Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 14:49


Autoru Poruka
Astra
Post  Tema posta: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 16 Apr 2012, 23:48
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Ana i Adam najuticajniji sportski par na svetu

Srpsko-australijski par odneo je pobedu u žestokoj konkurenciji Karoline Voznjacki i Rorija Mekilroja, Marije Šarapove i Saše Vujačića, Marije Kirilenko i Aleksandra Ovečkina, američkih favorita Dženi Finč i Kejsija Digla...

Slika


Srpska teniserka Ana Ivanović i njen dečko, golfer Adam Skot, proglašeni su najuticajnijim parom u svetu sporta, u tradicionalnom izboru Total pro sport portala.

Srpsko-australijski par odneo je pobedu u žestokoj konkurenciji Karoline Voznjacki i Rorija Mekilroja, Marije Šarapove i Saše Vujačića, Marije Kirilenko i Aleksandra Ovečkina, američkih favorita Dženi Finč i Kejsija Digla…

Ana i Adam upoznali su se 2009. godine u Australiji na snimanju reklame za roleks. Posle kraćeg zabavljanja raskinuli su, jer im obaveze nisu dozvoljavale da provode vreme zajedno, ali prošle godine ljubav je pobedila i od tada su nerazdvojni.


Telegraf

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 18 Apr 2012, 11:30
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Voznjacki: U tenisu je "sića"

Danska teniserka ljuta jer smatra da u "belom sportu" zarade nisu na novou truda koji teniseri i teniserke ulažu.

Slika


"Mislim da vrhunski teniseri malo zarađuju(!?)", reče Karolina Voznjacki!

Verovatno ste se prvo nasmejali, a onda vas je spopao bes i neverica zbog ovih reči danske teniserke. Voznjacki ima tek 21. godinu, a u dosadašnjoj, ne tako dugoj, profesionalnoj karijeri već je za svaku godinu života zaradila po milion dolara.

Od turnira je inkasirala 13, a od reklama osam miliona "zelenih" novčanica.

I to je njoj malo, a evo i zašto.

"Bavimo se krvavim poslom i s obzirom na novac koji dobijamo mislim da nas ne cene previše. Govorim to isključivo u poređenje sa drugim sportistima", dodala je ona.

Dobro je, jer smo taman pomislili da poredi zarade sa naučinicma, hirurzima, profesorima, lekarima...

Koliko bi ona htela da zarađuje?

Činjenica je da tenisera nema nigde među prvih dvoje najplaćenijih sportista sveta u 2011. godini.

Šalu na stranu.

Prema istraživanju američkog magazina "Sport Ilustrejted" golferi, Tajger Vuds i Fil Mičelson, prošlu godinu su završili sa ukupnom sumom od 123 miliona dolara.

Posle njih dvojice, na trećem mestu, nalazi se predstavnik "belog sporta" - Rodžer Federer. Švajcarac je uspeo da sakupih "tričavih" 52,78 miliona američkih novčanica.

Doduše, među prvih 30 najplaćenijih sportsita u 2011, od tenisera je još samo Rafael Nadal na 15-om mestu. Međutim, ruska teniserka Marija Šarapova je sa 24 miliona dolara najplaćenija sportiskinja.

TOP 10 NAJPLAĆENIJIH SPORTISTA U 2011:

1. Tajger Vuds (golf) 62,29
2. Fil Mičelson (golf) 61,19
3. Rodžer Federer (tenis) 52,78
4. Mani Pakuiao (boks) 52,50
5. Fernando Alonso (F1) 45,00
6. Lecron Džejms (košarka) 44,50
7. Lionel Mesi (fudbal) 43,80
8. Kristijano Ronaldo (fudbal) 38,80
9. Pejton Maning (am. fudbal) 38,07
10. Alex Rodrigez (am. fudbal) 36,00

Ovako izgleda lista tenisera i teniserki objavljena o septembru prošle godine.

1. Rodžer Federer (30) - 47 miliona dolara
2. Rafel Nadal (25) – 31 milion dolara
3. Marija Šarapova (24) - 25 miliona dolara
4. Novak Đoković (24) - 18 miliona dolara
5. Endi Marej (24) - 13,5 miliona dolara
6. Endi Rodik (28) - 13 miliona dolara
7. Karolina Voznijacki (21) - 12,5 miliona dolara
8. Venus Vilijams (31) - 11,5 miliona dolara
9. Kim Klajsters (28) - 11 miliona dolara
10. Serena Vilijams (29) - 10,5 miliona dolara

Da li se i vama čini da teniseri zarađuju malo? Manje, da manje, ne može da bude...


Mondo

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 24 Apr 2012, 10:03
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Andrea izvela striptiz

Nemačka teniserka presvlačila se pred očima cele Arene u meču Fed kupa

Slika

Andrea oduševila publiku

Za svakog ponešto.
Nemačka teniserka Andrea Petković, uprkos porazu u Fed kupu od Australije, nije ostavila domaće navijače ravnodušnim. Petkovićeva je, na opšte oduševljenje publike u Porše areni u Štutgartu, zamenila svoj crveni dres odgovarajućim belim, zbog čega je nagrađena ovacijama prisutnih.

Andrea nije imala dovoljno vremena da napusti teren i ode u svlačionicu kako bi se presvukla, već je to morala da uradi na klupi, pred svima. Mlada teniserka se, pre nego što je izvela striptiz, prvo konsultovala sa svojom saigračicom i selektorkom.


Kurir

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 26 Apr 2012, 18:37
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Ana Ivanović: Hoću troje dece!

Neću da budem glumica, sve što bih htela su dobar muž i klinci

Slika
Priča se da je raskinula sa Skotom

Be-be-be, be-be-be-be-be...
Ana Ivanović ne želi da krene stopama Novaka Đokovića i oproba se u glumačkim vodama. Kako kaže najbolja srpska teniserka, sasvim dovoljno se pojavljuje u javnosti i ima druge planove za budućnost.

- Dovoljno mi je i ovo što se sada dešava na planu mog javnog života, tako da imam drugačije planove, želim pažljivog muža i decu. Dvoje ili troje - otkrila je Ana i dodala da neće biti presrećna ako njeno dete poželi da se bavi tenisom:

- Kad znate kroz šta sve treba da prođu i da vi morate da prođete sve to zajedno s njima, nije baš uzbudljivo. Ali podržavaću ih, šta god da odluče.

Iako je do sada bila na više od stotinu naslovnih strana i bilborda, Ana priznaje da se čak i danas iznenadi kada vidi svoju fotografiju na javnom mestu.

- Uvek kad mi neko kaže: „Ej, eno, to si ti“, uvek se iznenadim i kažem: „Ma, nisam to ja, to je neko drugi“. Kada mi priđu na ulici i traže da se slikaju sa mnom, neprijatno mi je. Moji prijatelji se šale i dobacuju mi: „Opet si pocrvenela, bože, pa tako ti je neprijatno“.

Slika


Kurir

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 02 Maj 2012, 17:20
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Srpski teniser pravio klopu za prijatelje

Tipsa, roštilj majstor!

Slika

Janko Tipsarević je pravi roštilj majstor. Osmi teniser planete uživao je u uranku za Prvi maj, a u klopi koju je pripremio osmi teniser sveta uživalo je oko dvadesetak njegovih prijatelja.

Janko je posle turnira u Barseloni, gde ga je eliminisao Rafael Nadal, doputovao nazad u Beograd, odakle će posle uživanja u Prazniku rada otputovati danas u Madrid, gde ga očekuje naredni turnir, a na kome će učestvovati i Novak Đoković. Naravno, Tipsarević će, prema sopstvenim rečima, morati i da obrati pažnju na ishranu dok je u Srbiji.
„Srpska hrana definitivno nije dobra za profesionalne tenisere. To bi trebalo da stave na ‚vikipediju‘„, napisao je Janko na profilu.


Alo

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 08 Maj 2012, 13:19
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
BOKSEROVI VELIKI PLANOVI

Borovčanin: Napunio bih i Marakanu!

Slika

Da sam znao da će toliko ljudi ostati van hale, drugačije bih organizovao meč

Živi za novi spektakl.
Šampion evrope u WBO verziji Nenad Borovčanin četiri dana nakon meča u Loznici fasciniran je atmosferom u dvorani Lagator. Srpski bokser smatra da je spektakl u Loznici ispunio sve prognoze organizatora, gostiju, ali i takmičara.

- Verovao sam da će hala biti ispunjena, ali nisam očekivao da će ispred ulaza ostati toliki broj ljudi. Da sam znao, organizovao bih meč na stadionu - izjavio je Borovčanin.

Nenad otkriva da s posebnim emocijama nastupa u dvorani Lagator.

- Trpeo sam ogroman psihološki pritisak. Bio sam u svlačionici pre meča kad su mi se vratila sećanja na dešavanja od pre deset godina i jednog mladića kako stoji na istom mestu. Čitava karijera mi je tada prolazila kroz glavu - kaže Borovčanin.

Rođeni Lozničanin objašnjava šta se desilo u ringu za vreme borbe s Nemcem Varolom Vekilogluom.

Bila je visoka temperatura i teško smo disali. Varol je krajem četvrte runde rekao svom treneru da ne može više da izdrži. Uz to mu je pukla i jagodična kost. Tada sam ja više rizikovao, napao ga, i to mi se isplatilo - dodaje Borovčanin.

Želim svetsku titulu

Nenad planira da se u budućnosti posveti jurišu na svetsku titulu, jer želi da je osvoji pre nego što se oprosti od profesionalnog bavljenja boksom.

- Želja mi je da se povučem neporažen. Blizu je vrhunac moje karijere, ukoliko mi se ukaže prilika da u narednoj godini boksujem za prvaka sveta, to ću i učiniti. Međutim, ako ne budem imao tu čast, neću više čekati, povući ću se - izjavio je šampion u kruzer kategoriji.


Kurir

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 13 Maj 2012, 20:24
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Serena Vilijams i "teniski" rep

Slavna teniserka objavila je deo svoje prve rep pesme u kojoj peva, o čemu drugom nego o belom sportu.

Serena Vilijams bi, prema pisanju američkih listova, uskoro trebalo da izda najavni singl za svoj album prvenac.

Teniserka koja je u više navrata bila najbolja igračica sveta, rep album je snimila prošle godine u Minesoti.




Serena će da se okuša i u glumi u četvrtoj sezoni serije "Drop Dead Diva" čije prikazivanje počinje u junu.


Mondo

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 16 Maj 2012, 20:55
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Tipsarević upoznao Zidana!

Slika

Mnogo je poznatih faca na “Foro Italiku” u Rimu, a jedno od uvek rado viđenih lica gde god da se pojavi je legenda svetskog fudbala Zinedin Zidan. Svoje divljenje zbog susreta sa Zi-Zuom izrazio je i drugi reket Srbije Janko Tipsarević.

- Stvarno mislim da njemu ni policija nije mogla da uzme loptu. Legenda! - napisao je Janko na svom “tviter” nalogu.
Nadamo se da će ovaj susret sa fudbalskom legendom Janka dodatno inspirisati i motivisati ga da ostvari još jedan odličan rezultat na turniru iz masters 1.000 serije.


Alo

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 17 Maj 2012, 03:47
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
IZ STRUČNOG UGLA

Mekinro: Plava šljaka je sr....

Slika
Šta će njemu Serena da odgovori

Slavni teniser Džon Mekinro stao u odbranu Đokovića i Nadala

Kad Džon kaže.
Teniska legenda Džon Mekinro priključio se Novaku Đokoviću i Rafaelu Nadalu u kritikama plave šljake. Nova vrsta podloge prvi put viđena je u Madridu prošle nedelje i nije naišla na podršku Srbina i Španca.

- Ta plava boja mi nekako deluje čudno, priznajem. Međutim, verujte, najgore od svega je to što je izuzetno klizava. Uopšte mi nije jasno od čega je napravljena. Deluje da je izuzetno teško kretati se po njoj - kazao je Mekinro i dodao:

- Tako da nije ni čudo što igrači kakvi su Novak i Rafa, koji kroz kretanje na terenu ostvaruju veliku prednost, imaju negativne komentare na račun nove podloge.

Čovek poznat po svojim oštrim i necenzurisanim komentarima ni ovog puta nije mogao da se suzdrži od psovki. Amerikanac je u svom stilu nastavio:

- Uopšte ne mogu da ih krivim što su se iznervirali jer, iskreno, teren s tom novom podlogom deluje kao poprilično sr....!

Slika

Rim pozdravio Noleta

Najbolji teniser današnjice Novak Đoković privukao je veliku pažnju otkako je stigao na novi ATP masters turnir u Rimu. Nole je izjavama da su tereni u Večnom gradu kvalitetniji nego u oni u Madridu očigledno osvojio srce domaće publike. Novak je pred punim tribinama trenirao za prvi meč u Italiji protiv Australijanca Bernarda Tomića.


Kurir

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 17 Maj 2012, 03:55
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Rambo uz Noleta i Janka

Bivši fudbaler Crvene zvezde, legenda brazilskog fudbala Dejan Petković, sreo se s našim teniserima u Rimu

Slika
Tri amigosa u večnom gradu

Pregovori, dogovori...
Bivši fudbaler Crvene zvezde, čovek koga u Brazilu doživljavaju kao legendu „najvažnije sporedne stvari na svetu“, Dejan Rambo Petković sreo se u Rimu s Novakom Đokovićem i Jankom Tipsarevićem. Fotografiju na kojoj naša tri asa poziraju sa širokim osmesima objavio je Janko na svom profilu na Fejsbuku, uz komentar: „Rambo V se snima u Rimu“.

Ipak, Petković nije došao u Rim zbog filmskih obaveza, već je želeo da nastavi pregovore o egzibicionom meču koji bi Nole trebalo da odigra u Brazilu. Ideja je začeta još u septembru prošle godine, a Nole bi trebalo da odmeri snage sa Gistavom Kirtenom ili Tomašem Belučijem.

- Mogli bismo da odigramo i fudbalski meč, jer je to sport koji mnogo volim - rekao je tada Đoković, a Petković dodao:

- Nole voli fudbal i verovatno će doći u Brazil kako bi se odmorio i proveo neko vreme opuštajući se. U planu je da se odigraju dve egzibicije, jedna teniska i jedna fudbalska. Bio bi to pravi spektakl.

(S. R.)


Ana pobedila Kuznjecovu

Najbolja srpska teniserka Ana Ivanović pobedom je startovala na turniru u Rimu. Ivanovićeva je ubedljivo trijumfovala u meču s Ruskinjom Svetlanom Kuznjecovom, rezultatom 2:0 (6:4, 6:3), i tako se plasirala u drugo kolo, gde je očekuje bolja iz duela Alberte Brijanti i Silvije Soler Espinoze.


Kurir

_________________
Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 50 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker