Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 27 Apr 2024, 09:28


Autoru Poruka
Stronghold
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 02 Okt 2012, 21:18
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2012, 21:36
Postovi: 101

OffLine
Nenad Borovčanin napušta ring

Naš najbolji bokser, član “Balkan boxinga”, šampion Evrope u kruzer kategoriji u verziji WBO i četvrti bokser sveta, posle uspešne i efektne odbrane titule u Loznici, 4. maja 2012, u meču sa Nemcom Varola Vekilogluom, odlučio je da rukavice okači o klin.

Slika

Ovu odluku, Borovčanin je doneo teška srca i posle više meseci razmišljanja.

Iako je bio na dobrom putu da stigne do mesta prvog izazivača svetskom šampionu u WBO verziji, naš profesionalni bokser je rešio da prestane da se bavi profi boksom. Razlozi za ovakvu odluku su veoma jaki, a u saopštenju Borovčanin objašnjava svoj neočekivani potez.

"Zadovoljstvo je bilo boksovati svih ovih godina za Srbiju koju volim! Boks se ne igra, boks se boksuje i zato sam ponosan što je ovaj sport probudio i izgradio u meni viteške osobine."

"Biti bokser ne znači samo takmičenje i bavljenje sportom. To je stil života, stalno nadmetanje sa samim sobom, pomeranje sopstvenih granica, borba sa svojim strahovima i hrabrostima, gledanje protivnika direktno u zenicu oka na sredini ringa! Upravo to je način života i van ringa. Nisam voleo da boksujem po "ćoškovima" već na sredini ringa, tako i živim . Gledam ljudima u oči, gledam problemima u oči, gledam životu u oči, ne bežim već ga živim. Od svih mojih medalja i šampionskih pojaseva, sada shvatam da je daleko važnija bila ljubav prema ovom sportu, ljubav prema treninzima i radu i to je u stvari suština i ključ uspeha. Nisam sačuvao ni jedan novinski članak o sebi, ni jedan video zapis. Jednostvano, boksovao sam iz ljubavi, a ljubav je najlepša dok traje i nije stvar uspomena."

"Nastaviću da se borim za svoju zemlju i van ringa. Ivica Dačić me pozvao da se borim za svoju zemlju i van ringa, da se uključim u stvaranje boljeg života omladini Srbije i ja sam to prihvatio. Sa pozicije državnog sekretara za omladinu, u Ministarstvu omladine i sporta, potrudiću se da omladina ponovo bude u prvom planu i povede ovu zemlju u svetliju budućnost. Smatraću da sam uspeo na novom zadatku ako interesovanja naše omladine postanu; porodica, obrazovanje, sport i kultura. To bi onda bio karakter buduće Srbije! Karijeru sam počeo u Loznici kod Dragana Vasiljevića, a upravo sam je u lozničkom Lagatoru i završio. Ponosan sam!", zaključio je Nenad.

Nenad Borovčanin je karijeru gradio postepeno, ali s jasnim ciljem da boks u Srbiji prvo podigne “na noge”, a zatim i da stvori takav sistem kojim će mladi bokseri ići već utabanom stazom. Interesantno je da Borovičanin ni u jednom trenutku nije u karijeri potrošio ni jedan dinar iz budžeta Srbije. Prvu podršku finansijske prirode dala mu je Republika Srpska.

Osnivač je i glavni promoter “Balkan boxinga” koji je za veoma kratko vreme izrastao u jednog od najboljih kampova u regionu i koji pruža evropske uslove za razvoj mladih profesionalnih boksera. Angažman Nenada Borovčanina nije se ograničio samo na afirmaciju svoje karijere i “Balkan Boxinga” već je šampion osnovao Nacionalnu školu boksa koja je besplatna i radi preko cele godine.

Nema sumnje da je Nenad Borovčanin ostavio dubok trag u našem boksu. Intelektualac, čovek, sportista.


sportske.net


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 07 Okt 2012, 11:24
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
"Ne može da me pobedi robot Kličko"

Dejvid Hej, bivši svetski šampion u teškoj kategoriji verzije WBA ne odustaje od pokušaja da u ring pozove Vitalija Klička.


Slika


Hej je 2011. godine izgubio meč za titulu od Vladimira Klička, a sada na razne načine pokušava da izazove starijeg Ukrajinca.

"Vitalij je više bude izjavljivao da će me prebiti. To su budalaštine. Previše sam talentovan i seksi da bih izgubio borbu od presporog robota iz Ukrajine. Mislim da svi žele da vide taj okršaj", rekao je Hej.

"Ne želim da se borim protiv 50 mekušaca kao što to rade braća Kličko. Hoću velike mečeve, koje nijedan poklonik boksa ne želi da propusti. Vitalij voli da boksuje protiv boksera od kojih ne može da izgubi,a onda laže po televizijama da su to sve dobri borci koji su se žestoko borili protiv njega", dodao je Britanac.

On je nedavno zatražio licencu britanske bokserske organizacije da bi mogao da izazove Klička. Bez dozvole je ostao posle sukoba sa Derekom Čisorom, kojeg je letos nokautirao na stadionu fudbalskog kluba Vest Hem.


B92


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 22 Okt 2012, 10:57
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Šest medalja za Srbiju na Evro kupu


Predsednik Džudo saveza Srbije Ivan Todorov rekao je da je zadovoljan organizacijom Evropskog kupa u 'Šumicama', na kojem je Srbija osvojila šest medalja.


Slika


"Imajući u vidu da smo i ovoga puta opravdali poverenje kao domaćini, sasvim je očekivano da na kraju sezone uđemo u grupu tri najbolje organizovana Evropska kupa u okrivu Evropske džudo unije", rekao je Todorov.

Reprezentativci Srbije osvojili su jednu zlatnu, dve srebrne i tri bronzane medalje.

"Turnir Serbija open znači puno za razvoj našeg džudoa. To je odlična prilika za naše takmičare da na domaćem terenu odmere snage sa najboljim takmičarima iz inostranstva. Prvog takmičarskog dana oduševio nas je Aleksandar Kukolj osvajanjem zlatnog odličja. Ujedno bih čestitao svim našim takmičarima na ostvarenim rezultatima", dodao je Todorov.


B92


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 07 Dec 2012, 10:40
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Jedina borba sa dva pobednika


Proteklog vikenda u SAD jedan 12-godišnji sportista je zadivio američku, a verovatno i svetsku javnost jer je namerno izgubio rvački meč.


Slika


Džastin Kjevit iz Tenesija namerno je pustio rivala, obolelog od cerebralne paralize da ga pobedi, čime je i sam postao pobednik.

Džastin je izašao na megdan Džeredu Stivensu, momku koji iako pati od teškog obolenja ima veliku želju da se bavi rvanjem.

Uprkos fizičkim ograničenjima, Džereda porodica podržava u nameri da se bavi sportom, a podrška je stigla i od cele zajednice.

"To je trajalo možda minut i po, ali su odjeci ono što je važno. Džered voli da radi stvari kao i svi ostali. Postoji granica do koje on to može da uradi, ali nešto kao što je rvanje, on može da radi koliko može. Jednostavno uživa u tome da je tamo i da se takmiči. Ne smeta mu da proba da pokuša bilo šta", izjavio je Džeredov otac Fil.

Oba momka dobila su ovacije gledalaca u osnovnoj školi u kojoj Džered svakodnevno trenira rvanje:




B92


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 07 Dec 2012, 18:09
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Pagonis: Srbija ima hrabre borce


Borilački spektakl "Balkan Fighter Show" u kategorijama MMA i K1 održaće se prvi put u Beogradu 9. decembra.


Slika


Domaći navijači velike nade polažu u jednog od naših najboljih boraca, Nenada Pagonisa.

"Izuzetno mi je drago što će Srbija konačno biti domaćin jednog vrhunskog spektakla u borilačkim sportovima. Sve je više dece koja se bave MMA i K1, a Srbija je uvek imala neke od najhrabrijih boraca."

"Zbog toga mislim da će posle nedelje u ovom sportu u našoj zemlji sve krenuti uzlaznom putanjom", rekao je Pagonis.

On će u meču protiv Hrvata Tonija Milanovića, kako kaže, da ide na pobedu i ništa drugo ga ne zanima.

Karte za ovaj spektakl su u prodaji na blagajnama "eventim-a", a cene su: parter - 800, "fan-pit" - 1.500 i "vip" - 8.000. dinara.

Parovi:

Nenad Pagonis (Srbija) - Toni Milanović (Hrvatska)
Đorđe Mladenović (Srbija) - Ante Majić (Hrvatska)
Steva Živković (Srbija) - Ivan Stupalo (Hrvatska)
Bojan Veličković (Srbija) - Jiri Prohaska (Češka)
Dušan Džakić (Srbija) - Ivica Jaković (Hrvatska)
Dragutin Milošević Beli (Srbija) - Alen Doličanin (Bosna i Hercegovina)

Bonus boks meč:
Miljan Rovčanin (Beograd) - Elvir Behurović (Split)


B92


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 10 Dec 2012, 09:36
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
"Zrenjaninci očekuju nokaut"


Milan Piperski će u rodnom Zrenjaninu 15. decembra drugi put braniti titulu sveslovenskog prvaka u verziji WBC, uz direktni prenos na TV B92.


Slika


Istaknuti majstor ringa, Piperski je u fazi završnih priprema, a po sopstvenim rečima, pružiće svojim sugrađanima vrhunsko uživanje. Milan će za protivnika imati 27-godišnjeg Slovaka Ferenca Zolda, poznatog po nadimku "Gud Boj", koji iza sebe sada ima 30 profi mečeva i 17 pobeda.

"Svesni smo činjenice da nas u Zrenjaninu očekuje veoma važan meč, meč kojim Piperski treba da dokaže snagu, kvalitet i sve ono zbog čega i nosi šampionski pojas. Posebna priča je zrenjaninska publika, koja će očekivati veliku pobedu svog ljubimca, po mogućstvu nokautom. To, međutim, neće biti ni malo lako iz prostog razloga što je Piperski veliki šampion i svi žele da ga skinu sa trona. Upravo se zbog toga i pripremamo maksimalno ozbiljni i apsolutno ništa ne prepuštamo slučaju“, rekao je glavni trener Balkanboksinga Miroslav Borovčanin.


B92


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 10 Dec 2012, 09:39
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
SFC: Dominacija Džakića i "Velija"


Na prvom "Supreme Fighting Championshipu" u Hali sportova održano je tri MMA, tri K1 borbe i jedan boks meč, a dominirali su MMA borci Džakić i Veličković.


Slika


Bojan Veličković je nastavio sa odličnim borbama u profesionalnoj karijeri i lako u prvoj rundi udarcima u parteru pobedio Jiržija Prohasku iz Češke.

Gotovo na istovetan način trijumf je ostvario i Dušan Džakić, najiskusniji srpski borac, koji je posle dva minuta nokautirao Hrvata Ivicu Jakupića i tako me se revanširao za poraz od pre tri godine.

Ipak, takmičenje je počelo apsolutno neočekivano, jer je jedan od najboljih srpskih MMA boraca Dragutin Milošević Beli doživeo nokaut u trećoj rundi meča sa odličnim Alenom Doličaninom iz Bosne i Hercegovine.

Doličanin je dominirao tokom celog meča, a onda je jednim sjajnim visokim nožnim udarcem nokautirao Miloševića.

U tri K1 borbe od srpkih takmičara uspešan je bio samo Stevan Živković, koji je jednoglasnom odlukom sudija pobedio Hrvata Ivana Stupala.

I u ostala dva meča viđeni su dueli Srba i Hrvata, ali su gosti bili bolji. Ante Majić je tehničkim nokautom pobedio Đorđa Mladenovića, a Toni Milanović jednoglasnom odlukom sudija Dragana Gagija Jovanovića.

U jedinom boks meču večeri Miljan Rovčanin je na poene bio bolji od Hrvata Elvira Bahlulovića.

Zbog lošeg vremena u Haloi sportova je bilo negde oko 1000 ljudi, koji su mogli da prisustvuju dobrim borbama i do sada neviđenom scenskom spektaklu na ovim prostorima.


B92


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 14 Dec 2012, 11:19
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Bazični deo gotov, slede sparinzi


Reprezentativci Srbije u tekvondou na čelu sa olimpijskom šampionkom Milicom Mandić završili su bazični deo priprema u Rio de Žaneiru.


Slika


Našem timu sada predstoje sparing treninzi sa najboljim borcima iz Brazila.

Olimpijski komitet Srbije (OKS) organizovao je dvonedeljno putovanje osvajačima medalja u Londonu i mladim sportistima od kojih se očekuju visoki dometi i na Olimpijskim igrama 2016. godine.

Tekvondo klub Galeb preneo je utiske olimpijske šampionke, koja je istakla da je atmosfera u timu sjajna i da je lepo trenirati u Brazilu, s obzirom da je u Beogradu veoma hladno.

"Trenizni su veoma teški, ali odlično smo se prilagodili. Sjajno je što nam je omogućen dolazak u grad gde će se za četiri godine održati Olimpijske igre. Ministarstvo sporta i OKS su učinili mnogo da se tekvondo razvija u našoj zemlji i ovo je samo još jedan način da pokažu da brinu o sportistima", rekla je Mandićeva.

U Rio su još otputovali Tijana Bogdanović, Damir Fejzić, Dragana Gladović, Stojan Rabijac, kondicioni trener Dragan Jablan i fizioterapeut Marko Bukvić, kao i glavni trener Dragan Jović.

"Do kraja priprema organizovali smo sparinge sa najboljim takmičarima Brazila. Dogovorili smo se sa tehničkim direktorom njihovog saveza da drugi deo priprema odradimo zajedno, što je izuzetno bitno za nas u ovoj fazi treninga. Naši takmičari su se potpuno uklopili u režim rada i uveren sam da će im pripreme koristiti za nastavak sezone", rekao je Jović.

On je zahvalio OKS i Ministarstvu sporta na dobrim uslovima za treniranje, navodeći da je to "jedini način da Srbija opet postigne uspeh".


B92


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 16 Dec 2012, 11:21
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Piperski nokautom odbranio titulu


Srpski bokser Milan Piperski odbranio je titulu sveslovenskog šampiona u WBC verziji ekspresnim nokautom Slovaka Ferenca Zelda u prvoj rundi.


Slika


Piperski nije dozvolio svojim sugrađanima u Zrenjaninu da uživaju u većem okršaju, jer je sjajnim desnim krošeom četvrti put u karijeri nokautirao rivala.

Srpski borac je ostvario desetu poedu u profesionalnoj karijeri, a drugi put je odbrano titulu sveslovenskog šampiona.

"Nisma očekivao da ću ovako lako da pobedim u prvoj rundi. Poznavajući protivnika mislio sam da me očekuje rovovska borba. Nokaut dolazi sam po sebi, ali radio sam na tome", rekao je Milan Piperski za B92, gde ste mogli da gledate bokserski spektakl iz Zrenjanina.

Srpski bokser, kojem je u nedelju 31. rođendan, poželeo je sebi za Novu godinu osvajanje veće titule od aktuelne.


B92


Vrh
Tesa
Post  Tema posta: Re: Borilački sportovi  |  Poslato: 22 Dec 2012, 10:42
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Mandićeva: I u Riju po medalju


Olimpijska šampionka Milica Mandić, koja je proglašena za najbolju sportistkinju Srbije, rekla je da je 2012. godina bila jako uspešna i za nju i za njen sport.


Slika


Mandićeva je, takođe, dodala da je novi olimpijski ciklus već počeo i da se nada dobrom rezultatu i u Rio de Žaneiru 2016. godine.

„Posle svih uspeha ove godine, mogu da kažem da je ovo bila veoma uspešna godina i za mene i za tekvondo u Srbiji. Novi olimpijski ciklus je već počeo, cilj nam je da ponovo imamo kvalitetne pripreme i da osvojimo medalje i na sledećim Igrama“, rekla je Mandićeva.

Mandićeva i njen trener Dragan Jović vratili su se nedavno sa priprema u Rio de Žaneiru, koji će biti domaćin Igara 2016.

„Uslovi su bili jako kvalitetni. Imali smo sparingovanje i borbe sa Brazilcima, koji imaju odlične takmičare i šampione. Ipak, prva želja u 2013. godini mi je osvajanje Svetskog prvenstva“, rekla je 21-godišnja Beograđanka.

Jović, koji je u izboru OKS proglašen za najboljeg trenera u Srbiji, takođe je rekao da je zadovoljan dosadašnjim pripremama i odnosom države i OKS. On je rekao da se ne brine zbog reorganizacije sportova na Igrama, pošto je na listi za odstranjenje sa programa Olimpijskih igara bio i tekvondo.

„Potpuno smo mirni po tom pitanju i uopšte ne razmišljamo o tome. Tekvondo je bio na listi za odstrel posle Pekinga, kada je jedan Kubanac udario trenera u glavu i dobio doživitnu suspenziju. Ali, posle Londona nemamo šta da brinemo. Ipak je ovo sport koji se trenira u 202 zemlje sveta“, rekao je Jović.


B92


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 197 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker