Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 13:29


Autoru Poruka
Astra
Post  Tema posta: Sportske legende  |  Poslato: 26 Apr 2012, 17:11
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Miljković MVP turskog šampionata

Jedan od najboljih korektora sveta, Ivan Miljković proglašen je za najkorisnijeg igrača finalne serije turskog plej ofa u kojem je srpski odbojkaš sa Fenerbahčeom osvojio titulu državnog šampiona.

Slika

Fenerbahče je u finalu slavio sa 2:1 u pobedama protitv Arkaša, a dojučerašnji kapiten reprezentacije Srbije bio je prvi poenter serije i proglašen je za najkorisnijeg igrača finalne serije.

Ovo je treća uzastopna titula Fenerbahčea u Turskoj. Ovaj tim je pre dve sedmice osvojio drugu titulu pobednika Kupa Turske, tako da je po prvi put u istoriji osvojio "duplu krunu".


Press

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Sportske legende  |  Poslato: 26 Apr 2012, 19:25
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Robin Van Persi – Kapiten, rekorder, legenda...

Sezona koja se lagano primiče kraju videla je mnoštvo srušenih rekorda, jedan od zaista nesvakidašnjih postavio je sjajni Robin Van Persi koji je ove sezone svoje ime pridodao legendama Arsenala.

Slika


Jedan od najboljh fudbalera Premijer Lige ove godine je poptuno nezaustavljiv.
Postigavši neverovatnih 34 pogodaka u dosadašnjem toku sezone, Robin Van Persi je jedan od najzaslužnijih za preporod svog tima i povratak na pobedničke staze nakon naizgled izgubljenog starta sezone.
Jedna stvar po kojoj se ove godine posebno ističe Van Persi je činjenica da je uspeo da postigne gol protiv čak 17 različitih timova Premijer Lige čime je stao rame uz rame sa legenradnim Ianom Rajtom koji je isti poduhvat napravio u sezoni 1996/1997.
Postigavši pogodak na meču sa Vulvsima, Robin Van Persi jedino nije uspeo da se upiše u strelce protiv Mančester Sitija i Fulama, mada je i protiv tih rivala bio neverovatno blizu gola.
Naime, u decembru na Itihadu je postigao pogodak koji je poništen zbog ofsajda, dok je u nedelju na Emirejtsu čak u dva navrata pogađao okvir gola. Slična stvar se desila i protiv Fulama u novembru kada je Robinov šot protivnički defanzivac izbacio za gol linije.
A čitava serija golova fantastičnog kapitena Arsenala krenula je, pomalo paradoksalno, na nesavnom porazu od Mančestera na Old Trafordu (8:2).
U tom očajnom periodu sezone, Arsen Venger je sve svoje karte položio na kapitena koji je herojskim igrama zaista bio spasilac svog tima. Arsenal do februara ove godine nije zabeležio trijum, a da Van Persi nije postigao gol, u tom periodu su mu jedino pomagali Aron Remzi i Tijeri Anri.
Na sreću po Tobdžije, fenomenalna golgeterska forma kapitena se nastavila zahvaljujući kojoj je i uspeo da sustigne Iana Rajta.
„Neverovatna stvar je da, u ligi od 19 protivničkih timova, jedan čovek postigne gol protiv čak 17 rivala. Robin Van Persi je apsolutno fantastičan, da je uspeo da postigne gol protiv Mančester Sitija, srušio bi Rajtov rekord što bi bilo fenomenalno.“, rekao je Arsen Venger.
Ostaje žal za činjenicom da Robin neće uspeti da nadmaši rekord jer su Tobdžije već odigrale svoje mečeve protiv Sitija i Fulama.
Ipak, postoji još jedan način koji je sigurno padao na pamet Arsenu Vengeru, a to je da kapiten savlada svog čuvara mreže...


Sportske

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Sportske legende  |  Poslato: 30 Apr 2012, 23:00
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Žeravica: Jadran nas sve davi!

Trebalo bi da shvatimo da je regionalna liga pogubna za nas i da se okrenemo našem prvenstvu, kaže košarkaški srtučnjak posle poraza Partizana na F4

Slika

PARTIZAN je porazom u polufinalu od Cedevite (56:68), u Tel Avivu ostavio kristalni pehar Jadranske lige, a iz izraelskog grada poneo brige, ne samo svoje već, kako Ranko Žeravica smatra, celokupne srpske košarke. Naš proslavljeni stručnjak nije želeo da komentariše konačan rezultat, već gleda dublje u srž problema.

- Kada vidim celu sezonu, nisam ni iznenađen porazom. Rezultat pokazuje da je Cedevita bolji tim. Mi, pre svega, kroz poraz Partizana trebalo da izvučemo pouke, odnosno da jednom shvatimo da je Jadranska liga pogubna za nas. Tu ne mislim na konačan rezultat, jer se u svakom sportu pobeđuje i gubi, već da bi trebalo da se okrenemo nacionalnom šampionatu, kao jedinom kroz koji naša i klupska i reprezentativna košarka može da prosperira - kao i uvek direktan je Žeravica.


* Gde bi Partizan trebalo da traži uzroke poraza?

ISTUPANjE BEZ POSLEDICA

* DA li bismo izlaskom sa Jadrana snosili neke sankcije?
- Kažite mi koje. Pa neće valjda oni nas da uslovljavaju? Ne kažem to preteći, ali mora da se zna da ta liga "živi" zahvaljujući nama, a ne naši klubovi zbog njih. Cela Evropa nam se smeje što smo dopustili sebi da izgubio košarkašku nezavisnost, da tamo "neko" odlučuje o našoj sudbini. Nemojte mi reći da ćemo izgubiti mesta u evropskim takmičenjima. Pa, mi smo ove godine imali samo Partizan u Evropi i to je naše mesto koje smo "uneli" na Jadran. Šta je sa Evrokupom, Evročelendžom - pita (se) Žeravica.

- Neko će pomenuti taktiku. Ali ja ne mislim tako. Vlada Jovanović je odličan mladi trener. Sprovodi sistem koji je davao rezultate poslednjih godina. Moramo da se zagledamo dublje u prošlost, odnosno da shvatimo koliko dana gubimo u putovanjima i do nekih mesta koja nikada nisu bila na ozbiljnoj košarkaškoj mapi Evrope, ili bivše države, umesto da to vreme iskoristimo za trening.

* Mnogi će reći da niste u pravu?

- Činjenice su neumoljive. Pogledajte koliko naših igrača je poslednjih godina napredovalo. Nemojte mi samo reći da nemamo talenta. Imamo i te kako, ne samo u našim velikim klubovima već i u ostalim. Problem je to što im je, kada prelaze iz manjih u veće sredine, potrebno duže vreme se naviknu na nove uslove, ambicije, jer su razlike velike. Da imamo jedinstvenu ligu, sa jakim Borcem, Vojvodinom... sigurno bi se ta rastojanja smanjila, pa bi bila i daleko brža adaptacija, samim tim bi i ti igrači davali veći doprinos.

* Imamo li kapacitet da iznesemo tako kvalitetnu ligu?

- Naravno, samo je potrebna je dobra selekcija, a onda dobar rad. Iako smo mala zemlja, imamo sve uslove za napredak, ali prvo moramo da postavimo sistem potpuno jasan za svakoga, da se znaju kriterijumi.

* Zašto bi najveći vukli manje?

- Pa, "moraju", jer odakle će crpeti resurse. Ne može cela Srbija da trenira u Partizanu i Zvezdi, primera radi. Talenti bi trebalo da se razvijaju u drugim centrima. Ako ne bude tako, veliki neće imati odakle da ih dovode.

* Dobar deo Evrope, pogotovo bogatiji, oslanja se na strance?

- Možete jednog, dva, ali ne više, jer ćete ugušiti sopstvenu proizvodnju. Pa, pogledajte Španiju, koja je daleko najproduktivnija poslednjih godina, ima ograničen broj stranaca. Ne vidim razlog da i mi to ne uradimo - završava Žeravica.


Vecernje novosti

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Sportske legende  |  Poslato: 30 Apr 2012, 23:01
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Džaja i Kule Top 11 u istoriji EP

Dva srpska fudbalera izabrana su u idealnu jedanaestorku evropskih šampionata u izboru Brajana Glenvila, kolumniste World Soccera.

Slika

Jedan od najcenjenijih fudbalskih novinara na svetu u najbolju postavu uvrstio je Dragana Džajića i Jovana Aćimovića.

Džaja i Kule bili su ključni igrači reprezentacije, koja je 1968. dovela Srbiju do finala, pobedivši u polufinalu svetskog prvaka Englesku, a u finalu ih je domaća Italija savladala tek posle ponovljenog meča.

U izjavi koji prenosi zvanični sajt Crvene zvezde Dragan Džajić (85 utakmica, 23 gola za SFRJ) kaže da nikad nije prežalio poraz u finalu.

“Veliko priznanje. Drago mi je što sam izabran u društvu Jašina, Bekenbauera, Gulita, Milera, Brajtnera i drugih. Jedino mi je ostao žal što tada nisam sa reprezentaciojom Jugoslavije postao šampion Evrope. I sada se naježim kada pomislim da smo mogli biti najbolji u Evropi”.

Aćimović (55 utakmica, 3 gola) kaže da je ovo jedno od najvećih priznanja koje je ikad dobio.

“Ovaj laskavi izbor mi govori da se nisam uzalud bavio loptom. Nije mala stvar biti u društvu nezaboravnih fudbalskih velikana. Ovo je najbolji tim u koji sam ikada rangiran”.

Najbolji tim evropskih prvenstava prema Brajanu Glenvilu čine: Lav Jašin (SSSR), Serhio Ramos (Španija), Franc Bekenbauer (Nemačka), Karles Pujol (Španija), Paul Brajtner (Nemačka), Rejmon Kopa (Francuska), Rud Gulit (Holandija), Jovan Aćimović (Jugoslavija), Dragan Džajić (Jugoslavija), Marko van Basten (Holandija) i Gerd Miler (Nemačka).

Osamdesetogodišnji Brajan Glenvil važi za jedan od vrhunskih autoriteta u fudbalskom novinarstvu. Kolumnista je najcenjenijeg svetskog fudbalskog magazina, a izdao je više desetina knjiga.


B92

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Sportske legende  |  Poslato: 30 Apr 2012, 23:03
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Dženifer Kaprijati među "besmrtnima"

Amerikanka će 14. jula biti primljena u tenisku Kuću slavnih.

Slika

Dženifer Kaprijati, osvajačica tri grend slem trofeja i bivša najbolja teniserka sveta, ovog leta dobiće najveće priznanje - biće primljena u tenisku Kuću slavnih.

"Oduševljena sam zbog ovog priznanja. Ovo je ostvarenje sna i neverovatna čast. Obožavam tenis i kada dobijete ovakvo priznanje to je zaista šlag na torti. Tenis je moja strast i njemu sam posvetila život. Čast mi je što ću postati deo istorije i što ću biti među najboljima svih vremena", rekla je Dženifer Kaprijati.




Kaprijati (36) je tokom uspešne karijere osvojila i olimpijsku medalju u Barseloni 1992, ali je ostala upamćena i po prvitanim problemima koje je imala, uključujući i to da je bila hapšena.

Ona je sa 14 godina i dva meseca igrala polufinale Rolan Garosa, a 15. oktobra 2001, kada je imala 15 godina, preuzela je prvu poziciju na WTA listi. U karijeri je osvojila 14 titula u singlu, uključujući dva trofeja Australijan Opena i jedan Rolan Garosa, i jednu u dublu sa Monikom Seleš. Igrala je i za Fed kup selekciju SAD.

Kaprijati je kao maloletnica uhapšena dva puta. Ona je 1993. privedena na Floridi zbog krađe, a godinu dana zbog posedovanja marihuane.

Tenisom je prestala da se bavi 2004. godine, iako zvanično nije odigrala poslednji meč u karijeri i objavila odlazak u penziju.

U karijeri je ostvarila 430 pobeda i 176 poraza.

Kaprijati je poslednja imanovana za Kuću slavnih u klasi 2012. i čast prijema među najbolje14. jula u Njuportu biće joj upriličena zajedno sa bivšim brojem jedan Gustavom Kirtenom i legendarnim Špancem Manuleom Orantesom.


Mondo

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Sportske legende  |  Poslato: 03 Maj 2012, 14:31
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
STIVEN HENDRI

Legenda u penziji


Jedan od najvećih snuker igrača svih vremena Stiven Hendri preksinoć je ubacio poslednju kuglu u svojoj profesionalnoj karijeri

Slika
Zlatni dečko svetskog snukera

Zreo za penziju.
Jedan od najvećih snuker igrača svih vremena Stiven Hendri preksinoć je ubacio poslednju kuglu u svojoj profesionalnoj karijeri.

Posle debakla u četvrtfinalu Svetskog prvenstva od svog učenika Stivena Mekgvajera (13:2), 43-godišnji Škot je odlučio da definitivno okači štap o klin.

On je ušao istoriju još 1990, kada je postao najmlađi svetski šampion u istoriji snukera pošto je u svojoj 21. godini u velikom finalu porazio Džimija Vajta.

- Povlačim se iz profesionalnog snukera. Malo je ljudi znalo za to. Ali, raspored turnira, činjenica da ne igram kako želim i da više ne uživam u treninzima uticali su na moju odluku. Želim da se bavim drugim stvarima - poručio je Zlatni Dečko.

Slika
Učio od majstora Dejvisa


Kurir

_________________
Slika


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Sportske legende  |  Poslato: 06 Jun 2012, 01:50
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Džajić: Španija ostaje na tronu

"Crvena furija" igra furiozno, vreme je da Portugalija pokaže pravu snagu, a domaćin Poljska može da stigne i do polufinala – kaže u analizi EP najbolji srpski fudbaler svih vremena

Slika

KREĆU najbolji Evropljani, nažalost, Srbije nema među elitom, pa ćemo završnicu prvenstva Starog kontinenta pratiti preko TV ekrana. Ipak, biće zanimljivo videti hoće li Španija odbraniti evropski tron ili će je neko iznenaditi. A o tome, i još o mnogo čemu, pričamo sa Draganom Džajićem, najboljim srpskim fudbalerom svih vremena, koji je našao mesto i među 11 najboljih na evropskim prvenstvima ikada.

Pa, da počnemo od grupe A?

- Očekujem dobre igre od Poljske. Domaćin je, imaće navijački vetar u leđa, samim tim i veliki motiv, a poseduje i kvalitet i nekoliko igrača koji pružaju odlične partije u Nemačkoj. Mislim da Grci ne mogu opet da naprave neko iznenađenje, Česi su nepredvidivi, a Rusi imaju dobre pojedince, ali nikako da stvore tim koji će igrati u kontinuitetu.

Grupa B je grupa smrti?

- Već je vreme da Portugalija potvrdi klasu, uvek joj nešto nedostaje. A ima sve, i sjajne individualce i veliko iskustvo. Holanđani igraju dobro i na EP i na SP, mada poodavno nemaju klubove koji mogu da prate reprezentaciju. Nemci osciliraju, iako su uvek Nemci, a Danska je u ovoj konkurenciji autsajder - konstatuje Džajić.

Biće velike borbe i u grupi C?

- Španija je, naravno, favorit broj 1 i ne sumnjam da će biti prva i u grupi. U Italijane, iskreno ne verujem, mada su i oni gotovo uvek jaki kada je najvažnije. Ipak, sumnjam da mogu da naprave bum, čak verujem da Hrvati imaju veće šanse da zauzmu drugo mesto u grupi. Republika Irska ne može da preskoči tri prepreke, ali će svakako nekom od favorita uzeti meru.

I u grupi D može da bude gusto?

- Gledao sam neke utakmice Ukrajine i moram da kažem da sam pozitivno iznenađen. Uz navijače i domaći teren, mogu i do drugog kruga. Sumnjam u snagu Engleza, u kvalifikacijama su na nekim utakmicama delovali kao nižerazredna reprezentacija. Ni Francuzi mi ne deluju ubedljivo, ni protiv nas, iako su pobedili sa 2:0, nisu pokazali formu koja se očekuje od nekadašnjeg svetskog i evropskog prvaka. Tu je i Švedska, koja može da im pokvari račune. Problem Skandinavaca je u tome što umnogome zavise i mnogo se oslanjaju samo na jednog igrača, Zlatana Ibrahimovića.

Kada se sve sabere i oduzme, ko će do trona, ko može među tri najbolje ekipe na evropskom sajmu fudbala?

- Moj favorit su Španci i verujem da će odbraniti tron. "Crvena furija" igra furiozno, kada treba timski, ako ne ide onda se oslanja na fenomenalne individualce. Teško da će im neko stati na put. Mislim i da bio red da Portugalija dođe bar nadomak evropskog trona, mada je neverovatno da kod kuće u poslednjem pripremnom meču izgube od Turske (3:1). Verujem, ponoviću, u Poljsku, koja bi mogla da se plasira i u polufinale.

Na kraju, šta možemo očekivati od ovog EP, lepu igru ili borbu za goli život iliti rezultat?

- Uveren sam da će svaki trener igrati pre svega na rezultat - ne ostavlja dilemu Dragan Džajić. - I dok na utakmicama po grupama možemo očekivati i zatvoreniju igru, sa dosta taktičkih zamisli i varijanti, u nastavku takmičenja bismo ipak mogli da vidimo lepšu sliku. Jer, tada će biti znatno manje kalkulacija, pa verujem da će i navijači moći da uživaju.

DEL BOSKE, TRAPATONI, BILIĆ...
KOJI trener bi mogao da obeleži takmičenje?
- Del Boske na maestralan način vodi Španiju i o njemu ne treba trošiti reči. Iskusni Italijan Đovani Trapatoni je od Republike Irske stvorio respektabilan sastav, a mislim i da je Hrvat Slaven Bilić napravio uspeh sa "kockastima". Tu je i Nemac Joakim Lev...

RODIĆE SE NOVI ASOVI
Može li sa ovako rano prognozirati najbolji igrač na EP?
- Neću ići onim utabanim putem i reći nešto što svi znaju, a to je da Španci imaju sjajne igrače, da je Kristijano Ronaldo sjajan... Ne, jer mislim da će i ovo Evropsko prvenstvo iznedriti nekog novog asa, neke nove zvezde... Kao što je, na primer, Poljak Levandovski uzleteo u dresu Borusije iz Dortmunda.


Novosti


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Sportske legende  |  Poslato: 06 Jun 2012, 01:53
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
UEFA: Mijatović bira najboljeg

UEFA i sponzor ”Karlsberg” posle svakog meča bira najboljeg igrača. U žiruju Šuker, Vijeira, Karembe, Šmajhel, Simonsen i Kouto

Slika

UEFA i sponzor ”Karlsberg” posle svakog meča bira najboljeg igrača, a danas je promovisala i svoj ”zlatni tim” nekadašnjih zvezda koji će se nalaziti u žiriju i gledati sve utakmice (31).

Među njima je su Predrag Mijatović i Davor Šuker, Francuzi Patrik Vijeira i Kristijan Karembe, Danci Piter Šmajhel i Alan Simonsen i Portugalac Fernando Kouto.

Ovoj grupi nazvanoj ”EURO legende” priključiće se i predsednik UEFA Mišel Platini, najbolji igrač i strelac na EP 1984. u Francuskoj.


Novosti


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Sportske legende  |  Poslato: 08 Jun 2012, 23:28
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
ALAL VERA: Džajić peti najbolji igrač u istoriji EP u fudbalu!

Bolji od Džaje jedino Zidan, Bekenbauer, Van Basten i Platini po izboru fudbalskog portala "Goal.com"

Slika

Legendarni fudbaler beogradske Crvene zvezde Dragan Džajić našao se na listi 10 igrača koji su kroz istoriju najviše doprineli svojim reprezentacijama na prvenstvima Evrope, po izboru popularnog internet portala “Goal.com”.

Džajić je zauzeo 5. mesto, pošto se našao ispred Ćavija Ernandeza iz Španije, danskog golmana Petera Šmajhela, dvojice Italijana – Paola Maldinija i golmana Dina Zofa i Nemca Gintera Necera, a iza Zinedina Zidana iz Francuske, Franca Bekenbauera iz Nemačke, Marka van Bastena iz Holandije i Mišela Platinija iz Francuske.

Kako se navodi, “po mnogima najbolje levo krilo Evrope Dragan Džajić bio je najbolji igrač Evropskog prvenstva 1968. godine”.

Uz opis njegovih golova protiv Engleske u polufinalu i domaćina Italije u finalu, podseća se i na njegovu igru osam godina kasnije (1976), kada je Jugoslavija u Beogradu poražena od Nemačke posle produžetaka sa 2:4, iako je nakon 30 minuta polufinalnog duela vodila sa 2:0.

U tekstu se dodaje još da je Džajić svojim “bogatim talentom” zaslužio pobedničku medalju na Evropskom prvenstvu, koju nikada nije osvojio.

Dragan Džajić je za reprezentaciju Jugoslavije odigrao 85 utakmica i postigao 23 gola, a ranije je u izboru portala “Gol” izabran u najbolji tim evropskih prvenstava svih vremena.


Telegraf


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Sportske legende  |  Poslato: 11 Jun 2012, 04:52
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Seleš: Često dolazim u Srbiju

Bila sam ove godine nekoliko puta u Novom Sadu. Svim srcem uz srpske tenisere – kaže legendarna jugoslovenska teniserka da često dolazi u rodni grad

Slika

SA 16 godina postala je najmlađa šampionka Rolan Garosa. Svet ju je slavio, Srbija obožavala. Posle pune 22 godine Monika Seleš ponovo je izašla na centralni teren nadomak Bulonjske šume, na šljaku stadiona "Filip Šatrije", i emocije su se vratile u deliću sekunde. Međutim, iako je podigla pehar "Suzan Lenglen" koji je uručila novoj prvakinji Otvorenog prvenstva Francuske, Mariji Šarapovoj, Mala Mo danas je znatno distancirana od belog sporta.

To je deo njene slavne prošlosti, kaže naša legendarna igračica, a sada je zanimaju neke druge stvari.


- Kada sam izašla na teren svakako da sam imala emocije. Ali, u odnosu na pre 20 godina znatno su drugačije. Ne mogu da kažem da nisam uživala, ali tenis više nije moj život. Ne igram ga, osim ponekad rekreativno. Sada me zanima pisanje knjiga, humanitarne aktivnosti i druge stvari - rekla je Selešova u Parizu.

Monika je dodala i da je srećna što je Šarapova ponovo broj jedan, i što je ženski tenis dobio novu-staru kraljicu, vrednu prestola.

- Imam veliki respekt prema njoj i srećna sam zbog Marije. Trenirala je dosta, mentalno je jaka, bila je koncentrisana tokom turnira i zasluženo je osvojila Garos. To što je uspela da se oporavi od povreda i vrati u vrh pokazuje da je prava šampionka - istakla je u razgovoru za TV Prva, a potom i za francuski list "L’Ekip" trostruka prvakinja Pariza.

Selešova, pored svih obaveza koje ima u privatnom životu (ambasador je Laureusa i bori se za dobrobit siromašnih širom sveta i popularizaciju sporta, između ostalog), ne zaboravlja svoj rodni grad i otadžbinu.

- Bila sam nekoliko puta u Novom Sadu i u Srbiji ove godine. Pratim i igre naših najboljih teniserki. Nadam se da će Jelena Janković i Ana Ivanović opet krenuti napred, jer to zaslužuju. Naime, treba biti realan i ne kritikovati ih, jer ne mogu svaki put da idu gore. Karijera vrhunskog sportiste je sastavljena od uspona i padova, to je krivudava linija. Pritom, obe imaju fantastičnu tehniku, i ako budu imale malo sreće u žrebovima, i ojačaju na mentalnom planu, nadam se da opet mogu da krenu napred.

Monika je svim srcem u Parizu bila i uz Novaka Đokovića.

- Nadam se da će Nole da pobedi i da uzme svoj prvi Rolan Garos. Neće mu biti nimalo lako. Ovaj turnir je fizički težak, i zahteva ogroman napor, ali Đoković je u odličnoj formi i fizički i mentalno. Pokazao je punu snagu i kvalitet protiv Federera - rekla je pred finalni okršaj Selešova za našu televiziju.

Monika je medijima u Parizu pričala i o svojoj borbi sa ishranom posle svega što joj se dešavalo devedesetih godina. Govorila je i o detaljima iz svoje autobiografije, priznavši da joj je falilo ravnoteže u životu.

- Imala sam sjajnu karijeru, ali mi je nedostajalo balansa. Odricala sam se mnogih stvari, i to još od ranog detinjstva. Nije mi žao, to je moj izbor. Danas sreću pronalazim u malim stvarima, kao što je rad sa decom, životinjama, putovanjima. Pišem i novu knjigu. Dopašće vam se, videćete - zaključuje Selešova.


Novosti


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 79 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker