Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Apr 2024, 03:47


Autoru Poruka
Astra
Post  Tema posta: Re: TENIS  |  Poslato: 17 Maj 2012, 03:31
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
OSTAJE U BELOM SPORTU

Jelena Janković: Neću se povući iz tenisa

Slika

Pomišljala sam da se oprostim od tenisa, ali neću jer nisam rekla poslednju reč

Nema predaje!
Srpska teniserka Jelena Janković izgubila je na startu mastersa u Rimu od Rumunke Sorane Kirstee s 2:1 (3:6, 6:4, 6:7). Bio je to njen šesti poraz u prvom kolu na sedam poslednjih turnira.

Džej Džej je posle meča izjavila da je sama kriva za ove loše partije, ali i pored toga nema nameru da završi karijeru iako ima problema s leđima.

- Neću završiti karijeru iako već duže vreme kuburim s ozbiljnom povredom. Svesna sam da više nemam 15 godina, ali i dalje smatram da mogu da se suprotstavim najboljim igračicama na svetu. Da su bolje od mene, pružila bih im ruku i rekla da su kvalitetnije, ali nije tako. Nema povlačenja - kazala je Jankovićeva i dodala:

- Sama sam kriva za loše rezultate. Moram da radim sa sobom kako bih se vratila u dobru formu.

Srpska teniserka je ipak istakla kako sanja trenutak da s FED kup reprezentacijom osvoji ovo takmičenje.

- Uvek sam za svoju zemlju davala najviše što mogu i bilo bi mi izuzetno drago da u finalu pobedimo Češku. Imam poseban osećaj kad igram za Srbiju, bez obzira na to što sam se igranjem za svoju državu često povređivala - zaključila je Jankovićeva.

Milan Nastić, Izveštač Kurira iz Rima


Majka u šoku

Veliki navijač Jelene Janković uvek je njena majka Snežana, koja je pratila i jučerašnji meč u Rimu.

- Samo što mi nije srce puklo - rekla je razočarana Snežana Janković na kraju meča i svoju ćerku pozdravila aplauzom.
Jeca i Granoljers zamenili peškire

Interesantan detalj dogodio se u trećem setu, kada su Jelena Janković i Marsel Granoljers zamenili peškire. Naime, oni su igrali na terenima jedan pored drugog, tako da su na istom mestu ostavili peškire. Njih dvoje su u prvi mah bili zbunjeni, čak su se na kraju i slatko nasmejali.


Kurir

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: TENIS  |  Poslato: 17 Maj 2012, 03:38
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Novak protiv Monaka u osmini finala

Đoković i Monako do sada su se sastajali pet puta i srpski teniser je ostvario isto toliko pobeda

Slika

RIM - Najbolji teniser sveta Novak Đoković u osmini finala turnira masters serije u Rimu igraće protiv Huana Monaka, pošto je Argentinac danas u drugom kolu pobedio Čeha Radeka Štepaneka sa 6:4, 6:2.

Đoković i Monako do sada su se sastajali pet puta i srpski teniser je ostvario isto toliko pobeda.

Poslednji put sreli su se u martu ove godine u polufinalu Majamija, kada je Đoković slavio sa 6:0, 7:6.

Masters u Rimu igra se za ukupan nagradni fond od 2,95 miliona evra.


Kurir

_________________
Slika


Vrh
Vladimir
Post  Tema posta: Re: TENIS  |  Poslato: 17 Maj 2012, 15:09
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 16 Maj 2012, 18:49
Postovi: 1437

OffLine
RIM: Novakovo buđenje u drugom setu

17. maj 2012. 14:33 > 14:54

Najbolji teniser na svetu pobedio Argentinca Huana Monaka u tri seta (4:6, 6:2, 6:3) i plasirao se u četvrfinale. "Prelomio" meč sredinom drugog seta.

Novak uspešno brani titulu u "večnom gradu".

Iako je za protivnike imao raspoloženog Argentinca i jak vetar, iako nije igrao na svom nivou na početku meča, Đoković je uspeo da sredinom drugog seta osvoji šest uzastopnih gemova, izjednači na 1:1, a potom i dobro počne treći.

Pobednik meča odlučen je pri vođstvu Monaka 2:1 početkom drugog seta, kada je Argentinac imao priliku da servira i stekne dva gema prednosti. Novak se razigrao i boljom igrom napravio veliki korak ka četvrtfinalu.

Huan Monako igrao je dobro na početku duela, "pokazao zube" favorizovanom rivalu, ali je nastavak meča dokazao da još ne može da parira najboljem teniseru na svetu. Pretrpeo je i šesti poraz od Beograđanina.

Jak vetar često je podizao šljaku i u trećem, odlučujućem setu nekoliko puta uzrokovao prekide, ali nije uspeo da omete Đokovićevu koncentraciju. Ostao je pribran i u finišu još jednom "brejknuo" rivala, dovoljno za konačni trijumf posle dva sata i 19 minuta.

Đoković će u narednoj rundi igrati sa pobednikom duela Del Potro - Conga.

(MONDO, foto: Guliver/Getty images)

_________________
*Zivot se ne meri brojem udisaja,vec trenucima koji ti oduzimaju dah*


Vrh
Vladimir
Post  Tema posta: Re: TENIS  |  Poslato: 17 Maj 2012, 20:09
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 16 Maj 2012, 18:49
Postovi: 1437

OffLine
17. 05. 2012

pressonline


Tipsarević i Zimonjić u četvrtfinalu dublova

Srpski teniseri Janko Tipsarević i Nenad Zimonjić igraće u četvrtifalu Masters turnira u Rimu u konkurenciji dublova.
Zimonjić i njegov partner, Francuz Mihael Lodra izborili su četvrtfinale a da nisu odigrali niti jedan minut u Rimu. Njih dvojica bili slobodni u prvom kolu, a drugom su im Španci, Nikolas Almagro i Pablo Anduhar predali duel.

Sa druge strane, Tipsarević i Poljak Lukaš Kubot morali su dobro da se oznoje kako bi obezbedili nastavak takmičenja. Oni su danas bili bolji od indijsko-češkog para Leander Paes/Radek Štepanek rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 7:5. Tipsarević i Kubot će u borbi za polufinale igrati protiv drugih nosilaca na turniru, Amerikanaca Boba i Majka Brajana, dok se Zimonjić i Lodra sastaju se sa boljim iz meča Marsel Granoljers/Mark Lopes (SSpanija) - Aleksander Peja (Austrija)/Ajsam Ul Hak Kureši (Pakistan).

Masters u Rimu igra se za ukupan nagradni fond od 2,95 miliona evra

_________________
*Zivot se ne meri brojem udisaja,vec trenucima koji ti oduzimaju dah*


Vrh
Vladimir
Post  Tema posta: Re: TENIS  |  Poslato: 17 Maj 2012, 23:13
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 16 Maj 2012, 18:49
Postovi: 1437

OffLine
17. 05. 2012

pressonline

Ana "ispustila" Šarapovu u osmini finala u Rimu

Srpska teniserka Ana Ivanovic nije uspela da se plasira među osam najboljih na Masters turniru u Rimu, pošto je večeras u osmini finala poražena od aktuelne šampionke Ruskinje Marije Šarapove rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (4), 6:3.

Slika

Nije znala kako da "dotuče" Šarapovu Ana Ivanović
Srpska teniserka je u prva dva meča na ovom turniru pokazala da je u sjajnoj formi (savladala Ruskinju Svetlanu Kuznjecovu i Silviju Soler-Espinosu iz Španije bez izgubljenog seta), a solidnu partiju pružila je i večeras protiv Šarapove, protiv koje na krraju ipak nije imala previše sreće, i koju je "ispustila" u oba seta, pošto je u oba dela igre imala po brejk prednosti.

Šarapova će se tako u četvrtini finala turnira u "večnom gradu" sastati sa Amerikankom sa "vajld kartom" Venus Vilijams, koja je ranije danas bolja od Samante Stosur iz Australije i sa kojom ima identičan međusobni skor (3:3 u pobedama).

Duel nekadašnje prve igračice sveta i najlepše i najatraktivnije teniserke sadašnjice, obilovao je velikim preokretima, uzbuđenjima i sjajnim potezima sa obe strane i sigurno je da su gledaoci na prepunim tribinama večeras prisustvovali najboljem meču u dosadašnjem toku turnira.

Početak meča obeležila je sigurna i smirena igra Ane Ivanović i veoma nervozan start trenutno druge igračice sveta, koja je u svoja prva dva servis gema napravila čak četiri duple servis greške. Već posle 10 minuta na semaforu je stajalo 3:0 za Anu uz dva brejka. Međutim, Ruskinja je ubrzo zatim ušla u ritam, uspela da napravi "ribrejk" i smanji potom na 3:2. Zahvaljujući dobrim servisima, Ana je uspela da zadrži prednost, a u devetom gemu je propustila priliku da novim brejkom osvoji prvi set. Naredni gem na servis Ane bio je ključni za prvi set. U najdužem i najkvalitetnijem gemu, Ana je propustila čak pet set lopti i tako Šarapovoj dozvolila da napravi novi brejk i potpuno se vrati u duel. Puna samopouzdanja posle spasenih set lopti, Šarapova lako stiže do 6:5, ali je i Ana bila sigurna u narednom gemu tako da je sudbinu prvog seta odlučivao "taj-brejk". Iako je Ana prva stigla do "mini-brejka", na kraju je Šarapova slavila sa 7:4 i tako osvojila prvi set posle sat i pet minuta igre, iako je utisak bio da je Ana za nijansu ipak bila bolja rivalka.

Slika

Provukla se u četvrtfinale Marija Šarapova

Šarapova je na odmah na startu drugog seta na furiozana način napravila brejk i tada se činilo, bar kada se prisetimo scenarija iz nekih prethodnih mečeva naše Ane, naslućivao kraj za srpsku teniserku na ovom turniru. Međutim, Ruskinja je sa serijom grešaka, sa dve duple greške, praktično vratila Anu "u život". Taj poklon Ana je dobro "naplatila", prešla u vođstvo od 2:1 i potom još jednom napravila brejk i povela sa 3:1. Ana je ponovo, kao i u prvom setu, imala priliku da dotuče rivalku, ali to se nije desilo. Šarapova je ponovo napravila "ribrejk" i smanjila na 3:2. U narednom gemu Ivanovićeva je propustila nove dve brejk lopte, da bi narednom vezala tri neiznuđene greške, a potom bekhendom u mrežu praktično otvorila Šarapovoj put ka četvrtfinalu. "Ludilo drugog seta" se nastavilo i u sledećem gemu, ali je Šarapova uspela da preživi, pošto je Ana ponovo propustila novu priliku za brejk. U narednom, devetom gemu, Ana je potpuno stala i dozvolila Šarapovoj da ovaj duel završi novim brejkom i tako prođe dalje posle sat i 47 minuta igre. Ovo je bila peta pobeda Ruskinje u sedmom međusobnom duelu sa Srpkinjom.

Sada su poznati svi parovi četvrtfinala u kojima će se sastati: Flavija Peneta (ITA) - Serena Vilijams (SAD), Dominika Cibulkova (SVK) - Na Li (CHN), Anđelika Kerber (GER) - Petra Kvitova (CZE) i Šarapova - Venus Vilijams.

Nagradni fond WTA turnira u Rimu iznosi 2.166.400 dolara.

_________________
*Zivot se ne meri brojem udisaja,vec trenucima koji ti oduzimaju dah*


Vrh
Vladimir
Post  Tema posta: Re: TENIS  |  Poslato: 18 Maj 2012, 17:22
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 16 Maj 2012, 18:49
Postovi: 1437

OffLine
Јанко у полуфиналу


Наш тенисер Јанко Типсаревић и Пољак Лукаш Кубот елиминисали су браћу Брајан у четвртфиналу мастерса у Риму у конкуренцији дублова победом од 2:0 (6:4;6:4).

Браћа Брајан су важили за фаворите у овом дуелу, а Типсаревић и Кубот су се овом победом пласирали у полуфинале.

Slika


У полуфиналу ће се срести са бољим паром из дуела Фирстенберг-Матковски и Линстед-Текау.

У конкуренцији парова наступа и Ненад Зимоњић, који са Микаелом Лодром игра против Гранољерса и Лопеса.

RTS

_________________
*Zivot se ne meri brojem udisaja,vec trenucima koji ti oduzimaju dah*


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: TENIS  |  Poslato: 18 Maj 2012, 20:34
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
RIM: Novak preko Conge do polufinala

Najbolji teniser na svetu pobedio Žoa Vilfreda Congu u dva seta (7:5, 6:1) i plasirao se u polufinale, gde ga najverovatnije čeka Rodžer Federer.

Slika

Protiv Tomića se zagrevao, protiv Monaka se budio, a protiv starog znanca Žoa Vilfreda Conge pokazao je zašto je šampion.

Novak Đoković plasirao se u polufinale turnira Masters serije u Rimu savladavši Francuza za sat i 23 minuta. Prvi set je osvojio teško, drugi glatko.

Zanimljivo je da je Srbin trijumfom izjednačio skor u pobedama sa velikim rivalom iz Le Mana. Sada obojica imaju po pet pobeda u međusobnim duelima.

Uzbudljiv prvi deo duela pripao je Beograđaninu posle čak pet brejkova, po dva na obe strane.

Novak je poveo 3:0, Francuz potom nadoknadio dva brejka deficita i uveo set u neizvesnu završnicu. Đoković je pri rezultatu 5:5 bio siguran na svoj servis, pa napao protivnikov i primorao ga da mu prvom dvostrukom servis greškom omogući da povede u setovima.

Conga se od toga nije oporavio do kraja meča.

Drugi set počeo je isto kao i prvi. Novak je poveo sa jednim, pa sa dva gema prednosti, takođe koristeći dvostruku servis grešku rivala. Potom je povećavao prednost do 5:0, dopustio Congi da osvoji utešni gem i već u narednom na svoj servis rešio pitanje pobednika.

Novak brani titulu, a u narednoj rundi (subota, 20.00 časova) igraće protiv boljeg iz duela Sepi - Federer.


Mondo

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: TENIS  |  Poslato: 20 Maj 2012, 03:32
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Novo finale Novaka i Rafe

Prvi reket sveta se malo kockao u drugom setu ali ipak uspeo da savlada Federera i izbori se za meč u kome će braniti titulu. Novak: Ostao sam fokusiran, Rodžer: Očekivao sam finale

Slika

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u finale turnira masters serije u Rimu, pošto je u polufinalu pobedio Švajcarca Rodžera Federera rezultatom 6:2, 7:6 (7:4).

Titulu koju je u Rimu osvojio prošle godine Đoković će u nedelju od 16 časova braniti protiv trenutno trećeg igrača sveta Španca Rafaela Nalada. Biće to njihov 32. međusobni duel, a Nadal vodi 17:14.

Do 11. pobede u 25. susretu sa Federerom prvi igrač sveta je stigao za sat i 40 minuta, a duel je mogao da traje kraće da je Đoković kod vođstva od 5:4 u drugom setu iskoristio meč loptu.

Federer je tada uspeo da se spasi i da produži meč, ali je Đoković taj brejk odigrao bez ijedne greške. Na početku je osvojio poen na servis Švajcarca, a onda je svih svojih šest servisa petvorio u poene i zasluženo trijumfovao.

- Osećao sam se odlično na terenu. Reternirao sam zaista dobro i uvek sam ga primoravao da odigra još jedan udarac. To mi je donelo prednost - rekao je Đoković.

Prvi set Đoković je odigrao besprekorno i Federer ni u jednom renutku nije mogao ne da ga ugrozi, već ni da mu se ozbiljnije suprotstavi. U četiri gema na servis srpskog tenisera Federer je osvojio samo osam poena i nije imao nijednu priliku za brejk.

FEDERER: OČEKIVAO SAM FINALE

- U Madridu sam trijumfovao i nedostajalo mi je par dana odmora, ali sam, da budem iskren, ipak očekivao da ću ovde stići do. U celini nisam odigrao dovoljno dobro, delimično i zbog toga što sam u protekle dve sedmice imao dosta mečeva. Novak je večeras bio neuporedivo svežiji, igrao je bolje i od početka me je pritiskao u svakom poenu - rekao je Federer.
Đoković je, s druge stane, zahvaljujući izvanrednim riternima imao tri prilike da protivniku oduzme servis i iskoristio je dve - u trećem i sedmom gemu.

Koliko su udarci Đokovića bili precizni i dobro selektirani najbolje pokazuje podatak da je Federer u prvom setu napravio čak 20 neiznuđenih grešaka.

- Od prvog poena sam bio maksimalnno koncentrisan i usredsređen na svaku
loptu. To mi je omogućilo da biram najbolje odbrambene i napadačke udarce i donosilo mi je prednost.

Drugi set bio je ravnopravniji, jer je Švajcarac podigao nivo igre, ali i pored toga nije uspevao da nametne temo koji mu odgovara, jer je Đoković zadržao maksimalnu koncentraciju i gotovo uvek je nalazio najbolja rešenja i u odbrani i u napadu.

Na kraju je Federer prvi popustio i u sedmom gemu je treći put u meču izgubio servis. Đoković je potom na svoj servis poveo 5:3, ali nešto kasnije nije uspeo da završi meč, iako je imao meč loptu. Prvi put večeras vezao je dve – tri greške, ali je potom taj brejk odigrao savršeno.

- Sve vreme sam znao da igač kakav je Federer u svakom trenutku može da se vrati u meč. Na kraju je to uradio u poslednjem trenutku, pošto je spasio meč loptu, ali me to nije pokolebalo i ostao sam fokusiran - istakao je Novak.

Ovom pobedom Đoković ne samo da je dobio priliku da brani titulu, već je i odbio napad Federera, koji mu se pre ovog turnira na ATP listi približio na 1.770 poena. Sada je ta razlika povećana na 2.010 poena, što će srpskog tenisera u velikoj meri osloboditi pritiska uoči Rolan Garosa.


Vecernje novosti

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: TENIS  |  Poslato: 20 Maj 2012, 03:35
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Rim: Janko i Kubot u finalu dubla

Srbin i Poljak pobedili su u polufinalu igre parova na mastersu u Rimu rumunsko-švedski par Orija Tekaua i Roberta Lindšteda sa 6:2, 6:3

Slika

Srpski teniser Janko Tipsarević i Poljak Lukas Kubot pobedili su danas u polufinalu dubla na mastersu u Rimu rumunsko-švedski par Orija Tekaua i Roberta Lindšteda sa 6:2, 6:3.

Protivnik Tipsarevića i Kubota u nedeljnom finalu biće pobednici špansko-indijskog okršaja Marsela Granoljersa i Marka Lopeza sa Maešom Bupatijem i Rohanom Bopanom.

Tipsareviću će ovo biti drugo finale u dublu u sezoni, a prethodno je u januaru osvojio titulu u indijskom Čenaju igrajući sa domaćim teniserom Leanderom Paesom.


ATP turnir masters serije u Rimu igra se za ukupni nagradni fond od 2.950.000 evra, a pobedničkom paru pripašće ček na 142.500 evra.


Vecernje novosti

_________________
Slika


Vrh
Vladimir
Post  Tema posta: Re: TENIS  |  Poslato: 20 Maj 2012, 18:07
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 16 Maj 2012, 18:49
Postovi: 1437

OffLine
Tipsa i Kubot stali u finalu

20. maj 2012. 16:41 > 16:43
Janko Tipsarević i Poljak Lukaš Kubot nisu uspeli da krunišu sjajnu nedelju osvajanjem trofeja na ATP Masters 1000 turniru u Rimu.

Slika
Tipsarević i Kubot u nedeljnom finalu su doživeli poraz od Španaca Marsela Granoljersa i Marka Lopeza - 2:0, po setovima 6:3, 6:2.

Španci su do pehara stigli zahvaljujući mnogo boljoj realizaciji brejk lopti. Oni su tri od šest prilika pretvorili u osvojene gemove na servis protivnika, dok Srbin i Poljak nisu iskoristili nijednu od devet!

Četiri brejk lopte propustili su Tipsarević i Kubot u prvom (Granoljers i Lopez 1/1), a pet u drugom setu (Granoljers i Lopez 2/5).

Janku i Kubotu ovo je tek drugi turnir na kojem igraju zajedno - debitovali su pretprošlog meseca u Majamiju - ali im to nije smetalo da na putu do finala Rima eliminišu pete (Paes i Štepanek), druge (braća Brajan) i četvrte (Lindšted i Tekau) nosioce!

Na kraju su izgubili od dubla koji takođe nije bio rangiran...

Tipsarević je iz četiri ATP finala u igri parova osvojio jednu titulu - zimus u Čenaju sa Indijcem Leanderom Paesom.

Kubot ima šest titula iz 13 finala, ali nijednu na turniru Masters serije.

(MONDO)

_________________
*Zivot se ne meri brojem udisaja,vec trenucima koji ti oduzimaju dah*


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 188 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker