Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 20:49


Autoru Poruka
Astra
Post  Tema posta: Borilački sportovi  |  Poslato: 23 Apr 2012, 11:37
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Boks osvaja Srbiju

Srpski bokser Nenad Borovčanin pokrenuo besplatnu nacionalnu školu na Košutnjaku, u saradnji sa RSZ i BSS

Slika

PRVA rukavica srpskog profi boksa, Nenad Borovčanin punom snagom vraća plemenitu veštinu u Srbiji na mesto koje mu pripada, u sam vrh porodice sportova. U tom pravcu VBO prvak Evrope potpisao je ugovor sa direktorom Republičkog zavoda za sport Jasminkom Pozdercem o formiranju Nacionalne škole boksa, koja će biti baza za omasovljenje i šansu za stvaranje novih šampiona.

- Drago mi je što će ova škola da krene sa radom, jer nam je cilj približavanje boksa mladima u Srbiji. Idejni tvorci su naši vrhunski majstori plemenite veštine Ljubiša Simić i Dragan Vasiljević, a želja nam je da iz kvantiteta dođemo do kvalitetnih boksera - rekao je Borovčanin, koji će biti deo trojne komisije na čelu ovog ambicioznog projekta.


Treninzi će se odvijati u Košutnjaku, ali i u salama bokserskih klubova u drugim gradovima po Srbiji, a sve će biti besplatno za mladiće i devojke do 19 godina starosti.

Tek, podršku takvim idejama sa prefiksom „nacionalni“ dao je i predsednik BSS Velizar Đerić, podsetivši da će srpski boks u Londonu posle 12 godina ponovo imati predstavnika na OI.

- Nijednoj od bivših jugoslovenskih republika to nije pošlo za rukom, što je dokaz da se boks vraća na svoje mesto u Srbiji. Savez će finansijski pomoći školi boksa koliko može, a očekujemo i pomoć lokalnih samopuprava.

Sa svima koji žele da navuku rukavice radiće vrhunski tim stručnjaka, među kojima je Miroslav Borovčanin, ali i legendarni bokser i trener Dragan Vasiljević iz Loznice.


Vecerenje novosti

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 23 Apr 2012, 11:38
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Vekiloglu preti Borovčaninu

Srpski šampion će titulu u teškoj kategoriji u WBO verziji braniti protiv Turčina koji se takmiči pod nemačkom zastavom, umesto Nemca Stajna

Slika

Šampion Evrope u teškoj kategoriji u verziji WBO Nenad Borovčanin neće braniti titulu protiv Nemca Marija Stajna, kako je najavljeno, već će mu protivnik biti Turčin Varol Vekiloglu.

Razlog ove promene je prihvatanje žalbe koju je uložio prvi čovek „Prime Time Berlin“ Roberto Role Komisiji za titule Svetske bokserske organizacije, jer Stajn nije boksovao duže od godinu dana, a Turčin je broj jedan na listi čekanja u WBO Evropa. Predsednik ove Komisije Artur Eleson usvojio je žalbu i na taj način primorao Borovčanina da u Loznici brani titulu protiv Vekiloglua.


Ova promena, iako iznenadna nije zabrinula našeg šampiona.

- Pripremam se za svakog protivnika isto, treniram punom parom u Republičkom zavodu za sport i medicinu sporta gde imam odlične uslove. Treneri Miroslav Borovčanin i Nebojša Čurović ne dozvoljavaju da imam i jedan neiskorišćen sekund na treningu. Sparing sa tri različita boksera nije ni malo lak, ali to je put do pobede u ringu. Svakako da će Vekiloglu biti najveći test u mojoj dosadašnjoj karijeri, ali to me čeka iz meča u meč, jer sada boksujem samo sa najboljima. Loznica je grad boksa i ne sumnjam da će hala biti ispunjena do poslednjeg mesta i da će „Lagator“ posle mnogo godina proključati i dati domaći zadatak ostalim gradovima kako se navija na sportskim manifestacijama.

Vekiloglu ima 28 godina, rođen je u Berlinu gde i živi i takmiči se pod nemačkom zastavom. Ima skor 19 (11KO)-3-1 . Od šampionskih pojaseva osvajao je titulu šampiona nemačke i titulu šampiona Evrope u IBF verziji.

- Borovčanina čekam još od 2010 godine kada smo trebali da boksujemo na stadionu Šalkea u predborbi Kličku, ali je tada u poslednjem momentu borba otkazana, pa je on boksovao protiv Očienge. Drago mi je da ovaj put ne bira on protivnika, već komisija WBO. Pripremam se u Antaliji u Turskoj sa trenerom Henrijem Ginterom, a šta ću pokazati u meču i kakav čas boksa ću održati Borovčaninu videće se u ringu. Realno, bolji sam od njega i pobediću ga pre isteka 12. runde – samouveren je Varol Vekilogulu.


Vecernje novosti

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 05 Maj 2012, 18:07
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Borovčanin odbranio VBO titulu!

Srpski bokser je odbranio titulu interim prvaka Evrope u VBO verziji u kruzer kategoriji, dobivši Varola Vekiroglua iz Nemačke, tehničkim nokautom u šestoj rundi

Slika

POJAS ostaje u rukama Nenada Borovčanina! Naš bokser je odbranio titulu interim prvaka Evrope u VBO verziji u kruzer kategoriji, dobivši Varola Vekiroglua iz Nemačke, tehničkim nokautom u šestoj rundi.

Loznička dvorana "Lagator" proključala je od starta ovog spektakla, u kom je Nenad bio dominantan, i pokazao rivalu da nema šta da traži u ringu.

Bila je to njegova 30. pobeda u karijeri, u kojoj do sada ne zna za poraz.

- Varol je poznat kao nokauter, morao sam da se krećem i čekam poziciju da zadam jake udarce. Posle četvrte runde krenuo sam napred, osetio sam da protivnik nema više snage. Zadovoljan sam pobedom, koju posvećujem Srbiji i Republici Srpskoj - rekao je Borovčanin posle velikog trijumfa.


Vecernje novosti

_________________
Slika


Vrh
Duka
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 05 Maj 2012, 19:50
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2012, 19:23
Postovi: 70

OffLine
Borovčanin: Napadam svetsku titulu

Srpski bokser i evropski šampion u kruzer kategoriji, u verziji WBO, Nenad Borovčanin najavio je sledeće godine pohod na svetsku titulu.

Slika


Borovčanin je u petak drugi put odbranio titulu, pošto je pobedio Nemca turskog porekla Varola Vekioglua tehničkim nokautom u šestoj rundi, a taj meč mogli ste da gledate na televiziji B92.

„Zadovoljan sam pobedom, osećao sam veliki pritisak pre ulaska u ring, jer sam boksovao u rodnom gradu. Bilo je toplo, zbog reflektora i velikog broja ljudi, ali dobrom taktikom sam izmorio protivnika i trijumfovao. Trenutno sam osmi na rang listi, želja mi je da napredujem, budem izazivač broj jedan kako bi imao bolje uslove u pregovorima za svetsku titulu koja je u planu naredne godine“, rekao je Borovčanin.

Borovčanin je najavio da će vrlo brzo nastaviti sa pripremima, jer ga 1. novembra očekuje novi meč za odbranu titule. Odmah posle pobede u hali „Lagator“ u rodnoj Loznici, srpski bokser je za B92 prokomentarisao meč.

“Vekiloglu je poznat kao dobar nokauter. Morao sam dobro da se krećem, odlično je udarao, ali je posle četvrte runde posustao što sam ja osetio. Zadovoljan sam pobedom, publikom u Loznici, Ovu pobedu posvećujem Srbiji i Republici Srpskoj. Posebno mi je drago što je nemačka himna pozdravljena aplauzom”, rekao je Borovčanin za B92.

Borovčanin je titulu u WBO verziji osvojio u junu prošle godine u Banja Luci protiv Bugarina Konstantina Semerdžijeva, a tron je odbranio u decembru, u Novom Sadu, kada je tehničkim nokautom savladao Nemca Larsa Buholca.


IZVOR. B92


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 08 Maj 2012, 12:58
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Hej protiv Čisore 14. jula u Londonu

Samo nekoliko meseci posle svađe i incidenta u Nemačkoj boriće se opet jedan protiv drugog

Slika

LONDON - Suspendovani britanski bokser u teškoj kategoriji Derek Čisora i trenutno penzionisani Dejvid Hej sastaće se u ringu 14. jula, samo nekoliko meseci nakon svađe i incidenta u Nemačkoj.

Promoter meča Frenk Voren rekao je da će borba biti organizovana u Londonu, pod patronatom Bokserskog saveza Luksemburga, iako ni Čisora ni Hej ne poseduju licence domaćeg saveza.

"Bokserski savez Luksemburga osnovan je 1922, sedam godina pre britanskog. Oni su nam dali dozvolu i borba će biti organizovana pod njihovom nadležnošću", rekao je Voren.

Čisori je licenca odeuzeta u februaru zbog tuče sa Hejom na konferenciji za novinare posle meča u kojem je Vitali Kličko odbrani titulu u WBC verziji.

Hej je u Minhenu bio u ulozi stručnog konsultanta jedne od britanskih televizija, a na konferenciji za medije posebno se naljutio kada je Kličkov menadžer Bernd Bente rekao da neće dobiti priliku da se bori sa Vitalijem.

Slika


Kurir

_________________
Slika


Vrh
Vladimir
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 20 Maj 2012, 10:04
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 16 Maj 2012, 18:49
Postovi: 1437

OffLine
Stevanović odbranio titulu



Autor: Foto: Saša Pavlić




Nikola Stevanović posle 12 rundi savladao nezgodnog Francuza Ajuba Nesfija
Slika
Za sve pare.
Srpski bokser Nikola Stevanović odbranio je interkontinentalnu titulu u IBF verziji. Da bi sačuvao pojas, popularni Džoni morao je da odradi svih 12 rundi sa kvalitetnim Francuzom Ajubom Nesfijem. Odluka sudija bila je jednoglasna - 3:0 za Srbina.

Već na početku borbe Stevanoviću je pukla arkada, ali je sudijama poručio da može i hoće da nastavi.

- Izuzetno sam srećan što sam pobedio, jer je ovo bila možda i najteža borba u mojoj karijeri. Na jedno oko ništa nisam video i to me je usporavalo. Hteo sam da dam sve od sebe i na kraju sam uspeo - rekao je posle meča Stevanović, koji je ovim trijumfom stekao pravo da se bori za titulu svetskog prvaka u IBF verziji


KURIR

_________________
*Zivot se ne meri brojem udisaja,vec trenucima koji ti oduzimaju dah*


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 08 Jun 2012, 23:52
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
IBF odlučio: Stevanović prvi izazivač za titulu

Odluka je jednoglasno prihvaćena i to pokazuje da Stevanović uživa respekt u svetskim bokserskim krugovima – rekao je trener i menadžer Ljubiša Ignjatović

Slika

NIKOLA Stevanović proglašen je prvim izazivačem za meč prvaka sveta u polusrednjoj kategoriji verzije IBF.

Tu vest doneo je sa Havaja i redovne Godišnje konvencije ove bokserske federacije Ljubiša Ignjatović Čupa, menadžer i trener našeg šampiona.

- Odluka je jednoglasno prihvaćena i to pokazuje da Stevanović uživa respekt u svetskim bokserskim krugovima. Nadam se da će naša sportska javnost prepoznati značaj i pomoći da se organizuje meč za titulu prvaka planete na najbolji mogući način - rekao je, između ostalog, Ignjatović.


Novosti


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 13 Jun 2012, 00:59
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Za vikend 26. Gedžin memorijal

Hvala Rvačkom savezu Srbije što nas je i ove godine pozvao da budemo deo veoma jakog turnira, koji će nam poslužiti da se što bolje spremimo za Olimpijske igre – kaže trener američkog tima Džejms Džonson

Slika

RVAČKA reprezentacija SAD stigla je u Beograd u najjačem sastavu, pred start 26. memorijala "Ljubomir Ivanović Gedža".

Gromade u "najki" dresovima i olimpijskim krugovima na crnim majicama su sve do jednog višestruki šampioni svog kontinenta i raznih svetskih prvenstava, a najavili su da se neće štedeti ni ovog vikenda na strunjačama dvorane "Šumice".

- Hvala Rvačkom savezu Srbije što nas je i ove godine pozvao da budemo deo veoma jakog turnira, koji će nam poslužiti da se što bolje spremimo za Olimpijske igre. U London ide ukupno 17 takmičara u svim kategorijama, a u Beograd smo doveli petoricu od šestorice najjačih u grčko-rimskom stilu. Nadamo se istorijskom rezultatu na OI, a memorijal u vašoj prestonici je najbolja moguća provera u ovom trenutku - rekao je Džejms Džonson, trener američkog nacionalnog tima.


Rajko Baltić, domaćin takmičenja, u utorak je dočekao i rvače iz Venecuele, dok narednih dana pristižu: Rusi, Mađari, Hrvati i drugi učesnici.


Novosti


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 16 Jun 2012, 16:46
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Promo trening boksa - Sala puna dece

Cilj akcije je da umrežimo što veći broj klubova u Srbiji koji će imati besplatne škole boksa za decu do 18 godina, jer bi svako dete trebalo da ima iste šanse da ispolji svoj talenat – kaže Borovčanin

Slika

SRPSKI boks ima svetlu budućnost.

U to je mogao da se uveri svako ko je u petak došao u salu Republičkog zavoda za sport i medicinu sporta u Košutnjaku, gde je održan izuzetno posećen promo trening polaznika Nacionalne škole plemenite veštine. Sve je vrvelo od klinaca u rukavicama, koji su se tiskali pored ringa.

Na čelu ove masovne i besplatne akcije, koja se proširila na celu zemlju, nalazi se evropski šampion u VBO verziji Nenad Borovčanin, a planovi su izuzetno ambiciozni.


- Masovnost je jedna od najbitnijih stvari i osnova svakog sporta. Cilj akcije je da umrežimo što veći broj klubova u Srbiji koji će imati besplatne škole boksa za decu do 18 godina, jer bi svako dete trebalo da ima iste šanse da ispolji svoj talenat. Stavljen je i veliki akcenat na pedagoški rad, jer se trudimo da iz tih sala izađu kao šampioni, ali pre svega kao dobri ljudi - rekao je Borovčanin, od nedavno i član UO BSS, gde će sa predsednikom Velizarom Đerićem oformiti posebno telo saveza za obezbeđivanje logistike, stručnog usavršavanja, marketinga, kampova i ostalih neophodnih elemenata za izgradnju kvalitetnog sistema bokserskog sporta.


Novosti


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 22 Jun 2012, 03:09
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
WBO: Pakjau ukradena pobeda, sledi novi meč

Predstavnici WBO i sudije su pregledali snimak meča sa Bredlijem i doneli jednoglasnu odluku da je pobeda trebalo da pripadne Pakjau. Najverovatnije će biti zakazan revanš meč

Slika

Svetska bokserska organizacija (WBO) saopštila je danas da je Filipinac Mani Pakjao trebalo da odbrani titulu protiv Amerikanca Timotija Bredlija.

Pakjao je 10. juna u Las Vegasu u meču za titulu svetskog šampiona u velter kategoriji, u verziji WBO, prvi put posle sedam godina doživeo poraz i to krajnje diskutabilnom odlukom sudija.

Predstavnici WBO i petorica međunarodnih sudija pregledali su snimak meča i doneli jednoglasnu odluku da je pobeda trebalo da pripadne Pakjau.


Ipak, pravila nalažu da rezultat ne može da se promeni, pa će najverovatnije uskoro biti zakazan revanš meč.


Novosti


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 65 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker