Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 19 Apr 2024, 22:33


Autoru Poruka
Maša
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 30 Jul 2013, 16:34
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Srđan Đoković: Boba Živojinović je lagao da Novak ima bolesno srce!

Đorđo Antelj isterao je Novaka na ulicu sa 14 godina. On je blizak saradnik Bobe Živojinovića, koji je onemogućio Novakov ugovor s Cepterom, izjavio je Srđan Đoković


Slika


Otac najboljeg tenisera sveta Novaka Đokovića kaže kako je za uskraćenu veliku finansijsku pomoć od Filipa Ceptera kriv muž Lepe Brene, Boba Živojinović, koji je lagao da je Novak bolestan!
- Nikola Pilić, kod koga je Novak u to vreme bio na Akademiji, otišao je sa suprugom u Monako i razgovarao s Filipom Cepterom u vezi s Novakom. Rekao je da je saglasan da pokrije troškove Novakovog boravka na Akademiji, što je tad bilo 300.000 maraka za četiri godine i što nam je bila ogromna pomoć u to vreme. Filip Cepter posle toga pozove Bobu, koji mu doslovce kaže: "Novak je dobar, ali ima bolesno srce, bolesnu petu i tatu koji je nemoguć za saradnju". To mi je ispričao direktor Ceptera u Beogradu, a to će vam potvrditi i Nikola Pilić - rekao je Srđan.


Slika



Razlog za ovakav odgovor sa Bobine strane jeste taj što je Cepter pre priče o pomoći Novaku već poslao velike pare za igrače, ali među njima Novak nije ni pomenut.
- On ga je dotad možda jednom video u prolazu, ali on je nešto pre toga napravio teniski klub u kom je trebalo da skupi najbolje klince u Srbiji i za koju mu je Cepter dao novac. Ovaj ga pita: "Ja sam ti dao pare, odakle sad Novak?". E, tad mu je rekao ovo za bolesno srce - kazao je Srđan i dodao da su svi naši današnji teniseri mnogo bolji nego što je bio Boba Živojinović.
- Šta je bio Boba? Bio je odličan teniser u dublu i osrednji u singlu. Koga je on pobeđivao? Mekinroa? Pa i Dimitrov je pobedio Novaka, pa šta? Predsednik Bugarske kaže da je to najveći uspeh bugarskog sporta u poslednjih 15 godina. E, tako je i Boba igrao. Bio vam je idol jer je jeo sendvič tokom meča. Bio je dobar teniser i ništa više od toga. Svi ovi, Ana, Jelena, Viktor i Janko, bolji su i igrači i bolji ljudi od njega - dodao je Đoković.


Slika


presonline

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 01 Avg 2013, 10:38
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Novak Đoković otvara svoj frižider za javnost

Svako jutro mlaka voda i dve kašike meda, koji koristim nekada i tokom mečeva, otkriva svoj ritual Novak Đoković u knjizi “Servisom do pobede”


Slika


VELIKO i iskreno poštovanje Novak Đoković ima prema jednom od svojih najvećih rivala, Rafaelu Nadalu, ali ne može, a da ne primeti šta Španac sve „izvodi“ i radi na terenu pre svakog poena. Baš zbog pomalo čudnih gestova Majorčanina, kao što su dodirivanje zadnjeg dela šorca, nameštanje čarapa, glađenje kose iznad ušiju, preskakanje linija na terenu i ostalog „inventara“, Nole nije mogao, a da se na to ne osvrne u knjizi „Servisom do pobede“, koja izlazi iz štampe uoči Ju-Es opena.


- Nadal je spoj tikova i sujeverja - govori Đoković u poglavlju u kom je dosta pažnje posvetio pričajući o Špancu, njegovim karakteristikama, igračkoj snazi, kvalitetima...

Međutim, najveći deo ovog budućeg bestselera posvećen je ishrani šampiona iz Srbije, gde je „otvorio frižider“ i otkrio brojne zanimljive detalje.

- Prvo što uradim ujutro kada ustanem iz kreveta jeste da popijem veliku čašu mlake vode. Drugo što uradim, a što može da vas iznenadi, jeste da pojedem dve supene kašike meda. I to svaki dan - dodao je Nole, koji je objasnio da jede med i tokom mečeva.Opet, najviše voli manuka med. Reč je o veoma ukusnoj i skupoj vrsti koja se dobija od pčela koje se hrane isključivo na manuka drveću sa Novog Zelanda. On ima izražena anti-bakterijska svojstva.

Novak je ispričao i da pije toplu vodu zato što se hladna sporije vari u organizmu i time odvraća krv iz mišića.

- Volim da mi je urin malo obojen, jer to pokazuje idealan nivo hidratacije - rekao je Novak.

U knjizi, koju je pisao u prvom licu, navodi se da je za godinu i po dana prvo parče čokolade pojeo tek posle pobede u finalu Australija opena nad Nadalom 2012.

Takođe, Četojević je pomogao Đokoviću da shvati da je intolerantan prema pšeničnim i mlečnim proizvodima. Pa tako 14 dana nije konzumirao hranu sa glutenom i osećao se sjajno zbog toga. Potom mu je doktor dao da pojede zemičku.

- Bio je to osećaj kao kada se probudite mamurni - piše Novak.

Naš as je izbacio gluten i izgubio 5,5 kilograma. Osetio je da je brži, fleksibilniji i bolje se koncentrisao. Nestala mi je astma, alergije, a strahove i sumnje zamenilo je samopouzdanje.

- Već tri godine nisam imao ozbiljnu prehladu ili grip - zaključuje Đoković.
NOLETOVE NAVIKE
* Pio je mnogo tople vode tokom celog dana
* Uzimao je i šejkove na bazi proteina graška
* Izbegavao je mlečne proizvode, kao i alkohol tokom turnira
* Jeo je dosta avokada, puter od indijskog oraha i konzumirao je veoma malo šećera
* Spavao je sedam ili osam sati u toku noći
* Meditirao je, radio je dosta joge i taj-čija
* Koristio je suplemente od melatonina
* Upotrebljavao je mašinu koja je merila nivo stresa u organizmu
* Pisao je dnevnik kada god je imao priliku za to
* Ponekada je popio i šoljicu toplog čaja od sladića


PRIČA O DVE ČAŠE
NOVAK je u knjizi govorio i o posvećenosti učenju istočnjačke medicine i filozofije. Jedna demonstracija kojoj je prisustvovao odnosila se na istraživača i dve čaše vode. Na jednu je „širio“ pozitivnu energiju (ljubav, sreću, radost), a na drugu negativnu (bes, strah, neprijateljstvo). Posle nekoliko dana negativna voda je navodno pozelenela, a pozitivna je bila i dalje providna i čista.


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 02 Avg 2013, 10:37
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Novakova prednost je sve veća

Najboljim teniserima se od ponedeljka skidaju poeni osvojieni na OI u Londonu 2012. Marej gubi 750 poena, Federer 450, Del Potro 340, a Đoković 270

Slika


OD ponedeljka Novak Đoković ostaje bez 270 poena osvojenih na Olimpijskim igrama prošle godine, ali mu to opet neće smetati da zadrži mir na prvom mestu svetske rang-liste. Istog dana značajan broj bodova se otpisuje još nekolicini rivala iz vrha, pre svih Mareju (750, zlato), Federeru (450, srebro) i Del Potru (340, bronza), dok jedino Nadal ne trpi štetu zbog ovakvog sistema rangiranja, jer nije ni učestvovao na OI u Londonu.


Na listi koja izlazi uoči Rodžers kupa u Montrealu, Nole će biti prvi sa 12.040 poena, i povećaće razliku ispred Endija, na 3.430 bodova u odnosu na sadašnjih 2.950. Šansu da to još uveća moći će da priušti sebi ukoliko Škot ne ponovi briljantno izdanje iz Njujorka iz 2012, kada je osvojio titulu, a on u isto vreme odbrani pehar iz Kanade i stigne barem do finala Sinsinatija i Ju-Es opena. Međutim, jasno je da Đokovića zanima najviše pehar iz Velike jabuke, pa će i ostale rezultate na američkoj turneji podrediti tome.

Tek, Nole je juče stigao u Montreal, a na aerodromu se sreo i sa Karolinom Voznijacki, koja je zajedničku fotografiju odmah objavila na društvenim mrežama.

Kada je reč o pretnji Majorčanina i činjenici da Rafa ne brani bodove do kraja sezone, matematika kaže da će Nole da odbije njegove napade ukoliko ne napravi neki veliki kiks u narednom periodu, odnosno ako Nadal ne uspe da osvoji 2.400 poena više od Srbina u isto vreme. Tako dobar skor Španca je prilično neverovatan scenario, posebno ako zaista i odustane od Sinsinatija, o čemu ozbiljno razmišlja (zbog nerešenih problema sa kolenom).

Sa druge strane, Marej mora do Ju-Es opena da osvoji barem 450 poena više od Nadala, ako želi da se zadrži na poziciji svetskog broja dva, a to je, opet, prilično realno. Na primer, ako stigne do finala Montreala i Sinsinatija, a Majorčanin izgubi u polufinalima, već će imati razliku koja mu je potrebna. Škot je u odličnoj formi, a tvrda podloga mu i najviše odgovara.

Ferer takođe ima svoju računicu i može da dođe na broj dva, ako osvoji 700 bodova više od Nadala i ako iskoristi neki eventualni poraz Mareja. Opet, da bi ostao treći, mora da osvoji 300 poena više od Mareja. Najrealnija varijanta je, međutim, da on posle Ju-Es opena padne na četvrto mesto.

Federer je, pak, u velikom problemu i sigurno je da će se nastaviti njegov dalji pad na listi, dok ne bi bilo iznenađenje ni da se Nadal nađe na šestoj ili sedmoj poziciji na ATP turu posle Otvorenog prvenstva Amerike.

POENI KOJE BRANE
Đoković 2.800
* Rodžers kup 1.000
* Sinsinati 600
* Ju-Es open 1.200

Marej 2180
* Rodžers kup 90
* Sinsinati 90
* Ju-Es open 2.000

Ferer 980
* Rodžers kup 250
* Sinsinati 10
* Ju-Es open 720

Federer 1360
* Sinsinati 1.000
* Ju-Es open 360

TRENUTNA LISTA
1. Đoković (Srbija) 12.310
2. Marej (Britanija) 9.360
3. Ferer (Španija) 7.220
4. Nadal (Španija) 6.860
5. Federer (Švajcarska) 5.875
6. Berdih (Češka) 4.865


GUBITAK ZBOG OI
Marej (Britanija) 750
Federer (Švajcarska) 450
Del Potro (Argentina) 340
Đoković (Srbija) 270



OD PONEDELjKA
1. Đoković (Srbija) 12.040
2. Marej (Britanija) 8.610
3. Ferer (Španija) 7.150
4. Nadal (Španija) 6.860
5. Federer (Švajcarska) 5.425
6. Berdih (Češka) 4.860


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 05 Avg 2013, 10:47
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Novak: Nisam odgovoran za Srđanove reči

Oca mnogo volim i poštujem, mnogo mi je pomogao u životu da budem tu gde jesam, ali ponekad ljudi izađu sa svojim mišljenjem. Moram da kažem da nisam uticao na to – kaže najbolji teniser sveta


Slika


PENA koja se zbog doping kontrola uzburkala po površini belog sporta nije stigla do šampionskih obala Novaka Đokovića.


Najbolji teniser sveta jeste pružio jasnu, čvrstu i iskrenu podršku svom prijatelju Viktoru Troickom u svemu kroz šta prolazi, ali je u subotu u Montrealu objasnio da je uvek odlazio na kontrole kada se to od njega tražilo.

Nole je uoči početka mastersa dodao i da nema problema sa Antidoping agencijom, da ispunjava svoje obaveze i da im je na raspolaganju u svako doba dana.

- Imam veliku odgovornost pred Antidoping agencijom. Svi organi se trude da ovaj sport održe čistim, i ja to ostavljam njima. Uradim doping test kad god to traže od mene, ne krijem se, znaju gde da me nadju i siguran sam da tako rade i svi ostali igrači - istakao je Đoković.

U Kanadi naš teniser napada treću uzastopnu, ukupno četvrtu titulu, ali je poručio da je finale i borba za pehar još veoma daleko.

- Nepristojno je u ovom trenutku pričati o meču za titulu. Dalek je put do tog cilja, a rivali nimalo nisu za potcenjivanje. Zato idem korak po korak.

Posle Rodžers kupa sledi Sinsinati, Ju-Es open, pa polufinale Dejvis kupa, gde Srbija dočekuje Kanadu u "Kombank areni".

- Kanada ima kombinaciju mladosti i iskustva, veoma su opasni, ali ćemo imati priliku da biramo podlogu. To će biti veliki duel, Dejvis kup donosi velike mečeve. Polufinale je, igraćemo kod kuće, nismo igrali tu dve godine i ljudi jedva čekaju. Takmičenje je veoma nepredvidivo, možda smo mi favoriti, ali niko ne može sa sigurnošću da kaže da ćemo proći.

Novak se osvrnuo i na izjave svog oca Srđana, u kojima je istakao kako trenutno Nole nije više prijatelj sa Nadalom, dok je oštro govorio i o ljudskim kvalitetima Rodžera Federera.

- Veoma mi je žao što su njegove reči izazvale toliko pažnje i povredile moje kolege u nekom smislu. Nažalost, ne mogu biti odgovoran za njegove reči, jer svako ima pravo na svoje mišljenje, pa tako i moj otac. Ja ga mnogo volim i poštujem, mnogo mi je pomogao u životu da budem tu gde jesam, ali ponekad ljudi izađu sa svojim mišljenjem. Moram da kažem da nisam uticao na to i ne mogu biti odgovoran.

Đoković je objasnio i da je teško ostvariti prisan odnos sa ljudima protiv kojih igrate iz sedmice u sedmicu.

- Teško je biti veoma blizak prijatelj sa najvećim rivalima, jer morate da igrate sa njima svake dve nedelje. Svako ima svoj tim sa kojim putuje, ali najvažnija stvar na kraju dana je da smo svi ljudi i da imamo dobar odnos. Uvek pokušavamo da podržimo jedni druge, što šalje veoma dobru poruku.

Pred Rodžers kup u Montrealu odigran je i egzibicioni meč u hokeju na travi, u kojem je učestvovalo nekoliko tenisera i hokejaša na ledu.

- Volim da gledam hokej, to je veoma zanimljiv sport, znam da je veoma popularan u Kanadi. Siguran sam da se hokejaši bolje snalaze na travi nego što bismo se mi snašli na ledu - nasmejao se Đoković.


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 23 Avg 2013, 13:43
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Đoković prekinuo saradnju sa Vemićem

Dušan i Nole ostaju veliki prijatelji i sve što su se dogovorili je u tom duhu. Njegov doprinos Noletovim uspesima je veliki - piše u saopštenju

Slika


Najbolji srpski teniser Novak Đoković i trener Dušan Vemić zajednički su se dogovorili da ne nastave saradnju posle više od godinu i po dana zajedničkog rada.



- Dušan i Nole ostaju veliki prijatelji i sve što su se dogovorili je u tom duhu - piše u saopštenju. Njegov doprinos Noletovim uspesima je veliki i saradnja sa njim ostaće mu u najlepšoj uspomeni.

Inače, ceo Đokovićev tim je na okupu, u Njujork je doputovao Marjan Vajda, i pripreme za US Open su uveliko počele.

Novak trenira intenzivno, dva puta dnevno. Popodne je rezervisano za fitnes, o čemu brine Gebhard Fil Grič, a u jutarnjim satima naš teniser dosta vremena provodi na terenu uvežbavajući teniske elemente pod budnim okom Slovaka.

Treninzi se održavaju delom u Nju Džersiju, gde Đoković boravi tokom turnira, a delom u samom kompleksu "Flešing medouz". Za oporavak i fizioterapije najboljeg tenisera sveta je zadužen Miljan Amanović.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 23 Avg 2013, 23:40
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Novak Đoković: Na putu do Ujedinjenih nacija

Srpski teniser prisutvovaće Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija gde će se obratiti na specijalnom zasedanju.

Slika

Novak je poznat kao jedan od najboljih ambasadora koji koristi svaku priliku da prikaže najbolju sliku Srbije. Danas je podelio fotografiju na svom Twitter profilu sa komentarom na putu do Ujedinjenih nacija, ovo je stvarno poseban dan.

Političar Vuk Jeremić takođe je najavio dolazak svetskog reketa broj jedan u Generalnu skupštinu kao i dolazk predsednika MOK-a, Zaka Roga.

Inače Novaka deli dva dana od poslednjeg Gren Slem turnira u 2013. Godini – US Opena. Svoje deveto učešće u Njujorku Novak će startovati protiv svetskog broja 126, Rikardasa Berankisa iz Litvanije.


story

_________________
Slika


Vrh
Zika
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 25 Avg 2013, 03:21
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 01 Apr 2013, 10:39
Postovi: 1060

OffLine
Укакио позицију у задњих месеци...тешко ће изаћи из кризе...

_________________
Slika . . . . . . . . . . . . . . . . . . Slika . . . . . . . . . . . . . . Slika


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 25 Avg 2013, 12:39
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Đoković: Nisam izgubio samopouzdanje

Nisam pronalazio dodatnu snagu da budem smiren i odigram prave udarce u važnim trenucima. Takve stvari se dešavaju, ali moje samopouzdanje je i dalje na visokom nivou - kaže Novak


Slika


Najbolji teniser sveta Novak Đoković rekao je da se nalazi u najboljim igračkim godinama i da nije izgubio samopouzdanje, uprkos promenljivim partijama u poslednje vreme.

- Osećam da sam u najboljim igračkim godinama i želim da nastavim da igram tenis na ovom nivou. Tako će biti sve dok telo može da izdrži napore i plamen ljubavi za ovim sportom gori u meni - rekao je Đoković novinarima u Njujorku.

Đoković je poražen u polufinalu Montreala i četvrtfinalu Sinsinatija, ali i dalje važi za jednog od glavnih favorita za osvajanje US Opena.

- Mislim da sam odigrao prilično pristojno poslednje dve nedelje. U oba meča koja sam izgubio, bilo je 7:6 i 7:5 u trećem setu. Nisam pronalazio dodatnu snagu da budem smiren i odigram prave udarce u važnim trenucima. Takve stvari se dešavaju, ali moje samopouzdanje je i dalje na visokom nivou - poručio je 26-godišnji Beograđanin.

Đoković je igrao u poslednja tri finala US Opena, 2011. je trijumfovao, dok je prošle godine izgubio od Britanca Endija Mareja.

- Marej je igrao na teškim turnirima, nedavno je osvojio Sinsinati i Kanadu, ali ne zbog toga što je imao lak žreb, već je zaista pobeđivao jake igrače - rekao je Đoković.

On se u petak obratio Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija, koja je usvojila rezoluciju i proglasila 6. april za Međunarodni dan sporta.

- To je bilo nešto neverovatno za mene. Bio sam zapanjen jer sam dobio mogućnost da govorim u UN u ime svih sportista", rekao je Đoković.

Otvoreno prvenstvo SAD na terenima "Flešing medouza" počinje u ponedeljak, a Đoković će na startu igrati protiv Litvanca Rikardasa Berankisa.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 11 Sep 2013, 14:24
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Novak: Ne odričem se prestola

Đoković priznaje da je Nadal u daleko boljoj poziciji u nastavku sezone, ali želi da sačuva tron. Nole: Rafa ima veće šanse da završi kao prvi, ali godina je duga, videćemo

Slika


KRALJ Novak Đoković polako završava svoju vladavinu na tronu belog sporta i priprema se da preda žezlo u ruke Apaču sa Majorke. Primopredaja je sasvim izvestan scenario posle poraza u finalu Otvorenog prvenstva Amerike 6:2, 3:6, 6:4, 6:1, jer sada Španac zaostaje svega 120 poena za Beograđaninom na ATP listi i pitanje je dana kada će ga preteći.


Međutim, iako je svestan da je u tenisu nastupila era Rafe Nadala, Novak poručuje da se neće tako lako odreći prve pozicije bez borbe. Godina je duga, a on u svojim mišićima ima još mnogo snage za nastavak žestokih okršaja.

- Šta mogu da kažem? Nadal je osvojio toliko toga ove sezone. Ja jesam i dalje prvi na listi, ali predstoji nam još dosta turnira u nastavku. On, međutim, ima daleko veće šanse da godinu završi kao broj jedan. Videćemo šta će biti, sezona je duga. Ja ću se spremiti najbolje što mogu za Kinu - rekao je Đoković posle poraza u Njujorku.

Imao je dobru šansu naš as da trijumfuje, bio je u prednosti u trećem delu meča, ali je teško stečenu nadmoć olako izgubio. Kada nije uspeo da povede sa 2:1, to kao da ga je slomilo. (Dešavanja sa meča Đokovića i Nadala iz gema u gem pročitajte OVDE).

- Razočaran sam što sam ispustio treći set, posebno jer sam osećao da sam ja taj koji diktira igru u prvih četiri ili pet gemova. Moj propust, ništa drugo. Pravio sam neiznuđene greške u ključnim momentima, na forhendu, i dva puta sam izgubio servis kada to nisam smeo. Odjednom sam se našao u situaciji da je 2:1 za njega. Nisam bio u top ritmu tokom celog meča, niti sam igrao onako kako znam, ali za to je „zaslužan“ protivnik, koji me je naterao da trčim. Imao sam uspone i padove, ali sve je to sport. U četvrtom setu Rafa je počeo daleko bolje da igra, a ja nisam mogao dovoljno dobro da se oporavim posle izgubljenog seta.

Nije lako naći utehu posle novog bolnog poraza od najvećeg rivala u tenisu.

- Nije, ali ovo je finale Ju-Es opena. Na kraju krajeva, moram da budem zadovoljan plasmanom u samu završnicu, iako bih daleko više voleo da sam dobio ovaj meč. Bilo je očigledno da je u bitnim trenucima on igrao bolje i da je zaslužio pobedu. Ja nisam. Čestitam mu, a ja idem dalje.

Samopouzdanje nije Noletov problem.

- Ne znam. Igrao sam dobro tokom ove dve nedelje, zbog toga sam zadovoljan, jer sam znatno popravio nivo u odnosu na turnire pre Ju-Es opena. Bio sam fokusiran, svaki poen mi je bio važan, i to je jedna od pozitivnih stvari koje mogu da iskoristim sa ovog takmičenja.

Meč je bio mentalno i fizički veoma težak. Do prvog brejka nad Rafom na turniru, Nole je morao čak 27 puta u poenu da prebaci lopticu (viđeno 54 „relija“ u tom poenu).

- Uslovi su bili teški, sami po sebi. Na jednoj strani ste imali vetar u leđa, što je olakšavalo igru. Ali, kako je bilo meni, tako je bilo i protivniku. Duel je bio fizički vrlo zahtevan, i znali smo da moramo da budemo sveži i spremni na duge razmene udaraca. Ostavili smo i poslednju kap energije na terenu, kako bismo osvajali poene. Opet, ovo je bilo finale grend slema, što je mentalno veliki izazov.

Kada se osvrnuo na grend slemove u 2013, Đoković nije krio da je želeo više titula.

- Voleo bih da sam osvojio barem još jedan pehar sa tih takmičenja, jer sam igrao u dva finala. Imao sam meč u rukama u polufinalu Rolan Garosa, ali sam izgubio. Međutim, bila je ovo uspešna godina za mene na slemovima. Oni su za mene najvažniji, na njima želim da prikazujem maksimum. Osvojio sam jednu titulu, voleo bih da su bile bar dve, ali šta je tu je.

Sve češće u mečevima protiv Nadala u poslednje vreme Nole ističe da je frustriran zbog poraza, ali se nada da tako neće biti još dugo.

- Moraću da pretvorim frustraciju u dodatnu motivaciju. Pobede i porazi su deo života. Mnogo puta sportista padne, nauči lekciju, i nastavi da se bori i napreduje. Zato smo i mi ovde. Tek mi je 26 godina, i verujem da najbolji period u mojoj karijeri dolazi. Osećam to. Verujem u to. Sve dok je tako, i dok je vatra u meni prema tenisu, baviću se ovim sportom celim srcem, kao što sam to činio prethodnih deset godina.

Nole je čestitao Rafi i na 13 osvojenih grend slem pehara u dosadašnjoj karijeri.

- Toliko titula za momka kome je 27 godina je neverovatna stvar. Stvari koje je ostvario su za svaki respekt. On je definitivno jedan od najboljih tenisera u istoriji ovog sporta. Još je dosta sezona pred njim - zaključuje Đoković.

BEKRIĆ SA TRIBINA BODRIO ĐOKOVIĆA
KADA je pre nešto manje od mesec dana osvojio bronzu na planetarnom šampionatu, Emiru Bekriću među prvima je čestitao Novak Đoković. Sjajni preponaš uzvratio je lepim gestom, pošto ga bodrio na „Artur Ešu“ u finalu protiv Nadala!
Mladi atletičar uživa na zasluženom odmoru, koji je iskoristio da poseti sestru Senu u Njujorku. Naravno, Emir nije propustio priliku da podrži najboljeg tenisera planete u meču za titulu Ju-Es opena.

NADAL: NOVAČE, NEVEROVATAN SI
ŠAMPION skida kapu prvom teniseru planete. Čim je obrisao znoj sa čela posle višečasovnog finala, Rafael Nadal je isporučio niz pohvala na adresu Novaka Đokovića, naglasivši da je finale Ju-Es opena bio možda i najteži od svih 37 međusobnih duela.
- Svaki put kad igram protiv njega, obuzme me neko posebno osećanje, koje me tera da pružim više nego što mogu, jer je svaki poen mnogo težak. Neverovatan je igrač i siguran sam da će karijeru završiti kao jedan od najvećih svih vremena. Pobeđivaću ga opet, a i on će mene - istakao je Nadal.
Gotovo u suzama je govorio Majorčanin na konferenciji za medije na španskom.
- Posle onako teške povrede, razmišljao sam samo o povratku na teren. Jedina želja mi je bila da opet budem konkurentan. Nisam verovao da ću za tako kratak period uspeti da osvojim titule na najjačim turnirima. Ne opterećujem se prvim mestom, sada mi je najvažnije da pomognem Španiji da ostane u elitnoj grupi Dejvis kupa - poručio je Nadal.


novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 11 Sep 2013, 14:34
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Đoković skupio 2,5 mil. $ za decu

Fondacija Novak Đoković uspešno je organizovala još jednu humanitarnu večeru na kojoj je u Njujorku skupljeno 2,5 miliona dolara za pomoć ugroženoj deci Srbije.


Slika


Ovo je bila treća po redu dobrotvorna večara Fondacija Đoković, a na prethodne dve, u Njujorku prošle godine i proteklog leta u Lontonu, prikupljeno je ukupno 3,2 miliona dolara.

Među zvanicama su bila poznata holivudska imena Robert De Niro, Kejt Hadson i Goldi Houn, modni magnati Tomi Hilfiger, Dona Karan, top-model Naomi Kembel i biznismen Ronald Barkli, a specijalni gost bio je motivacioni govornik Nik Vujičić.


Slika


"Naš cilj je da mališanima pružimo podršku, ohrabrenje i neophodna sredstva kako bismo im omogućili da sanjaju. Trudimo se da im obezbedimo uslove za što lepše odrastanje, učenje i razvoj u stimulativnom, kreativnom i bezbednom okruženju, kao i da im pomognemo da nauče da treba da poštuju druge, odnosno da brinu o prirodi i okolini. Važno je da znaju da su mnoge stvari moguće ako vredno rade", rekao je Đoković.

Slika


U centru pažnje biće i globalni ambasador fondacije vojvotkinja od Jorka, Sara Ferguson, kao i predstavnici Fondacije princeze Šarlen od Monaka.

Na listi zvanica koje su prošle crvenim tepihom bili su još engleski komičar i glumac Riki Džervis, holivudska zvezda Kevin Spejsi, a od sportista legendarni teniseri Džimi Konors i Džon Mekinro, jedan od najboljih plivača svih vremena Rajan Lohti...

http://www.b92.net/news/pics/2013/09/11/1432117957523020857e213369814792_orig.jpg


Tu su bili još model i glumica Olivia Palermo, te top model kompanije Viktorija Sikrt Karolina Kurkova i glumica i model Moli Sims, kao i mnoge druge ugledne i javne ličnosti iz sveta sporta, mode i filma.

Misija Novakove fondacije je da pomogne ugroženoj deci, naročito u Srbiji. Fondacija saradjuje sa lokalnim organizacijama koje dele slične vrednosti na uvodjenju novih usluga i stvaranju boljih uslova za obrazovanje i rani razvoj mališana.


b92

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 115 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker