Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 20:21


Autoru Poruka
Maša
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 29 Avg 2013, 11:50
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Vlada ispunila obećanje: Deblokada Partizana

Uz veliku pomoć najvećeg izvršnog tela Srbije, račun kluba iz Humke biće deblokiran u četvrtak, ili najkasnije u petak. Po deblokiranju računa sledi ozvaničenje saradnje sa NIS

Slika


VLADA Srbije je obećala pomoć KK Partizanu i ispunila je obećanje. Uz veliku pomoć najvećeg izvršnog tela Srbije, račun kluba iz Humke biće deblokiran u četvrtak, ili najkasnije u petak.


Takođe u dogovoru Vlade i čelnika crno-belih, omogućen je reprogram duga našeg najtrofejnijeg kluba na ime poreza. Naravno, kako zakon nalaže, uslov da Partizan uđe u zakonski sistem o reprogramuu koji su uključeni brojni sportski kolektivi je da se obaveže da će rate uplaćivati po unapred dogovorenim terminima. S obzirom na to da KK Partizan nema nekretnine, državna tela su prihvatila garancije Jubmes banke.

Nije tajna da je Vlada takođe pomogla Partizanu i u pronalaženju generalnog sponzora, NIS koje bi trebalo da bude ozvaničeno pošto se reši ova etapa, odnosno kada se ozvaniči dogovor o reprogramu duga i deblokira račun crno-belih.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 30 Avg 2013, 12:26
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Dalo: Privilegija je igrati za Partizan i Vujoševića!

Vesterman i Lovernj su mi rekli da je ovo najbolja sredina za mladog igrača, a najviše su mi pričali o navijačima! Kažu da takvih nema u Evropi – ističe mladi Francuz



Slika


Stigao je juče iz Pariza, da bi odmah sa novim saigračima produžio za, doduše nešto manje atraktivnu - Đevđeliju, gde naš šampion učestvuje na turniru. Da, Partizan je juče i fizički dobio novog beka i još jednog, trećeg Francuza u svojim redovima.


Mladi bek Boris Dalo (19, 194 cm) došao je da postane veliki igrač i parafirao četvorogodišnji ugovor sa šampionom Srbije. Uhvatili smo ga juče, na pariskom aerodromu, dok je čekao da se ukrca u avion za srpsku prestonicu...

Logično, počinjemo pitanjem da li je srećan što će igrati u Partizanu i raditi sa Duškom Vujoševićem?

- Naravno da sam srećan i uzbuđen! Partizan je veliki klub! Trener Vujošević je jedan od najboljih stručnjaka u Evropi i velika mi je privilegija što ću imati priliku da igram za njega –kaže Dalo za “Sport”.

Sada u Partizanu imate pravu francusku „koloniju”...

- Ha, ha... Da, to je istina... (smeh)

Šta su vam rekli Leo Vesterman i Žofri Lovernj o novom klubu?

- Zaista sve najlepše. Predočili su mi da je ovo najbolja sredina za mladog igrača koji želi da ima minutažu, razvija se i napreduje svakoga dana. U takvu sredinu sam i želeo, gde postoje visoki ciljevi i gde mogu da postanem bolji. A najviše su mi pričali o navijačima! Kažu da su neverovatni, da takvih nema u Evropi.

A o Beogradu i Srbiji?

- Da je način života odličan, grad divan, da u Beogradu imaš sve što ti je potrebno za lep i kvalitetan život, pa možeš u potpunosti da se posvetiš košarci.

Prošle godine ste imali prvu seniorsku sezonu u dresu francuskog prvoligaša Poatijea.

- Bila je to pozitivna godina... Očekivao smo možda i više, pogotovo kada mi je samopouzdanje bilo na najvišem nivou. Ipak, na kraju sezone sam se osećao dobro i moja želja je bila da napredujem iz meča u meč.

Da li ste kombo bek ili klasičan plejmejker?

- U stvari, ja i nisam plej. Počeo sam da igram na toj poziciji pre godinu dana. Ali, ako moram da se izjašnjavam, mislim da sam kombo bek, iako volim da igram plejmejkera. Volim da posle meča imam zabeležene skokove i asistencije. Naravno, volim i da poentiram, ali to mi nije primarni cilj.

Nedavno ste, na kampu u Trevizu, izjavili da vam je NBA liga san.

- Tako je! Moj stil igre je sličan igračima iz SAD. Želeo bih da se jednog dana nađem tamo, u NBA ligi. Znam da takav cilj zahteva mnogo rada, ali želim da uspem - poručuje novi prvotimac crno-belih Boris Dalo.

MATERIĆ: PRAVI ZA PARTIZAN
Agent Borisa Dala iz agencije „Beobasket”, i sam bivši igrač Partizana Predrag Materić, dobro poznaje mladog Francuza.
- Boris je jedan od najtalentovanijih mladih francuskih i evropskih igrača. Krase ga odlične fizičke predispozicije i brzina. Kao i svakom mladom igraču, potrebno mu je da puno i kvalitetno radi, što se u potpunosti uklapa u koncept i način funkcionisanja Partizana.

UVEK „PETAO”
Novi igrač Partizana prošao je sve mlađe selekcije Francuske, od kadeta, preko juniora, do mladog tima. Branio je boje Poatijea, CFBB i Nanta.
Dalo je u sezoni 2012-2013. prosečno postizao 2,5 poena po meču, ali je bio standardni član prve petorke Poatijea.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 31 Avg 2013, 13:24
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Španovićeva: Najlepše u karijeri!

Ivana oduševljena nastupom na mitingu Dijamantske lige u Cirihu: Treće mesto u Švajcarskoju i četvrto u generalnom plasmanu je neverovatan uspeh za mene


Slika


PRVI put u istoriji, Srbija je osvojila bodove u Dijamantskoj ligi! Zasluge idu višegodišnjoj učesnici elitnog takmičenja, atletičarki koja je ovog leta doživela pravi preporod.


Ivana Španović osvojila je treće mesto na pretposlednjem mitingu u Cirihu, a sa ta dva boda zauzela je četvrto mesto u generalnom plasmanu.

Mnogo je bitnije da se bronzana junakinja iz Moskve ustalila na daljini oko 6,70 metara, odnosno oko nekadašnjeg državnog rekorda 6,78. U Švajcarskoj nije uspela da napadne novi lični rezultat koji je postavila na Svetskom prvenstvu (6,82), ali je 6,73 bilo dovoljno za sjajno treće mesto.

- Osetila sam da mogu još dalje. U poslednje dve serije sam skočila 6,72 i bilo je prostora za skok koji bi mi doneo pobedu - nadala se Ivana reprizi Stokholma, gde je prošle nedelje slavila.

Ovoga puta je bila nešto jača konkurencija, a trijumf je odnela Britanka Sara Proktor - 6,88, dok je drugo mesto na postolju zauzela Nigerijka Blesing Okagbare (6,76).

- Treće mesto na mitingu i četvrto u generalnom plasmanu je neverovatan uspeh za mene. Presrećna sam, pogotovo zbog toga što je atmosfera u Cirihu jedinstvena i radi se o jednom od najjačih atletskih događanja. Ovo je bilo najlepše takmičenje u mojoj karijeri - puna je utisaka Španovićeva, koju je sa tribina bodrio i predsednik ASS Veselin Jevrosimović.

Vremena za slavlje nije bilo, jer se naša najbolja atletičarka odmah preselila u francuski Valans, gde će u subotu (18.00), zajedno sa Amelom Terzić i Goranom Navom nastupiti za reprezentaciju Balkana na takmičenju pod nazivom "Decanation".


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 03 Sep 2013, 12:15
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Šćepović: Olimpijakos je veliki klub, došao sam da igram

Grci su nekoliko godina obletali oko mog menadžera Nikole Damjanca. Olimpijakos je dočekao, srećan sam i ja što sam u Pireju – istakao je dojučerašnji napadač Partizana


Slika


Srpski napadač Marko Šćepović je novi član grčkog Olimpijakosa!


Obavljene su sve formalnosti, potpisan četvorogodišnji ugovor (visina transfera prelazi tri miliona evra), Partizanov crno-beli dres je zamenjen za crveno-belo odelo šampiona iz Pireja, jedino nije promenjen broj (44) na leđima.

- Veliki dan u mojoj karijeri - kaže Šćepović za „Sport”. - Znam gde sam došao i šta me očekuje, ambicije se poklapaju, Olimpijakos je učesnik Lige šampiona, brani krune u Grčkoj, to je ono što me zanima.

Razgovarali ste sa trenerom Mičelom?

- Sastao sam se sa njegovim pomoćnikom, doći će i Mičel na red.

Mičel vas poznaje?

- Ako sam bio želja tog poznatog Španca, onda je sve jasno.

Lako vam je da komunicirate sa Mičelom, to vam omogućava odlično poznavanje španskog jezika?

- Prednost u startu - nasmejao se Šćepović.

Konkurencija?

- Poštujem sve konkurente.

Očekujete mesto u najboljih 11?

- Olimpijakos me kupio da bih igrao. A, koliko ću da igram, zavisi od onoga što pružim na treninzima. Došao sam da bih igrao, prema tome...

Dugo ste bili na meti Olimpijakosa?

- Grci su nekoliko godina obletali oko mog menadžera Nikole Damjanca - dodaje Šćepović. - Olimpijakos je dočekao, srećan sam i ja što sam u Pireju.

Došli ste u Pirej da biste ga na kratko napustili?

- Već u četvrtak biću u Beogradu. Razlog? Mičel je dodelio četvorodnevni odmor. Razumljivo kad se zna da su čak šesnaestorica igrača angažovani u reprezentaciji.

Sad ste crveno-beli?

- Tačno.

Komentar?

- Olimpijakos je veliki klub - zaključio je Marko Šćepović, koji se juče, umesto „klasičnog” predstavljanja medijima, samo slikao za klupski sajt i dao izjavu povodom transfera iz Partizana.

Sledeća „akcija”: izlazak iz atinskog hotela i potraga za apartmanom u kojem će da provodi grčke dane.

GRCI SAD TRLjAJU RUKE
Posao je obavljen, ruke su pružene, menadžer Damjanac govori za „Sport”:

- Šćepović je bar tri sezone bio u žiži interesovanja rukovodstva Olimpijakosa, u početku se nudila znatno veća cifra od ove koja je sad utvrđena, ali to je bilo vreme pre povrede koja ga je bezmalo godinu odvojila od terena. Grci mi malopre rekoše da je, možda, i dobro što ga nisu doveli u prvom pokušaju, budući da su ovoga leta za njega potrošili manje para. Smatram da su sve strane u transferu apsolutno zadovoljne, Marko je stigao u veliki klub, gde će, uopšte ne sumnjam, da bude bar na nivou prošlosezonskih Fejsinih ostvarenja i ostvari zavidnu karijeru. Još nešto: privrženost Olimpijakosa srpskim golgeterima je opet dobila potvrdu, podsetimo se Ivića, Kovačevića, Đorđevića, Pantelića...


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 03 Sep 2013, 12:39
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Sestre Moldovan: Uspeh koji još više motiviše

Bronza na Svetskom prvenstvu u kajaku dvosedu na 200 m najbolji rezultat u karijerama Nikoline i Olivere


Slika


TAMO gde je najviše trebalo, Nikolina i Olivera Moldovan veslale su najbolje! Na Svetskom prvenstvu koje je završeno u Nemačkoj dve srpske olimpijke osvojile su bronzanu medalju u disciplini K2 na 200 metara.


„Šampionke iz bare“ kako su ih srpski i svetski mediji pre samo godinu dana predstavljali sportskoj javnosti, naravno da ne mogu da zaborave kanal Vizelj u Borči, u kojem su se donedavno borile sa muljem i rastinjem. Ali, sve to kao da je bio motiv više za treće mesto na svetu u disciplini u kojoj se ne priznaje umor i neopreznost. Olivera i Nikolina danas po podne su se vratile iz Duizburga sa najvrednijim delom prtljaga na beogradskom aerodromu. Sa bronzama oko vrata prošle su kroz metal-detektor. Ponosno!

- Presrećne smo. Ovo je najveći uspeh koji smo ostvarile u našim karijerama i koji nas samo dodatno motiviše. Osvajale smo mi i ranije medalje, ali ova nekako ima posebnu težinu, jer je došla u trenutku kada se na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj okupila zaista svetska kajakaška velesila - kaže Nikolina Moldovan.

Osmehom su sestre ulepšale dan svima na aerodromu. Kajakaški savez Srbije im sprema posebnu svečanost tokom sutrašnjeg dana.

- Nisam mogao da poželim lepši rođendanski poklon od Nikoline i Olivere. Veslale su sjajno, a ovo im je bila trka na vrhunskom nivou. Iz sezone u sezonu dokazuju koliko su zrele i sve bolje - kaže Dragan Plavšić, trener bronzanog kajaka dvoseda.

Posle nekoliko dana slavlja Oliveru i Nikolinu Moldovan čeka još jedan ispit. Predstojećeg vikenda na beogradskoj Adi Ciganliji održaće se državno prvenstvo u kajaku.

- Ostaje nam da se pokažemo i na takmičenju koje okuplja najbolje srpske kajakaše. Nadamo se dobrom rezultatu, a posle toga obe idemo na više nego zaslužen odmor - kroz širok osmeh zaključila je Olivera Moldovan.

SVI SRBI ZADOVOLJNI
SESTRE Moldovan donele su bronzu sa Svetskog prvenstva, ali u stručnom štabu kajakaša zadovoljni su i 5. mestom četverca na 1.000 metara u sastavu Zorić, Holpert, Aleksić, Terzić, pa sedmoplasiranim Markom Dragosavljevićem na K1 1.000 i devetim mestom dvoseda Filipović-Novaković u disciplini K2 200.

ČESTITKA NIKOLIĆA
PREDSEDNIK Srbije Tomislav Nikolić čestitao je Nikolini i Oliveri Moldovan bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu i ocenio da su svojim izvanrednim uspehom među najboljim veslačicama sveta priredile veliku radost građanima Srbije.
- Vaš talenat, mladost, ogroman rad i ljubav prema zemlji čije boje časno branite, za sve nas su vera u vaše buduće uspehe - navodi se u čestitki Nikolića.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 04 Sep 2013, 11:33
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Omega: Totalno sam razočaran statusom, Zvezda nije korektna!

Imao sam ponudu od turske Manise od 180.000 evra. Kada sam ih odbio na “Marakani” su mi rekli da ne računaju na mene, a prelazni rok je bio gotov – kaže liberijski defanzivac

Slika


Dogovor oko raskida saradnje nije postignut, pa Roberts Omega (23) do daljnjeg ostaje u Crvenoj zvezdi. Štoper iz Liberije je preskočio nedeljni trening zbog nesporazuma, ali nije napustio Beograd prema nekim pričama.


U utorak popodne je odradio trening na pomoćnom terenu „Marakane” sa igračima, koji nisu bili u kombinaciji za meč sa kragujevačkim Radničkim 1923. Visoki defanzivac nije odigrao ni jedan zvaničan meč, a procenjeno je od strane čelnika i trenera Slaviše Stojanovića da za njega nema mesta u takmičarskom pogonu.

Ovakvu odluku u „minut do 12” afrički internacionalac nije očekivao ni u snu...

- Totalno sam razočaran statusom u Zvezdi i smatram da prema meni klub nije ispao korektan. Prvo je bilo ovako: da ću čim prekinem saradnju sa Smederevom potpisati ugovor. Zatim sam bio na probi više od tri nedelje i tek onda je definisana saradnja - jasan je Omega u razgovoru za “Sport”.

Tokom razmišljanja čelnika crveno-belih pojavila se ekstra ponuda iz Turske.

- Moj menadžment me je obavestio da imam ponudu Manise od 180.000 evra! Ipak, nijednog trenutka nisam pomislio da pobegnem u Tursku iako sam u Zvezdu došao za samo pet hiljada evra mesečno od kojih sam moram da plaćam stan. To mi je bio dodatni trošak jer moram da pomažem mnogobrojnoj porodici, pa sam odlučio da živim do daljnjeg u klupskom hotelu..Ipak, našli ste se u protokolu na utakmici protiv Jagodine.

- Smatrao sam da je moj rad na treninzima i napredak u formi zapažen, a da za mene dolaze bolji dani kada dobijem priliku da igram. Makar i na kašičicu da bi razuverio pojedince da mogu da budem deo ekipe. Nisam, ipak, ušao ni minut i izgleda da sam samo olako precrtan.

Profesionalac mora da se povinuje odlukama šefa stručnog štaba.

- Nije nikakav problem bio da mi se ranije kaže da se na mene ne računa i da raskinemo ugovor. A ne da u petak dan pre isteka prelaznog roka ponovo budem na ulici posle epizode koje sam imao sa Smederevom. I pošto po mišljenju nekih ljudi iz kluba nisam potreban tražio sam da rastanak bude korektan, da nekom drugom strancu ili domaćem igraču oslobodim mesto ili da u zajedničkom dogovoru sve premostimo odlaskom na godinu dana u OFK Beograd.

Na kraju dve strane nisu mogle da utanače finansijske detalje sporazuma.

- Predložio sam da mi se isplati prva godina od tri potpisane i da se rastanemo. To je bila moja ponuda, pošto je bilo jasno da bi ostao bez kluba do decembra ili januara. Nisam dobio odgovor i moje je da i dalje treniram dok sam u Crvenoj zvezdi - rekao je na kraju Omega.

STOJADINOVIĆ: TRENER DONEO ODLUKU
Nije tajna da je predsednik Dragan Džajić insistirao na dolasku Omege, a ulogu pregovarača za ekspresan rastanak imali su sportski direktor Zoran Stojadinović i potpredsednik Nebojša Čović sa menadžmentom Liberijca.

- Odluka da Omega nije potreban ekipi doneo je trener Slaviša Stojanović. Posle toga sam smatrao da treba da nađemo zajedničko rešenje, ali očigledno do toga nije došlo - kratak je Stojadinović.


NIJE PRIHVATIO POSLEDNjU
PONUDU Iz Crvene zvezde su saopštili Omegi da mogu da mu isplate 12.000 evra za sporazumni raskid ugovora.
- Nisam pristao na ponuđenu svotu, a samo zbog činjenice da od starta nisam ispoštovan - rekao je Omega.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 05 Sep 2013, 13:57
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Petrović: Ivković ima sjajne momke

Srbi imaju košarkašku kulturu, vrlo dobro se zna uloga svakog u timu – pribojava se selektor BiH današnjeg susreta sa našim nacionalnim timom na EP


Slika


POSLE uvodnog koraka na Evrobaseketu, protiv Litvanije, reprezentacija Srbije, za manje od 24 časa, opet izlazi u dvoranu u Jesnicama. Danas (17.45) će za rivala imati Bosnu i Hercegovinu. Na klupi komšija sedi Aleksandar Petrović, koji zna kako se osvajaju medalje, ali je u selektorskom odelu Hrvatsku na Evrobasketu 1995. doveo do najnižeg pobedničkog postolja.


Sada, prvi put u ulozi selektora Bosanaca pokušava da preskoči bar prvi krug u Sloveniji...

- Sistem takmičenja mnogo daje na značaju pobedama na otvaranju Prvenstva. Timovi koji budu startovali sa pobedama su u velikoj prednosti, dok će ostali imati imperativ trijumfa na svakoj sledećoj utakmici, odnosno moraće da dobiju minimum tri od predstojeća četiri meča kako bi prošli u drugu fazu - kaže Petrović, čiji je tim, ako je verovati njegovim rečima, u "velikom" nedostatku jer je izgubio od Letonije (86:75).

BiH će se danas truditi da zaboravi učinak prvog dana, jer ispred sebe ima reprezentaciju Srbije, po mnogima, potencijalno iznenađenje na Evrobasketu. Čak ni Petrović ne krije da ga je naš slektor Dušan Ivković izeznadio kako je "posložio" mladi tim...

- Nisam očekivao da će u pripremnom periodu Srbija igrati na tako visokom nivou. Ali, jedno su kontrolne utakmice, drugo takmičarske. Moramo da vidimo kako će ti mladi momci izdržati psihološki pritisak. U svakom slučaju, imaju košarkašku kulturu, vrlo dobro se zna uloga svakog momka šta radi u ekipi - s razlogom je oprezan selektor BiH, koji ni danas neće moći da računa na Andriju Stipanovića.

U Srbiji i šire, manje poznat igrač, kako tvrdi Petrović je bitna karika u njegovgom timu, što se videlo i juče protiv Letonije.

- Mnogo nas je poremetila njegova povreda. Nije poznat širokom auditorijumu, ali je veoma bitan, posebno u našoj odbrani, drži je na visokom nivou. Ipak, šta je tu je. Moramo da se borimo - fajterski završava Petrović.

GUŽVA U HOTELU
ALEKSANDAR PETROVIĆ se složio sa selektorom Srbije Dušanom Ivkovićem da je hotel "Kompas" u Kranjskoj Gori pretesan za sve reprezentacije koje igraju u grupi B. A požalio se i na nove lopte...
- Nije normalno da svih šest reprezentacija bude u istom hotelu. Preveliki je haos. Paradoks je i da FIBA Evropa uvede nove lopte, što pokazuje da je evropska federacija veoma kruta.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 06 Sep 2013, 13:51
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Partizanu odblokiran račun: Počinjemo veliku borbu

Račun kluba je ponovo u funkciji i otvoren je za donacije pojedinaca i svih koji na taj način žele da pomognu – stoji, između ostalog, na sajtu crno-belih


Slika

Račun košarkaškog kluba Partizan je odblokiran. Račun kluba, koji je u blokadi od 14. juna 2013. godine, nakon osvajanja 20. titule prvaka države.


Rukovodstvo i poslovni deo kluba, zajedno sa institucijama naše države i predstavnicima vlasti, predano su radili na rešavnju velikog problema.

Čelnici kluba su iskoristili priliku da se zahvale svima koji su im pomogli da izađu iz nemile situacije.

- Prepoznali su koliko KK Partizan znači ne samo za našu košarku, već i za sport u celini, grad Beograd i Srbiju – stoji na sajtu crno-belih.

Poreskoj upravi su dostavljene sve potrebne garancije i potpisan je ugovor o reprogramu duga. KK Partizan će platiti pun iznos glavnice i pristiglih kamata u sledeća 24 meseca.

Od ovog trenutka Klubu tek predstoji borba za dalje normalno funkcionisanje i što bolje organizovanje.

- Partizanovcima koji su želeli da pomognu obratili smo se 25. juna i zamolili ih da sačekaju trenutak deblokade računa, kada će biti u prilici da u skladu sa svojim željama i mogućnostima doprinesu izlasku KK Partizan iz teške situcaije. Račun kluba je ponovo u funkciji i otvoren je za donacije pojedinaca i svih koji na taj način žele da pomognu. Klub prijatelja KK Partizan postoji već izvesno vreme na stranicama naše internet prezentacije, priključite se timu koji tek počinje veliku borbu – kažu u klubu iz Humske.

- Potrebna nam je podrška za koševe i pobede, nove nade igre pod obručima, evroligaške spektakle i uvek očekivane trofeje. I u nadasve zahtevnoj sezoni koja je pred nama, želimo da ostanemo na nivou kakav Partizan godinama ostvaruje i još jednom potvrdimo da smo evropska klasa.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 13 Sep 2013, 10:29
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
Vasović: Želimo da stvaramo igrače

Proslavljeni srpski vaterpolista Jugoslav Vasović u sredu je zvanično predstavljen kao sportski direktor Radničkog.


Slika


Na predstavljeno je istaknuto da će Vasovićev glavni cilj biti da pomogne klubu u organizaciji, posebno u unapređenju rada sa mlađim selekcijama.

„Jako mi je drago što sam došao u Kragujevac. Radnički je smatrao da ja mogu da pomognem u ostvarivanju ciljeva prvog tima i prevashodno u razvoju vaterpolo škole. Osnovni cilj nam je da u stvorimo igrače iz Kragujevca koji će postati prvotimci Radničkog, a zatim i reprezentivci Srbije. Imamo odlične uslove i želimo da postanemo veliki vaterpolo centar. Za to nam je neophodan jak prvi tim, dobar rad i pozitivna energija prema vaterpolo klubu, koja se oseća u ovom trenutku“, izjavio je Vasović.

Što se igračkog kadra tiče, Vasović je saopštio da su klub napustili Vojislav Čupić i Đorđe Bašić, a stigli su Srđan Vuksanović iz Vojvodine, Ivan Basara iz Partizana i Miloš Korolija iz mađarskog Debrecina.

„Prvi tim je osvajanjem evropskog trofeja načinio ogroman iskorak, a mi želimo da njihovim stopama krenu i igrači iz mlađih kategorija. Tim povodom doveli smo Dragana Strugara, bivšeg člana velikog broja klubova u državi i povremenog reprezentativca, koji je bio trener mlađih selekcija Srbije, a poslednji angažman imao je u vaterpolo klubu Beograd. On će biti odgovoran za rad sa mlađim selekcijama, a uskoro bi trebalo da mu se priključi još jedan trener“, naglasio je Vasović.

Novi trener Radničkog Dejan Jovović, koji je na kormilu zamenio Dejana Udovičića, bio je zadovoljan angažovanjem Vasovića

„Drago mi je da se priča o Radničkom razvija na način na koji svi želimo, pogotovo mi koji smo bili deo tog projekta od samog početka. Dolazak Jugoslava Vasovića na mesto sportskog direktora će nam sigurno pomoći, kako u organizacionom smislu, tako i u radu sa mlađim kategorijama, a sve sa ciljem da jednog dana dobijemo Kragujevčane u prvom timu“, rekao je Jovović.

U ime Upravnog odbora Radničkog, dobrodošlicu Vasoviću poželeo je Danko Vladičić, koji je izjavio da je dovođenje legende ovog sporta pravi potez, uz nadu da će sarađivati na obostrano zadovoljstvo.

b92


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Opušteno o sportu i sportistima  |  Poslato: 18 Sep 2013, 10:40
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Bodiroga: Ne razmišljam o FIBA

Legenda srpske košarke Dejan Bodiroga u izjavi za B92 demantovao je pisanje "Korijere delo Sporta" da bi on mogao da postane predsednik FIBA Evrope.


Slika


Mogu da vam kažem da trenutno ne razmišljam o tome, koncentrisan sam na završnicu Evrobasketa“, kazao je Bodiroga za B92 i dodao da nije vreme za takve priče.

Bodiroga trenutno obavlja funkciju potpredsednika Košarkaškog saveza Srbije, a italijanski list piše da bi ga KS Italije podržao u izboru za prvog čoveka evropskog ogranka FIBA. Kako navodi "Korijere", prvi izbor Italijana bio je njihov Dino Menegin, ali on nije želeo da se kandiduje.

Bodi Bond je košarkaško ime velikim delom sticao u Italiji igrajući za Stefanel, a karijeru je završio u Romi, gde je posle obavljao funkciju sportskog direktora.


b92

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker