam je kao najbolju da gostuje na albumu. Fantastično je to uradila na "Milion dolara". Uvek je bila drugačija od svih. Volim da sarađujem sa najizuzetnijim ljudima. Inače, "Neosedlani" su zamišljeni kao scenario za neki film. Glavni lik je Jovan, koji napušta Jugoslaviju u želji za udobnijim životom. Sve počinje kada "Jatovim" "DC 10" ode u Minhen, postaje žigolo, kockar, polako propada i otkriva vrednost svoje zemlje. Album se završava sa "Hej, Jugosloveni", u kojoj su iskorišćeni stihovi "Ostajte ovde" Alekse Šantića.


Novosti

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: INTERVJUI - nešto sasvim lično  |  Poslato: 02 Jun 2013, 17:25
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Andrea Bočeli: Čovek je rođen da živi u paru, a ne sam

Slika

Život legendarnog pevača Andrea Bočelija satkan je od čistih emocija koje ga vode ka poslovnom vrhu i intimnom miru. Muzičar viteškog srca otkriva šta za njega znači nada, a šta sreća, ali i zbog čega nije zadovoljan

Najpoznatiji tenor današnjice Andrea Bočeli (54) svoj mir pronašao je u vili nadomak mora u mestašcu Forte dei Marmi. Kao i većina Italijana, Bočeli goste dočekuje otvorenih vrata i otvorenog srca. Ovom izuzetnom umetniku odmah po rođenju dijagnostikovan je kongenitalni glaukom zbog kojeg je ostao delimično slep, a kada je u dvanaestoj godini tokom fudbalske utakmice slučajno pogođen loptom u glavu potpuno je izgubio vid. Ipak, ovaj slavni muzičar živi sasvim normalan život, u odličnim je odnosima sa bivšom suprugom Enrikom sa kojom ima dvojicu sinova Amosa (18) i Matea (14), a sa sadašnjom partnerkom Veronikom (29) ima ćerkicu Virdžiniju (1). U ekskluzivnom intervjuu koji je u Toskani uradila Jovana Simonović, novinarka televizije Prva, za emisiju Exkluziv, ali i magazin Story, legendarni pevač otkrio je brojne detalje iz svog života.

Slika

Story: Zbog čega ste izabrali Forte dei Marmi kao mesto za život?

- Ja sam iz Toskane, rođen sam i odrastao ovde u blizini, a izabrao sam da živim na moru zato sto sam kao mali patio od polenske alergije i vazduh na moru mi prija. Odrastao sam u zelenilu polja u Toskani i uvek sam voleo životinje. U kući smo imali mačke, pse i druge životinje, a tu je i moja velika strast prema konjima. Od svoje šeste godine imam konje sa kojima sam naučio da živim, da ih jašem i sve što ide uz to.

Story: Od prvog momenta kada ste se pojavili na Festivalu u San Remu 1994. godine počeo je vaš vrtoglavi uspeh koji ne jenjava ni danas. Da li iza njega leže predanost i disciplina?

-  Koncerti se pripremaju uz puno rada i takav način života sličan je životu profesionalnih sportista. Pripremam se tako što jedem laganu hranu, ne pijem alkohol, kafu, pokušavam puno da se odmaram kako bih doveo glas u savršeno stanje.

Story: Na novom albumu La pasione Bočeli taktove klasike približavate narodima svih zemalja. Kako ste došli na tu ideju?

- To je album gde sam pokušao da prikupim sve velike pesme koje sam pre mnogo godina pevao po lokalima kada sam kao student svirao da zaradim neki dinar, a pre svega da budem sa prijateljima i da upoznam neku devojku, što nije bilo na odmet. Na ovom albumu La pasione prikupljene su sve velike pesme u poslednjih pedeset godina.

Story: Sarađivali ste i sa višestrukim dobitnikom Gremija, producentom Dejvidom Fosterom, koji je producirao vaš CD. Da li ste zajedno došli na ideju za temu albuma?

- Ni sam ne znam kako smo došli do ideje za ovaj album, pratili smo korake albuma Amor koji je snimljen pre šest godina i doživeo je veliki uspeh. Sa mnogo nežnih i romantičnih osećanja ponovo smo pokušali da uhvatimo tu romantiku, ali ovoga puta na drugačiji način jer su mnoge od ovih kompozicija poznate italijanske pesme, a postoji na disku i nekoliko španskih. Iako album nećemo nazvati Amor 2, i dalje je to Amore ako govorimo o osećanjima i ljubavnim pesmama.

Story: Ima ljudi koji ne priznaju vaš rad, tvrdeći da koristite talenat u komercijalne svrhe i time umanjujete vrednost operskih arija?

- Postoje velike arije klasične muzike koje su toliko lepe da su postale popularna muzika. Ovaj album La pasione jeste zbirka pop muzike. Kritičari koji mi to zameraju ne poznaju, ne sećaju se istorije, jer  su najveći operski pevači 19. i 20. veka radili isto to. Karuzo je, hvala Bogu, snimio veliki broj prelepih pesama, kao i Beniamino Đilji. Možemo reći da se istorija ponavlja.

Story: Najsvežiji su vaši dueti sa Dženifer Lopez i Neli Furtado kojima ste ponovo zaludeli planetu...

- Pre svega moram da kažem kako mi je uvek zadovoljstvo da pevam sa nežnijim polom. Naročito kada se peva o ljubavi, sasvim je prirodno da se peva sa sjajnim pevačicama i mislim da su one dale svežinu i senzualnost pesmama kojima je upravo to i potrebno. Svežinu zato što je reč o ostvarenjima od pre četrdeset, pedeset godina a koja su nastala kao pesme posvećene ljubavi. Obe pevačice su veoma senzualne tako da su obogatile ovaj album.

Story: Vaš ljubavni život takođe interesuje i intrigira italijanske tabloide. Vaša bivša supruga Enrika živi sa sinovima u kući pored vas, dok vi zajednički krov nad glavom delite sa Veronikom Berti?

- Čovek je stvoren da živi u paru, a ne sam. Veronikina podrška za mene znači život jer bez nje bi mi bilo teško. Imam troje dece i veoma zahtevan posao pa zato mislim da je suština svega imati pored sebe osobu koja sve to deli sa tobom, i radosti i tugu.

Slika

Story: Vaša i Veronikina najveća preokupacija trenutno je jednogodišnja ćerkica Virdžinija koja je već po rođenju dobila muzičku sobu koju rado deli sa braćom Amosom i Mateom. Da li je malena talentovana za muziku?

- Mora mnogo da se radi na tome, ništa ne dolazi bez rada.

Story: Da li po vašem mišljenju roditelji treba od svoje dece da očekuju previše?

- Budućnost je u rukama Boga, a ne u rukama roditelja, nažalost, ali i na sreću, jer Bog zna bolje od nas, šta je dobro za svakog. Idu u muzičku školu, uče za sada iz zadovoljstva, jer imaju priliku da žive uz muziku svakog dana, ali i da sviraju klavir. Bilo bio šteta da ne nastave studije i da ne idu u muzičku školu.

Story: Jeste li vi zadovoljni? 

- Čovek nije rođen da bude zadovoljan na Zemlji sa onim što mu ona nudi. Rođen je za nadu i ako ona postoji, vrlo je verovatno da će naći i sreću. Bez te nade, koju čini težnja ka večnosti teško može da se zadovolji luksuznim kolima, savršenim instrumentima i bilo čime o čemu sanja. Onoga trenutka kada to dobije, sanjaće nešto drugo i mislim da zato u sebi treba da negujemo jednu nadu koja je iznad svega toga. Ja imam takvu nadu i to je moja najveća sreća.

Story: Godinama već vodite i svoju humanitarnu fonadaciju...

- Pre svega, moja fondacija bavi se borbom protiv siromaštva koje više nije nešto što gledamo na televiziji, nego je problem koji već sad kuca na naša vrata. Moramo nešto da uradimo kako bismo postali svesni toga i da se suočimo sa tim problemom s velikom hrabrošću i to što pre. Osnovna svrha moje fondacije jeste borba protiv siromaštva, a finansirali smo i projekat MIT iz Bostona, gde se pre nekoliko dana dogodila strašna tragedija, u nadi da ćemo napraviti poseban instrument koji će pomoći osobama sa oštećenim vidom da se lakše kreću.

Story: Nakon osam godina ponovo ćete nastupiti u Kombank areni 10. maja. Šta pamtite sa poslednjeg koncerta u Beogradu?

- Koncerta se odlično sećam, publika je bila jako topla. Sve je bilo rasprodato, a ljudi su pokazali mnogo osećanja i ljubavi. Nadam se da ću i ovoga puta biti u dobroj formi kako bih još jednom doneo u Beograd najlepše stranice italijanske muzike, naravno, i svoj glas.

Story: Kakav je vaš ritual pred koncert?

- Nažalost, uvek mi se dešava da sam u žurbi. Na dan kada imam koncert potpuno sam izolovan, moram da budem u tišini, zatvoren u sobi gde koristim priliku da čitam ili slušam muziku ili da nešto proučavam. Dakle, nisam imao prilike da upoznam vaš grad, ali nadam se da ću to uskoro moći.

Story: Da li će vam u Beogradu društvo praviti Veronika?

- Naravno, uvek smo zajedno kada je to moguće. Sa Virdžinijom je sada mnogo lakše jer ne ide u školu, a dečaci putuju sa nama kada nemaju školske obaveze. Između ostalog, oni su veliki i sada su i pomoć i društvo i prijatelji.


story

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: INTERVJUI - nešto sasvim lično  |  Poslato: 29 Jul 2013, 20:58
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Šaban Šaulić: Jedva čekam rođenje unuke

Legenda narodne muzike o strasti prema pecanju, porodici, muzičkim planovima: Čekam Harisa Džinovića da pecamo. Ne volim putovanja leti

Slika

ZA razliku od mnogih estradnih zvezda, koje za odmor biraju daleka i egzotična mesta, Šaban Šaulić leto najradije provodi u svojoj vikendici u Krčedinu. Legenda narodne muzike ističe da ne voli more i da nema većeg zadovoljstva nego da sa prijateljima sedi pored Dunava i peca. Ovaj strastveni ribolovac ima još jedan razlog za sreću - uskoro će, po drugi put, postati deda. Njegova starija ćerka Sanela, koja je udata za bivšeg fudbalera Zorana - Batu Mirkovića, u blagoslovenom je stanju.


- Sanela bi trebalo da se porodi krajem septembra ili početkom oktobra - otkriva Šaulić.

- Svi u porodici sa velikim nestrpljenjem očekujemo taj trenutak, a ja se najviše radujem, jer ću dobiti unuku. Ne mogu da vam opišem koliko sam srećan. Imam i unuka, ali je on već veliki. Kada se rodio, nisam imao mnogo vremena za njega, a sa unukom će sigurno biti drugačije. Voleo bih da nas ima još više, da i ćerka Ilda i sin Mihajlo zasnuju porodice. Stalno im to govorim, ali se ne obaziru mnogo na moje reči. Oni su u drugom fazonu, vole da putuju i da se provode.

Slika

* Kako se provodite u Krčedinu?

- Ovde je pravi raj i upravo ste me zatekli na pecanju. Gde bih bio nego ovde. Doduše, opet sam imao poplavu u kući. Nadošao je veliki talas vode, koji nam je napravio veliku štetu. Uspeli smo to da saniramo, pa tek sada mogu na miru da se odmaram, družim sa prijateljima i da idem na pecanje.

* Da li dolazi neko od kolega?

- Sa estrade gotovo niko ne svraća. Za nekoliko dana će doći Haris Džinović, koji je takođe strastveni pecaroš. Družimo se 30 godina, imamo zajedničke priče i interesovanja, pa se u Krčedinu uvek lepo provedemo.


* Spadate u malobrojne pevače koji se radije odmaraju u vikendici nego u ekskluzivnim letovalištima?
- Ovde mi je lepo i retko negde idem leti. Nema razloga da putujem po belom svetu. Ne volim more, više mi prija reka, ali ću sa suprugom Gordanom otići na pet-šest dana u Atinu kod prijatelja. Što se mene tiče, nigde ne bih išao, ali moram da ispunim želju Gordani. Leti ne volim ni da radim, pa moji saradnici znaju da od juna do septembra izbegavam bilo gde da nastupam.


NOVE PESME

* HOĆETE li i ove godine održati koncert?

- To je pod znakom pitanja. Nisam pobornik velikih solističkih koncerata i dugo je trebalo saradnicima i porodici da me nagovore na to. Pristao sam isključivo zbog publike. Možda ću krajem godine održati koncert, ali pre toga bi trebalo da snimim nešto novo. Već imam nešto pripremljeno. Iako sam većinu svojih pesama sam napisao i komponovao, rado ću snimiti pesme i svojih kolega. Ko ima dobru kompoziciju, neka se javi.


Novosti

_________________
Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker