Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 23:11


Autoru Poruka
Maša
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 27 Sep 2013, 10:35
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Tipsarević otvorio dušu: Tenis je razmazio naciju, kada izgubimo neki misle da nemamo pojma

Zbog toliko dobrih rezultata kada kreneš slabije pronađu se kritičari – ističe srpski teniser


http://www.novosti.rs/upload/thumbs/images/2013//09/26/sp-janko_620x0.jpg


Srdačan, nasmejan i raspoložen Janko Tipsarević je ugostio novinare na „Teniskoj akademiji Tipsarević”, gde se više od sat vremena družio sa „sedmom silom” i odgovarao na razna pitanja.


- Tenis je razmazio srpsku naciju, kada Viktor Troicki, ili ja izgubimo onda neki misle nemamo pojma. Zbog toliko dobrih rezultata kada kreneš slabije pronađu se kritičari. Nikada neću zaboraviti, kada smo u košarci osvojili sve što se moglo osvojiti, pa sa nekog Evropskog prvenstva (Francuska 1999. godine) smo se vratili sa bronzom i bilo je debakl katastrofa- počinje priču Janko Tipsarević.

Šta mislite o veridbi Novaka Đokovića, s obzirom da ste i vi oženjeni?

- Poslao mi je poruku bukvalno pre pet minuta. Jako lepo, Jelena je ljubav njegovog života. Zajedno su duže nego Biljana i ja. Vreme mu je bilo, ima 26. godina. On je u svojoj glavi rešio to davno i čekao je pravi trenutak. Iz mog iskustva kažem da se ništa nije promenilo samo je naš odnos postao čvršći. Mi smo krenuli da živimo zajedno posle godinu dana zabavljanja.

Koliko će se sve to promeniti kada dobijete dete?- Imam neki plan za sledeću godinu gde ću igrati turnire, kako ne bi bebu cimao da putuje u Aziju. Ali ne opterećuje me to na neki negativan način. Biljana će da nosi veći deo posla, kao do sada, trudiće se da ne prebacuje odgovornost na mene, ako smo na turniru.

Da li vam neko pomaže savetima možda Nenad Zimonjić, jer je najiskuni?

- Ziki je moj večiti trener za sve ima savet i uvek me savetuje na najbolji način. Nenadu je bilo teže, jer su dobili blizance. Veliki broj mojih prijatelja su ili „trudni” ili su dobili dete, tako da imam veliki broj savetodavaca oko sebe.

Čime ćete se baviti, kada završite igračku karijeru?

- Ostaću u tenisu, jer mi je taj sport mnogo dao. Jako mi je bilo krivo kada sam pročitao Agasijevu knjigu da mu je dosadan tenis, a to mu je pružilo toliko sreće. Otvorio sam malu tenisku akademiju, imam menadžersku agenciju. A što se treniranja tiče, ne bih voleo da nekoga treniram što moram. Voleo bih da vidim iskru u očima tog klinca, da želi da bude broj jedan i da ga dovedem u tu poziciju. Neću da budem trener da bih zarađivao novac.

Kakvo je stanje za trening u Srbiji, koja i dalje nema taj teniski „Nacionalni centar”? Nikada mi niko ništa nije naplatio. Trenirao sam svuda, počev od Gemaksa, Partizana svi su mi izlazili u susret, sada mogu da treniram ovde na teniskoj akademiji. Nacionalni centar je neophodan. Trenirao sam poslednjih dana kod Novaka sa nekim klincima, koji su mi rekli da treniraju gde stignu. Naročito je teško zimi. Nacionalni centar bi rešio mnogo problema u Srbiji, a tenis to zaslužuje.

Šta se dešava sa Nacionalnim teniskim centrom, koji vam je davno obećan?

- Ne bih voleo da ispadne da pljujem nekoga, ili da sam politički nastrojen. To je jedan začarani krug, kada mi kao igrači pričamo sa ljudima iz teniskog saveza oni nama kažu da će da razgovaraju sa onima iz vlasti pa im ti neki kažu da nema para i tako se prenese nama. To se dešava već pet godina. Svestan sam da ljudi u Nišu imaju platu 200 evra, stanje u zemlji je loše, i na kraju teniseri ispadnu da su oni koji se bune. Totalno sam to batalio, jer je to još jedna od stvari, koja me odvlači od puta da budem TOP deset.

Da li u Srbiji ima igrača sa potencijalom za vrh ATP liste?

- Nikola Milojević, Laslo Đere, Peđa Krstin i Dušan Lajović su u mojoj kompaniji i neko od njih će sigurno postati vrhunski igrač jednog dana. Uveren sam u to, jer je to talas, koji vuče ostatak da budu bolji. Oni kada treniraju sa nama i dobiju neki sparing, razmišljaju da mogu da to nije toliko strašno. Ako su raštrkani na sve strane teže će da ide. Koliko vama znače pozitivni rezultati u Dejvis kupu za individualnu karijeru?

- Mnogo mi znači. Pogrešio sam ranije u prijavi i nisam mogao tek tako da otkažem turnir u Sankt Petersburgu. Morao sam da putujem tamo i dva dana da budem kako bi otkazao nastup. I odlučio sam kada već idem da igram, ali sam totalno bio van ritma. Nikome ne savetujem da igra sedmicu posle Dejvis kupa. Meč pre mene je igrao Verdasko dve lopte nije u teren ubacio.

Kakve su šanse Srbije u finalu Dejvis kupa protiv Češke?

- Oni su mnogo jaki protivnici. Imaju jaku prvu tablu, ali naša je sreća što Novak ima „27:2” sa Berdihom i ja imam dobar skor sa Tomašom. Stepaneka smo pobeđivali i Novak i ja. Igraju dobro, biće u Londonu, doći će naoštreni. Neće da bude lako, ali mislim da možemo da osvojimo. Imaju odličan dubl, Berdih i Stepanek nikada nisu izgubili meč u konkurenciji parova.

Da li ste smislili šta ćete novo da uradite kada uzmete „salataru”

- Nismo još odlučili. Ima vremena - završio je Janko Tipsarević.


NIŠTA BEZ BILjANE
Janko Tipsarević ne krije da ima veliku podršku od supruge Biljane.
- Biljana neće samnom putovati do Monte Karla. Termin za porođaj joj je 19. januara, pol bebe još nismo saznali. Svi se šale kako sam pravio lošije rezultate pošto ona nije išla samnom. Sigurno da mi mnogo znači njena podrška, najbolj tenis sam igrao kada je ona bila uz mene na Rolan Garosu, Ju-Es openu, Majamiu. Očekujte od Monte Karla bolje rezultate- našalio se Janko Tipsarević.

SA PLAŽE OSVAJAO TURNIRE
Mnogi misle da veliki broj mečeva, kao što vi igrate i nije neki plus?
- Odigrao sam dosta mečeva ove godine. Isto je bilo i 2012, ali su mi tada te pobede pomagale da budem fit. Mnogi misle da mi ne valja raspored, jer sam ove sezone lošiji, a nastupao sam na istom broju turnira kao i prethodne. Slažem se da sam pogrešio Bogotu. Ali prošle godine sam Štutgart i Gštad, gde sam igrao finale i osvojio praktično odigrao sa plaže. Bio sam sedam dana u Hvaru i otišao da igram takmičenje - govori Tipsarević.

[img]VIKTOR SPREMAN KAO ZVER
Da li se redovno čujete sa Viktorom Troickim?
- Čujem se jednom u tri dana, pobegao je od dešavanja u Beogradu. Nikada nije bio mršaviji i spremniji trenira pet šest sati dnevno. Jako zdravo i pozitivno razmišlja, bilo mu je teško što mu nisu dozvolili da uđe na Dejvis kup, sramna odluka. Ali izađeš na teren i cepaš šest sati, tu je spas - kaže Janko Tipsarević.[/img]


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 03 Okt 2013, 12:38
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Troicki zadovoljan što izlazi pred sud: Umorio sam se od čekanja u tunelu

Boriću se za istinu i to najbolje što umem. Pun sam samopouzdanja – istakao je srpski teniser pred suđenje u Lozani 9. oktobra


Slika


ARBITRAŽNI sud u Lozani za sedam dana imaće dva izbora pred sobom: da oslobodi krivice Viktora Troickog, smanji ili ukine mu suspenziju od ITF, ili da mu praktično uništi karijeru.


Naš teniser ne želi ni da pomišlja ni na šta osim na prvi scenario, a na put u Švajcarsku kreće naoružan samopouzdanjem, hrpom papira koji dokazuju njegovu nevinost, i željom da se stavi tačka na ovaj crni period kako bi se što pre vratio na teren.

- Drago mi je što je konačno određen datum, i što će saslušanje biti održano već naredne nedelje. Dosta vremena je prošlo u iščekivanju tog momenta, koje sam iskoristio da ostanem fokusiran na tenis i da treniram bez prestanka - prva je reakcija Troickog posle saznanja termina izlaska pred sud.

Da li ćete lično da prisustvujete ročištu u Lozani?

- Da, biću tamo. Boriću se za istinu i to najbolje što umem. Pun sam samopouzdanja. Čitajući materijal sa prethodnog suđenja u Londonu, ne mogu da shvatim zašto sam bio kažnjen, posebno ovako rigorozno.

Uz vas će biti advokati iz kancelarije Kjuzano iz Torina?

- Isti tim kao i u Londonu. Radili su veoma vredno i dobro i verujem im. Imaju dosta iskustva u sportu, jer predstavljaju FK Juventus već decenijama. Takođe, i oni veruju meni, i 100 odsto su ubeđeni da sam nevin.

Šta očekujete od Arbitražnog suda?

- Zaista se nadam da će oboriti odluku ITF. Nisam uradio ništa loše, osim što sam pratio instrukcije antidoping službenice. Čak sam i tražio da se pozove lekar u prostoriju, ali mi je rekla da je ona glavna i pokazala mi svoje diplome. Stalno mi je govorila kako nema potrebe da se brinem. Verovao sam joj, kao i trener Džek, koji je bio pola vremena sa nama zajedno u sobi. Sve nade polažem u sudije koji će odlučivati o ovom slučaju u Lozani. Nadam se da će pažljivo razmotriti sve činjenice i dozvoliti istini da izađe na videlo. Ne želim ni o čemu drugom da razmišljam.

Da li su članovi vašeg tima, trener Rider i fizioterapeut Jelisavčić, bili uz vas tokom tog perioda?

- Da, bili su uz mene, što mi mnogo znači. Radili smo kao i obično, i to me je držalo. Ali, umorili smo se od čekanja u tunelu. Treniranje bez nekog cilja ume da vas zaista izmori, posebno kada vidite da gubite ATP poene i da iz nedelje u nedelju padate na listi. Ne mogu to lako da opišem, takvo stanje vas izjeda.

Bilo je priče o dokumentu koji je potpisao veliki broj igrača iz top 50 na svetu, zahtevajući nova pravila u procesu antidoping kontrole?

- Istina je. Novak je bio prvi koji je stavio paraf na taj papir. Igrači zahtevaju da supervizor turnira ili ATP tur menadžer budu u prostoriji gde se uzima uzorak, ukoliko se pojave neki problemi. Niko ne sme da napusti sobu bez datog uzorka, ukoliko neko od njih nije prethodno pozvan. Igrači su zabrinuti. Ono što se meni desilo moglo je da se dogodi bilo kome - zaključuje Troicki.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 04 Okt 2013, 15:03
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Radmanović završio karijeru u 32.

Kako javlja specijalizovani košarkaški portal „World basket“, srpski igrač Vladimir Radmanović u 32. godini završio je karijeru.


Slika


Radmanović je ponikao u Crvenoj zvezdu, a u NBA ligu je otišao 2001. iz FMP Železnika. Pet sezona proveo je u Sijetl Supersoniksima, a najbolja mu je bila sezona 2003/2004, kada je prosečno beležio 12 poena i 5,3 skokova.

Posle sezone u Los Anđeles Klipersima tri godine je bio član Los Anđeles Lejkersa, a još je nastupao za Golden Stejt, Atlantu i Čikago.

Sa reprezentacijom Jugoslavije osvojio je zlatnu medalju u Indijanapolisu 2002. godine, ali mzbog svađe sa selektorom Pešićem u čuvenom „slučaju banana“ nije se našao na postolju i njegovu medalju dobio je Aleksandar Smiljanić.

„Nedavno se iz sveta košarke povukao jedan veliki Zvezdin talenat, fantastični atleta i jako uspešan u NBA karijeri“, napisao je na Tviteru njegov bivši saigrač Igor Rakočević.


phpBB [media]


b92

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 08 Okt 2013, 15:03
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Vučković: Ne sećam se ničega

Taj 10. septembar skoro da ne postoji u mom sećanju. O nesreći znam samo ono što su mi ispričali, kaže Nenad mesec dana posle potresa mozga na treningu


Slika


Kao bomba je 10. septembra uveče odjeknula vest da je srpski reprezentativac Nenad Vučković doživeo nezgodu na treningu i da je imao krvarenje u mozgu. Zabrinuta supruga Marija, sin Aleksa, rodbina, prijatelji, navijači, svi su strepeli za ishod Nenadove najvažnije utakmice...


- Možete da zamislite kako je bilo Mariji, kada su došli ljudi iz kluba i dovezli moj auto - priča Nenad.

Šta se, zapravo, desilo tog 10. septembra?

- Ne sećam se. Znam samo ono što su mi rekli. Ne sećam se da sam tog dana otišao na trening... Recimo, te večeri kada su me dovezli u bolnicu, bila je jedna doktorka iz Srbije, koja je tu na specijalizaciji, ona je dovezla moj krevet do intenzivne nege. Radila je noćnu smenu. Ujutru je došla da me obiđe. Postavlja pitanje „kako sai?” Zgranem se, jer priča na srpskom i pitam je ko je ona. Međutim, kažu da su znali da će tako da bude, jer sam pet puta postavljao ista pitanja.

Kako ste, uopšte, pali?

- Bio je to trening pred utakmicu. Vežbali smo napad. Bio sam na sredini i malo sam jače ušao u odbranu, pokušavši da ukrstim desnom beku. Udario sam u njegov kuk i već tu izgubio svest, pa sam svom težinom pao na potiljak. Kažu da sam počeo da se grčim, kao da imam epileptični napad. Kada sam se osvestio, rekao sam da me mnogo boli glava. Počeli su da me ispituju - kako mi se zove žena, odgovorim Marija. Da li imam dete? Kažem, imam Aleksu.
Međutim, kada su me pitali da li sam došao autom, odgovorio sam „Kojim? Odakle mi auto?”. U međuvremenu je stigla hitna pomoć.

Šta se kasnije dešavalo?

- Proveo sam noć u bolnici. Budim se ujutru.. Pita me doktor da li znam koji je datum, odgovoram „ne”. Kažu mi da je septembar. Uh, rekoh! Činilo mi se da sam prespavao ko zna koliko, kao da je mart poslednji, koga se sećam. Tek kasnije sam počeo da se prisećam svega... Recimo, tog dana, kada sam krenuo na trening, Marija, kao da je predosetila poručila mi je „Već mi nedostaješ. Brzo se vrati”. Kaže da sam joj odgovorio da mi ne priziva zlo, jer se uvek odmah vraćam kući posle treninga... Tri dana pre toga me na treningu saigrač udario laktom u slepoočnicu. Isto sam ostao bez svesti, ali sam nastavio trening. Neverovatno, ali isto mesto... Doktori kažu da postoji mogućnost da je sve povezano.

Ipak, sve se dobro završilo?

- Kako je moglo da bude, dobro je. Prošle nedelje sam radio magnetnu rezonancu, sve je u redu. Počeo sam individualno da treniram, od juče sam se se priključio ekipi. Doktori su mi u startu rekli da je pet-šest nedelja period koji mora da prođe od povrede, da bismo bili sigurni da nema posledica. Prošle su četiri... Na ruku mi ide i to što od prekjuče do 19. nemamo meč. Ako sve bude kako treba, 19. oktobra ću protiv Gepingena da se vratim na teren. Samo, polako... - zaključuje Nenad Vučković.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 16 Okt 2013, 09:43
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Ana Ivanović: Svako u životu dobije ono što je zaslužio

Jedna od najboljih teniserki sveta govori za „Novosti“ o životnoj filozofiji, idealima, citatima, mudrosti: Zaista verujem da se sve negde poravna i da svako u svom životu dobije na kraju ono što zasluži


Slika


NEKOLIKO meseci pre nego što je napunila 21 godinu, u leto te 2008, Ana Ivanović je pokorila planetu! Držala je svet pod nogama, jer je upravo bila osvojila pehar Rolan Garosa i popela se na prvo mesto na VTA listi. Ukupno je do danas u karijeri osvojila 11 titula, pobedila u čak 400 mečeva na najvećoj sceni, zaradila mnogo novca i dostigla stvari o kojoj 90 odsto njenih vršnjaka može samo da mašta.


Sve što je uradila, pritom, učinila je isključivo sopstvenim trudom i znanjem, uz godine odricanja, treninga i posvećenosti sportu koji voli. Neko je možda na sve to ljubomoran, neko ne voli tuđe uspehe iz drugih razloga, ali Ana ima svoj put. Nije najkraći, nekada nije ni najbolji po nju, ali Ivanovićeva tvrdi da zna gde ide, što je i najvažnije.

Upravo o toj temi životnog puta, ali i svojoj filozofiji, odnosno idealima koji je vuku napred, Ana je pričala za „Novosti“. U iskrenoj ispovesti, naša teniserka je pokazala da se iza lepog lica i atraktivne pojave nalazi veoma kompleksna i inteligentna ličnost, koja priznaje da mnogo radi na sebi. Jedan od načina za to je i usavršavanje kroz čitanje njoj zanimljivih knjiga, koje podstiču na razmišljanje, mudrost i ravnotežu...

* Samo onaj koji zna pravac, poznaje i put - Lao Cu. Izabrali ste ovu izreku za status na vašem „tviter“ profilu?

- Ovu izreku volim jer me podseća na to da ljudi u današnje vreme previše i olako donose sud o drugima i bave se tuđim životima. Nezahvalno je analizirati i kritikovati osobu koju uopšte ne poznajete, kao ni detalje života te osobe ili njeno mišljenje. Svako ima pravo na svoje želje i ciljeve i svoj put koji misli da je pravi. Kada imate svoj cilj, vi ste taj koji gradi put ka njemu!

* Koliko je Ana iz oktobra 2013. drugačija od one Ane od pre pet godina u istom ovom periodu. Šta se sve promenilo u vašem životu od tada?

- Kroz svako iskustvo mi sazrevamo i na neki način se menjamo. Svakodnevno se srećemo sa različitim situacijama i one sigurno utiču na nas, jačaju nas, iskušavaju nas, ali osnovni principi i stavovi su isti. Ne smatram da sam se mnogo promenila, niti to želim.

* Pomenuli ste da je „Kaluđer koji je prodao svoj ferari“ jedna od vaših omiljenih knjiga. Autor kaže, na samom početku, da su ljudi gospodari sopstvene sudbine i da ne postoji zadatak ili stvar koja ne može da se reši. Da li se slažete sa tim?

- Da. Smatram da kada nešto zaista želite iskreno i kada date sve od sebe da to postignete tada to zaista i možete! Ponekada nismo ni svesni koliko smo u stvari jaki.

* Koji su vaši životni ideali?

- Vrednosti i principi uz koje sam odrasla nikada ne bih menjala. U današnje vreme tradicionalne vrednosti kao da su izbledele i ljudi često imaju pogrešne ideale. Mislim da imam sreće da oko sebe imam ljude koji se nisu promenili i koji su tu da se postaraju da tako i ostane.

* Kada svaki dan izgleda gotovo isti, to je zato što smo prestali da primećujemo dobre stvari koje nam se dešavaju u životu, napisao je Paulo Koeljo u „Alhemičaru“. Koliko vam je bliska ova misao?

- Lako upadamo u monotoniju, život je danas kao na pokretnoj traci i često imamo osećaj da se svaki dan vrti samo oko poslova i obaveza, a da nemamo nimalo vremena za sebe. Važno je naći pola sata ili sat dnevno za sebe, zastati i obratiti pažnju na lepe stvari, koje su u stvari svugde oko nas.

* Život je kao roler-koster. U njemu se dešavaju usponi i padovi. Ali, na vama je da li ćete vrištati ili uživati tokom vožnje. To je još jedan od citata koji ste svojevremeno naveli da vam se dopadaju. Gde ste vi, trenutno, na ovom roler-kosteru, i kakva je vaša vožnja?

- Osećam se veoma dobro u svojoj koži trenutno!

* Ako postoji ideal teniskog savršenstva u izgledu, talentu i karakteru, to bi verovatno onda bila Ana Ivanović. To je rekla Elenor Preston, novinarka „Fajnenšel tajmsa“, što ste objavili i na vašem sajtu. Kako reagujete kada kažu da ste savršeni? Šta je za vas savršenstvo?

- Veoma mi laska taj komentar. Veliki sam perfekcionista i na terenu i van njega. Iako me ponekada to i sputava na određen način, ipak mi sa druge strane pomaže da u svakom trenutku u svemu što radim dam svoj maksimum.

* Ljubav pretvara tamu u svetlost i čini da vaše srce uzleti - slobodan je prevod citata iz knjige „Mati pirinča“, još jedne od vaših omiljenih knjiga. Koliko je teško da ljubav, čistota emocije i svetlost dobiju bitku protiv tame, materijalizma, ljubomore i mržnje u modernom svetu? Kako se vi borite sa tim?

- Ja zaista verujem da se sve negde poravna i da svako dobije na kraju ono što zasluži... Moj pristup je, „nikada ne radi drugome ono što ne bi želeo da on tebi uradi“. Pogađa me kada vidim laž i nepravdu, ali svesna sam da na kraju krajeva ljudi to čine sebi samima, a ne drugima. Tužno je videti da ljudi biraju prijatelje iz materijalne koristi ili iz interesa, a ne prema osobinama koje neko poseduje kao ličnost. Na sreću, upoznala sam mnogo ljudi koji i dalje cene prave vrednosti i to me ohrabruje - zaključuje Ivanovićeva.


IZ PRIVATNOG UGLA

* Za mečeve se sprema rešavajući sudoku u svlačionici

* Od filmova omiljeni su joj trileri

* U poslednje vreme sluša isključivo domaću pop muziku

* Najviše voli da jede suši, pije običnu vodu, đus i zelene čajeve u „Starbaksu“

* Iz sujeverja ne gazi po linijama na terenu

* Tečno govori engleski, srpski i španski

* Pored Beograda, najviše voli gradove Melburn, Majorku, Pariz i Rim

* Nacionalni je ambasador UNICEF-a i zalaže se protiv nasilja u školama

* Ima mlađeg brata Miloša, majku Draganu i oca Miroslava


MOŽDA NISTE ZNALI

* Ana i dalje čuva svoj prvi reket, koji joj je otac poklonio za njen peti rođendan. Nalazi se u ormaru u spavaćoj sobi stana u Beogradu

* Ako Ana nađe novčić negde usput tokom turnira, uvek ga sačuva, za sreću

* Njen lik se našao na poštanskoj markici uoči Olimpijskih igara u Pekingu 2008. godine, a vrednost je bila 40 dinara

* Najneprijatniji momenat u karijeri bio je kada je uzela tuđu torbu sa reketima, misleći da je njena, i izašla na teren

* Kada joj je bilo 16 godina, Ana je pobedila u 16 mečeva u 15 dana, i osvojila titule na ITF turu

* Anin vebsajt je najposećenija internet stranica u odnosu na ostale sportistkinje sveta


Slika


DRUGI O ANI: ŠARMANTNA, SLATKA, NAJLEPŠA NA SVETU
* „Ivanovićeva je stvarno veoma fina devojka. Ja sam njen veliki obožavalac.“

Lindzi Devenport, bivši svetski broj 1

* „Njen forhend je daleko najbolji na celom turu“

Nađa Petrova, bivši svetski broj 3

* „Trenirala sam sa njom, i gledala sam je kako igra na Frenč openu kada je pobedila Ameli Morezmo. Ona je sjajna teniserka. I prilično je jaka. Veoma snažno i čisto udara lopticu. Mislim da je čeka lepa budućnost. Veoma je fina, vrlo opuštena, vrlo fokusirana, ali dobra teniserka.“

Kim Klajsters, bivši svetski broj 1

* „Ivanovićevoj će Amerika uskoro jesti iz ruke. Ona je šarmantna, slatka i draga“

Džastin Gimelstob, Sports ilustrejtid

* „Pojava koju Ivanovićeva ima na terenu je zapanjujuća. Sjajno se ponaša. Tako je mila, elegantna i pozitivna; u mnogo čemu je kao Šarapova. Ona je skoro kao Katarina Zita Džons teniskog sveta. Ona je kao princeza na terenu: tako ženstvena, a opet tako snažna.“

Kris Brednam, Jurosport

* „Čoveče, zar nije strašna?! Ona je zaista prava stvar, došla je praktično niotkuda, a tako brzo napreduje. Kada pogledate njen talenat, neverovatan je. Ima potencijal da stigne do samog vrha i da osvoji mnoge grend slemove.“

Luk Jensen, ESPN

* „Ona i u trijumfu i u propasti uspeva da izgleda kao anđeo“

Met Kronin, Foks sports

* „Ana Ivanović je najlepša sportistkinja na svetu“

Daren Rovel, CNBC

* „Zaista volim Aninu igru. Ima fantastičan forhend, a sviđa mi se i njeno ponašanje na terenu. Na Bi-Bi-Si radiju smo prenosili dosta njenih mečeva, uključujući i njenu pobedu nad Morezmo na Frenču, za koju mislim da je bila apsolutno fantastična.“

Džonatan Overend, BBC sport


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 17 Okt 2013, 13:40
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Jelena Dokić se ponovo vraća tenisu

Prema pisanju australijskih medija Jelena Dokić pokušava ponovo da se vrati tenisu.


Slika


Nekadašnja 4. teniserka sveta, koja sada ima 30 godina, nije odigrala profesionalni meč od aprila 2012. godine.

Ona je počela da trenira u Melburnu, a navodno će zatražiti specijalnu pozivnicu za plej-of specijalnih pozivica Australijan opena u decembru.

Nekadašnja polufinalistkinja Vimbldona trenutno nema renking. 2009. Dokićeva je stigla do četvrtfinala na Australijan openu kada je pobedila 18. teniserku sveta Anu Čakvetadze i 12. na svetu Karolinu Voznijacki, pre nego što je poražena od Dinare Safine.

Međutim, na deset Gren slemova od tada nije otišla dalje od drugog kola.

„Ona želi da se vrati. Trenira veoma naporno svakoga dana i siguran sam da bi želela da dobije specijalnu pozzivnicu za plej-of. Ona se međutim za sada koncentriše na trening i povratak u formu nakon povrede“, rekao je Kreg Tili, izvršni direktor Australijske teniske federacije.


b92

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 21 Okt 2013, 11:15
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Radonjić: Bili smo umorni, ali smo odigrali pametno

Nismo bili spremni za ovu situaciju. Imamo određene probleme koje moramo da rešavamo u hodu, rekao je trener Zvezde posle tesne pobede nad Olimpijom


Slika


Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je posle večerašnje pobede nad Olimpijom u Ljubljani da se kod njegove ekipe osetio umor zbog nastupa u Evroligi, ali da su Beograđani na kraju odigrali pametno i zasluženo osvojili bodove.

- Bili smo psihički i fizički iscrpljeni posle poraza u prvom kolu Evrolige. Nismo bili potpuno spremni za ovu situaciju. Imamo određene probleme koje moramo da rešavamo u hodu. Večeras smo u završnici odigrali pametno, imali smo veću koncentraciju od Olimpije i to je odlučilo. Domaćin je odigrao verovatno najbolji meč u dosadašnjem toku sezone - kazao je Radonjić novinarima posle meča u Ljubljani.


Zvezda je večeras u četvrtom kolu Jadranske lige savladala domaću Olimpiju sa 62:61, a strelac pobedonosnog koša za crveno-bele, pet sekundi pre kraja, bio je Čarls Dženkins.Trener ekipe Olimpije Aleš Pipan ocenio je da je njegova ekipa tokom većeg dela meča odlično parirala Zvezdi.

- Tu borbenost i igru, nažalost, nismo uspeli da iskoristimo na kraju utakmice. U finišu nam je ponestalo ideje i to je odlučilo večerašnji meč. Svojim igračima ne mogu ništa da zamerim, jer su dali sve od sebe - naveo je Pipan.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 31 Okt 2013, 20:47
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Matić: Srbija je među favoritima

Igrači su u najboljim godinama, možda se umešamo u borbu za medalju. Optimista je selektor rukometaša uoči starta "operacije Euro 2014"


Slika


DA li će treći selektor u novom olimpijskom ciklusu imati više sreće? Posle neuspešnog početka sa Veselinom Vukovićem i euforije kratkog daha sa Ljubomirom Vranješom, vicešampiona Evropskog prvenstva 2012. u Srbiji preuzeo je čovek koji zna kako se osvajaju medalje i van domaćeg terena. Vladan Matić je bio član bronzane generacije našeg rukometa pre više od deset godina, a nada se da će sa "orlovima" do Rija ispisivati stranice istorije.


Novi list se okreće za dva i po meseca u Danskoj. Naš tim je u junu uhvatio poslednji voz u kvalifikacijama za EURO 2014, a maler ga je poterao i na žrebu, jer su baš u C grupu upali Francuzi, Poljaci i Rusi.

- U svakom slučaju, na Evropskim prvenstvima nema lakih protivnika. Najbitnije je da pobedimo Poljake na startu, jer ako otvorimo turnir sa dva boda, sve će biti lakše. U prednosti su u odnosu na nas, jer mnogo ulažu u rukomet, vratili su skoro celu reprezentaciju u domaće klubove, ali bićemo spremni da odgovorimo zadatku - poručio je Matić u Kovilovu, gde naš tim trenira u sklopu EHF nedelje.

Sa Poljacima su Ilić i drugovi vodili bitke na gotovo svakom šampionatu, dok su Rusi oba puta pali pred našom četom u kvalifikacijama.

- Trebalo bi biti oprezan, jer se Rusi vraćaju na velika vrata. Doveli su mlađeg selektora, pokušavaju da se oslobode starog načina igre, mnogo su brži. O Francuzima ne treba trošiti reči, haraju čitavu deceniju. U toku je smena generacije, ali su i dalje prvi favoriti, uz Špance, Dance, Hrvate... Možda se i mi umešamo u taj krug timova koji će se boriti za medalju - priželjkuje novi selektor.

Pripremne mečeve u Češkoj ovog vikenda izneće igrači koji su uglavnom bili okosnica tima u prethodnom periodu.

- Ti momci su u najboljim godinama, sada je trenutak kada mogu najviše da pruže. Neću mnogo filozofirati. Ne želim da eksperimentišem. Pred početak završnih priprema za EURO 2014. izbaciću spisak sa 16 igrača i dve-tri rezerve. Želim da svi budu koncentrisani na rad i uigravanje, a ne da razmišljaju da li će putovati na EP ili ne - jasan je Vladan Matić.

NEMAMO MNOGO IGRAČA
NOVI šef stručnog štaba smatra da nema mnogo veliki izbor igrača i na njegovim širim spiskovima sigurno neće biti po 40 imena.
- Mislim da imamo oko 25 igrača koji mogu da odgovore onome čemu Srbija teži, a to je da igra vrhunski rukomet. Pozvao sam 19 sada, a trudiću se da uvek bude i neko od mlađih, poput Živana Pešića ili Mijajla Marsenića.



novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Sky
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 22 Nov 2013, 11:12
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2013, 11:46
Postovi: 259

OffLine
Mihajlović kao Kenedi, predsednik Sampdorije se zahvalio Karadžiću


Dojučerašnji selektor Srbije zvanično preuzeo italijanski tim. Garone: Imam obavezu da se zahvalim predsedniku FSS, jer je, ipak, pustio Sinišu da dođe kod nas


Slika

SINIŠA Mihajlović u četvrtak je i zvanično promivisan u novog trenera Sampdorije, sa kojom je potpisao ugovor na 18 meseci. Citirajući ubijenog predsednika Amerike Džona Kenedija: „Ne pitajte šta vaša zemlja može da učini za vas, već šta vi možete da uradite za svoju zemlju“, eksselektor Srbije je na svoj način objasnio plan za rehabilitaciju plavo-belih iz Đenove, koji su zakucani na dnu Serije A.

- Kad me je predsednik Edordo Garone pozvao, imao sam pred sobom novi dvogodišnji ugovor sa FS Srbijom i razmišljao sam samo šta ja to mogu da uradim za Sampdoriju. Izabrao sam da se vratim ovde, jer verujem da mogu da obezbedim opstanak. Ne zaboravljam koliko je klub kroz četiri godine igranja uticao na uspeh u mojoj karijeri - naglasio je Siniša. - Ja ne menjam priču, govorio sam i igračima u selekciji Srbije da me prošlost ne zanima, kao ni projekcija budućnosti, trenutni položaj na tabeli, već samo sadašnjost. To isto sam rekao igračima Sampdorije, jer želim „gladne“ u timu.

Debi ga očekuje već u nedelju protiv Lacija (15.00), takođe njegovog bivšeg kluba. Novi trener Đenovljana najavio je određene poteze.

- Najvažnije je osvajati bodove, dok ćemo na kvalitet igre pričekati. Ne pravi se igra preko noći. Prvo moram da stabilizujem odbranu, pa ostalo, a izvesno je da neću igrati sa trojicom štopera, jer ne volim sistem 3-5-2 - otkrio je Mihajlović, iako je baš taj način igre pokušao da uspostavi na početku rada u selekciji Srbije. - Nijedan model igre vam ne garantuje da ćete pobediti.

Siniša je igrao na „Marasiju“ od 1994. do 1998.

GARONE: HVALA KARADžIĆU
PREDSEDNIK Sampdorije Edordo Garone zbog poslovnih obaveza nije prisustvovao samom činu potpisivanja ugovora i prezentaciji Siniše Mihajlovića, ali mu je preko video-zapisa poželeo dobrodošlicu, a zahvalio se Tomislavu Karadžiću!

- Izvinjavam ti se što nisam mogao da dođem, ali znaš koliko sam ponosan što si nam trener i koliko verujem da ćemo zajednički uspeti. Biću sigurno na utakmici, a imam obavezu da se zahvalim predsedniku FS Srbije Karadžiću, jer je, ipak, pustio Sinišu da dođe kod nas - istakao je Garone.

novosti.rs


Vrh
Sky
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 02 Dec 2013, 13:15
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2013, 11:46
Postovi: 259

OffLine
Beogradska priča: Vlada Savić - Gusar sa Čubure

Drugari sa Vračara tvrde da je bio najbolji u omladincima, jer je imao 20 i nešto godina! I da je uz ogromnog rukometaša Fejzulu donosio pobede


KADA ti društvo iz kraja nalepi etiketu, do kraja života će te pratiti. Tako je i u slučaju Vlade Savića (1950.), koji je nosio dres Poleta od pionira do prvog tima, a zatim gotovo čitavu karijeru proveo u Podunavcu. Istina, jedno kratko vreme je igrao i za Poštar i za Trudbenik, ali je „upoznavanje“ beogradskih prigradskih mesta za njega bilo pod broj jedan.

Međutim, da se vratimo na prvu rečenicu. Vlada zvani Gusar (nadimak mu dao Dule Begovac, sin legendarnog Srete, jer je išao u brodarsku školu) je bio brz kao munja, klasično levo krilo dobrog i jakog šuta... Ipak, drugari sa Vračara tvrde da je bio najbolji u omladincima, jer je imao 20 i nešto godina! I da je uz ogromnog rukometaša Fejzulu, koji je bio odličan centarhalf, donosio pobede „saobraćajcima“. Naravno, Vlada se uvek buni i objašnjava da to nije tačno, da je igrao kao stariji samo šest meseci, jer ga je kočila čuvena druga polovina (sećate se, ko je bio rođen u drugom delu godine bio je privilegovan), ali ko će sam protiv svih. Čak i njegov kum, sudija Đole Bik stalno prepričava tu priču. Mada, opet to društvo sa Vračara tvrdi da je gospodin Drljačić okačio pištaljku o klin jer ga je neki pionir, dok je sudio, ošamario...

Kako bilo, jedno niko ne može, ali ni ne želi da sakrije, a to da je Gusar bio dobar igrač. Kao što on ne može da pobegne od švercovanja. Da bi demantovao priču o dorćolskom odrastanju on priznaje da se švercovao u Mramorku. I da je tada nedeljama igrao za dva tima. Pre podne je nosio dres Poleta, a po podne čuvenog Mramorka. A kada ga pitate kako je to bilo moguće, on se smeje sve u 16: „Pa, ko je tada u Vojvodini to gledao i proveravao. A Rumuna je bilo koliko hoćeš.“


A, najbolje fudbalske dane Vlada je proveo u Ritopeku. I dan danas čuva prijateljstva iz tog vremena, odlazi na slave, prati utakmice... Niko srećniji od njega kada priča o tom vremenu. A kada mu se kaže da je igrao po selima, jer voli prasiće i jagnjiće, opet se buni tvrdeći da je u to vreme jeo na kašičicu, a tek kada je „porastao“ krenuo je da brsti trpezu. Nikada nije pio, a i danas mu je dovoljno dva piva da „zašašavi“. I tako, jurcao je do 38. godine („I tada sam bio najbolji u ligi“).

Uvek je ostala ta nedoumica, zašto je Vlada između Dorćola i Ritopeka izabrao ovo drugo. Ko bi normalan to uradio pita se i Majko Majković iliti Mare, koji je u to vreme igrao za juniore Grafičara, i odmah sam daje odgovor: „Naravno, niko.“ I opet je Gusar u situaciji da se „svađa“ sa najboljim drugovima i kumovima kojima je okružen od malih nogu. I evo objašnjenja: „Pokojni Jocke, legenda Poleta, (Nikola Jocković) hteo je da me zaposli kao ridžveja (danas se lepo kaže kontrolor u autobusu ili tramvaju), ali je to tada, pogotovo na Dorćolu, bilo sramota, i ja odoh...“ Zar treba da napišem da objašnjenje nije prihvaćeno.

Godine nose svoje pa ga sada zovu gospodin Stentović jer su mu ugrađena četiri stenta, tako da mu je sada zanimanje - pecaroš. Ima lep brod i često je na Dunavu. I, naravno, stalno priča ribolovačke priče. Jednom prilikom donese šarana divljaka, teškog oko 10 kilograma (pogledaj sliku). Pojedoše ga Čuburci za tili čas u kafiću „Seksi“, ali kako Vladu prati taj usud švercovanja, isprozivali su ga da ga nije ulovio na malim vodama, već na zemunskoj pijaci. A, da, jedno vreme se švercovao i za novinarsku ekipu u Ligi veterana, tek da se i to notira.

Ali Gusara ništa ne može da iznervira. On se samo osmehuje i uživa. O fudbalu bi mogao dan i noć, mada je oćelavio zbog Crvene zvezde i ona je jedina koja može da ga dovede do suza. Takav je rođeni Čuburac koji se momčio na Dorćolu, a postao čovek u Ritopeku.

novosti.rs


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 83 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker