Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 27 Apr 2024, 11:25


Autoru Poruka
Tesa
Post  Tema posta: Re: Zimski sportovi  |  Poslato: 18 Jan 2013, 01:13
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Bodi Miler se ne vraća ove sezone


Američki skijaš Bodi Miler objavio je da je odlučio da propusti i ostatak ove sezone i koncentriše se na naredno, posebno na Zimske olimpijske igre u Sočiju.


Slika


Miler je propustio dosadašnji deo sezone zbog operacije kolena prošlog proleća, a ranije je istakao da će se vratiti na stazu tek kada bude potpuno spreman. Sada ističe da očekuje da će mu, kada završi oporavak, koleno biti jače nego što je bilo u poslednjih deset godina.

„Teško mi je to što ću propustiti celu sezonu, ali je odluka bila laka kada se pogleda šta me sve čeka naredne. Moje koleno bi trebalo da bude mnogo jače nego što je bilo od vremena kada sam ga povredio 2001. godine. Prošla godina je bila sjajna za mene, oženio sam se, supruga mi je trudna, tako da sam uživao u tom slobodnom vremenu sa njom i sa ćerkom“, rekao je Miler, „Mnogo puta do sada sam rekao da je motivacija najbitnija stvar za mene po pitanju skijanja, a sada sam neverovatno motivisan, posebno zato što znam da me čekaju poslednje Olimpijske igre“.

Miler drži američki rekord po broju pobeda u Svetskom kupu sa 33 trijumfa i do ove sezone nije propustio nijednu još od debija u elitnom takmičenju 1997. godine. Takođe, vlasnik je rekord po broju startova zaredom, pošto je skijao 136 trka od marta 2002. do januara 2006. godine, a ujedno je i najtrofejniji američki skijaš na Olimpijskim igrama.


B92


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: Zimski sportovi  |  Poslato: 18 Jan 2013, 01:15
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Ligeti: Najvažniji deo sezone


Američki skijaš Ted Ligeti ocenio je da naredna dva vikenda Svetskog kupa vidi kao ključne u trci za veliki Kristalni globus.


Slika


Ligeti trenutno zauzima treće mesto u generalnom plasmanu sa 676 bodova, tačnije 179 manje od vodećeg Marsela Hiršera iz Austrije, inače branioca titule, i 53 boda zaostatka za Norvežaninom Akselom Lundom Svindalom.

Svetski kup će se od petka do nedelje voziti u Vengenu, a održaće se trke u super kombinaciji, spustu i slalomu, dok će se naredne nedelje voziti u četiri discipline u austrijskom Kicbilu.

„Ovo je veoma važan mesec i može da odluči moje šanse u nastavku sezone. Ovo je vreme kada se dobija ili gubi nalet za ostatak takmičenja“, ocenio je Ligeti.

Olimpijski šampion u kombinaciji iz 2006. godine rekao je da mu treba mnogo više značajnih rezultata kako bi imao šanse za osvajanje Kristalnog globusa u generalnom plasmanu.

„Ne mogu sa 500 do 600 bodova iz veleslaloma i 200 iz super veleslaloma da kažem da imam šanse u borbi za titulu“, rekao je Ligeti i dodao da na trkama u Vengenu ima veliku šansu da trijumfuje, kao i da bi sa dve dobre vožnje u slalomu u nedelju sigurno bio blizu pobedničkog postolja.

Ligeti je trenutno prvi u poretku veleslaloma, sa 460 bodova, a prati ga Hiršer sa 335. U poretku slalomaša Amerikanac je na 12. mestu sa svega 110 bodova, 410 manje od aktuelnog osvajača velikog Kristalnog globusa.


B92


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: Zimski sportovi  |  Poslato: 18 Jan 2013, 16:21
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Pinturou prva kombinacija sezone


Francuski skijaš Aleksi Pinturo trijumfovao je na prvoj superkombinaciji ovogodišnjeg Svetskog kupa, održanoj u švajcarskom Vengenu.


Slika


Pinturo je do pobede došao u vremenu od 2:41.62 minuta, posle takmičenja u spustu i slalomu, sa više od sekunde prednosti u odnosu na Ivicu Kostelića iz Hrvatske.

Njima dvojici se na podijumu prvog dana takmičenja u legendarnom Vengenu pridružio miljenik domaće publike Karlo Janka.

Posle spusta, u vođstvu je bio Italijan Kristof Inerhofer, ispred Hanesa Rajhelta iz Austrije i Norvežanina Ćetila Jansruda. Tada je Janka bio četvrti, Kostelić 21, a Pinturo odmah iza njega. Ipak, u nastavku, Francuz je sjajnim slalomom uspeo rano da dođe do vođstva i zadržao ga je do samog kraja pošto skijaši kojima je spust specijalnost nikako nisu uspeli da ga nadmaše.

Iza najbolje trojice sledio je Austrijanac Benjamin Rajh, ispred Inerhofera i njegovog sunarodnika Dominika Pariza i još jednog Francuza Tomasa Marmilo Blondana. Prvu desetoricu kompletirali su domaći skijaši Mark Berto i Sandro Vileta, i Zigmar Kloc iz Italije.

Takmičenje u Vengenu se nastavlja u subotu, kada je na programu spust, dok je za nedelju zakazan slalom.


B92


Vrh
montoya
Post  Tema posta: Re: Zimski sportovi  |  Poslato: 19 Jan 2013, 13:33
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:34
Postovi: 6875

OffLine
Mladim hokejašima Srbije bronza na U-20 SP druge divizije


Slika

Reprezentacija Srbije u hokeju na ledu osvojila je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu divizije II, grupe B, za igrače do 20 godina starosti.
Mladi hokejaši Srbije su sjajnom igrom u poslednjem kolu savladali Island rezultatom 7:1 (1:0, 4:1, 2:0), čime su osvojili treće mesto zahvaljujući najboljoj gol-razlici u "trouglu" sa selekcijama Australije i Islanda.
Po dva gola za srpski tim postigli su Dominik Plavšić i Nikola Kerezović, dok su se u strelce upisali i Andrija Babić, Dimitrije Filipović i Ilija Uzelac. Jedini gol za selekciju Islanda postigao je Johan Leifson.



U utakmici koja je odlučila osvajača zlatne medalje Estonija je bila sigurna protiv Koreje 8:3 i na taj način se plasirala u viši rang takmičenja (divizija II, grupa A). Iz grupe B u treću diviziju ispadaju hokejaši Belgije koji su zabeležili svih pet poraza.

Po završetku utakmice imeđu Srbije i Islanda održana je ceremonija svečanog zatvaranja na kojoj su se publici obratili Aleksandar Milosavljević, Predsednik organizacionog odbora Svetskog prvenstva i Aleksandar Steblin, Predsedavajući turnira ispred Međunarodne hokejaške federacije IIHF.

Rezultati poslednjeg kola:
Koreja - Estonija 3:8 (0:4,2:2,1:2)
Belgija - Australija 3:4 (1:1,0:2,2:1)
SRBIJA - Island 7:1 (1:0,4:1,2:0)

Konačan plasman:
1.Estonija15
2.Koreja12
3.Srbija6
4.Australija6
5.Island6
6.Belgija0


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: Zimski sportovi  |  Poslato: 20 Jan 2013, 11:48
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Nevena u Šrunsu do novih bodova


Srpska skijašica Nevena Ignjatović nastavila je sa osvajanjem bodova u Evropa kupu i u austrijskom Šrunsu.


Slika


Ignjatovićeva je prvog dana takmičenja u Šrunsu, u slalomu u veoma jakoj konkurenciji došla do 28. mesta i tako je osvojila nova tri boda.

Nevena je u cilju ostvarila ukupno vreme od 1:32.33 minuta, sa nešto više od tri sekunde zaostatka u odnosu na pobednicu Šarlotu Sefvenberg iz Švedske.

„U prvoj vožnji sam bila 21. i solidno sam odskijala. U drugoj sam napravila veliku grešku pred ciljem i završila sam kao 28. S obzirom da sam napravila tu grešku i puno izgubila na brzini, dobro je da sam ostala među prvih 30 i osvojila nove bodove. Ovo je zaista bila najjača trka Evropa kupa od početka sezone, pošto je na njoj učestvovalo dosta skijašica koje su među 30 najboljih u slalomu u Svetskom kupu“, istakla je Ignjatovićeva, koja sada ima 39 bodova u Evropa kupu.

Šansu da ostvari bolji rezultat u Šrunsu Nevena će imati u nedelju, za kada je zakazan još jedan slalom.


B92


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: Zimski sportovi  |  Poslato: 20 Jan 2013, 17:59
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Nova pobeda Mature u Saporou


Češki skakač Jan Matura dan pošto je došao do prve pobede u karijeri slavio je i na drugim skokovima održanim u japanskom Saporou.


Slika


Matura je do novog trijumfa došao skorom od 247 bodova i skokovima od 132,5 i 133 metra, ispred Slovenca Roberta Kranjeca, dok je treći bio Andreas Vank iz Nemačke.

Aktuelni osvajač Svetskog kupa Anders Bardal bio je tek 15. i tako je propustio odličnu priliku da sustigne vodećeg u trci za Kristalni globus Gregora Šlirencauera, koji je odlučio da se odmori i ne otputuje u Japan.

Kao u subotu, Matura je bio najbolji u prvoj rundi, ispred miljenika domaće publike Daikija Ita, dok je treći bio Švajcarac Gregor Dešvanden. U nastavku je usledio preokret, a pre nego što su najbolja trojica na red na čelu se nalazio Kranjec, zahvaljujući skoku od 134 metra. Prvo je Dešvanden skočio samo 108 metara, da bi Ito bio diskvalifikovan, da bi Čeh rutinski na kraju slavio.

Iza najbolje trojice našao se Norvežanin Tom Hilde, koji je bio drugoplasiran u subotu, a sledili su ga Kamil Štoh iz Poljske, Slovenac Jurij Tepeš i domaći skakač Taku Takeuči. Prvu desetoricu kompletirali su Austrijanac Volfgang Lojcl, Peter Prevc iz Slovenije i Nemac Martin Šmit.

U generalnom plasmanu Šlirencauer vodi sa 840 bodova, ispred Bardala sa 721 i Nemca Zeverina Frojnda koji ima 601.

Svetski kup nastavlja se u norveškom Vikersundu sledećeg vikenda.



B92


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: Zimski sportovi  |  Poslato: 20 Jan 2013, 18:01
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Pobeda Rebensburgove u Kortini


Nemačka skijašica Viktorija Rebensburg trijumfovala je na petom superveleslalomu ovogodišnjeg Svetskog kupa u Kortini d’Ampeco.


Slika


Rebensburgova je do druge pobede ove sezone, a desete u karijeri, došla u vremenu od 1:16.45 minuta, sa 33 stotinke prednosti u odnosu na Austrijanku Nikol Šmidhofer. Treće vreme ostvarila je vodeća u generalnom plasmanu Svetskog kupa Tina Maze.

Nemica je u italijanskom ski centru došla do druge pobede u superveleslalomu i to pošto favoritkinje nisu uspele da se izbore na veoma zahtevnoj stazi. Šmidhoferova je vrlo brzo posle starta bila ta koja je došla do čela, ali se na prvoj poziciji zadržala kratko, pošto je deveta na stazi bila Rebensburgova. Kada su favoritkinje došle na red, sve su redom gubile vreme, a najbolje se pokazala Maze, koja je bila 34 stotinke iza pobednice.

Iza najbolje tri našla se Karolina Ruis Kastiljo iz Španije, koja je napravila najveće iznenađenje trke sa startnim brojem jedan, a sledile su je tri Amerikanke – Džulija Mankuzo, Lien Smit i Lindzi Von. Među prvih deset našle su se i Švajcarkinja Lara Gut, Mari Maršan-Arvije iz Francuske i još jedna švajcarska skijašica Frenci Aufdenblaten.

Maze sada u generalnom plasmanu ima 1.474 bodova, a prate je Nemica Marija Hefl-Riš sa 756 i Ana Feninger iz Austrije sa 644. U poretku superveleslaloma, Maze je takođe prva sa 290 bodova, četiri više od Vonove.

Svetski kup u konkurenciji skijašica nastavlja se sledećeg vikenda u Mariboru, gde su na programu slalom i veleslalom.


B92


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: Zimski sportovi  |  Poslato: 20 Jan 2013, 18:03
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Nojrojter najbolji u Vengenu


Nemački skijaš Feliks Nojrojter slavio je na sedmom slalomu sezone koji je u okviru Svetskog kupa održan u švajcarskom Vengenu.


Slika


Nojrojter je do trijumfa došao ukupnim vremenom od 1:50.53 minuta, kojim je za 21 stotinku nadmašio Austrijanca Marsela Hiršera.

Na trećem stepeniku pobedničkog postolja našao se hrvatski skijaš Ivica Kostelić.

Posle prve runde, Hiršer je bio samo pet stotinki ispred Nojrojtera, treći je bio Šveđanin Jens Bigmark, dok je Kostelić na četvrtoj poziciji imao zaostatak od 25 stotinki. Hrvat je rutinski došao do vođstva kada je red došao na njega, da bi Bigmark napravio grešku, a Nojrojter odlično odskijao. Na kraju, Hiršer je bio dobar, ali je izgubio prednost koju je imao i morao da se zadovolji drugim mestom.

Četvrti je poslednjeg dana takmičenja u Vengenu bio Italijan Manfred Melg, ispred sunarodnika Stefana Grosa, Nemca Frica Dopfera i još jednog italijanskog skijaša Đulijana Racolija. Deveto mesto podelili su Šveđani Aksel Bek i Markus Larson.

Hiršer sada na čelu generalnog plasmana ima 935 bodova, a prati ga Norvežanin Aksel Lund Svindal sa 747. U poretku slaloma, Austrijanac je takođe prvi sa 600 bodova, ispred Nojrojtera sa 486.

Svetski kup u konkurenciji skijaša nastavlja se u austrijskom Kicbilu, gde su od petka do nedelje ne programu superveleslalom, spust, slalom i superkombinacija.


B92


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: Zimski sportovi  |  Poslato: 21 Jan 2013, 22:41
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Najbolji plasman bob tima Srbije


Srpski bob četvorosed zabeležio je svoj najbolji rezultat u Svetskom kupu, 11. mestom u austrijskom Iglsu u konkurenciji 29 timova.


Slika


Posada u sastavu Vuk Rađenović, Nikola Milinković, Urs Štegel i Damjan Zlatar, takođe je osvojila deseto mesto na Evropskom šampionatu, pošto su oba takmičenja održana u okviru jednog u Iglsu.

Srpska postava koju je okupio Rađenović u poslednje dve godine je imala velike probleme i na bob stazi i van nje, ali je nastavila da napreduje tokom ove sezone, koja joj služi za pripremu za Zimske olimpijske igre u Sočiju naredne godine.

Rađenović je već učestvovao na Igrama u Sočiju pre tri godine i tada je zajedno sa Slobodanom Matijevićem, Milošem Savićem i Igorom Šarčevićem zauzeo 18. mesto.

U Iglsu su, inače, slavili Nemci Maksimilijan Arndt, Marko Hibenbeker, Aleksander Rediger i Martin Puce, ispred švajcarske posade i drugog tima Nemačke.


B92


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: Zimski sportovi  |  Poslato: 26 Jan 2013, 10:18
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Trijumf Svindala u Kicbilu


Norvežanin Aksel Lund Svindal trijumfovao je na četvrtom superveleslalomu ovogodišnjeg Svetskog kupa, održanom u austrijskom Kicbilu.


Slika


Svindal je do četvrte pobede ove sezone, a 20. ukupno, došao u vremenu od 1:14.48 minuta i tako se ujedno prvi put upisao među pobednike u Kicbilu.

Drugo mesto, sa 13 stotinki zaostatka, zauzeo je domaći skijaš Matijas Majer, dok je treći bio Italijan Kristof Inerhofer.

Prvi dan takmičenja u legendarnom Kicbilu doneo je dosta uzbuđenja, a na kraju je Svindal raspršio nade organizatora o austrijskom pobedniku. Inerhofer je vrlo brzo posle starta došao do čela, ali ga je ubrzo Majer nadmašio, da bi Svindal, kada je vreme došlo na favorite, duž staze bio uz Majerovo vreme, a na pretposlednjem merenju vremena bio skoro sedam desetinki ispred. Norvežanin je do cilja izgubio dosta vremena, ali je to bilo dovoljno da bi prvi put u karijeri slavio u Kicbilu.

Do kraja trke najbliži prvoj trojici bio je Norvežanin Ćetil Jansrud, koji je morao da se zadovolji četvrtim mestom, ispred Erika Geja iz Kanade i Amerikanca Teda Ligetija. Sedmorica skijaša podelila su sedmo mesto, a to su bili Francuzi Johan Klari i Adrijan Teo i Peter Fil iz Italije, dok je deseti bio još jedan italijanski skijaš Zigmar Kloc.

Zahvaljujući pobedi, Svindal je smanjio vođstvo Austrijanca Marsela Hiršera u generalnom plasmanu Svetskog kupa na 88 bodova. Svindal je prvi u poretku superveleslaloma sa 380 bodova, a prati ga Italijan Mateo Marzalja sa 209.

Takmičenje u Kicbilu se nastavlja u subotu spustom na legendarnom „Štrajfu“, koji će se takođe uz nedeljni slalom bodovati za jedinu preostalu klasičnu kombinaciju u kalendaru Svetskog kupa.


B92


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 188 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker