Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 20 Maj 2024, 11:57


Autoru Poruka
Nina
Post  Tema posta: Re: KOŠARKA  |  Poslato: 10 Jun 2012, 16:53
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Partizan bez Džejmsa u trećem meču?

Dobio je udarac u list i pod velikim je upitnikom za treći meč. Do ponedeljka uveče nećemo moći da kažemo da li će biti spreman – rekao je sportski direktor Dragan Todorić

Slika

CENTRA Partizana Raška Katića je lajmska bolest odvojila od finalne serije, a crno-beli bi sledeću utakmicu mogao da odigra i bez američkog plejmejkera Dominika Džejmsa.

- Dobio je udarac u list i pod velikim je upitnikom za treći meč. Naredna dva dana biće pod terapijom i do ponedeljka uveče nećemo moći da kažemo da li će biti spreman - objašnjava sportski direktor Partizana Dragan Todorić.

Treći meč finalne serije između Partizana i Crvene zvezde igra se u utorak 12. juna u 20 časova u dvorani „Pionir“.


Novosti


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: KOŠARKA  |  Poslato: 13 Jun 2012, 00:17
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Partizan korak do trona

Izabranici Vlade Jovanovića savladali su u trećem meču finala plej-ofa Crvenu zvezdu sa 78:72 i tako poveli sa 2:1. Crno-beli vodili 17 razlike, Zvezda prišla na minus tri

Slika

NAVIJAČI su postali “iks faktor” u finalu Superlige.

Aktuelni šampion Partizan, decenijski košarkaški vladar u granicama Srbije, drugi put je prednost domaćeg terena pretočio u trijumf nad Crvenom zvezdom (78:72), poveo sa 2:1 u pobedama i prišao na korak od jedanaste uzastopne titule.

Meč loptu za krunisanje dominacije imaće u petak na terenu dvorane u Železniku (20.00), gde će crveno-beli u skučenim uslovima pokušati da se domognu majstorice.

Odavno iskopani rovovi pretvorili su “Pionir” u poprište nerazumne bitke “na život i smrt”, nespojive s lepotom košarkaške igre. Treća epizoda finalnog “survajvora” počela je praskom petardi, koje su padale pod noge Zvezdinih igrača pri predstavljanju ekipa, kao uvod u pakleno iskušenje na terenu...


U startnoj petorci Partizana našli su se “povređeni” Džejms i Milosavljević, urpkos sračunatom pesimizmu iz Humske. Ratnički ambijent na tribinama, na kojima se vodila gotovo ravnopravna borba hiljada “grobara” i pet stotina “delija”, prelio se na parket.

Pravougaonik “Pionira” ličio je na ring, u kojem su bokseri spremni da zadaju i istrpe sve udarce kako bi kraj dočekali na nogama. Klupa crno-belih poskakivala je na skoro svako oglašavanje sudijske pištaljke, pa je viđen i zalet emotivnog trenera Jovanovića ka kolegi Pešiću, završen objašnjenjem i prijateljskim rukovanjem.

Upravo je “otpisani” Amerikanac Džejms bio zaslužan za prvu liniju razgraničenja između večitih rivala početkom druge četvrtine, ali je Nedović mini-bravurom na trenutak približio svoj tim domaćinu. Međutim, bez inspiracije najboljeg igrača u dosadašnjem toku finala Tomasa, koji nije uspevao da se iskobelja iz čeličnog zagrljaja Čakarevića, Zvezda je polako tonula u živo blato...

“Valjak” je dobijao konstantno ubrzanje, inicirano strastvenom kreacijom Lučića, koji je sa šest uzastopnih poena preveo šampiona preko dvocifrene granice u završnici druge četvrtine.

Samo je Ilić pokušavao da izdigne glavu svog tima iznad površine, dok su plejmejkeri crveno-belih pravili trzaje koji su ih uvlačili sve dublje. Već pomalo zaboravljeni veteran Kecman, neprimećen u većem delu plej-ofa, ukazao se u najvažnijem trenutku za šampiona, ozbiljno uznemirenog porazom u drugoj finalnoj utakmici. Lik iz omiljene Partizanove bajke uspavao je Zvezdinu “brejk” nadu već u 27. minutu, kada su crno-beli poveli sa nedostižnih 58:41.

Možda bi Pešićevi momci u nekom drugom filmu uspeli da načine herojski podvig, ali ne i u vulkanskom grotlu “Pionira”, koji je ranijih godina izluđivao i mnoge evroligaške velikane. Nagoveštaj je zaiskrio serijom 8-0, rasplamsao se u drugoj polovini poslednje četvrtine, kada je privremeno ugašen tehničkom greškom Pešiću, koji je duboko ušao u teritoriju sudije Jurasa, besno protestujući zbog nedosuđene tri sekunde u reketu.

Bubnjevi “delija” naterali su crveno-bele na još jedan juriš, zaustavljen trojkom Kecmana na samo tri poena razlike između šampiona i nikad ozbiljnijeg pretenedenta na Partizanov tron.

PARTIZAN 78
C. ZVEZDA 72

DVORANA “Pionir”. Gledalaca: 6.500. Sudije: Belošević, Juras, Maričić.
PARTIZAN: Kecman 10 (2-2 za tri), Raduljica 10 (5 sk), Lučić 19 (8-6 za dva, 5-1 za tri, 6 sk), Milosavljević 9, Bogdanović, Bešović 4, Božić 3, Čakarević, Džejms 11, Mačvan 12 (5 sk), Anđušić, Bertans.
C. ZVEZDA: Čović 1, Ilić 12 (6-5 za dva), Lazić 5, Nedović 6, Lešić 4, Subotić 6, Radivojević 9, Nikolić, Tomas 5, Milutinović 5, B. Popović 14 (3-2 za dva, 4-1 za tri), P. Popović 5.
Po četvrtinama: 18:16, 29:21, 15:11, 16:24.


Novosti


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: KOŠARKA  |  Poslato: 13 Jun 2012, 12:39
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Košarkašice kreću po vizu za EP

Najbolje košarkašice Srbije danas na Cetinju (20.00) igraju protiv Crne Gore prvi meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2013.

Slika

NAJBOLjE košarkašice Srbije danas na Cetinju (20.00) igraju protiv Crne Gore prvi meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2013.

Izabranice selektora Marine Maljković spremne su za iskušenja koja ih očekuju do 14. jula.

- Crna Gora ima odličan, iskusan tim i svima je jasno da je pred nama veoma težak zadatak. Utakmice se igra na tradicionalno veoma neugodnom terenu, verujem da će atmosfera dodatno motivisati naše devojke da odigraju kolektivno i pruže maksimum - ističe Marina Maljković i naglašava da će kapiten našeg tima biti Milica Dabović, a njeni zamenici Jelena Milovanović i Tamara Radočaj.


RASPORED: C. Gora - Srbija (danas, 20.00), Srbija - Švajcarska (Smederevo, 20. jun), Poljska - Srbija (23. jun), Srbija - Estonija (Kragujevac, 27. jun), Srbija - C. Gora (Beograd, 30. jun), Švajcarska - Srbija (7. jul), Srbija - Poljska (Beograd, 11. jul), Estonija - Srbija (14. jul).


Novosti


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: KOŠARKA  |  Poslato: 14 Jun 2012, 14:58
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Dudin spisak: Petorica iz Partizana, trojica iz Zvezde

Na spisku 24 igrača, od kojih će 18 ostati na pripremama posle 25. juna. Ivković pozvao sedam debitanata: Anđušića, Jaramaza, Nedovića, Milutinovića, Lučića, Labovića i Muslija

Slika

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Dušan Ivković saopštio je širi spisak od 24 kandidata za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u Sloveniji 2013. godine.

Na spisku se nalaze: Miloš Teodosić, Stefan Marković, Milenko Tepić, Aleksandar Rašić, Danilo Anđušić, Nemanja Jaramaz, Nemanja Nedović, Ivan Paunić, Marko Kešelj, Mladen Jeremić, Andreja Milutinović, Nemanja Bjelica, Vladimir Lučić, Novica Veličković, Duško Savanović, Zoran Erceg, Milan Mačvan, Dragan Labović, Nenad Krstić, Kosta Perović, Milovan Raković, Miroslav Raduljica, Dejan Musli i Mile Ilić.

Srbija se nalazi u kvalifikacionoj grupi A zajedno sa seleckijama Estonije, Slovačke, Crne Gore, Izraela i Islanda, a prvi meč odigraće 14. avgusta na Islandu.

Plasman na EP obezbediće dve prvoplasirane selekcije iz svake od šest grupa, kao i četiri najbolje trećeplasirane ekipe.


Telegraf


Vrh
Nora
Post  Tema posta: Re: KOŠARKA  |  Poslato: 16 Jun 2012, 10:50
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 05 Jun 2012, 18:35
Postovi: 539

OffLine
Sačuvali titulu i žive glave!



Slika
Košarkaši Partizana osvojili 11 uzastopnu titulu u domaćem prvenstvu

Partizan je odbranio titulu. U opštem haosu, do sada neviđenom na srpskim košarkaškim terenima, crno-beli su pod kišom projektila od strane „delija“ u Železniku, savladali Crvenu zvezdu sa 86:82 u četvrtom meču finalne serije i po 11. put u nizu postali šampioni države.

Posebno je na meti bio trener Partizana Vlade Jovanović, čiji je sako bio prošaran šlajmarama, dok su se na udaru pljuvača našli i svi ostali na klupi crno-belih.
- Psihički i mentalno smo se pripremili za ono što nas je sačekalo u Železniku. Atmosfera nas nije iznenadila, a u pojedinim trenucima nije bilo uslova za igru, jer su se igrači klizali po parketu, a razni predmeti su doletali na teren. Hvala klubu na podršci meni i igračima i hvala navijačima, za energiju koju su nam davali. Ovo je sjajan poklon za kraj sezone - rekao je Jovanović.
Najefikasniji u redovima Partizana Milan Mačvan, koji je zabeležio 19 poena nije krio zadovoljstvo posle trijumfa.
- Nikada u karijeri nisam igrao u težim uslovima. Zbog velike sparine na parketu je bilo kao po ledu. Na kraju smo se dobro snašli i zasluženo uzeli titulu. Ako me pitate šta je ključ našeg trijumfa, odgovor je jednostavan, bolji smo od Crvene zvezde - izjavio je Mačvan.
Koliko god da je bilo napeto u dvorani, a meč je prekidan u više navrata i zbog drmanja konstrukcije koša dok su igrači Partizana izvodili slobodna bacanja, „delije“ su na kraju dozvolile crno-belima da proslave titulu. Čak su i igrači Partizana skakali uz čuvenu pesmu „delija“ Indija, Pakistan“.

TODORIĆ: Trebaće mi šest dana da skinem štroku sa sebe
- Ceo život sam u košarci, ali ovako nešto nikada nisam video i doživeo, ali nisam ni očekivao da će ovako biti u Železniku. Ovo je dno dna. Neka na čast služi Crvenoj zvezdi kada je na ovakav način režirala ovu utakmicu. Sada će mi trebati šest dana da se kuvam u vreloj vodi kako bih skinuo svu ovu štroku sa sebe koja je stigla sa tribina. U životu ništa ne može da se uradi na silu, pa ni da se osvoji titula protiv ekipe koja je dokazala da je puno bolja, a to je Partizan. Čestitam igračima, stručnom štabu na zasluženo osvojenoj tituli - rekao je sportski direktor Partizana Dragan Todorić.

I Pešić pogođen u glavu
U jednom trenutku flaša koja je doletela sa tribina, pogodila je Svetislava Pešića u glavu, koji je nekoliko minuta ranije molio „delije“ da prekinu da ubacuju predmete na parket i omoguće da se meč završi.


Alo

_________________
"SUDBINA MESA KARTE - MI IGRAMO."

SOPENHAUER


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: KOŠARKA  |  Poslato: 17 Jun 2012, 20:25
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Danilović: Ne odlazim iz Partizana

“Sve je to odavno viđeno i time se skreće pažnja sa dešavanja u Železniku, koja su, kao i ostale utakmice sa FMP-om tada, a sada sa Zvezdom, uvek bila organizovana da bi se dogodile tragedije" rekao je Danilović

Slika

Prvi čovek Košarkaškog kluba Partizan Predrag Danilović demantovao je medijske napise da će ovog leta napustiti klub kako bi se potpuno posvetio ćerkici Olgi i njenoj teniskoj karijeri.

“To su veoma ružne stvari. Pogotovu što pominju dete, prave njoj probleme i stvaraju konfuziju detetu od 11 godina. Posebno što su to laži”, rekao je Danilović za klupski sajt reagujući na tekst objavljen u današnjem izdanju Blica.

U tom tekstu se navodi da je 11-godišnja Olga dobila poziv da se priključi čuvenoj akademiji Nika Bolitijerija u Majamiju, te da će se porodica Danilović zbog toga preseliti na Floridu.

“Sve je to odavno viđeno i time se skreće pažnja sa dešavanja u Železniku, koja su, kao i ostale utakmice sa FMP-om tada, a sada sa Zvezdom, uvek bila organizovana da bi se dogodile tragedije. Ovaj put je ona pukom srećom i zrelošću Partizana izbegnuta”, zaključio je Danilović.


Kurir


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: KOŠARKA  |  Poslato: 22 Jun 2012, 02:36
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Crvena zvezda direktno u Evrokup!

Beogradski klub dobio je od ULEB, danas na sastanku u Barseloni, specijalnu pozivnicu da naredne sezone. Partizan opet bez A licence

Slika

KOŠARKAŠI Crvene zvezde igraće u Evrokupu naredne sezone, dok je Partizan ponovo preskočen u distribuciji A licence za najkvalitetnije klupsko takmičenje. Ovo je očekivani epilog zasedanja Borda Evrolige u Barseloni, na kojem su sastavljene kompletne liste učesnika dva najbolja evropska nadmetanja.


Na spisku 32 tima u Evrokupu, za koji se ubuduće neće igrati kvalifikacije, našli su se i crveno-beli po preporuci rukovodstva Jadranske lige, kao zamena za Široki. Hercegovci su odustali od učešća, tako da je specijalnu pozivnicu dobila Zvezda.


Evroligaška A licenca na dve godine, koja je do sada bila u vlasništvu Rome, završila je u rukama milanskog Armanija, dok su B licence dobili turski Bešiktaš, francuski Šalon, hrvatska Cedevita i litvanski Lijetuvos Ritas, dok je C licenca, odnosno „vajld“ karta, na opšte iznenađenje pripala nemačkoj Albi. Pozivnice za kvalifikacije stigle su na adrese italijanskog Kantua i ruskog Uniksa.


Lista 24 učesnika Evrolige naredne sezone: Anadolu Efes, Prokom, Himki, Bešiktaš, Bamberg, Kaha Laboral, Cedevita, CSKA, Armani, Šalon, Barselona, Fenerbahče, Lijetuvos Ritas, Makabi, Sijena, Olimpijakos, Panatinaikos, Partizan, Real Madrid, Unikaha, Olimpija, Žalgiris, Alba, pobednik kvalifikacija (osam timova).


Početkom jula trebalo bi da bude potvrđeno ukidanje bodovanja za plasman u Evroligu od sezone 2013/2014, što znači da bi dve prvoplasirane ekipe Jadranske lige, nezavisno od toga iz koje su zemlje, izborile direktno učešće u elitnom takmičenju, dok bi trećeplasirana igrala u kvalifikacijama.


Novosti


Vrh
Nora
Post  Tema posta: Re: KOŠARKA  |  Poslato: 24 Jun 2012, 23:09
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 05 Jun 2012, 18:35
Postovi: 539

OffLine
Mlada selekcija razočarala u Istanbulu

Reprezentacija Srbije sastavljena od igrača do 20 godina završila je učešće na turniru "Turgut Atakol" sa više nego skromnim učinkom - četiri poraza i jednom pobedom.


Slika


Mlada selekcija Srbije, koju predvodi selektor Aleksandar Džikić razočarala je na turniru "Turgut Atakol" u Istabulu.

Oni su učešće završili porazom od Francuske 49:61 (17:11, 13:20, 8:19, 11:11). Pre toga poraženi su od Rusije (56:61), Nemačke (62:64) i Poljske (75:79), a jedinu pobedu ostvarili su protiv selekcije Turske - 63:55.

Selektor Aleksandar Džikić nije zadovoljan igrama svojih izabranika koje ovog leta očekuje Evropsko prvenstvo u Sloveniji.

"Posle ovog turnira i prikazanih igara, imamo realnu sliku, šta može, a šta ne može ova selekcija, gde smo u odnosu na Evropu u pogledu talenta, atleticizma i kvaliteta. Ulepšana, retuširana slika ovih momaka nikome ne donosi ništa dobro. Ni njima, ni klubovima, ni srpskoj reprezentativnoj košarci. To mora svima da bude jasno. U svakom slučaju očekuje nas naporan rad do početka Evropskog prvrnstva u Sloveniji", izjavio je Džikić o reprezentataciji, koja je na poslednjem Svetskom šampionatu osvojila vicešampionsku poziciju.

Evropsko prvenstvo za igrače do 20 godina igra se od 12. do 22 jula u Sloveniji, a Srbija se nalazi u grupi A, u Kranjskoj Gori, zajedno sa selekcijama Crne Gore, Francuske i Nemačke.


Mondo

_________________
"SUDBINA MESA KARTE - MI IGRAMO."

SOPENHAUER


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: KOŠARKA  |  Poslato: 28 Jun 2012, 01:54
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Košarkašice pobedile Estoniju 101:50

U petom kolu B grupe kvalifikacija za prvenstvo Evrope, reprezentacija Srbije je bila ubedljiva u Kragujevcu

Slika

U petom kolu B grupe kvalifikacija za prvenstvo Evrope, ženska košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Kragujevcu Estoniju rezultatom 101:50 (32:7, 23:13, 18:16, 28:14).

Pored ove dve selekcije, u grupi su još Crna Gora, Poljska i Švajcarska, a prvi deo takmičenja Srbija je završila sa učinkom od dve pobede i dva poraza. Crna Gora ima četiri
pobede, Poljska tri pobede i poraz, a Esonija četiri poraza.

U utakmici koja je praktično bila rešena posle samo pet minuta, kada je Srbija vodila 20:2, izabranice Marine Maljković pokazale su da su popravile formu i da sa optimizmom mogu da očekuju nastavak kvalifikacija.

U drugom delu reprezentacija Srbije dočekuje selekcije Crne Gore i Poljske, a gostuje Švajcarskoj i Estoniji, pa je realno očekivati da će zauzeti bar drugo mesto u grupi i izboriti plasman na šampionat Evrope.

Srbija: Radočaj, Mandić 9, Jovanović 16, Krnjić 25, Ivanović 4, Milovanović, Matić 12, M. Dabović 8, Baltić 3, A. Dabović 23, Škorić 1.
Estonija: Metsalu, Tepo, Nikolai 6, Kuster, Jalai 2, Anderson 22, Kast 8, Pok 3, Rausberg 4, Mesila 2, Ranaveski 3.


Novosti


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: KOŠARKA  |  Poslato: 28 Jun 2012, 17:52
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Štimac: Ostvario mi se san

Jedan poziv ostvario mi je dugogodišnje snove i želje. Kada sam čuo trenera Ivkovića bio sam iznenađen, a sada sam presrećan, kaže novajlija u seniorskom timu Srbije

Slika

Dobro raspoloženje ne popušta Vladimira Štimca (25) ni posle dva dana od poziva selektora Dušana Ivkovića i mesta na pripremama seniorske reprezentacije Srbije. Tek sada kada je vest postala zvanična, centar zlatne generacije rođene 1987. godine postaje svestan da mu snovi postaju stvarnost.

- Jedan poziv ostvario mi je dugogodišnje snove i želje. Kada me je pozvao Dušan Ivković bio sam iznenađen, a sada sam presrećan i, priznajem, vrlo ushićen – raspoložen je bio za razgovor Vladimir Štimac, koji jedva čeka okupljanje 8. jula.


Godine strpljenja su se isplatile. I Štimac, kao i njegovi drugari iz mlađih selekcija sa kojima je pokoravao Evropu i svet, spreman je da da maksimum za nacionalni tim...

- Za mene je reprezentacija uvek bila i biće na prvom mestu. Trudiću se i davati sve od sebe jer su nacionalni dres i Srbija za mene svetinja. Pored svega toga imam obavezu da opravdam poverenje koje mi je dato – kaže doskorašnji igrač turskog Olina, kod koga na prvo viđanje prepoznajete jednostavnost, skromnost i sportsku nametljivost, a nam on uz sve to otkriva da „ume da se iznervira zbog nepravde, ali da je „operisan“ od ljubomore“.

Na njegovu sreću poznaje većinu igrača sa spiska srpskih reprezentativaca, pa neće morati da prolazi sudbinu nepoznatog „guštera“.

- Radna leta sam godinama provodio sa Teom, Tepićem, Paunićem. Igrao sam u univerzitetskom timu sa Mačvanom i Raduljicom, u Zvezdi sa Bjelicom i Kešeljem. Sa Ercegom sam se sretao prošle godine u Turskoj, gde smo obojica igrali... Sve su to super momci, a i za one koje ne poznajem čuo sam sve najbolje. Videli smo se svi nedavno kod Bjelice na svadbi.


Novosti


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker