Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 29 Apr 2024, 02:38


Autoru Poruka
Maša
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 22 Maj 2013, 09:02
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Novak danas puni 26 godina

Navijači širom planete i brojni fan-klubovi su na društvenim mrežama već pripremili razna iznenađenja, čestitke i poklone...


Slika


NAJBOLjI teniser sveta danas slavi 26. rođendan.

Neće biti posebne proslave, jer Đoković pažljivo priprema taktiku i dozira treninge uoči starta Rolan Garosa. U utorak je, tako, trenirao u teretani u Monte Karlu sa Milošem Raonićem i Beloruskinjom Viktorijom Azarenko.


Međutim, navijači širom planete i brojni fan-klubovi su na društvenim mrežama već pripremili razna iznenađenja, čestitke i poklone...



Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 23 Maj 2013, 09:02
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Nole proslavio rođendan: Čestitka iz Vijetnama oduševila

Najbolji teniser sveta proslavio 26. rođendan, fanovi slali čestitke. Dečji hor „Srculence“ iz Valjeva poslao video-klip sa pesmom, bilo pozdrava iz Francuske, Kine, Australije


Slika


DVADESET i šest slavljeničkih svećica svetlucalo je u sredu na rođendanskoj torti Novaka Đokovića, koji je prvo zamislio želju, a onda ih i „oduvao“ sa osmehom na licu i u sjajnom raspoloženju. Najbliži prijatelji su napravili lepu atmosferu u Noletovom domu u Monte Karlu, a proslava je i ovog puta bila skromna, ali puna šale i veselja.


Ukus kolača se veoma dopao najboljem teniseru sveta, baš kao što je bio slučaj i prošle godine, kada mu je devojka Jelena Ristić lično spremila tortu...

U isto vreme radovali su se i brojni Novakovi fanovi širom planete, koji su takođe pravili slatkiše u Đokovićevu čast, ali i slali na desetine hiljada čestitki, pozdrava, pesmica, fotografija, kolaža... Po trudu su se istakli navijači iz Vijetnama, koji su ukrasili tortu svojom državnom zastavom i napisali na vrhu - „Iz Vijetnama sa ljubavlju“, naslikavši Noletov portret na vrhu, uz sveće sa brojevima 22 i 5, označavajući dan i mesec kada je rođen šampion iz Beograda.

Dečji hor „Srculence“ iz Valjeva mu je poslao video-klip sa pesmom, i porukom „Živ nam bio na mnogaja ljeta“, a bilo je pozdrava i iz Francuske, Kine, Australije, Meksika, Brazila, Kanade, i gotovo svih zemalja Evrope i sveta...

Fanovi su mu želeli dobro zdravlje, sreću u životu i na teniskom terenu, titulu na predstojećem grend slemu u Parizu, i što jaču i veću ljubav sa Jelenom.



Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 23 Maj 2013, 09:05
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Novak: Srbi su dobar narod!

Đoković govorio nemačkim medijima o našoj zemlji, kulturi, ljudima i želji da se promeni imidž nabolje. Nole: Ne slažem se sa tim što neki ističu samo negativne stvari o mojoj državi


Slika


OTROVNE strelice često se prema Srbiji, kao u igri pikado, ispaljuju sa nemačke teritorije, ali i drugih zapadnoevropskih zemalja, stvara se loš imidž naše zemlje i naroda sa ovih prostora, što jasno oseća i najbolji teniser sveta Novak Đoković.


Šampion iz Beograda se godinama bori da svojim rezultatima, ponašanjem, humanitarnim radom i ličnim primerom pokaže da Srbi ipak nisu onakvi kakvim ih predstavljaju pojedini inostrani mediji, i da promeni tu sliku nabolje, koliko god to može.- Bio sam mlad i trebalo mi je vremena da shvatim ozbiljnost situacije u mojoj zemlji, posebno posle rata. Bilo je mnogo ekonomskih i političkih problema poslednjih deset godina, standard je veoma nizak i ljudi pate. Zbog svega toga pokušavam da Srbiju predstavim na najbolji mogući način, da pokažem da mi imamo mnogo pozitivnih stvari da ponudimo, ne samo negativnih. Ali to je proces i ja ne mogu da budem jedini koji to radi, potrebno je još ljudi. Kada se govori o Srbiji, glavni cilj medija je isticanje negativne strane, nasilja, kriminala. Ja se sa time ne slažem i želim to da promenim - rekao je Đoković za nemačku agenciju DPA, u razgovoru koji je vođen u Monte Karlu, neposredno pošto je osvojio masters turnir.

Novak je istakao i da je bilo trenutaka kada je osećao pritisak zato što dolazi iz Srbije.

- Sećam se kada sam putovao sa ocem, dok sam igrao juniorske turnire, ljudi su se uglavnom čudno odnosili prema nama kada bi čuli odakle dolazimo. To je bilo veoma ružno osećanje, pre svega jer ljudi ne bi trebalo da imaju predrasude. Ali, razumeo sam jer se tada stvarala loša slika o Srbiji. Polako sam počeo to da menjam, pošto su ljudi zavoleli mene i moju porodicu. Bilo mi je važno da pokažem da su Srbi dobar narod.Srpski teniser je objasnio zašto je na finalni meč Ju-Es opena 2011, kada je osvojio turnir izašao sa kapom njujorških vatrogasaca, koji su stradali u napadima Al kaide na taj grad 11. septembra 2001.

- Da, da, to je osetljiva tema, zbog odnosa SAD i Srbije. Amerika je bila među zemljama koje su vodile rat protiv moje države, ali neću da ulazim u to. Nemojte suditi ljudima, ja nemam predrasude, imam mnogo prijatelja u Americi. Želeo sam da pokažem saosećanje sa žrtvama. Znam kako je upoznati ljude koji su ostali bez svojih najbližih i kako je to kada hoće da unište tvoju zemlju. Mislim da je tada bio pravi trenutak za takav gest - zaključio je Đoković.

CRVENI "MINI MORIS"
PRE nekoliko godina, Novak je znao da se provoza "mini morisom" kroz Monte Karlo, da izađe iz kola, sedne sa novinarima i ćaska o fudbalu. Danas je ista situacija, iako je Đoković daleko veća zvezda.

- Trudim se da ostanem isti, iako imam nove izazove i iskustvo. Posvećen sam ovom sportu, trudim se da budem odgovoran, ali principi su isti. Nikad ne smete da zaboravite odakle potičete, a meni to pomaže da ostanem čvrsto na zemlji. Inače, i dalje imam taj crveni "mini moris", koji sam dobio na poklon kad sam osvojio Australijan open 2008.


RAFA SKROMAN, RODžER ODGOVORAN
GOVOREĆI o Federeru i Nadalu, Novak je dobio zadatak da ih obojicu opiše u po tri reči.
- Rodžer je veoma, veoma odgovoran, veoma takmičarski nastrojen i profesionalan. Rafa je strastven, vrele krvi i veoma skroman - rekao je Novak.


FUDBAL SA ŠUMAHEROM, ALONSOM...
RAME uz rame sa Šumaherom, Alonsom, Masom i ostalim vozačima Formule 1, Nole je odigrao humanitarni fudbalski meč u Monte Karlu. Sav prikupljeni novac je išao za siromašnu decu sveta. Đoković je igrao u timu "zvezda", koje je i sam selektirao, a nosio je dres sa brojem 27.
- Uživao sam igrajući u Monaku - kratko je napisao Nole na "Fejsbuku".


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 03 Jun 2013, 15:41
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Novak se pismom oprostio od Jelene Genčić

U životu si me pripremala za mnoge situacije, za pobede, za trijumfe, za naše trofeje, ali za naš rastanak potpuno sam nespreman – poručio je u pismu najbolji teniser sveta

Slika
Komemoracija Jelene Genčić, foto Tanjug

Komemoracija povodom smrti Jelene Genčić održana je u prostorijama Teniskog saveza Srbije (TSS), a od nekadašnje šampionke, kasnije i uspešnog trenera, oprostili su se čelni ljudi TSS, kao i najbolji igrač sveta Novak Đoković, koji je poslao pismo iz Pariza.


Počasni potpredsednik TSS Radmilo Armenulić istakao je da je Jelena odrasla u sportskoj porodici u kojoj su važili red, rad i disciplina i podsetio da je prvo bila fudbalski golman, kasnije i čuvar mreže rukometne reprezentacije, pre nego što je postala višestruka teniska šampionka.

- Kao članica Partizana osvojila je više od 200 tofeja, a kasnije je svoje znanje prenela mnogim šampionima, uključujući i svetskog broja jedan Novaka Đokovića. Kada bih morao da sa dve reči opišem idealnog trenera rekao bih - Jelena Genčić. Bila je svojim učenicima vođa, prijatelj, savetnik i roditelj. Njen roman nije gotov, besmrtnost piše i dalje - istakao je Armenulić.

Novakova majka, Dijana Đoković, pročitala je na komemoraciji veoma emotivno pismo najboljeg tenisera sveta.

- Draga moja Jelena, beskrajno sam tužan jer se danas opraštam od tebe. U životu si me pripremala za mnoge situacije, za pobede, za trijumfe, za naše trofeje, ali za naš rastanak potpuno sam nespreman. Opraštam se od tebe beskrajno tužan što ne mogu da te ispratim. Znam da bi se ljutila da odustanem i umanjim šansu da ispunim i ovu poslednju nasu želju, da osvojim Rolan Garos - naveo je Đoković.

On se zahvalio na svemu što ga je Jelena Genčić naučila i što je verovala u njega od prvog dana.

- Hvala ti na strpljenju, na ogromnoj ljubavi. Hvala ti na svakodnevnoj podršci, na savetima koje pamtim, na toplim rečima koje su uvek nosile neku vanrednu poruku. Znas, da sam ih sve upamtio i da se tvojih pravila uvek držim. Naš poslednji razgovor, pre dve nedelje nije ukazivao da nesto nije u redu. Tužan sam jer si se i tada trudila da me oslobodiš bilo kakvih briga i uveravala me da je sve u redu, da si u bolnici jer je rutinska kontrola, da ne brinem nego da pobeđujem - napisao je Đoković.

Slika

Na kraju, on je poručio da je Genčićeva imala i da će uvek imati posebno mesto u njegovom životu.

- Bila si dobri anđeo. I kad si me trenirala i kasnije - gde god da sam bio osećao sam tvoju podršku. Iskrenu. Snaznu. Bezrezervnu. Ostavila si neizbrisiv trag u našem tenisu. Dužni smo ti svi koji smo danas sa reketom u ruci. Obećavam ti da ću se potruditi da tvoje ime prenesem na buduće generacije i da tvoj duh vecno bude prisutan na teniskim terenima - poručio je Đoković.

U ime TSS od Genčićeve se oprostio predsednik Upravnog odbora Toplica Spasojević, poslednji pozdrav od Teniskog kluba Partizan uputio je Sava Zorić, a emotivan govor imala je i njena nekadašnja saigračica Tamara Lukšić – Orlandić.

Slika

Na komemoraciji je osim rodbine i prijatelja prisustvovala i ministarka sporta Alisa Marić, potom počasni predsednik TSS Slobodan Živojinović, selektor Bogdan Obradović, Srdan i Goran Đoković, Dušan Grujić, kao i mnogi drugi poštovaoci Jelene Genčić.

Sahrana će se u sredu 5. juna od 15 sati u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju u Beogradu.


Novosti

_________________
Slika


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 13 Jun 2013, 12:28
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Novak: Najbolji na Vimbldonu

Prvi reket planete se odmara i najavljuje pohod na novu titulu. Đoković: Iskoristiću kratku pauzu da se u potpunosti oporavim i motivišem, kako bih svoj najbolji tenis igrao u Londonu

Slika

FRANCUSKA šljaka ostala je jedina neosvojena teritorija, ali povratak na englesku travu mogao bi da izleči rane bolnog poraza u polufinalu Rolan Garosa.


Novak Đoković počeo je pripreme za novi pohod na pehar Vimbldona, a optimizam ga nije napustio posle petočasovnog meča sa tužnim krajem protiv Rafe Nadala u polufinalu Otvorenog prvenstva Francuske.

- Bio je to neverovatan duel, ali i dalje osećam veliko razočaranje. Igrao sam protiv pravog šampiona, koji nije odustajao ni kada je sve delovalo izgubljeno za njega. Pogađao je linije, vraćao brejkove - premotava film najbolji teniser planete.

Ipak, srpski as smatra da nije izgubio samopouzdanje posle još jednog neuspelog pokušaja da se domogne toliko željenog trona Rolan Garosa. Priliku za poravnanje računa, Novak bi mogao da dobije već na trećem grend slemu.

- Mislim da mi to neće predstavljati problem u nastavku sezone, jer sam već bio u situacijama da gubim od Nadala. Nisam izgubio ni prvi ni poslednji put. Želeo sam jedini grend slem trofej koji mi nedostaje i razočaran sam. Ali, iskoristiću kratku pauzu da se u potpunosti oporavim i motivišem, kako bih svoj najbolji tenis igrao na Vimbldonu - poručio je Đoković.


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 19 Jun 2013, 12:44
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Novak: Ne odbijam jagode sa šlagom

Najbolji svetski teniser Novak Đoković rekao je pred start Vimbldona da je odmoran stigao u London

[img]http://www.b92.net/news/pics/2013/06/19/214237214251c16e76878aa764873301_orig.jpg[center]
[/img][/center]
Treći Gren slem sezone počinje u ponedeljak uz direktne prenose na televiziji B92, a prvi nosilac na turniru biće upravo Đoković.

„Ne igram psihološke igre sa svojim protivnicima u svlačionici. Najveći psihološki izazov sam sam sebi", rekao je Novak.

„Vodim psihološku borbu sa sobom da zadržim pozitivne misli tokom celog meča jer je intezitet veliki i i prolazim kroz brojne faze tokom kojih sumnjam i imam neke svoje strahove - da li ću pobediti ili izgubiti. Ukoliko zadržim pozitivne misli, protivnik to oseti.“

Pauzu između dva Grend slema, Đoković je iskoristio za odmor na Korziki.

„Nisam se uopšte pripremao na Korziki. Samo sam se sunčao i pecao. To je prelepo mesto i bio mi je potreban odmor. Ne igramo tenis sve vreme. Potreban nam je odmor posle Pariza. Međutim, čim sam stigao u London, počeo sam da treniram na travi.“

Iako je zbog alergije na gluten, morao da izbaci neke namirnice iz ishrane, jagode sa šlagom ne odbija.

„Šalite se? To je prva stvar koju sam probao kad sam došao. Kada sam prvi put igrao na Vimbldonu pre sedam, osam godina, prvo sam probao jagode sa šlagom. To je najpoznatija stvar u vezi sa Vimbldonom, zar ne? Tako da sam morao da probam. Kako su godine prolazile, sazrevao sam i naučio mnogo toga o sebi i svom zdravlju, imam poseban način ishrane koga se pridržavam posebno pre i tokom turnira. To mi pomaže da budem bolji.“

Žreb za Vimbldon je na programu u petak u 10 časova.


phpBB [media]


B92

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 20 Jun 2013, 17:11
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Novak objavio program turnira do kraja godine

Tokom proteklih šest meseci Đoković je učestvovao na deset turnira, od kojih je osvojio tri, a do kraja kalendarske godine nastupiće na devet turnira i braniti 6.530 ATP poena


Slika


Najbolji teniser sveta Novak Đoković objavio je program turnira na kojima će igrati do kraja godine.


Tokom proteklih šest meseci Đoković je učestvovao na deset turnira, od kojih je osvojio tri - Australijen Open, Dubai i Monte Karlo, a u nastavku kalendarske godine nastupiće na devet turnira i braniti ukupno 6.530 ATP poena.

Đokovićeva sledeća stanica je treći gren slem sezone, Vimbldon, koji se igra od 24. juna do 7. jula. Prošle godine Novak je na Vimbldonu poražen u polufinalu od Rodžera Federera, tako da će braniti 720 poena.

Nepunih mesec dana nakon Otvorenog prvenstva Velike Britanije najbolji teniser sveta braniće titulu na Rodžers kupu u Montrealu. Kanadski masters šesti je po redu turnir iz ove kategorije u 2013. godini, a biće održan od 5. do 11. avgusta.

Odmah nakon Montreala, Đoković će učestvovati na jedinom masters turniru koji do sada nije osvajao, u Sinsinatiju, gde je stigao do finala prošle godine i predstoji mu odbrana 600 ATP poena.

Poslednji gren slem u 2013, US Open, na programu je od 26. avgusta do 8. septembra. Prošle godine Novak je zaustavljen u meču za titulu od Britanca Endija Mareja, tako da će braniti 1.200 bodova.

Nakon letnje američke turneje, prvi reklet sveta uputiće se ka Beogradu, gde će sa kolegama iz reprezentacije Srbije odigrati polufinalni okršaj Dejvis kupa protiv selekcije Kanade (13 - 15. septembar).

Iz Beograda Đoković putuje u Kinu, gde će učestvovati na turnirima u Pekingu (30. septembar - 6. oktobar) i Šangaju (6 - 13. oktobar). Prošle godine, Novak je ubedljivo trijumfovao na azijskoj turneji i osvojio 1.500 poena. Najpre je u finalu Pekinga savladao Žoa-Vilfrida Congu, a nedelju dana kasnije u Šangaju Endija Mareja.

Poslednji masters u 2013. na programu je od 28. oktobra do 3. novembra u Parizu. Đoković će u glavnom gradu Francuske braniti samo 10 poena, jer je prošle godine takmičenje završio u drugom kolu.

Završni turnir sezone igra se od 4. do 11. novembra, a Đoković će braniti maksimalnih 1.500 poena nakon što je prošle godine u finalu u Londonu savladao Rodžera Federera.

Povoljan ishod Dejvis kup okršaja između Srbije i Kanade u septembru značio bi plasman naše reprezentacije u drugo finale ovog takmičenja, koje je planirano za period između 15. do 17.


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 21 Jun 2013, 13:37
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Đoković: Ljubim pehar za sreću

Novak za engleske medije govorio o fudbalu, pecanju, ritualu sa trofejom Vimbldona. Nole: Roditelji mi šalju sliku kako bih mogao da zamislim da ga opet držim

Slika


ZLATNA ribica nije bila potrebna Novaku Đokoviću da bi ispunio dečačku želju. Pehar Vimbldona upecao je još pre dve godine, a pred svaki turnir voli da ga poljubi za sreću. Čim kroči na travu, koju je grickao posle osvajanja najprestižnijeg teniskog pehara, uspomene se vraćaju i opet se budi nagon ka tom osećaju savršenstva.


Žreb koji se u petak (11.00) održava nije toliko bitan. Prvi nosilac će, kao i uvek, gledati samo svakog sledećeg protivnika, bez arhitektonskog projektovanja "kostura" i razmišljanja o potencijalnim rivalima, pa makar ga i Rafael Nadal čekao već u četvrtfinalu.

Zato je na promociji nove kolekcije "Uniklo" opreme, koju će nositi na belom grend slemu, Novak uglavnom govorio o značaju londonskog turnira za njegovu karijeru, ali i o drugim ljubavima pored tenisa.

- Pehar Vimbldona iz 2011. držim na Teniskoj akademiji u Beogradu, a volim da ga poljubim svakog puta kad pođem na važan turnir. Ove godine nisam imao priliku, ali roditelji će mi poslati sliku, kako bih opet mogao da zamislim sebe kako ga držim - izjavio je Đoković za londonski "Standard".

Prvi utisci o kraljevskoj prestonici nisu bili najbolji.

- Kada sam prvi put došao u London pre sedam godina, nije mi se toliko dopao. Vreme je bilo loše. Ali, sada sam otkrio brojne parkove, koji su postali moja omiljena mesta. Obožavam prirodu.

Tokom odmora na Korzici, najbolji teniser sveta našao je mir među crvićima i udicama.

- Tek sam počeo da pecam. Ako uhvatim nešto, to je samo početnička sreća. Veliki sam ljubitelj životinja, pa ako uhvatim ribu, poljubim je i opet je pustim na slobodu. Ne volim ubijanje životinja, ali pecanje opušta um. Jedem belo meso i ribu, ali više volim povrće, skoro kao da sam vegetarijanac.

Pecanje bi moglo da postane novi hobi srpskog asa, ali ljubav prema fudbalu je, ipak, najveća. Travnati tereni na Vimbldonu bi bili idealni za "fudbolicu" u kopačkama, a brojni stadioni širom Londona mame Novaka.

- Bio sam smešten blizu "Stamford bridža", a Bane Ivanović mi je dobar prijatelj. Moj otac navija za Mančester junajted, ali ja više volim Čelzi - ponovio je Đoković.

Naravno, Englezi su ga odmah pitali za mišljenje o novom treneru.

- Murinjo je jedan od najboljih trenera na svetu. Ima karakter i inteligentan je. Neki ljudi možda misle da je težak, ali on uvek kaže šta misli. Iskrenost je prava stvar - zaključio je prvi nosilac i prvi šoumen Vimbldona.

MEKINRO: NOVAK FAVORIT
LEGENDE svetskog tenisa, Džon Mekinro i Kris Evert nemaju dilemu da je Srbin prvi favorit za osvajanje ovogodišnjeg Vimbldona.
- Moj izbor je Novak, a zatim Endi Marej, koji nije igrao u Parizu, i biće malo svežiji od ostalih. Rodžer Federer i dalje igra odlično na travi. Međutim, teško je pobeđivati u njegovim godinama. Rafa Nadal je imao neverovatan povratak, ali mislim da će biti umoran - poručio je Mekinro.


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 23 Jun 2013, 11:29
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
Đoković: Uspeo sam jer sam ono što jesam

Moj glavni moto u životu jeste da se ne trudim da budem neko drugi, nego baš ono što sam ja, izjavio je najbolji teniser sveta u Londonu pred start Vimbldona


Slika


Prvi reket sveta Novak Đoković poručio je danas da je ključ njegovog uspeha u nastojanju da bude ono što jeste i da nikada ne pokušava da kopira tuđi život.


- Ceo život pokušavam da budem ono što jesam. To je moj glavni moto - da se ne pravim da sam neko drugi. Mislim da su me moj karakter i jaka ličnost doveli dovde - rekao je Đoković.

Prvi reket Srbije koji je egzibicionim mečom sa Bugarinom Grigorom Dimitrovim u Londonu zabavljao publiku i zagrevao se za Vimbldon, napomenuo je da će pokušati još jednom da osvoji veliki britanski turnir na travi.

- Tri puta sam u karijeri igrao u polufinalu Vimbldona, a jednom sam ga osvojio - 2011. Nadam se reprizi te godine - rekao je Đoković.

Prvi reket sveta na startu Vimbldona igra protiv Nemca Florijana Majera.


Novosti

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Maša
Post  Tema posta: Re: Novak Đoković  |  Poslato: 24 Jun 2013, 12:54
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 24 Feb 2013, 22:43
Postovi: 6617

OffLine
ĐOKOVIĆ SE SETIO BOMBARDOVANJA
NOLE: Nisam imao ni 100 dolara, ali nisam bio gladan

Najbolji teniser sveta kaže da se budio svake noći tokom bombardovanja Srbije

Slika


LONDON - Najbolji teniser sveta Novak Đoković izjavio je da ga je nedavni vatromet u Londonu podsetio na bombardovanje Srbije od strane NATO-a 1999. godine.

"Kada sam čuo vatromet vratio mi se neprijatan osećaj kada sam se budio svake noći zbog bombardovanja. Ne bih nikome poželeo da prolazi kroz to. Paradoksalno je da imam i lepe uspomene, jer škole nisu radile, pa sam samo igrao tenis. Dešavalo se da nekada u kući nismo imali ni 100 dolara, ali roditelji nikada nisu dozvolili da budem gladan, imali smo što nam je bilo potrebno i mnogo ljubavi", rekao je Đoković za britanske medije.

Srpski teniser je rekao da oseća da su devojka Jelena Ristić i pas Pjer veće zvezde od njega.

"Ljudi prvo primete Pjera. Onda vide lepu devojku, pa tek momka koji obično ima reket u ruci. Pjer je ovde prava zvezda", izjavio je Đoković i dodao:

"Kada sam izgubio u maratonskom finalu Rolan Garosa od Nadala, bio sam veoma razočaran i tužan, ali kada sam se vratio kući, Pjer je skočio na mene, bio je veoma srećan što me vidi, i vratio mi je osmeh. On je više od psa za nas, vodimo ga svuda kad je moguće. Sa nama je i u Londonu".

Prvi reket sveta je rekao da se dobro slaže sa britanskom zvezdom Endijom Marejom.

"Nije lako imati prijateljstvo u tenisu. Mi smo rivali. Znamo da postoji šansa da igramo jedan protiv drugog u finalu Gren slema. Uvek sam tražio ravnotežu između profesionalnog i privatnog života. Lako možete da izgubite glavu pod pritiskom i stresom. Morate da uživate u životu i momentima sa bliskim ljudima. Ne dozvoljavam da me ponese status koji imam. Trudim se da budem skroman, želim da ostvarim snove iz detinjstva, težim ka tome. Celog života sam želeo da budem najbolji. Upravo sada imam sliku u glavi kada sam 2011. godine podigrao trofej na Vimbldonu. Želim to da ponovim tokom dve naredne nedelje", rekao je Đoković.

Vimbldon počinje 24. juna.


kurir

_________________
Mnogo je ljudi. redak je čovek..


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 172 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker