Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 20:16


Autoru Poruka
WESTSIDER
Post  Tema posta: Re: Fudbal  |  Poslato: 03 Feb 2017, 01:43
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 31 Jan 2014, 00:51
Postovi: 787
Lokacija: Skopje

OffLine
Kakav tuzan dan jedan od moji, dva omiljenih igraca. Jos ovaj drugi je na pragu da se penzionise. Tuga jad i cemer

_________________
Senka je napisao:
Westy je najbolji!!!


Vrh
Dennis
Post  Tema posta: Re: Fudbal  |  Poslato: 15 Feb 2017, 15:22
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2012, 07:03
Postovi: 213

OffLine
BOŽOVIĆ OTKRIO ISTINU O VIEIRI: Odjavio je stan letos, zakasnio na pripreme 11 dana i kada je došao nije trenirao





Žao mi je, bio je važan deo grupe. Ne bi bio problem da ga treniram ponovo, ali onako kako ja hoću, rekao je Miodrag Božović trener Crvene zvezde


Slika


Ugo Vieira je napustio Crvenu zvezdu, rastanak Portugalca i šampiona Srbije nije protekao u prijateljskim tonovima. Dugo se šuškalo o tome što odlični napadač nije igrao više u jesenjem delu sezone, s obzirom da je bio glavni igrač u pohodu na titulu.

I konačno je trener Zvezde Miodrag Božović odlučio da prekine ćutanje i objasni zašto Ugo nije bio u timu na prethodnim mečevima, pre nego što se preselio u Japan.

- Pokušali su da naprave da imam problem s Ugom i da ga ne stavljam u tim zato što neće da produži ugovor. Istina je drugačija. Odjavio je stan letos, zakasnio na pripreme 11 dana. Kasnio je stalno. Nije trenirao kad je došao, pa ni bio u mogućnosti da ponovo igra. Žao mi je, bio je važan deo grupe. Ne bi bio problem da ga treniram ponovo, ali onako kako ja hoću, rekao je Božović za “Sportski žurnal”.


Vrh
Dennis
Post  Tema posta: Re: Fudbal  |  Poslato: 17 Feb 2017, 13:52
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2012, 07:03
Postovi: 213

OffLine
Da li vam je nedostajao srpski fudbal?





Posle skoro tri meseca pauze nastavlja se sezona u srpskom fudbalskom prvenstvu. Kao i u decenijama iza nas samo je jedno pitanje, da li će šampion biti Crvena zvezda ili Partizan?

Slika

Crveno-beli imaju šest bodova više od komšija sa Topčiderskog brda, ali ta razlika lako može da se smanji, ako ništa onda zbog polovljena bodova nakon preostalih devet kola regularnog dela Superlige.

Iz drugog plana će u trku pokušati da se umeša Vojvodina, koja ima svega tri boda manje od Partizana, ali nas je prošlost naučila da "lale" uglavnom nemaju snage da do kraja prate Beograđane.

Tokom zimske pauze nije bilo previše spektakularnih događaja, najviše pažnje su po pravilo privlačila pojačanja Zvezde i Partizana kojih je bilo ukupno 11, pred poslednji dan prelaznog roka.

Ovaj "duel" je kao i ranijih godina pripao Zvezdi, u čijem sastavu je pred proleće osam novih fudbalera. Od domaćih igrača se dosta pričalo samo o Milanu Pavkovu, zbog sukoba Zvezde i Radničkog, dok su glavne "zvezde" bili povratnik Nenad Milijaš i napadač Ričmon Boaći.

* Pojačanja Zvezde: Srđan Vujaklija, Milan Pavkov, Milan Senić, Nemanja Milić, Abraham Frimpong, Nenad Milijaš, Ričmond Boaći, Mateus Viveiros
Crveno-beli su delovali dobro na pripremama, u poslednjim duelima se nametnuo tandem Anđelković-Boaći koji je doneo nekoliko golova, a trener Miodrag Božović je najavio da će proleće verovatno otvoriti u sastavu: Manojlović – Petković, Luković, Frimpong, Anđelković – Donald, Le Talek – Kanga, Plavšić, Ruis – Boaći.

"Imamo jači tim nego prošle godine. Nedostajao nam je brz štoper, sa (Abrahamom) Frimpongom smo dobili ono što nam je trebalo. Fascinantno je šta sve može da stigne i ispravi svačiju grešku. Sa Boaćijem smo dobili brzog špica koji se izvanredno kreće, vraća se, razume igru. Možda je rano za procenu, ali vidi se da je izučio u Italiji ozbiljnu školu", rekao je direktor Zvezde Zvezdan Terzić.

S druge strane, u Humsku su došla svega trojica igrača, a najviše se očekuje od napadača Leandrea Tavambe. Međutim, Marko Nikolić očekuje da titulu crno-belima vrati tim koji je bio odličan u jesenjem delu sezone Kljajić – Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić – Everton, Kosović – Janković, Stevanović – Leonardo, Đurđević.

"Ovo jeste okosnica. Ima još nekoliko igrača koji konkurišu za tim, njih šest-sedam. To je dosta dobra pozicija za trenera. Rekao bih, slatke muke. Prolećni deo prvenstva će biti drugačiji, 16 utakmica u ligi, najmanje jedna u Kupu, sve za tri meseca, što je sedam mečeva mesečno", istakao je Nikolić.

Što se tiče ostalih ekipa, Vojvodina će više pažnje morati da obrati na borbu za Ligu Evrope nego za titulu, jer Napredak i Javor mogu da ugroze Novosađane iako su na deset, odnosno 11 bodova zaostatka.

Slika

Vojvodina je promovisala šestoricu novih igrača za nastavak sezone – Emila Rockova, Filipa Babića, Janisa Harontakisa, Milana Sprema, Marija Maslaća i Emira Lotinca. Ipak, za trenera Drgana Ivanovića je najvažnije da ekipu nisu napustili nosioci igre.

Trener Napretka Vuk Rašović očekuje da timska igra krasi njegovu ekipu u nastavku sezone, a tokom zime je u Kruševac stiglo jedno veliko pojačanje, iskusni vezista Enver Alivodić.

Velika nepoznanica biće Čukarički, najveće osveženje srpskog fudbala u prethodnim godinama je zakazalo ove sezone, skoro pa se bori za opstanak, ali bi proleće trebalo da predstavlja novi početak.

Stiglo je nekoliko novih igrača, najveće pojačanje je dosadašnji bek Partizana Bogosavac, ali je najveću adut Brđana trener Nenad Lalatović. Zbog toga je glavna vest u Čuki ovih dana stigla iz FSS koji je ublažio njegovu suspenziju pa će već od predstojećeg vikenda biti na klupi svog tima.

Slika

"Najveći problem je defanziva, koju smo nadam se popravili. Bili smo efikasni na pripremama, ali treba još rada da sve deluje kako hoću. Sa utakmicama sam zadovoljan, ali nisam zadovoljan nekim golovima koje smo primili iz naših grešaka. Međutim, vidi se da se ekipa trgla", rekao je Lalatović.

Fudbal je najpopularnija sporedna stvar na svetu, bez sumnje je najpopularniji sport i u Srbiji, bez obzira na konstatne trofeje koje donose košarkaši, vaterpolisti odbojkaši, te Novaku Đokoviću.

Međutim, (ne)kvalitet, užasna infrastruktura, sumnjiva lica u klubovima i na tribinama, političari u foteljama, "monopol" nekolicine srpskih fudbalskih oligarha koji se već decenijama pitaju za sve u našem fudbalu, doveli su do toga da prosečnog navijača nije briga šta se dešava.

Slika

Teško da ćete naći čoveka koji u svakom trenutku zna tačnu situaciju u prvenstvu, stanje klubova, više od nekoliko igrača iz timova koji nisu Partizan ili Zvezda. Sve to je dovelo do toga da su tribine nikad praznije, da navijači dolaze tek povremeno kada se igra "večiti" derbi ili kada je lep dan dok igraju crveno i crno-beli, ali su opet na nivou statističke greške.

Sve to ukazuje da ćemo, nažalost, i narednih meseci više u medijima čitati o malim posetama, lošem suđenju, prepucavanjima klupskih čelnika, nego o spektakularnim golovima i igračima koje dolaze da gledaju skauti najvećih evropskih klubova.


Vrh
Dennis
Post  Tema posta: Re: Fudbal  |  Poslato: 18 Feb 2017, 09:23
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2012, 07:03
Postovi: 213

OffLine
SAMO JEDNA DILEMA KADA JE REČ O ŠAMPIONSKOJ TITULI
UVEK ISTO PITANjE: Zvezda ili Partizan




Otkako se raspala SFRJ postoji samo jedna dilema. Pol-pozicija na proleće sa šest bodova prednosti je rezervisana za crveno-bele


Slika


JEDAN pehar, dve želje. Decenijama unazad, sa izuzetkom kontroverzne sezone 1997/1998, na ovim prostorima trči se fudbalska trka udvoje. Fudbalska radost je u Srbiji rezervisana samo za Topčidersko brdo, a proleće pred nama pokazaće da li će uzdignutih ruku epilog dočekati crveno-bela ili crno-bela strana ovog dela grada.

Tabela govori da bi za titulu trebalo da se bori i Vojvodina, koja za Zvezdom zaostaje devet, a za Partizanom tri boda, ali dosadašnja iskustva ne. Snaga kluba, tradicija, logistika i svi ostali faktori koji imaju uticaj na borbu za pehar, utisak je, teško će "lalama" omogućiti ozbiljnije izglede za prvi šampionski šampanjac posle sezone 1988/1989.

Pol-pozicija sa šest bodova prednosti je rezervisana za Crvenu zvezdu, koja je i ove zime, kao i u nekoliko prethodnih prelaznih rokova bila veoma aktivna na planu angažovanja novajlija. Crveno-belu opremu je zadužilo osam fudbalera, a najzvučnije pojačanje predstavlja Nenad Milijaš, pred kojim je treći mandat u Ljutice Bogdana. Na osnovu viđenog u pripremnom periodu svrhu angažovanja bi najpre trebalo da potvrdi Ričmond Boaće (na pozajmici iz Latine), kao i doskorašnji štoper Napretka Abraham Frimpong. Spisak igrača koji su napustili crveno-beli tabor je poduži, ali nijedan od 12 fudbalera koji su pozajmljeni ili prodati nisu tokom jeseni imali značajniji uticaj na igru Božovićevog tima.

Partizan je za razliku od komšija neuobičajeno malo trgovao na zimskoj pijaci. Crno-belu opremu su zadužili samo Libijac Mohamed el Monir i Kamerunac Leandre Tavamba, na čija će dobra izdanja navijači Partizana morati da pričekaju pošto tokom pripremnog perioda nisu ubedili trenera Nikolića da su oni to osveženje koje je neophodno ekipi. Sa druge strane, odlasci iz Humske bili su igrom slučaja rezervisani isključivo za igrače koji nisu u prvom planu ili im je istekao ugovor. Crno-beli bi po svim parametrima trebalo da budu bolji nego jesenas, pre svega zbog činjenice da su udarne igle iz prvog dela sezone Đurđević i Leonardo, za razliku od leta, sada prošli kompletne pripreme.

PROPOZICIJE
LIGA se igra trokružno, ukupno 37 kola, redosled se određuje na osnovu broja osvojenih bodova, gol-razlike... Posle prvog dela po klasičnom bod sistemu od 30 kola, igraju se plej-of (8 klubova) i plej-aut (8).
Osim što se Liga deli, klubovima se sa dva deli osvojen broj bodova iz prvog dela. Ukoliko dve ekipe imaju isti broj bodova, odlučuje: međusobni skor, gol-razlika, veći broj postignutih golova. Iz lige ispadaju 15. i 16. na tabeli.

BITKA ZA OPSTANAK
Za razliku od borbe za vrh tabele, na dnu se očekuje mnogo gušće sito do "izbora" dva kluba koji će napustiti elitu i jednog kome će baraž sa prvoligašem odrediti dalju sudbinu. Posle 21 odigranog kola najugroženiji su Novi Pazar, Borac i Bačka, ali daleko od komotne situacije i mirne zone su i dalje Rad, Metalac, Radnik i najneprijatnije iznenađenje jeseni Čukarički.

SPEC V.N.
JEDINO su Partizan, Crvena zvezda i Vojvodina igrali u svih 11 prvenstava otkako je Srbija samostalna.
85 stranaca igra u Superligi


PROLEĆNI RASPORED SUPERLIGE
23. KOLO (25. 02.):
Čukarički - Napredak, Javor - Spartak, Vojvodina - Rad, Partizan - Borac, Bačka - C. zvezda, Novi Pazar - Metalac, Radnik - Mladost, Radnički - Voždovac
24. KOLO - (4. 03.):
Napredak - Radnički, Voždovac - Radnik, Mladost - Novi Pazar, Metalac - Bačka, C. zvezda - Partizan, Borac - Vojvodina, Rad - Javor, Spartak - Čukarički
25. KOLO - (8. 03.):
Spartak - Napredak, Čukarički - Rad, Javor - Borac, Vojvodina - C. zvezda, Partizan - Metalac, Bačka - Mladost, Novi Pazar - Voždovac, Radnik - Radnički
26. KOLO - (11. 03.):
Napredak - Radnik, Radnički - Novi Pazar, Voždovac - Bačka, Mladost - Partizan, Metalac - Vojvodina, C. zvezda - Javor, Borac - Čukarički, Rad - Spartak
27. KOLO - (18. 03.):
Rad - Napredak, Spartak - Borac, Čukarički - C. zvezda, Javor - Metalac, Vojvodina - Mladost, Partizan - Voždovac, Bačka - Radnički, Novi Pazar - Radnik
28. KOLO - (1. 04.):
Napredak - Novi Pazar, Radnik - Bačka, Radnički - Partizan, Voždovac - Vojvodina, Mladost - Javor, Metalac - Čukarički, C. zvezda - Spartak, Borac - Rad
29. KOLO - (9. 04.):
Borac - Napredak, Rad - C. zvezda, Spartak - Metalac, Čukarički - Mladost, Javor - Voždovac, Vojvodina - Radnički, Partizan - Radnik, Bačka - Novi Pazar.
30. KOLO - (13. 04):
Napredak - Bačka, Novi Pazar - Partizan, Radnik - Vojvodina, Radnički - Javor, Voždovac - Čukarički, Mladost - Spartak, Metalac - Rad, C. zvezda - Borac
FORMAT LIGE:
Po odigravanju 30. kola, bodovi se dele sa dva, od 1. do 8. mesta igra se plej-of (sedam kola), a od 9. do 16. mesta plej-aut (sedam kola). Ispadaju poslednje dve ekipe.


Vrh
WESTSIDER
Post  Tema posta: Re: Fudbal  |  Poslato: 20 Feb 2017, 01:06
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 31 Jan 2014, 00:51
Postovi: 787
Lokacija: Skopje

OffLine
Nije nedostajao, najmanje se kladim na srpski fudbal !!

_________________
Senka je napisao:
Westy je najbolji!!!


Vrh
Dennis
Post  Tema posta: Re: Fudbal  |  Poslato: 20 Feb 2017, 12:54
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2012, 07:03
Postovi: 213

OffLine
Petković posle prvenca u crveno-belom dresu: Gol sam video kod kuće





Znam samo da sam loptu glavom poslao u mrežu, a onda me je “pukao” adrenalin. Kada imate podršku trenera kakvu ja imam od Božovića onda kad-tad sve dođe na svoje - kaže Marko

Slika

ČEKAO je Marko Petković da odigra 89 (83 u prvenstvu) mečeva u dresu Crvene zvezde pa da postigne gol prvenac. Skinuo je veliko breme sa leđa desni bek crveno-belih, došao je do toliko željenog cilja u utakmici protiv Novog Pazara i nekako naplatio sve muke kroz koje je prolazio poslednje dve godine, od teške povrede i pucanja ukrštanih ligamenata kolena.

- Mnogo mi znači prvenac u Zvezdi. Hvala ekipi na svemu, trpeli su me i dok je bilo loše. S kraja jeseni sam počeo da pružam bolje partije, a sada je stigla i nagrada. Mojoj porodici posvećujem gol, jer su izdržali sa mnom mnoge teške trenutke. Imali smo dve košmarne godine, ali polako izlazimo iz svega toga - u dahu je pričao Petković.

A, snimak gola postignutog u 82. minutu morao je da pogleda kod kuće...

- Nisam se sećao akcije gola, samo znam da sam loptu glavom sproveo u mrežu. Onda me je “pukao” adrenalin, hiljadu stvari mi je prošlo kroz glavu. Tek kad sam kod kuće pogledao snimak gola bilo mi je jasno zašto mi je Le Talek u tunelu rekao: “A da mi čestitaš na asistenciji?” Tada sam mu iskreno rekao da se ne sećam da je on poslao loptu.

U Zvezdi je za tri i po godine promašio dva penala, postigao autogol, ispogađao prečke i stative, namestio dvocifren broj golova, ali mrežu nije zatresao do 18. februara.

- Valjda mi se nije dalo zato što sam toliko želeo da se upišem u strelce za svoj voljeni klub. Kad mnogo hoćeš onda nemaš na terenu hladnu glavu. Zaista se svašta izdešavalo od mog dolaska na “Marakanu” pa do ovog gola. Pa, i na utakmici sam imao pre gola jednu lepu šansu. Sad sam valjda ubio maler, pa će biti lakše.

Izdanje u meču protiv Novog Pazara rezultat je vere, podrške i spremnosti.

- Kada imate podršku trenera kakvu imam od Božovića, onda jednostavno kad-tad sve mora da dođe na svoje. U poslednje dve godine prvi put sam potpuno zdrav ušao u pripreme, odradio ih maksimalno. Spreman sam i zdrav 100 odsto i nadam se da je ovaj gol samo početak mojih kvalitetnih igara.

Desni bek smatra da je publika na stadionu “Rajko Mitić” imala šta da vidi.

- Ne znam kako je to izgledalo s tribina, ali bila je dobra utakmica samo iz razloga naše apsolutne dominacije i rivala koji je igrao bunker i imao na umu samo da se odbrani.Teško je bilo probiti ovakav bedem, bilo bi lepše da smo imali ispred sebe malo otvoreniju ekipu, ali nastavićemo da se trudimo i u narednim utakmicama.

Slavlje je za Petkovića reč koja ne postoji za vreme sezone.

- Slavićemo u maju, daće bog. Sada nam predstoji Bačka, to će biti nezgodna utakmica, gostovanje pred derbi, verovatno nas čekaju i loš teren i defanzivno orijentisana ekipa. Očekuje nas izuzetno teška utakmica, a tek posle nje ćemo razmišljati o derbiju - jasan je Petković.

Petkoviću ugovor ističe na leto, a zbog želje da Zvezda zaradi na transferu, obnoviće vernost klubu na još godinu dana.

“POST” OD AVGUSTA 2013.
PRE mreže Novog Pazara, Marko Petković je slavio pogodak u dresu OFK Beograda 10. avgusta 2013. u meču protiv Voždovca (1:0).
- Sećam se vrlo dobro tog meča, bio sam precizan sa bele tačke i doneo sam klubu tri značajna boda. Od tada do meča sa Novim Pazarom baš se svašta događalo, ali lopta nikako nije htela u gol - nije krio Petković.


Vrh
Dennis
Post  Tema posta: Re: Fudbal  |  Poslato: 21 Feb 2017, 12:22
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2012, 07:03
Postovi: 213

OffLine
Muslin: Pratimo formu igrača, spisak za Gruziju 9. marta





Sutra odlazim u Francusku kako bih obnovio profi licencu, a u isto vreme iskoristiću priliku da pogledam nekoliko utakmica u kojima će akteri biti naši igrači, rekao je Muslin


Slika


Selektor reprezentacije Srbije Slavoljub Muslin rekao je danas da on i njegovi saradnici pomno prate forme srpskih fudbalera i najavio da će spisak igrača na koje računa za kvalifikacionu utakmicu protiv Gruzije biti objavljen 9. marta.

"Sutra odlazim u Francusku kako bih obnovio profi licencu, a u isto vreme iskoristiću priliku da pogledam nekoliko utakmica u kojima će akteri biti naši igrači", rekao je Muslin za sajt Fudbalskog saveza Srbije i dodao da će potom ići u Belgiju kako bi gledao mečeve Anderlehta, za koji nastupaju Ivan Obradović i Uroš Spajić, i Genta, za koji igra Stefan Mitrović.

Muslin je dodao da su i njegovi saradnici širom Evrope i da prate ostale reprezentativce.

"I moji saradnici su prisutni na mnogim stadionima, tako je Goran Đorović minulog vikenda posmatrao susret Selta - Osasuna, odnosno Braga - Benfika, Zoran Filipović je ispratio formu Lazara Markovića, a uskoro ide u Tursku kako bi gledao Jagoša Vukovića u dresu Konje. Pred nama je mnogo aktivnosti, želja nam je da se uverimo u trenutno stanje svakog igrača, a spisak za Gruziju objaviću 9. marta", rekao je Muslin.

Za utakmicu sa Gruzijom u petom kolu Grupe D kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiju, selektor neće moći da računa na Matiju Nastasića i Aleksandra Kataija zbog parnih kartona, ali su svi ostali u konkurenciji.

Srbija je posle četiri utakmice druga u Grupi D sa osam bodova, dva manje od vodeće Irske i dva više od trećeplasiranog Velsa.


Vrh
Dennis
Post  Tema posta: Re: Fudbal  |  Poslato: 24 Feb 2017, 14:24
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2012, 07:03
Postovi: 213

OffLine
Nikolić zove “grobare”: Gomila je negativnih vesti koje prate Partizan, treba da proradi inat za sliku koja se stvara u javnosti





Molim publiku da na ispravan način prepozna veoma lošu medijsku situaciju koja se dešava, a to ćemo vratiti na terenu, budite sigurni - rekao je trener crno-belih


Slika


Trener Partizana Marko Nikolić rekao je da očekuje da njegovi fudbaleri budu agresivni, motivisani i borbeni protiv Borca i da još ne razmišlja o utakmici sa Crvenom zvezdom koja će se igrati sledeće nedelje.

- Imam poverenja u svakog igrača da opravda šansu na najbolji mogući način jer se naš cilj ne menja protiv koga god da igramo, u kom god sastavu. Očekujem agresivan, motivisan i borben Partizan, koji zna šta želi i koji će tražiti put do nove pobede - rekao je Nikolić na konferenciji za novinare.

Partizan će u subotu dočekati Borac u 23. kolu Superlige. Crno-beli su drugi i zaostaju šest bodova za vodećom Crvenom zvezdom, dok je Borac pretposlednji. Nikolić je naveo da su mu rezultati važniji od igre.

- Želimo da se igra dopadljivo, lepo i atraktivno. Zavisi od raspoloženja igrača, kvaliteta protivnika jer nismo sami na terenu. Pobede sa jednim ili pet golova razlike vode ka krajnjem cilju. Ovog trenutka je najvažnije da pobeđujemo.

Posle duela sa Borcem, Partizanu sledi utakmica protiv Crvene zvezde, a Nikolić je rekao da ga ona trenutno ne zanima.

- Nisam primetio da je iko od igrača spomenuo tu utakmicu, što je veoma dobro. Ona je nepostojeća ovog trenutka u mojoj glavi. Tek se sledeće nedelje igra ta utakmica.

Partizan zbog suspenzija protiv Borca neće moći da računa na Uroša Đurđevića i Evertona, a takođe ima i problema sa nekoliko povređenih igrača.

- Nekoliko igrača ima pretnju suspenzije, a vidim da se to veoma potencira, neverovatno mnogo sa nekih drugih strana - kazao je Nikolić i pozvao publiku da "prepozna lošu medijsku situaciju" vezanu za taj klub, i u što većem broju dođe na stadion.

- Molim publiku da na ispravan način prepozna veoma lošu medijsku situaciju koja se dešava jer je gomila negativnih vesti koje prate Partizan. Jedino merilo za dolazak na stadion treba da bude igra i rezultati tima. Treba da proradi inat za tu sliku koja se stvara u javnosti, a to ćemo vratiti na terenu, budite sigurni - rekao je Nikolić.

Upitan šta mu smeta, Nikolić je rekao da on ne prati medije, ali da mu pisanje prenose saradnici, a da ono više pogađa igrače.

- Igrači sve to prate. Meni praktično prenose saradnici, koji prate više nego ja. Nema dana da ne ide informacija koja bi trebalo da unese nemir, zaljulja priču, što ja mislim da se neće dogoditi - rekao je Nikolić.

Nikolić je naveo da će se sastati dve ekipe u dobroj formi, s obzirom na to da je Partizan neporažen u 18 vezanih utakmica, dok Borac ima tri uzastopne pobede, što je podatak koji po njegovim rečima "upozorava".

Utakmica će biti odigrana sutra od 17.00 na stadionu Partizana.


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: Fudbal  |  Poslato: 10 Okt 2017, 18:08
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
Srbija na Mundijalu – Prijović heroj "Marakane"!

Fudbaleri Srbije vratili su se na veliku scenu, posle osam godina plasirali su se na Svetsko prvenstvo.

Slika

Orlovi" su minimalnom pobedom nad Gruzijom u poslednjem kolu kvalifikacija osvojili Grupu D ispred Irske i Velsa i direktno se plasirali u Rusiju.

Izabranici Slavoljuba Muslina su namučili oko 40.000 navijača na "Rajku Mitiću", ali su uspeli da izbore pobedu vrednu plasmana.

Junak dana bio je Aleksandar Prijović, koji je kao rezervista postigao prvi gol u dresu Srbije i odveo "Orlove" na SP.

Naši fudbaleri su podlegli pritisku pa su odigrali loše prvo poluvreme, prepuni nervoze nisu uspeli konkretno da zaprete golu rivala, dok je Gruzija bila često opasna ispred našeg kaznenog, a morao je da reaguje i Stojković.

Slika
Vatromet iznad "Marakane" (Foto: Maja Mihailović)

Grupa D, X kolo kvalifikacija:
Srbija – Gruzija 1:0
Prijović 74'
Vels – Irska 0:1
Meklin 57
Moldavija – Austrija 0:1
Šaub 68

Tabela:

1. Srbija 10 6 3 1 20:10 21 SP
2. Irska 10 5 4 1 12:6 19 baraž
3. Vels 10 4 5 1 13:6 17
4. Austrija 10 4 3 3 14:12 15
5. Gruzija 10 0 5 5 8:14 5
6. Moldavija 10 0 2 8 4:23 2

Razočarani navijači su iz zvižducima ispratili u svlačionicu, i to je izgleda bio "lek". Na teren kao da se vratio novi tim "Orlova", koji su dominirali od starta, konstantno pretili rivalu, ali gola nije bilo.

Redale su se šanse Gudelja, Mitrovića, Matića, čiji je šut zaustavljen na gol liniji, ali 15 minuta pre kraja led je konačno probijen.

Ivanović je pokrenuo akciju po desnoj strani, proigrao Mitrovića, koji šalje dijagonalu po zemlji na drugoj stativi, a Prijović uklizava i baca u trans saigrače i navijače.

Tako se Srbija posle osam godina vratila na svetsku scenu, opet ćemo igrati na Svetskom prvenstvu, drugi put od osamostaljenja, i nadamo se ovaj put uživati u nastupu "Orlova", u Rusiji.

Drugo mesto u Grupi D osvojila je Irska, minimalnom pobedom u Velsu, u okršaju sa direktnim rivalom, pa će u baraž.

Veče minimalaca u poslednjem kolu zaokružila je Austrija oproštajnom pobedom u Mildaviji. Arnautović je asistirao Šaubu.


b92

_________________
Slika Slika


Vrh
Pilipenda
Post  Tema posta: Re: Fudbal  |  Poslato: 07 Feb 2018, 15:44

Pridružio se: 07 Feb 2018, 14:03
Postovi: 32

OffLine
FK Crvena ZVezda dočekuje moskovski CSKA u 16/finala Lige Evrope naredne nedelje pred punim tribinama jer je UEFA uvažila žalbu FKCZ. [images/smilies/00500000.gif]


http://srbin.info/2018/02/05/potvrdjeno ... ?lang=lat#


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 43 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker